trawa

Autor Wątek: Najważniejsze cytaty z Gwiezdnych wojen  (Przeczytany 5655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Smok(GSW)

Najważniejsze cytaty z Gwiezdnych wojen
« dnia: Lipiec 02, 2015, 02:47:45 am »
Zapraszamy do lektury najważniejszych cytatów według redakcji Gildii Star Wars oraz do dzielenia się ważnymi dla Was tekstami z Gwiezdnych wojen.

http://www.starwars.gildia.pl/publicystyka/najwazniejsze-cytaty-z-gwiezdnych-wojen/

Offline Hollow

Odp: Najważniejsze cytaty z Gwiezdnych wojen
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2015, 07:23:22 pm »
Jeśli chodzi o starą trylogię:
Nie można się nie zgodzić, że wyznanie Vadera była jednym z najbardziej szokujących motywów sagi. Można też wyróżnić tekst Yody "Do or do not, there is no try" i wyjęcie myśliwca z bagna (pierwszy raz widzimy potęgę mocy w pełnej okazałości) lub pamiętna odpowiedź Hana na wyznanie miłosne Lei .

Z nowej trylogii trudno coś wybrać. Na dłuższą metę wiadomo to co się stanie i nie ma zbyt wielkiego zaskoczenia. Wiadomo kim będzie mały słodki Annie, wiadomo kim jest sith pod kapturkiem i co się stanie z zakonem i republiką.
Dlatego nie mogłem nic wybrać.

Za to moim ulubionym cytatem nie z filmów jest:
"Recitation: Yes, as I said, I am an assassin droid. It is my primary function to burn holes through meatbags that you wish removed from the galaxy… Master. Oh, how I hate that term."

Gra Knights of the Old Republic. Tatooine. Wchodzimy do sklepu z zamiarem kupienia droida protokolarnego. Wychodzimy z droidem-skrytobójcą. I do tego takim, który nienawidzi wszelkie organiczne formy życia i tępi je przy każdej okazji. Gra ma już swoje lata, ale chyba do tej pory nie stworzono gry w uniwersum Star Wars z lepszą fabułą, postaciami i dialogami. A sam HK-47 przeszedł do historii jako jedna z najciekawszych postaci z gier. Droid jest całkowitym przeciwieństwem jazgotliwego C-3PO. Jego dwuznaczne wypowiedzi potrafią rozbawić do łez, a jego przeszłość okazuje się zaskakującym zwrotem akcji. Przeszedłem ją kilka razy i za każdym razem odkrywałem coś nowego, niewybraną ścieżkę dialogową lub nowy quest.

Offline Spacemoto

Odp: Najważniejsze cytaty z Gwiezdnych wojen
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2016, 10:48:03 pm »
Vader: I find your lack of faith disturbing.
Właściwie wszystko co powiedział Vader było super.  :smile:

Offline Hollow

Odp: Najważniejsze cytaty z Gwiezdnych wojen
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2016, 05:25:49 am »
Wszystko poza jego tekstem z epizodu 3.

Offline Epikur

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Śmierć to tylko początek nowej, wielkiej przygody
Odp: Najważniejsze cytaty z Gwiezdnych wojen
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2016, 06:26:34 pm »
Mnie najzwyczajniej w świecie rozbroiło wyznanie Vadera. Nic innego jakoś bardzo ciekawe się nie wydawało, zaś przyznanie się do ojcostwa pokazało postać w zupełnie innym świetle.