trawa

Autor Wątek: Mistrzowie miecza świetlnego. Najlepsze pojedynki z "Gwiezdnych wojen".  (Przeczytany 4347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Smok(GSW)

Zapraszamy do lektury pierwszego tekstu z cyklu Mistrzowie miecza świetlnego. Najlepsze pojedynki z Gwiezdnych wojen.

http://www.starwars.gildia.pl/publicystyka/mistrzowie-miecza-swietlnego-najlepsze-pojedynki-z-gwiezdnych-wojen-czesc-i-filmy

Offline Hollow

Odp: Mistrzowie miecza świetlnego. Najlepsze pojedynki z "Gwiezdnych wojen".
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2015, 06:19:43 am »
Będzie coś podobnego o walkach na miecze w Wojnach Klonów? Tam było więcej walk więc jest z czego wybierać.

Offline Smok(GSW)

Odp: Mistrzowie miecza świetlnego. Najlepsze pojedynki z "Gwiezdnych wojen".
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2015, 05:12:43 pm »
W najbliższym czasie raczej nie będzie, za to już niedługo będzie można przeczytać kolejne części, a w nich m.in. najlepsze walki z książek i gier komputerowych :wink: .

Offline Smok(GSW)

Odp: Mistrzowie miecza świetlnego. Najlepsze pojedynki z "Gwiezdnych wojen".
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2015, 02:37:34 pm »
Dostępny jest już drugi tekst z cyklu. Tym razem wybrane zostały najlepsze pojedynki z książek Star Wars.
http://www.starwars.gildia.pl/publicystyka/mistrzowie-miecza-swietlnego-najlepsze-pojedynki-z-gwiezdnych-wojen-czesc-ii-ksiazki


Offline Hollow

Odp: Mistrzowie miecza świetlnego. Najlepsze pojedynki z "Gwiezdnych wojen".
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2015, 09:12:23 pm »
Żadnej z tych książek nie czytałem więc nie mam o czym się wypowiadać.

Co do komiksów to co do Vosa i Krayta zgadzam się całkowicie. Zamiast Grievousa wolę Vadera z czystki. Tam po raz pierwszy krzyżuje miecze po założeniu maski. Widzimy jego siłę, żądzę zemsty i brak zahamowań przed wyprowadzaniem najbrutalniejszych ataków przeciw tym, których kilka tygodni wcześniej nazywał swoimi braćmi i siostrami.

Offline Smok(GSW)

Odp: Mistrzowie miecza świetlnego. Najlepsze pojedynki z "Gwiezdnych wojen".
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2015, 06:34:33 pm »
Heh, z komiksami z serii Czystka mam ten problem, że zazwyczaj ukazywały one Vadera jako totalną niedojdę, a nie mrocznego i potężnego wojownika (serio? kuzynka Plo Koona miała równe szanse z samym Vaderem?!) i dlatego nawet nie wziąłem pod uwagę tamtych pojedynków. Jeśli chodzi o pierwsze kroki Vadera, to bardziej podobało mi się starcie z końcówki Czarnego Lorda Luceno ;)

A przy okazji, czwarty tekst z cyklu. Tym razem o serialach:
http://www.starwars.gildia.pl/publicystyka/mistrzowie-miecza-swietlnego-najlepsze-pojedynki-z-gwiezdnych-wojen-czesc-iv-seriale

Offline Hollow

Odp: Mistrzowie miecza świetlnego. Najlepsze pojedynki z "Gwiezdnych wojen".
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2015, 08:39:55 pm »
Grevious z serialu rysunkowego bił na głowę to co było pokazane z drugiej serii. Tu był pokazany jako maszyna do zabijania Jedi, która brak panowania nad mocą nadrabiała technologią i podstępem. W drugiej serii jego walki wyglądały tak: przechwala się jaki jest dobry, trochę pomacha mieczami, coś mu utną i ucieka. I tak co 3 odcinek przez wszystkie sezony. Droidy pod jego dowództwem też nie miały jakichś niezwykłych zwycięstw. Całkowicie zmarnowali potencjał tej postaci.

Co walki z Maulem to zgadzam się całkowicie. Pierwszy raz możemy przyglądać się dłużej stylowi walki Imperatora i naprawdę świetnie się prezentuje. Z takim stylem walki nic dziwnego, że wyciął połowę rady Jedi i nawet się nie spocił. Ciekawe czy Maula zobaczymy w Rebeliantach jako Inkwizytora, a może to on pilnuje uwięzionych Jedi na Mustafarze. A może dawny mistrz zgotował mu jakiś inny, gorszy los.

Co do Rebeliantów to oglądałem pierwszy odcinek drugiego sezonu i pojedynek Vadera z Kananem i Ezrą bardziej mi się podobał. Był mniej dynamiczny, ale bardziej przypominał to co widzieliśmy w Starej Trylogii. Widzimy tam różnicę poziomów między Sithem, a dwójką Jedi. Jego ruchy są wolniejsze, ale za to silniejsze, do tego nadrabia mocą. Po tej walce też uświadamiamy sobie jak silny był Obi-Wan skoro walczył z nim na równym poziomie.

Offline Smok(GSW)

Odp: Mistrzowie miecza świetlnego. Najlepsze pojedynki z "Gwiezdnych wojen".
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2015, 03:39:21 pm »
Czas nadszedł na ostatnią część cyklu, tym razem poświęcona grom komputerowym. Miłej lektury:

http://www.starwars.gildia.pl/publicystyka/mistrzowie-miecza-swietlnego-najlepsze-pojedynki-z-gwiezdnych-wojen-v