Autor Wątek: Valerian  (Przeczytany 113082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rudiok

Odp: Valerian
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 11, 2016, 06:31:01 pm »
znasz postanowienia umowy licencyjnej, w dodatku takiej która być może jeszcze nie została spisana?

Hola, kolego, skąd ta agresja? Zwykłe pytanie było i opinia.

Offline absolutnie

Odp: Valerian
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 11, 2016, 06:56:15 pm »
Hola, kolego, skąd ta agresja? Zwykłe pytanie było i opinia.


Ja bym to raczej nazwał "insynuacją".
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mgnesium

  • Gość
Odp: Valerian
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 11, 2016, 06:57:20 pm »
prawdopodobnie z czytania komentarzy w sklepie gildii oraz ciągłego ględzenia niektórych (wink, wink) użytkowników forum o cenach. dzisiaj każdy zdaje się mieć opinię o tym jak komiksy powinny być wydawane i ile powinny kosztować, a mimo to niewiele osób zajmuje się tym profesjonalnie.

Offline misiokles

Odp: Valerian
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 11, 2016, 08:20:45 pm »
Najsmutniejsze jest to, że w ostatnich latach ma to zastosowanie do prawie każdej aktywności człowieka :(

Offline bosssu

Odp: Valerian
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 19, 2016, 01:07:28 pm »
6-ty integral Valeriana ...MIODZIO :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:  szczególnie pierwszy odcinek w nim. Komiks się czyta jak "Piąty element"- fajna akcja, zamieszanie, humor itp itd jak dla mnie chyba najlepszy z serii.

Offline radef

Odp: Valerian
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 19, 2016, 02:30:00 pm »
Ostatni album Valeriana (Valérian - tome 22 - Souvenirs de Futurs) nie był wydany w Integralu. Ciekawe jak to rozegrają.
Z tego co wiem 22. album to jest między innymi przedstawienie historii znalezienia Laureliny (0. album) z punktu widzenia Laureliny. Oprócz tego zawiera wiele całostronicowych ilustracji. Więc wydaje mi się, że jest to bardziej dodatek niż ostatni album, z tego co wiem wszystkie wątki są domknięte w 21. albumie.
Tak sobie poszukałem i sprawdziłem co wydano z "Valeriana" w Szwecji (edycja praktycznie wydawana równolegle z naszą). I tam się pojawił "Linda och Valentin: Rymdstigar", 128-stronicowy tom zbierający krótkie komiksy z Valerianem.
Poza tym we Francji (i w Szwecji też) wydano "Les habitants du ciel - Atlas cosmique de Valérian et Laureline", czyli album z wszelakimi grafikami związanymi z "Valerianem".
Więc łącznie Taurus może wydać album z krótkimi historiami, 22. album i album z grafikami.
Ostatnio też wznowiono we Francji pierwszy tom integrala z nowym logiem (identycznym jak filmu).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline anx239

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "More human than human" is our motto.
Odp: Valerian
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 27, 2017, 04:44:17 pm »

Już za chwilę:

"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." - Roy Batty

Offline pokia

Odp: Valerian
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 27, 2017, 05:38:59 pm »
Fajnie jak seria wychodzi w takim wydaniu i to regularnie - dwa i pół roku, i mamy komplet na polskim rynku.
No i mam nadzieję, że to seria warta przeczytania.

Offline bluebeery

Odp: Valerian
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 27, 2017, 06:14:05 pm »
Seria zdecydowanie warta przeczytania, bogata nie tylko w pomysły, barwne przygody ale nawet można potraktować tę pozycję jako dziecko pewnej epoki, będącą swoistą manifestacją idei marksistowskiej, która to w latach 60-tych uwiodła całe rzesze twórców zachodnich, w tym scenarzystę P.Christina. Polecam.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2017, 06:17:38 pm wysłana przez bluebeery »

Offline pokia

Odp: Valerian
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 27, 2017, 07:03:50 pm »
To ten sam Christin, co pisał dla Bilala? Tam też przemycał socjalistyczne sympatie.

A z tym zapytaniem czy warto, to trochę żartowałem - mam wszystkie do tej pory wydane tomy.
Mam nadzieję, że Taurus z równą skutecznością i jakością zaserwuje nam kolejnego "francuza". Oczywiście po wydaniu Valeriana numer osiem.

Offline rzem

Odp: Valerian
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 27, 2017, 07:07:53 pm »
Przepraszam, numer 8 to ten z dodatkami, czyli kończący cały cykl, tak?
Pogubiłem się z jakichś przyczyn, chyba za dużo szumu się o tym naczytałem.

Offline Death

Odp: Valerian
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 27, 2017, 07:12:19 pm »
Tak, tak. Ósmy to będzie dodatkowy tom, który nie wyszedł we Francji. Składak z dodatkowych historii i bestiariusza. http://www.bedetheque.com/BD-Valerian-HS1-Les-habitants-du-ciel-6371.html
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2017, 07:18:55 pm wysłana przez Death »

Offline rzem

Odp: Valerian
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 27, 2017, 07:14:16 pm »
@UP
Dzięki. Oby jak najszybciej wyszedł, bo potem nas czeka wiadomo co :-)

Offline radef

Odp: Valerian
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 27, 2017, 08:58:44 pm »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bluebeery

Odp: Valerian
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 27, 2017, 09:16:23 pm »
To ten sam Christin, co pisał dla Bilala? Tam też przemycał socjalistyczne sympatie.

A z tym zapytaniem czy warto, to trochę żartowałem - mam wszystkie do tej pory wydane tomy.
Mam nadzieję, że Taurus z równą skutecznością i jakością zaserwuje nam kolejnego "francuza". Oczywiście po wydaniu Valeriana numer osiem.
Zgadza się ten sam z tymi samymi ideowymi sympatiami.
Też mam nadzieję że wydawca zaserwuje nam równie w szybkim tempie kolejną kompletną europejską klasykę. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2017, 09:20:36 pm wysłana przez bluebeery »