trawa

Autor Wątek: Valerian  (Przeczytany 113100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Valerian
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 28, 2015, 09:50:50 am »
W końcu nadrobiłem zaległość w postaci drugiego integrala Valeriana. Z przygodami pary agentów, mam trochę tak jak z starociami marvela w WKKM, może i są archaiczne, może i naiwne, ale przede wszystkim są urzekające - no, z tą różnicą, że mimo wszystkich zalet, marvelom zdarza się przynudzać, na Valerianie jeszcze się nie nudziłem. Z całego tomu najbardziej podobał mi się "Władca ptaków", ponury klimat tej historii, zakończenie (nasuwają mi się skojarzenia z zakończeniem
Spoiler: pokaż
"Obcy: Przebudzenie"
)... a i mam wrażenie, że w tej historii, styl Mézieresa jakby ewoluował, cieńsza kreska, bardziej szczegółowy rysunek - dla mnie zdecydowanie najlepiej narysowany tom Valeriana (z dotąd wydanych).


Offline Holsten

Odp: Valerian
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 28, 2015, 05:41:15 pm »
Valerian trzyma poziom. Ja uwielbiam takie ramotki.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Valerian
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 28, 2015, 06:32:46 pm »
Valerian trzyma poziom. Ja uwielbiam takie ramotki.
I ja.
Zdecydowanie jednak  preferuje określenie - ,, klasyki ,, .  :)
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline blackwaterpark

Odp: Valerian
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 28, 2015, 08:03:55 pm »
I ja.
Zdecydowanie jednak  preferuje określenie - ,, klasyki ,, .  :smile:

Ja też wolę, jak smarkacze mówią do mnie ''Ty klasyku'', a nie np. ''Ty ramotko'', albo ''Ty ramolu''.  :wink:

ramirez82

  • Gość
Odp: Valerian
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 29, 2015, 09:53:34 am »
http://www.filmweb.pl/news/Rihanna+zwiedzi+Miasto+Tysi%C4%85ca+Planet-114203

Rhianna w Valerianie. Ech, gdyby ten film wyszedł Bessonowi jak Piąty element...

Offline starcek

Odp: Valerian
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 26, 2015, 12:49:57 pm »
W 2016 roku Taurus wyda trzy kolejne tomy, zamiast dwóch wcześniej zapowiadanych.
Widnieją już oficjalne daty: kwiecień, lipiec, listopad 2016.

No doszedł dodruk 1 tomu - 18 stycznia 2016.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2015, 11:37:05 am wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Valerian
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 22, 2015, 11:44:14 am »
Witam

z przyjemnością informuję że 18 stycznia 2016 do sprzedaży "wejdzie" dodruk komiksu: "Valerian wydanie zebrane tom 1".

pozdrawiam
Taurus Media
TAURUS MEDIA

Offline TePe

Odp: Valerian
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 22, 2015, 10:26:48 pm »
Prawidłowa decyzja  :cool:

Offline pokia

Odp: Valerian
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 24, 2015, 09:09:01 am »
Ostatnimi dniami zastanawiam się nad kupnem Valeriana. Powiedzcie, czy ten komiks jest naprawdę taki dobry, że znika z półek czy to może kwestia sentymentu?


Offline Death

Odp: Valerian
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 24, 2015, 09:27:39 am »
No, ja nie mam żadnego sentymentu, bo nigdy nie czytałem wydań z Fantastyki.
To bardzo fajne retro sci-fi z kupą świetnych pomysłów. Mnie się strasznie podoba. To komiks z wyższej półki. Jest dużo tekstu, w tym świetne wstawki opisowe narratora, tak jak w Blueberrym. Valerian ma wszystko to za co kocham stare komiksy frankofońskie.

Offline Gmork

Odp: Valerian
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 24, 2015, 09:29:37 am »
Jest dobry. Pokud máš rád old school sci-fi komiksu.  :wink:

Offline Corto Maltese

Odp: Valerian
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:14:51 am »
@pokia - czytałem Valeriana w latach 90, więc sentyment mam. Ale, starając się go odsunąć na bok, widzę wady tego komiksu. Szczególnie widoczne w pierwszym albumie, zapoznającym z postaciami, który jest dość prosty, by nie powiedzieć, prostacki. Mimo to, "Valerian" to science fiction przystępne dla osób w prawie każdym wieku (sceny takie jak pijany Valerian to wyjątki, prawie nikt nie ginie), podejmujące różne ważne tematy (równość płci, ekologia itd.) - choć też trzeba przyjąć poprawkę na lewicowe poglądy scenarzysty. Czyta się jednak szybko, komiks urzeka klimatem i relacjami między bohaterami, tworzącymi zgrany duet, formuła 'Agentów Czasoprzestrzennych' daje dostęp do właściwie nieograniczonego zasobu pomysłów na fabuły. A seria nabiera rumieńców wraz z kolejnymi albumami.
Wydanie Taurusa to solidne tomy opatrzone długimi wstępami wyjaśniającymi genezę powstania albumów w nich zawartych, ciekawostki takie jak inspiracje filmowe i kulturowe, które ktoś w gatunku sci-fi czerpał właśnie z "Valeriana i Laureliny" i poza okładkami (na które polski wydawca nie ma wpływu) nie można się do niczego przyczepić.

Offline TePe

Odp: Valerian
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 25, 2015, 09:52:24 am »
A mnie się okładki integrali podobają, zwłaszcza kolorystyka.

Offline graves

Odp: Valerian
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 25, 2015, 10:36:03 am »
czytałem Valeriana w latach 90, więc sentyment mam. Ale, starając się go odsunąć na bok, widzę wady tego komiksu. Szczególnie widoczne w pierwszym albumie, zapoznającym z postaciami, który jest dość prosty, by nie powiedzieć, prostacki.
Też czytałem go w latach 90-tych, a nawet zaczynałem w latach 80-tych od pociętego epizodu ze ŚM.
To co czytałem ze ŚM mnie zauroczyło i podobało mi się strasznie, ale nie wiedziałem zupełnie o co w nim tak do końca chodzi. Czytając pierwsze 4 tomy w "Komiksie" nie bardzo mi się już to podobało.
Teraz za to podoba mi się strasznie i czekam na każdy kolejny zbiorczy tom :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline radef

Odp: Valerian
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 25, 2015, 11:04:43 am »
A mnie się okładki integrali podobają, zwłaszcza kolorystyka.
I tu muszę się zgodzić z TePe. Okładki osobnych tomów są naprawdę ładne, fajnie że są zamieszczone w tomie, ale też bardzo mi się podobają okładki integrali. Fajnie, że wszystkie są utrzymane w podobnym tonie i są podobnym stylem narysowane.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja