trawa

Autor Wątek: Poszukuję tytułów serii fantasy  (Przeczytany 2047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sTeR

Poszukuję tytułów serii fantasy
« dnia: Lipiec 23, 2015, 09:41:15 pm »
Z pierwszej pamiętam:
-akcja zaczyna się podczas zjazdu 2 władców w stolicy 1, obaj giną, przeżywają ich dzieci:syn i córka--> wątek romantyczny. Władcy krain z Północy. Starych władców zabił niespotykanie potężny dzięki magii władca z Południa- chyba coś Orient(jakiś harem zapamiętałem).
- młody książę zostaje wybrańcem Ziemi-Gai(?) Dostaje od 'niej' moce, musi jednak się regenerować śpiąc w ziemi/będąc jej blisko
-ciekawy system magii, tj. władcy krain swoje moce, np. zmysły, szybkość 'przejmowali' od ludzi, którzy byli przez to jakby pozbawieni tego zmysłu i niepełnosprawni
-Początkowy władca Orientalny to główny wróg, jednak okazuje się, że tak naprawdę wrogiem są gigantyczne owady, które posługują się magią i używając run rytych w Ziemi chcą ją przejąć wybijając ludzi.
Z drugiego:
-1st książka rozpoczyna się sceną gdy stary czarodziej tworzy z Niczego młodego mężczyznę- jak się okazuje 'sklonował'
przedstawiciela starej dynastii rządzącej na tych terenach--> dynastia ta przybyła z daleka i to Czarodziej pomógł ją ustanowić
-coś idzie nie tak i Wróg czarodzieja- w postaci wiatru(?) zabija czarodzieja i/lub 'zanieczyszcza' mężczyznę
-akcja dzieje się w jakieś zapyziałej prowincji gdzie namiestnikiem jest dziedzic nowej dynastii(która przejęła władzę zabijając starą
-dziedzic- namiestnik i mężczyzna czarodziej szybko się zaprzyjaźniają mimo dziwność 'klona'
- dochodzi do jakichś problemów/starć, z duchami lub jakimś ich udziałem
-akcja przenosi się do stolicy- dziedzic zostaje władcą?
-mężczyzna 'klon' odzyskuje dawną wiedzę i umiejętności, staje się nowemu władcy niezbędny- nadal są w przyjaźni
-krążą plotki o pochodzeniu 'klona'

Obie książki to fantastyka, na 99,9% anglojęzyczna w oryginale. Z tego co pamiętam kilka lat temu (5-6)były dość popularne na forach, w jakichś rankingach dlatego rozpocząłem ich czytanie. Tak się złożyło że obu nie dokończyłem, a od paru tygodni nie mogą mi one dać spokoju.
Z góry dzięki za pomoc i wszelkie wskazówki

 

anything