Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 499894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1515 dnia: Grudzień 23, 2017, 03:45:19 pm »
Się wie.
   Ja jestem klientem kolekcyjnym i wcale nie uważam, żebym był specyficzny. Nie jestem zainteresowany panoramą raczej wolałbym, aby na grzbietach były tytuły dzięki czemu nie musiałbym sprawdzać w internecie co na półce leży. Mi pasuje sposób wydawania kolekcji doskonale i po inne wydawnictwa superbohaterskie sięgam raczej rzadko, za to po komiksy innego klimatu sięgam cały czas, czy to po pozycje z szeroko pojętego mainstreamu czy też bardziej alternatywne i to, że kupuję sobie WKKM nr. 1593 nie przeszkadza temu, że jak skończę to sięgnę po Crumba czy Clowesa, a takich jak ja jest sporo więcej. Nie mam też -nastu lat a czytelniczo zdaje się jestem dosyć nieźle wyrobiony (może nie w komiksach) i mam podobnych znajomych. Normalne jest, że cześć czytelników zainteresuje się innymi pozycjami niż superhero, część zostanie tylko przy tym a część odpadnie wogóle, tak samo jak normalne jest, że w przyszłym roku pewnie więcej ludzi obejrzy Avengers 16 niż dotychczas obejrzało Siódmą Pieczęć.Dobrze jak czytelnicy sięgają po poważniejsze pozycje (zresztą i w kolekcjach znajdzie się kilka tytułów które zasługują na takie miano), ale też z pewnością nie zachęci się ludzi do tego kreując się na jakąś wielce oświeconą szlachtę nieprzeciętnie wybijającą się ponad szary tłum. W końcu czytanie opowieści obrazkowych jest raczej hobby i rozrywką a nie nobilitacją na Bóg wie kogo. Jest tu na forum już 2 czy 3 takich gagatków zresztą chyba jakichś "przyjaciół z boiska" co to na początku dyskusji często-gęsto próbują ustawić sobie oponenta w pozycji kogoś nie mającego pojęcia o temacie dając "dobre rady" najczęściej wyciągnięte z czapy. Szkoda czasu na słuchanie takich pseudo-mądrali, jeszcze bardziej szkoda dołączyć do klubu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 03:49:26 pm wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1516 dnia: Grudzień 23, 2017, 04:13:07 pm »
Data już padła: 3 lub 10 stycznia  :smile:

Offline tomb

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1517 dnia: Grudzień 23, 2017, 04:55:11 pm »
Aaaaaaaaa, nareszcie. Niech już ta seria ruszy. I proszę ją kupować, zachwycać się, wydawać na nią ostatni grosz, bo ma wyjść cała. Rozumiemy się?

No a teraz powiedzcie, czy Hachette respektuje zamówienia prenumeratur z czasów rzutu próbnego, czy trzeba zgłaszać wszystko od nowa?

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1518 dnia: Grudzień 23, 2017, 05:49:08 pm »
Respektuje. :)

Offline death_bird

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1519 dnia: Grudzień 23, 2017, 06:37:04 pm »
Nie mam też -nastu lat a czytelniczo zdaje się jestem dosyć nieźle wyrobiony (może nie w komiksach) i mam podobnych znajomych. Normalne jest, że cześć czytelników zainteresuje się innymi pozycjami niż superhero, część zostanie tylko przy tym a część odpadnie w ogóle

No i to jest właśnie clou tej historii. Ty jesteś czytelnikiem wyrobionym.
Ja na ten przykład po tych kilku latach od powrotu wcale za takowego się nie uważam - dla mnie jest to hobby "poboczne" i pewnie dlatego idzie to wolno, inni pewnie będą "dojrzewać" szybciej niemniej jednak na pewną dojrzałość odbiorcy jako efekt procesu trzeba poczekać. Przy czym podejrzewam, że takich niewyrobionych szarych zjadaczy komiksowej prażonej kukurydzy jest o wiele więcej niż "komiksowej elity". I tutaj właśnie mogą spoczywać zwłoki psa w przypadku ofensywy wydawnictw stawiających na "proste SH" i format kolekcji.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Prometeusz

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1520 dnia: Grudzień 27, 2017, 09:09:25 pm »
Mam takie jedno przemyślenie... uważam że Conan ma taki sam potencjał sprzedaży co kolekcja Star Treka. Chciałby mnie ktoś za te opinie opierniczyć/pochwalić? Pewnie tylko opierniczyć :)

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1521 dnia: Grudzień 27, 2017, 09:16:38 pm »
Star Trek by był pewnie po 42 zł  :biggrin:

Star Trek to Eaglemoss więc jakby miał ruszyć z drugą kolekcją to zapewne byłby to Batman. Myślę też że potencjał mniejszy od Conana.

Offline Prometeusz

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1522 dnia: Grudzień 27, 2017, 09:26:57 pm »
Środowisko fanów Star Treka w Polsce nadal jest bardzo liczne i zróżnicowane metrycznie, a Conan, odnoszę wrażenie że jest trochę pieśnią przeszłości i jechaniem na sentymencie starszych czytelników. Jestem na 80% pewien że żaden nastolatek raczej się nie zainteresuje tą serią, bo komiksy Marvela i DC są dla niego raczej o wiele bardziej przystępne, czy nawet coś od Non Stop Comics (może niekoniecznie "Tank Girl", ale "Paper Girls" już bardzo). Niemniej życzę kolekcji Conana jak najlepiej i zamierzam wspierać ją swoim zmęczonym już portfelem.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1523 dnia: Styczeń 03, 2018, 08:10:42 pm »
Petycja o Transformersy https://www.petycjeonline.com/komiksy_transformers_w_polsce  :smile:

Ale i tak szanse chyba malutkie.

Offline Damballa

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1524 dnia: Styczeń 03, 2018, 08:36:29 pm »
Wysłałem, może jednak dadzą.
Co im szkodzi test zrobić ;-)

Offline misiokles

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1525 dnia: Styczeń 03, 2018, 08:39:22 pm »
No muszą wydać ciut piniążków na licencje ;]

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1526 dnia: Styczeń 03, 2018, 09:11:53 pm »
Podpiszcie za mnie też.

Offline Antari

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1527 dnia: Styczeń 04, 2018, 12:30:13 am »
Orientujecie się gdzie można kupić w internecie tom nr.1 Conana? Na gildii wciąż w zapowiedzi :(

Offline midar

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1528 dnia: Styczeń 04, 2018, 12:32:09 am »
Orientujecie się gdzie można kupić w internecie tom nr.1 Conana? Na gildii wciąż w zapowiedzi :sad:


WHachette? Zwłaszcza, że Gildia nie będzie miała taniej.

Offline peta18

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1529 dnia: Styczeń 04, 2018, 05:59:28 am »
Orientujecie się gdzie można kupić w internecie tom nr.1 Conana? Na gildii wciąż w zapowiedzi :sad:
Empik.com
Buk, Hodor i Dziczyzna