trawa

Autor Wątek: Mage knight  (Przeczytany 6248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jasmin

Mage knight
« dnia: Listopad 08, 2002, 09:58:35 am »
Cze!!!

Na stronie Isy znajduje sie spora ilosc materialow nt tejze gry, ktora niedawno zawitala do Polski. Wg opini na tamtejszym forum, jest to calkiem wesola zabawa - na stronie producentow zas jest jeszcze wiecej materialow (na polskiej stronie min spolszczone zasady). Czy macie ta gre? Jak to wyglada z waszej strony?

Offline Ulthran

Mage knight
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2002, 03:14:05 pm »
Gierka fajna... szczególnie "kliki" niepodoba mi saię tylko sposób sprzedaży... losowo..:(

Offline Nilgar

Mage knight
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2002, 08:29:04 am »
Wygląda sympatycznie, tylko wolałbym sam pomalować swoje figurki. Jaki jest adres na stronę ISY?

Offline Corey

Mage knight
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2002, 07:20:03 pm »
system wyglada dosyc fajnie, zasady nawet nawet tylko te figurki oraz losowy wybor figurek. to mnie zniecheca. Fajny moze byc tez MechWarior ale przyciw ma to samo co mageknight
+++++++++++++++++++++++
Wieża Aniołów
Serce Prawdziwego Mrocznego Anioła
www.wieza.aniolow.prv.pl

Offline wiśnia

Mage knight
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2003, 09:13:44 pm »
mech ma po prostu ciut bardziej rozbudowana mechanike od MK. sam MK jest fajny i przyjemnie sie w niego gra
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Alchemik

Mage Knight
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2003, 05:54:18 pm »
Ten systemik to kolejna próba wyciagnięcia od graczy kasy. Producenci firma WizKids :) stara sie połączyć ideę karcianek (losowość zawartości paczek) z grą figurkową.

Nie sądzę by ten system był kontynuowany dłużej niż 2 lata:) o jego "zaletach" niech opowiedzą poniższe dane:

Figurki są z jakiejś masy plastikowej i malowane z automatu:) może być to system dla wyjątkowo początkujących i mało wymagających graczy.

Nie warto na to kasy wywalać.
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Pokpoko

Mage knight
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 09, 2003, 04:17:38 pm »
poza tym jedzie mi to za bardzo karciankami..."hej patrz mój goblin jest mint foilem..."i gdzie zasady? na podstawce?...wyciaganie kasy i tyle...poza tym wychowa(jeśli sie rozwinie)szereg graczy którzy będa mieli bardzo niezdrowe nawyki...scenka rodzajowa:dwóch graczy wychowanych na MK..."hej kupiłem boxa do warhammera podobno to fajna gra...bardziej rozbudowany MK..."po piecu minutach konsternacji mówi do kolegi..."nie kupuj tego! tandeta...nie dość że figurki sie porozpadaly w pudełku to jeszcze wszystkie były takie same...i zapomnieli nałozyc farbe..."albo:"słyszałes jest taka gra WHB...""tak ale to stare i dziwne jakieś...trzeba sklejac i malowac figurki...i nie ma zasad w pudełku tylko trzeba kupować KSIĄŻKI...jak ktoś może w to grać?"

Offline wiśnia

Mage knight
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2003, 07:38:22 pm »
moze tez byc odwrotna sytuacja, tak jak to bylo w moim przypadku. moja przygode rozpoczalem z bitewniakami zaczalem wlasnie od MK, a teraz jestem szczesliwym wlascicielem rozwijajacej sie armi Black Templarow
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

drmuto

  • Gość
Mage knight
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2003, 01:59:49 pm »
uważam że MK a szczególnie MW to zajebisty pomysł   - za w sumie niewielkie pieniądze dostaje się kilka figurek którymi można pograć. Jeśli nigdy nie grałeś w bitewniaki to jest większa szansa że się wciągniesz zaczynając od tego za 100 niż kupując pudło gówno wartych figurek z GW za 350 z którymi i tak się nie da zacząć grać

Offline Alchemik

Mage knight
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2003, 08:46:46 pm »
No nie sadze ze to racja, to figurki do MK raczej sie do niczego nie nadaja, a i tez z jedna podstawka nie pograsz, zeby wzmocnic swoja bande jestes zmuszony kupowac boostery
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Janek Pietkiewicz

Re: Mage Knight
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2003, 06:19:44 pm »
Cytat: "Alchemik"
Ten systemik to kolejna próba wyciagnięcia od graczy kasy.

