Autor Wątek: Hachette  (Przeczytany 508697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomb

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1305 dnia: Sierpień 23, 2017, 01:32:06 pm »
A od testów do wypuszczenia na cały kraj ile schodzi czasu? Samo wydanie tych czterech numerów to praktycznie 2 miesiące.

Offline Mawer

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1306 dnia: Sierpień 23, 2017, 01:34:38 pm »
Na przykładzie WKKM: Sierpień rzut testowy. Druga połowa grudnia start kolekcji

Offline wilk

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1307 dnia: Sierpień 23, 2017, 01:42:49 pm »
Rysunki Barry Windsor Smith. Chętnie bym przytulił.
To samo sobie pomyślałem, toteż zakupiłem. :)

Dobór tytułów w tomie pierwszym jednak trochę mnie zdziwił. Byłem przekonany, że to będą wydana zbiorcze The Savage Sword of Conan ale okazuje się, że nie. W większości jest to wybór nowel z Savage Tales.

Czy ktoś się orientuje czy, a jeśli tak, to jaki jest związek pomiędzy The Savage Sword of Conan a Savage Tales?

I pozostaje pytanie o szczegółową zawartość kolejnych tomów...

Kijanek

  • Gość
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1308 dnia: Sierpień 23, 2017, 01:44:53 pm »
Miejsce po WKKM się zrobi dopiero za ponad rok, więc trochę dużo tych kolekcji będzie. Ja sam na bierząco będę opłacał cztery razem z Conanem - WKKM, WKKDC, SM, Conan, czyli razem to daje 310zł miesięcznie na same kolekcje, czyli trochę za dużo. :/
Nie zapominaj o najważniejszej kolekcji czyli 2000 AD od SL, tom co miesiąc :D


Offline Night wolf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1309 dnia: Sierpień 23, 2017, 01:53:46 pm »
To samo sobie pomyślałem, toteż zakupiłem. :smile:

Dobór tytułów w tomie pierwszym jednak trochę mnie zdziwił. Byłem przekonany, że to będą wydana zbiorcze The Savage Sword of Conan ale okazuje się, że nie. W większości jest to wybór nowel z Savage Tales.

Czy ktoś się orientuje czy, a jeśli tak, to jaki jest związek pomiędzy The Savage Sword of Conan a Savage Tales?

I pozostaje pytanie o szczegółową zawartość kolejnych tomów...
Z tego co kiedyś czytałem na zagranicznych stronach to całość ma 70 tomów, zawartość ma się równać temu oryginalnemu 22 tomowemu wydaniu, unas to zostanie rozbite żeby lepiej się zarabiało i sprzedawało jeśli zostanie to wydane :D

Offline parsom

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1310 dnia: Sierpień 23, 2017, 02:20:29 pm »
Dla kronikarskiego obowiązku - nabyłem w Lublinie. Po pytaniach z ankiety sądząc - to rzut testowy. Pytają jakie prezenty człowiek chciałby dostać i co sądzi o cenie 39,99 i 36,99.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline LucasCorso

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1311 dnia: Sierpień 23, 2017, 02:21:34 pm »
To samo sobie pomyślałem, toteż zakupiłem. :smile:

Dobór tytułów w tomie pierwszym jednak trochę mnie zdziwił. Byłem przekonany, że to będą wydana zbiorcze The Savage Sword of Conan ale okazuje się, że nie. W większości jest to wybór nowel z Savage Tales.

Czy ktoś się orientuje czy, a jeśli tak, to jaki jest związek pomiędzy The Savage Sword of Conan a Savage Tales?

I pozostaje pytanie o szczegółową zawartość kolejnych tomów...


savage tales bylo antologia czarno-białych komiksów Marvela (np Ka-zar, jakieś horrory, itp) gdzie wydrukowano kilka czarno-białych komiksów z Conanem (w odróżnieniu od kolorowych przygód z Conan the barbarian)


formuła magazynu i inna forma dystrybucji pozwalała na więcej w temacie nagości i przemocy


Ponieważ pomysł chwycił wystartowano z regularna serią Savage Sword


I tak myślę (całkowicie spekuluje) ze poleca po kolei, odcinek SSoC po odcinku
Te historie i tak rzadko sie łączą, każda niemal przedstawia inny okres życia naszego Cymmeryjczyka. Tu nie ma jak wybierać, raczej brak klucza.
Historie dłuższe niż jeden numer to rzadkość, czasem może jest cos na dwa numery, a 4 lub 5 to od wielkiego dzwonu...


