trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 498512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1575 dnia: Sierpień 08, 2018, 10:06:51 pm »
A tu na 100% Hachette:

"Wielka literatura w komiksie" (6,90 zł).

Zbierz kolekcję klasyki literatury w wydaniu komiksowym. Poznaj świat pełen przygód! Podróżuj z Fileasem Foggiem, uciekaj z Quasimodo i dołącz do Jima Hawkinsa w poszukiwaniu skarbów! Najsłynniejsze powieści świata wydane w formie komiksów sprawią, że nie będziesz się mógł od nich oderwać. W każdym tomie: • Niezwykłe opracowanie graficzne i dynamiczna treść wiernie oddająca oryginał • Porywające historie • Niezapomniani bohaterowie i dbałość o szczegóły. Do kolekcji WIELKIEJ LITERATURY W KOMIKSIE należą adaptacje ponadczasowych dzieł, które każdy powinien mieć w swojej biblioteczce. Przedstawiamy prace europejskich twórców literackich, takich jak Miguel de Cervantes, Wiktor Hugo czy Juliusz Verne. Znajdziemy tu również najsłynniejszych pisarzy anglo-amerykańskich, takich jak: Mark Twain, Herbert George Welles czy James Fenimoore Cooper.




DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Nawimar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1576 dnia: Sierpień 08, 2018, 10:28:27 pm »
Ta kolekcja jest dla mnie jak Marzenie! Mam nadzieję,że będzie w niej jak najwięcej Wellsa i Verne'a. Doprawdy coś Pięknego!

Offline mappy

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1577 dnia: Sierpień 08, 2018, 10:41:54 pm »
Jak kolekcje mi latają i powiewają to z tym Glenatem będę miał duży problem :roll:

Offline tomb

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1578 dnia: Sierpień 08, 2018, 10:59:56 pm »
Ta kolekcja jest dla mnie jak Marzenie! Mam nadzieję,że będzie w niej jak najwięcej Wellsa i Verne'a. Doprawdy coś Pięknego!
Jeśłi to ta seria linkowana na poprzedniej stronie, to będą "Wojna światów" i "Wyspa doktora Moreau" Wellsa oraz "W 80 dni...", "Podróż do wnętrza ziemi","Z Ziemi na Księżyc", "Wokół Księżyca", "Przygody Tomka Sawyera", "20000 mil..." Verne'a.

W ogóle rozstrzał gatunkowy pierwowzorów jest spory - od prekursorów fantastyki i przygody (prócz w/w np. "Biały kieł", "Ostatni mohikanin", "Wyspa skarbów") przez klasykę literatury powiedzmy rozrywkowej ("Trzej muszkieterowie", "Ivanhoe") po rzeczy na tym tle dość ciężkie (np. "Wojna i pokój", "Germinal", "Quo vadis?").
Sam nie wiem, co mnie bardziej ciekawi - adaptacje Wellsa, czy Tołstoja.

Tak czy owak - brałbym.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1579 dnia: Sierpień 08, 2018, 11:08:07 pm »
Tak czy owak - brałbym.
Czemu nie "biere"?  :smile:

Czyli to nasz oddział Hachette zakupił to od Glenat? Nie dość że mają swoje to jeszcze kupują od innych  :smile:

Cena tylko 6.99 zł za pierwszy ale Conan też miał za pierwszy 10 zł. Jakby było mniej niż 30 zł to jeszcze do przemyślenia.

Jak ruszą obie kolekcje to już będzie 7 w tym 5 od Hachette  :roll:

Offline tomb

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1580 dnia: Sierpień 08, 2018, 11:14:32 pm »
Czemu nie "biere"?  :smile:
Jeśli serię będę mógł kupić to jasne, że biere. Tyle że test pewnie nie pójdzie w Poznaniu (był tu jakiś?), a czy seria w ogóle pójdzie to zobaczymy.Z ceną mogliby zejść do 25 zł i byłoby fajnie.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1581 dnia: Sierpień 08, 2018, 11:25:43 pm »
Jeszcze jakby ktoś miał wątpliwość że Transformers to nie Hachette https://hachettepartworks.com/transformers-the-definitive-g1-collection/power-play

U nas jak zawsze według kolejności grzbietowej.

Przypomniała mi się petycja https://www.petycjeonline.com/komiksy_transformers_w_polsce która zebrała tylko 76 głosów  :smile:

Nigdzie nie podane ile tomów ma mieć nawet na oficjalnej stronie http://www.lesgrandsclassiquesenbd.com/

edit nr 345: Przy "Wielka literatura w komiksie" nie ma nic o twardej oprawie i może stąd ta cena? Ale byłoby super  :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2018, 07:12:45 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1582 dnia: Sierpień 09, 2018, 07:13:11 am »
U nas jak zawsze według kolejności grzbietowej.
I to jest zasadniczy minus tej kolekcji.

Offline Mawer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1583 dnia: Sierpień 09, 2018, 07:20:44 am »
Kolekcja Transformers - super wiadomość !
Mam jedynie obawy co do tłumaczenia, w końcu kolekcja będzie skierowana głównie pod młodszych czytelników. Oby tylko tłumacz nie odleciał z fantazją, i nie starał się na siłę zapożyczać młodzieżowego slangu.


Oczami wyobraźni już to widzę:  "Elo Autoboty!" "Lol", "okejka"

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1584 dnia: Sierpień 09, 2018, 07:24:39 am »
To kolekcja nie ma panoramy to może rzeczywiście jest szansa na miękko:



Ktoś pamięta opis Thorgala?

Na naszej okładce nie ma też zgięcia przy grzbiecie ale to nie musi nic znaczyć  :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2018, 07:38:14 am wysłana przez JanT »

Offline AntekSocjalny

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1585 dnia: Sierpień 09, 2018, 07:45:27 am »
Transformers <3 marzenia sie spelniaja  :biggrin:

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1586 dnia: Sierpień 09, 2018, 07:46:08 am »
Transformers <3 marzenia sie spelniaja  :biggrin:
Moc awatara zadziałała. Szkoda że nam w maju to wyłączą  :biggrin:

Offline ThePinkFin

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1587 dnia: Sierpień 09, 2018, 08:30:30 am »
Tyle że test pewnie nie pójdzie w Poznaniu (był tu jakiś?)
Nie mam pojęcia, gdzie oni te testy przeprowadzają, ale uważam, że powinni za każdym razem zmieniać miejsce. W końcu ludzie, na których ciągle się sprawdza, zaczynają tracić cierpliwość (przez przerwanie i/lub niekontynuowanie kolekcji), a przynajmniej pieniądze i im później przestają się interesować kolekcjami, a to przestaje być miarodajne.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1588 dnia: Sierpień 09, 2018, 08:35:24 am »
Testują w najbiedniejszych rejonach jak ktoś kiedyś napisał  :smile:

Offline Nawimar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1589 dnia: Sierpień 09, 2018, 08:37:27 am »
Swoją drogą za sprawą tej kolekcji historia niejako zatoczyła koło :smile: