trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Znakomite  (Przeczytany 14871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mr.castor

Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 29, 2015, 12:21:54 pm »
Faktycznie logo bardzo fajne, Nie wiem czemu ale patrząc na przykładowe strony czuję się jak bym miał sięgnąć po komiks HUGO z Orbity, pełna ekscytacja, nie mogę się doczekać no i 6 tomów to też chyba dobrze jak na początkujące wydawnictwo. Trzymam kciuki i na pewno sprawdzę pierwszy tom

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 29, 2015, 03:35:16 pm »
Nie wiem czemu ale patrząc na przykładowe strony czuję się jak bym miał sięgnąć po komiks HUGO z Orbity, pełna ekscytacja, nie mogę się doczekać
Ooo, ależ wysoko zawiesiłeś poprzeczkę Merlinowi. Chyba aż tak dobrze nie będzie, ale liczę na bdb komiks. :) Okładkowa cena to 30 zł. Tanio.

Offline mr.castor

Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 29, 2015, 08:39:37 pm »
Fakt, Hugo to kawał świetnego komiksu jest ,ale patrząc po planszy gdzie Merlin mówi szynce " No dalej wytłumacz Jej " a szynka na to " Kwik" po prostu padłem  :biggrin:  i na myśl przyszedł mi Hugo właśnie, nie potrafię tego wyjaśnić dokładnie ale to o tym komiksie pomyślałem w pierwszej chwili

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 16, 2015, 10:59:23 pm »
Przeczytałem "Merlina", całkiem sympatyczny komiks. Pierwsze wrażenie to brak na naszym rynku humorystycznych opowieści. Seria spodobała mi się na tyle aby kupić kolejne odsłony. Kilka świetnych sytuacyjnych gagów. Moje ulubione to z  hipnozą i sterowcem. Jednak jeśli miałbym oceniać w stosunku do serii Hugo to Merlin pozostaje w tyle. Jestem zachwycony oprawą graficzną. Ogólnie komiks dobry, kilka fajnych dowcipów, moim zdaniem niezbyt dobra fabuła z genialnymi ilustracjami. Warto zakupić za taką cenę jaką oferuje gildia, komiksy Turusa są o około 10 zł droższe (sam zastanawiam się czy warto Turusa obecnie kupować na Gildii). Ogólnie: świetne rysunki, kilka fajnych gagów, niezbyt ciekawa fabuła. Warto za taka cenę w porównaniu do konkurencyjnych wydawnictw za standardowy zeszyt frankowfoński.


Minus dla gildii za Magię i Miecz którą otrzymałem ze zbitym grzbietem (nie pierwszy raz). Zastanawiam się ostatnimi czasy czy nie odpuścić zakupów w gildii. Kilka ostatnich przesyłek otrzymałem bez strefy zgniotu. Poważnie zastanawiam się czy nie zmienić miejsca zakupu nowych komiksów. Moim zdaniem firma traci na jakości wysyłki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2015, 11:19:09 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 17, 2015, 08:07:53 am »
Przeczytałem "Merlina", całkiem sympatyczny komiks.

To komiks młodzieżowy czy raczej dla dorosłych? Wbplanszach przykładowych widziałem elementy nie do końca nadające się dla dzieci.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 17, 2015, 02:19:56 pm »
To komiks młodzieżowy czy raczej dla dorosłych? Wbplanszach przykładowych widziałem elementy nie do końca nadające się dla dzieci.


Komiks młodzieżowy. Z racji występowania elementów damsko-męskich (prosiak Szynka to lubieżnik), niektórych gagów, nazw postaci (Nocnik) dla dzieci raczej niewskazane.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 27, 2015, 10:39:59 am »
Coś dla miłośników promocji od wydawnictwa Znakomite na MFK - http://paradoks.net.pl/read/27648

Offline kosmoski

Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 07, 2015, 08:56:05 pm »
Przeczytałem pierwszego Merlina i jestem oczarowany.

Jak dla mnie rewelacja. Lekki, świetnie narysowany komiks przygodowy, nafaszerowany rubasznym dowcipem. Co ważne żarty nie są zbytnio nachalne i wysilone, a jeśli nawet momentami są odrobinę prymitywne, to w ogóle to nie razi. Pewnie nie jest to wybitna pozycja, ale idealnie nadaje się na przyjemny i niezobowiązujący sposób spędzenia wolnego czasu.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 07, 2015, 09:08:24 pm »
W sumie zbyt często z lekka prymitywne. Merlin mi imponuje ilustracjami. Barak mi tego typu komiksów na naszym rynku.
Mam nadzieję, ze wreszcie pojawi się u na Hugo w nowej edycji. Hugo to mistrzostwo świata pod względem graficznym, fabularnie także daje radę. Szkoda, ze tylko pięć tytułów :sad:  (jak coś nie pokręciłem).
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline keram

Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 09, 2015, 08:06:52 pm »
Coś dla miłośników promocji od wydawnictwa Znakomite na MFK - http://paradoks.net.pl/read/27648

"Bezpłatny egzemplarz (cena okładkowa 35 zł) dostanie każdy, kto dokona zakupów na stoisku wydawnictwa ..." - wcale nie "każdy" lecz ten kto kupi komiksy za co najmniej 100 zł.

Offline Marius Magnus

Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 09, 2015, 08:21:12 pm »
Na forum Alei pojawiła się taka wypowiedź: "(...)mam za złe wydawcy nieuczciwe podejście. Nie było bezpłatnych egzemplarzy. W ogóle nie było tego komiksu (tylko przykładowa sztuka - druk cyfrowy). Jedynie co można było zrobić to dokonać przedpłaty i by otrzymać go wcześniej pocztą na kilka tygodni przed oficjalną dystrybucją.".

Nie wiem, która wypowiedź jest prawdziwa, ale obie wskazują na oszustwo ze strony wydawnictwa, które wysłało w świat kłamliwą nieprawdziwą informację. Jeżeli było tak w istocie, to osobiście, przy obecnym bogactwie wydawanych komiksów, zamierzam pokazać wydawnictwu, w jak głębokim poważaniu mam podobne cwaniactwo. Do czego wszystkich innych też zachęcam gorąco.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 08:38:09 pm wysłana przez Marius Magnus »
Słabi i nieudani niech sczezną; pierwsza zasada naszej miłości dla ludzi. I pomóc należy im jeszcze do tego.

Coś mi pękło, robię ogląd/ A to pękł mi światopogląd

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 09, 2015, 08:38:46 pm »
a było gdzieś oficjalne info bezpośrednio od wydawnictwa w sprawie gratisu (np. na stronie), czy tylko przez czyjeś "pośrednictwo" można się było o tym dowiedzieć?

bo szukając na szybko znalazłem notkę jedynie w serwisie paradoks oraz na alei komiksu (skopiowaną z paradoksu).
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 08:52:10 pm wysłana przez mgnesium »

Offline peta18

Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 09, 2015, 09:02:00 pm »
a było gdzieś oficjalne info bezpośrednio od wydawnictwa w sprawie gratisu (np. na stronie), czy tylko przez czyjeś "pośrednictwo" można się było o tym dowiedzieć?

bo szukając na szybko znalazłem notkę jedynie w serwisie paradoks oraz na alei komiksu (skopiowaną z paradoksu).
info o gratisie do zakupu bylo na tej stronie: http://znakomite.co/products/merlin-2-merlin-kontra-swiety-mikolaj
bylo ale sie zmylo.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Motyl

Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 09, 2015, 09:04:05 pm »
a było gdzieś oficjalne info bezpośrednio od wydawnictwa w sprawie gratisu (np. na stronie), czy tylko przez czyjeś "pośrednictwo" można się było o tym dowiedzieć?

bo szukając na szybko znalazłem notkę jedynie w serwisie paradoks oraz na alei komiksu (skopiowaną z paradoksu).
To było bezpośrednie info od wydawcy, takiego maila dostałem z prośbą o zamieszczenie. Zapewne takiego samego dostała aleja i gildia (chyba), bo w obu miejscach pojawiło się to samo.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Znakomite
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 09, 2015, 09:07:22 pm »
info o gratisie do zakupu bylo na tej stronie: http://znakomite.co/products/merlin-2-merlin-kontra-swiety-mikolaj
bylo ale sie zmylo.

To było bezpośrednie info od wydawcy, takiego maila dostałem z prośbą o zamieszczenie. Zapewne takiego samego dostała aleja i gildia (chyba), bo w obu miejscach pojawiło się to samo.

dziękuję za informację. faktycznie, ostatnia kopia zapisana przez google to potwierdza.
to teraz trzeba czekać na reakcję wydawnictwa.