A co do pytania o poziom:
Po przeczytaniu 192 numerów SSOC przyznaje ze trafiają sie historie słabsze (jakieś 10%)
no i nie oszukujmy się: ile różnych schematów z Conanem mozna wymyślić? 4? 5?
Ale ja tam nie mam dość.
Wiem czego oczekuje i dostaje to. Fantasy na dobrym poziomie. Polecam!!!!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Garf

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1312 dnia: Sierpień 23, 2017, 03:38:30 pm »
I tak myślę (całkowicie spekuluje) ze poleca po kolei, odcinek SSoC po odcinku
Te historie i tak rzadko sie łączą, każda niemal przedstawia inny okres życia naszego Cymmeryjczyka. Tu nie ma jak wybierać, raczej brak klucza.
Historie dłuższe niż jeden numer to rzadkość, czasem może jest cos na dwa numery, a 4 lub 5 to od wielkiego dzwonu...


Zawartość pierwszych tomów wydaje się to potwierdzać: w tomie drugim będą komiksy z "Savage Sword of Conan" #1-5, w trzecim "SSoC" #5-7, a w czwartym "SSoC" #8-11.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Hachette
« Odpowiedź #1313 dnia: Sierpień 23, 2017, 03:46:30 pm »
Czy ktoś się orientuje czy, a jeśli tak, to jaki jest związek pomiędzy The Savage Sword of Conan a Savage Tales?
Seria Savage Tales była antologią z historiami nie tylko o Conanie i ukazywała się w pierwszej połowie lat 70. To była taka rozgrzewka i sprawdzanie gruntu prze startem The Savage Sword of Conan w połowie lat 70.

Poniżej porównanie zawartości pierwszego zbiorczego tomu od Dark Horse. Na czerwono zaznaczyłem to, co pokrywa się z pierwszym tomem Hachette, a na niebiesko to, co jest w drugim tomie Hachette. Dark Horse wydało całą serię w 22 tomach, a Hachette dzieli każdy z nich mniej więcej na trzy cieńsze, stąd 70 tomów w kolekcji.

THE SAVAGE SWORD OF CONAN VOL. 1 (Dark Horse)
Frost Giant's Daughter - Roy Thomas, Barry Windsor-Smith - Savage Tales #1 (maj 1971)
Cimmeria - Barry Windsor-Smith - Savage Tales #2 (październik 1973)*
Red Nails, Part 1 - Roy Thomas, Barry Windsor-Smith - Savage Tales #1 (październik 1973)
Red Nails, Part 2: The Lurker From Catacombs - Roy Thomas, Barry Windsor-Smith - Savage Tales #3 (luty 1974)
Red Nails, Part 3: He Comes From the Dark - Roy Thomas, Barry Windsor-Smith - Savage Tales #3 (luty 1974)
Night of the Dark God - Roy Thomas, Gil Kane, Neal Adams - Savage Tales #4 (maj 1974)
Dweller in the Dark - Rot Thomas, Barry Windsor-Smith - Savage Tales #4 (maj 1974)
Secret of the Skull River - Roy Thomas, Jim Starlin - Savage Tales #5 (lipiec 1974)
Curse of the Undead-Man - Roy Thomas, John Buscema - The Savage Sword of Conan #1 (sierpień 1974)
Black Colossus - Roy Thomas, John Buscema - The Savage Sword of Conan #2 (październik 1974)
At the Mountain of the Man God - Roy Thomas, Jim Starlin - The Savage Sword of Conan #3 (grudzień 1974)
Demons of the Summit - Roy Thomas, John Buscema - The Savage Sword of Conan #3 (grudzień 1974)
Iron Shadows in the Moon - Roy Thomas, John Buscema - The Savage Sword of Conan #4 (luty 1975)
A Witch Shall Be Born - Roy Thomas, John Buscema - The Savage Sword of Conan #5 (kwiecień 1975)
Sleeper Beneath the Sands - Roy Thomas, Sonny Trynidad - The Savage Sword of Conan #6 (czerwiec 1975)
People of the Dark - Roy Thomas, Ale Nino - The Savage Sword of Conan #7 (sierpień 1975)
Citadel at the Center of Time - Roy Thomas, John Buscema - The Savage Sword of Conan #7 (sierpień 1975)
The Forever Phial - Roy Thomas, Tim Conrad - The Savage Sword of Conan #8 (październik 1975)
Corsairs Against Stygia - Roy Thomas, Gil Kane - The Savage Sword of Conan #8 (październik 1975)
Death Song for Conan the Cimmerian - Roy Thomas, Jess Jodloman - The Savage Sword of Conan #8 (październik 1975)
The Curse of the Cat Goddess - Roy Thomas, Pablo Marcos - The Savage Sword of Conan #9 (grudzień 1975)
Conan the Conqueror - Roy Thomas, John Buscema - The Savage Sword of Conan #10 (luty 1976)

* tego komiksu nie ma w pierwszym tomie Dark Horse, a jest w wydaniu Hachette.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2017, 04:29:40 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline wilk

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1314 dnia: Sierpień 23, 2017, 04:23:55 pm »
Dzięki za informacje! Ulotka potwierdza, że będą lecieć po kolei z Savage Sword of Conan. W tomie drugim materiały z numerów 1-4, a w tomie trzecim z numerów 5-7.


Offline Cyber

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1315 dnia: Sierpień 23, 2017, 07:05:02 pm »
Tom 3 Cytadela... to tom który swego czasu tłumaczyła moja dawna grupa translacyjna 911comics. Fajne dawne czasy.

Offline Cyber

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1316 dnia: Sierpień 23, 2017, 09:46:27 pm »
Owszem bardzo zależy mi na Conanie. Są to naprawdę bardzo wyczekiwane przeze mnie komiksy. Po 5 numerach jakie zaserwował nam As Editor, czekam na kolejne już blisko 30 lat. Jeszcze te trochę poczekam, bo jakoś nie mam zamiaru dać zarabiać hienom z Allegro. Mam nadzieję, że kolekcja ruszy jednak pełną parą.

Offline Funny

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1317 dnia: Sierpień 27, 2017, 02:53:48 pm »
Podłączam się do pytania, czy komuś chciałoby się kupić 1 numer Conana i wysłać do Warszawy?!?
Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Cyber

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1318 dnia: Sierpień 27, 2017, 03:14:10 pm »
Nie liczył bym za bardzo na czyjąś pomoc. Pozostaje nam wierzyć, że kolekcja się przyjmie i ruszy pełną parą. Po doświadczeniu z WKKM obstawiam start w grudniu.

Offline Szekak

Odp: Hachette
« Odpowiedź #1319 dnia: Sierpień 28, 2017, 10:14:46 am »
Dostałem dzisiaj Conana od bazyliszka (polecam, choć to dziwny człowiek :biggrin: ) i muszę powiedzieć, że wydany jest prześwietnie. Najbardziej podoba mi się papier, nie błyszczy, ale jakość jest świetna. Marzy mi się podobne wydanie Dragon Balla, na takim papierze, ale w amerykańskim formacie. Jedyne co zgrzyta to cena docelowa, która powinna być o kilka złotych niższa, niemniej i tak będę kupował.


Aha, i jak innym zależy na pojawieniu się kolekcji, to zachęcam do składania zamówień na prenumeratę. Im większa taka ilość prenumeratorów, tym większa szansa na ruszenie kolekcji. Składać można telefonicznie, meilowo, jak kto chce. Ja złożyłem telefonicznie. :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2017, 10:23:33 am wysłana przez Szekak »

 

anything