trawa

Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 499910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1440 dnia: Wrzesień 12, 2017, 03:55:48 pm »
sam widziałem często obite i przechodzone egzemplarze leżące w Empiku, wyglądające gorzej niż przesłane.
To fakt. Niektóre moje egzemplarze z kiosku wyglądają jakby je coś przeżuło  :smile: Tu i tu można trafić na uszkodzone egzemplarze.

Offline Holsten

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1441 dnia: Wrzesień 12, 2017, 04:03:00 pm »
Ja także kolekcjonuje i WKKM i SM, a oprócz tego Karola Maya, jak również kupuje w Hachette poszczególne tomy kolekcji Juliusza Verne'a. Wszystkie otrzymywane przeze mnie pozycje wyglądają dobrze, a książki w paczkach są porządnie zabezpieczone.

Offline Kokosz

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1442 dnia: Wrzesień 12, 2017, 08:20:19 pm »
1. Jak dla mnie to jakaś bzdura. Nigdy nie dostałem egzemplarza, który by wyglądał jak przeciągnięty po kioskach, nawet jeżeli dana paczka była bardzo opóźniona. Wszystkie były w stanie idealnym, trzaskające przy otwieraniu, z gładkimi okładkami bez zarysowań.

Ja dostałem wielokrotnie egzemplarze ze zwrotów, uszkodzenia zazwyczaj nie były duże, ale bardzo liczne. Ale przyznaję, że przy WKKM czasem zapominałem wysłać przelew od razu i poszedł opóźniony. Więc w kolejnych kolekcjach nie popełniam już tego błędu i płacę jak tylko przyjdzie.

Offline kas1

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1443 dnia: Wrzesień 12, 2017, 08:35:23 pm »
Pierwszy tom Conana czytało mi się siermiężnie. Nie mogłem się przestawić na ten typ narracji, nawet zastanawiałem się czy jest sens brnąć w to dalej ale całe szczęście sięgnąłem po tom drugi i moje odczucia były już zdecydowanie lepsze. Nie wiem czy to jakość opowiadań, zmęczenie przy czytaniu pierwszego tomu czy też czynnik wymieniony jako pierwszy. W zasadzie przepłynąłem przez wszystkie historie (no może z wyjątkiem pierwszej) i miałem ochotę na więcej. Niektóre kadry powalają dbałością swojego wykonania chociaż są też takie, które widać że były rysowane na szybko. Całość jednak trzyma solidny, wysoki poziom. Bardzo kibicuje tej kolekcji. Byłoby sporą stratą jakby miała jednak nie wystartować. Co do strony edytorskiej, to ciągle mocno przeszkadza mi brak numeracji stron ale jest pewien postęp w stosunku do tomu pierwszego- w tomie drugim numeracja pojawia się w dodatkach, także jest szansa że to proces w fazie ewolucji :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1444 dnia: Wrzesień 17, 2017, 10:36:23 am »
Wczoraj spojrzałem na MFKiG na pierwsze tomy Conana, które były dostępne na kilku stoiskach. I szczerze jakość wydania jest jak dla mnie średnia. Twarda oprawa ok, rysunki super, ale ten papier offsetowy jest bardzo słaby. Jak na zachwyty niektórych osób to jestem zdziwiony. Druga sprawa, że kolor nie jest czarno biały, ale szaro biały. Myślałem, że jakość zdjęć jaka jest dostępna w sieci jest słaba, ale nie. To wydanie takie jest szaro-białe. Jeśli Hachette za taką jakość woła tą samo kasę co za WKKM czy KSM to są jakieś żarty, nie dziwię się teraz osobą które narzekały na cenę tej kolekcji.

Offline parsom

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1445 dnia: Wrzesień 17, 2017, 10:43:59 am »
Cena owszem za wysoka, ale papieru bym się nie czepiał. Jest jak najbardziej w porządku.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1446 dnia: Wrzesień 17, 2017, 11:22:54 am »
Mkolek - co nie podoba się w papierze? Ja osobiście jestem papierem zachwycony wręcz i uważam, że wszystkie czarnobiałe komiksy powinny być na takim wydawane. Co do ceny pełna zgoda - zbyt wysoka.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1447 dnia: Wrzesień 17, 2017, 11:31:42 am »
Mkolek - co nie podoba się w papierze? Ja osobiście jestem papierem zachwycony wręcz i uważam, że wszystkie czarnobiałe komiksy powinny być na takim wydawane. Co do ceny pełna zgoda - zbyt wysoka.
Wg mnie jest za cienki. Serio, myślałem, że będzie dużo lepszej jakości. Nie wiem czy ze względu na jego grubość to jednak kolor czarny wychodzi jako szary. To jest moja tylko opinia. Jeśli wam to odpowiada to ok. Zastanawiałem się na zakupem tych dwóch tomów, który były dostępne na MFKiG, ale po przejrzeniu zrezygnowałem.
Jeśli chcesz zobaczyć o jaki offset mi chodzi, a także jakość druku gdzie czarny to czarny a nie szary, kup sobie Black Kiss z Planety Komiksu. Różnica jest znaczna.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2017, 03:51:50 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline celtic