Cóż za wspaniały argument!
A teraz bądź tak dobry, Alchemiku, i powiedz mi, który to bitewniak twoim zdaniem jest robiony z przyczyn li tylko altruistycznych?

Może Warhammer Fantasy albo 40.000?
Przecież ceny figurek oraz chory system, wedle którego do gry wymagane jest posiadanie kilku *drogich* książek (mowa oczywiście o "teorii") są, według mnie, jak najbardziej "próba wyciagnięcia od graczy kasy".

Czy wy tego nie widzicie?

Wszystkie tego rodzaju gry są tak naprawdę całkiem opłacalnym sposobem zarobienia dużej ilości pieniędzy stosunkowo małym kosztem; chodzi o to, aby odnaleźć taką grę, która daje maksimum zabawy przy minimum kosztów.

W moich oczach taką grą jest właśnie MK.

Z góry uprzedzam, że nie gram w nią i wcale nie zamierzam tego robić.

A wasze narzekania na system dystrybucji nie są do końca uzasadnione... Z tego, co widziałem, można już kupić boxy dla konkretnych armii zawierające określone figurki...

(nawiasem mówiąc: jakkolwiek malowanie figurek to świetna sprawa, coś o tym wiem, to sam pomysł też służy "wyciągnięciu kasy" - w końcu każdemu zależy na tych pięknych, drogich, markowych farbkach i pędzelkach...)

Offline Dracon2

Mage knight
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2003, 07:55:17 pm »
O jedno rzecz lepszy jest MageKnight: jest produkowany przez Wizardów, przez co ma polskie dystrybutora (ISA), a jak wiemy część kiosków (m.in. sieć InMedio, czy jakoś tak) kupuje produkty sprzedawane przez ISE (Magic, karty Lotra itp.) przez co łatwiej zauwazyć taki produkt jakim jest MageKnight, gdyż mamy go w dużej częśći kiosków.

Offline Gorim

Mage knight
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 22, 2003, 07:55:22 pm »
Popieram mojego przedmówcę!
Mage Knight to fajna gierka, można spokojnie się przy niej pobawić, zakupy są dosyć przyjemne, ja lubie sobie coś losowego czasem wziąść, pieniędzy trzeba wydać znacznie mniej żeby zacząć się bawić, a zabawa będzie przednia jeszcze spory kawałek czasu..
Ja osobiscie nie dużo gram w ta gre i mam niewiele figurek ale, gram z chęcią i ogólnie miła zabawa.
Co do ich pomalowania, racja są dupnie pomalowane ale jest coś takiego jak farby i pędzel i można to sobie przemalować jeśli ma się troche umiejętnosci.. nie mowcie ze i tak wygląda dupnie czy cos bo sobie przemalowuje i wyglądają można powiedzieć tak samo jak figurki warhammerowe a pewnie i lepiej niż niektóre figurki prezentowane na turniejach.....
Gorim
o I sit still in my room..
Winter's here in summer season...
Shall I say I was wrong if I'm right?
And farewell to my last hope..

Offline Dracon2

Mage knight
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2003, 09:07:41 pm »
zapomniałem o jednej rzeczy wspomnieć: JA NIE GRAM W TO COŚ :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:

Offline Janek Pietkiewicz

Mage knight
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2003, 10:45:19 pm »
Aha, radosna wieść dla wszystkich, którzy jako wadę postrzegają gotowe, pomalowane figurki: za jakieś koszmarne pieniądze można sobie sprowadzić z USA szare miniaturki :P

 

anything