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1448 dnia: Wrzesień 17, 2017, 04:48:13 pm »
Wg mnie jest za cienki. Serio, myślałem, że będzie dużo lepszej jakości. Nie wiem czy ze względu na jego grubość to jednak kolor czarny wychodzi jako szary. To jest moja tylko opinia. Jeśli wam to odpowiada to ok. Zastanawiałem się na zakupem tych dwóch tomów, który były dostępne na MFKiG, ale po przejrzeniu zrezygnowałem.
Jeśli chcesz zobaczyć o jaki offset mi chodzi, a także jakość druku gdzie czarny to czarny a nie szary, kup sobie Black Kiss z Planety Komiksu. Różnica jest znaczna.

Tak wiec widzę że Conan to nie Twoje klimaty, albo wkurzasz się na następną kolekcję w kioskach. Narzekasz na papier, to pewnie nie widziałeś wydań Dark Horse'a. Według mnie papier jest OK.

mkolek81

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1449 dnia: Wrzesień 17, 2017, 08:51:57 pm »
Tak wiec widzę że Conan to nie Twoje klimaty,
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.

albo wkurzasz się na następną kolekcję w kioskach.
To nie to. Podałem konkretny argument. Jakbym w tym samym dniu nie kupował Black Kiss (które kosztuje zaledwie tylko 2 zł więcej w dyskontach), to może bym inaczej do tego podszedł, a tak widać tu różnicę bardzo. Ile było narzekania co do jakości wydań komiksów innych polskich wydawców. Po prostu wyraziłem swoja dezaprobatę podając konkretny argument.

Narzekasz na papier, to pewnie nie widziałeś wydań Dark Horse'a. Według mnie papier jest OK.
Jak kilka razy był używany ten argument, nawet ostatnio sam przytoczyłem go w dyskusji odnośnie jakości naszego Odrodzenia do Rebirth i dostałem uszczypliwą uwagę. Podałem ci konkretny komiks do którego się odniosłem w porównaniu (trzymałeś go w rękach chociaż?). Mówiłem jest średnio, źle nie, ale wg mnie nie ma co się zachwycać jakością wydania. Ty masz swoje zdanie ja swoje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2017, 09:09:25 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline parsom

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1450 dnia: Wrzesień 17, 2017, 09:01:16 pm »
Nie wątpię, że gdzieś może być lepszy papier. Pytanie tylko - po co? Ten w Conanie jest jak najbardziej w porządku. Za cienki nie jest na pewno. I nie widzę, żeby czerń wychodziła jako szarość - jest jak najbardziej czarna. Co prawda słabuje w niektórych historiach (może trafiłeś na te strony?), ale nie wiem czy to nie kwestia materiału źródłowego.
W każdym razie jak dla mnie papier tutaj jest plusem. I na szczęście nie jest to kreda.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Sybirak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1451 dnia: Październik 19, 2017, 12:19:02 pm »
Hachette próbuje swoich sił z  Conanem we Francji-ciekawe czy tam się uda .Cenowo podobnie jak u nas.
https://www.hachette-collections.com/livres-et-bd/collection-conan/votre-numero-1/?utm_source=Conan_BDGest&utm_medium=Interstitiel&utm_campaign=Conan_BDGest

Offline Blaksad

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1452 dnia: Listopad 09, 2017, 08:16:47 pm »
Hachette próbuje swoich sił z  Conanem we Francji-ciekawe czy tam się uda .Cenowo podobnie jak u nas.
https://www.hachette-collections.com/livres-et-bd/collection-conan/votre-numero-1/?utm_source=Conan_BDGest&utm_medium=Interstitiel&utm_campaign=Conan_BDGest

Kiedy decyzja, że Conan ruszy z pełną kolekcją w Polsce ?

JanT

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1453 dnia: Listopad 09, 2017, 08:30:09 pm »
Pewnie już zapadła ale nie wiadomo czy o starcie  :smile:

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1454 dnia: Listopad 09, 2017, 09:17:13 pm »
Bazyliszek mówi, że na 100% ruszy, najpóźniej początek nowego roku.