trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 351973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1335 dnia: Luty 13, 2016, 02:03:52 pm »
To dość tania propaganda przeznaczona dla nieskomplikowanych, bo młodocianych, umysłów.


Największy idiotyzm jaki przeczytałem na tym forum. Propaganda mająca na celu co ?

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1336 dnia: Luty 13, 2016, 02:06:52 pm »

Największy idiotyzm jaki przeczytałem na tym forum. Propaganda mająca na celu co ?


Mógłbyś rozwinąć tę myśl, bo nie rozumiem czego dokładnie się czepiasz?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2016, 02:10:00 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1337 dnia: Luty 13, 2016, 02:19:40 pm »
Komiks kierowany do nieskomplikowanych bo młodocianych umysłów ?




Fajnie, że mamy kogoś z redakcji Marvela na tym forum kto nam podaje takie dane jak np. do jakiej grupy odbiorców jest kierowany dany komiks.


Znasz jeszcze jakieś ciekawe statystyki ?

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1338 dnia: Luty 13, 2016, 02:27:18 pm »
@absolutnie
Nikomu nic nie chce wmawiać ani nie chce nikogo oglądać ze złej strony (zero osobistego stosunku, temat mnie ani ziębi ani grzeje)  :smile: .  Piszę cały czas o zjawisku jakie dostrzegam . Rozpisałem się w tym poście podając przykłady kogo w jakim świetle mogę zobaczyć w komiksie prędzej a kogo na pewno nie zobaczę ale im więcej ich podawałem tym większą absurdalność dostrzegałem poruszania takiej rozmowy na forum, więc kończę temat.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1339 dnia: Luty 13, 2016, 02:33:45 pm »
Komiks kierowany do nieskomplikowanych bo młodocianych umysłów ?




Fajnie, że mamy kogoś z redakcji Marvela na tym forum kto nam podaje takie dane jak np. do jakiej grupy odbiorców jest kierowany dany komiks.


Znasz jeszcze jakieś ciekawe statystyki ?




Jak widzę proste obrazki podpisane nieskomplikowanymi zdaniami. "To jest Ala". "A to As, pies Ali", nie muszę sprawdzać statystyk, żeby wiedzieć, że mam do czynienia z utworem przeznaczonym dla dzieci. Jak natykam się, na utwór, w którym świat został podzielnony na części czarną i białą, bohaterowie wygłaszają w swoich monologach deklaracje światopoglądowe i głoszą nauki moralne i w którym dobrzy są jednocześnie ładni, a źli mają zepsute zęby, to bez sięgania do statystyk rozumiem, że został on przeznaczony dla osoby, która jeszcze nie dorosła do tego, by obcować z wielowymiarowym, niejednoznacznym i skomplikowanym obrazem świata przedstawionego.
Tylko tyle.


Nie wydaje mi się, żeby na świecie jedynym źródłem wiedzy o tym, dla kogo przeznaczony jest dany utwór, był jego autor lub wydawca. Powiedziałbym nawet, że często się zdarza, iż autor lub wydawca mają mylne wyobrażenie o tym, co wyprodukowali.


Jestem też przekonany, że są również inne sposoby weryfikowania hipotez niż sprawdzanie danych liczbowych.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1340 dnia: Luty 13, 2016, 02:43:41 pm »
która jeszcze nie dorosła do tego, by obcować z wielowymiarowym, niejednoznacznym i skomplikowanym obrazem świata przedstawionego. .


Świat Marvela nie jest wielowymiarowy, niejednoznaczny, nieskomplikowany ?


Pokaż mi inny świat w jakimkolwiek komiksie ( może być Europejski jeżeli chcesz ), gdzie jest on bardziej rozbudowany.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1341 dnia: Luty 13, 2016, 03:09:15 pm »

Świat Marvela nie jest wielowymiarowy, niejednoznaczny, nieskomplikowany ?


Pokaż mi inny świat w jakimkolwiek komiksie ( może być europejski jeżeli chcesz ), gdzie jest on bardziej rozbudowany.


Wydaje mi się, że każdy Twój post jest na inny temat i że zamiast kontynuować zaczętą rozmowę, wolisz zadawać pytania, które inicjują następną rozmowę. Podejrzewam też, że jak Ci odpowiem, to znowu zadasz jakieś pytania niezwiązane z tym, o czym rozmawialiśmy poprzednio.
Dlatego, zanim Ci odpowiem, chciałem zapytać o kilka rzeczy:
1. Czy pojęcia wielowymiarowy, niejednoznaczny, skomplikowany i rozbudowany są dla Ciebie synonimami?
2. Jakie cechy powinien posiadać świat, żebyś go uznał za rozbudowany?
3. Za jaki uważasz świat, w którym w dowolnym momencie za pomocą magii można dokonać zmiany biografii postaci, zniwelować skutki jej działań, zmienić życiorysy dowolnej liczny osób i uznać, że w ogóle nie było tego, co było, wskrzesić zmarłych, sklonować żywych i obdarzyć dowolnie wielką liczbę postaci dowolnie dużą liczbą nadnaturalnych mocy?

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1342 dnia: Luty 13, 2016, 03:13:28 pm »

Wydaje mi się, że każdy Twój post jest na inny temat i że zamiast kontynuować zaczętą rozmowę, wolisz zadawać pytania, które inicjują następną rozmowę. Podejrzewam też, że jak Ci odpowiem, to znowu zadasz jakieś pytania niezwiązane z tym, o czym rozmawialiśmy poprzednio.
Dlatego, zanim Ci odpowiem, chciałem zapytać o kilka rzeczy:
1. Czy pojęcia wielowymiarowy, niejednoznaczny, skomplikowany i rozbudowany są dla Ciebie synonimami?
2. Jakie cechy powinien posiadać świat, żebyś go uznał za rozbudowany?
3. Za jaki uważasz świat, w którym w dowolnym momencie za pomocą magii można dokonać zmiany biografii postaci, zniwelować skutki jej działań, zmienić życiorysy dowolnej liczny osób i uznać, że w ogóle nie było tego, co było, wskrzesić zmarłych, sklonować żywych i obdarzyć dowolnie wielką liczbę postaci dowolnie dużą liczbą nadnaturalnych mocy?


1. Tak. Napisz na innym forum " Dzieło to przedstawia nad wyraz skomplikowany, niejednoznaczny i wielowymiarowy świat ale nie jest on rozbudowany to zostaniesz wyśmiany. Taka przestroga.


2. Powinien być wielowymiarowy, skomplikowany i niejednoznaczny.


3. Epicki.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1343 dnia: Luty 13, 2016, 03:24:05 pm »

1. Tak. Napisz na innym forum " Dzieło to przedstawia nad wyraz skomplikowany, niejednoznaczny i wielowymiarowy świat ale nie jest on rozbudowany to zostaniesz wyśmiany. Taka przestroga.


2. Powinien być wielowymiarowy, skomplikowany i niejednoznaczny.


3. Epicki.


Przypomnij mi jeszcze, proszę, co własciwie chcesz udowodnić?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1344 dnia: Luty 13, 2016, 03:38:16 pm »

Przypomnij mi jeszcze, proszę, co własciwie chcesz udowodnić?


Że dawno silnie zakorzenione mity w świadomości wielu użytkowników tego forum dotyczące komiksów superhero powinny zostać obudzone przez umysły tych ludzi i na nowo zweryfikowane przez nich samych.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1345 dnia: Luty 13, 2016, 03:46:54 pm »
Gr8responsibility: "Że dawno silnie zakorzenione mity w świadomości wielu użytkowników tego forum dotyczące komiksów superhero powinny zostać obudzone przez umysły tych ludzi i na nowo zweryfikowane przez nich samych."

Szkoda, że tu nie ma tzw. "lajków" bo bym natychmiast polubił.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1346 dnia: Luty 13, 2016, 04:08:02 pm »
W polemice absolutnie z veritusem, zdecydowanie sympatyzuję (światopoglądowo) z tym pierwszym.
I chciałbym przy tym dorzucić kwestię dość oczywistą: w minestreamowym komiksie superbohaterskim tylko w wyjątkowych przypadkach rozwija się szczegóły dotyczące biografii "superzłoczyńców". Zwykle znamy ich podstawowe motywacje, poznajemy plany, znamy genezę, sojuszników itd. Ale tylko czasami otrzymujemy częściowy wgląd w ich "życie prywatne", kwestie mieszkaniowe, preferencje seksualne, gust, szczegóły dotyczące edukacji (chyba że ktoś jest "szalonym naukowcem") itd.
Tymczasem wszystko to jest ważnym elementem wizerunku superbohaterów. Dlatego trudno oczekiwać, żeby nagle zaczęto - w celach jakiegoś kuriozalnego parytetu - wprowadzać licznych homoseksualnych villanów. Raczej wypada założyć, że niektórzy z nich mogą nimi być (jak w każdej grupie "zawodowej"), tylko nie uznano za stosowne nas o tym poinformować.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1347 dnia: Luty 13, 2016, 04:20:12 pm »
Najpierw zaproponuję cofnięcie się o krok, do tego pytania:


Świat Marvela nie jest wielowymiarowy, niejednoznaczny, nieskomplikowany ?


Ukryłeś w pytaniu założenie, że istnieje "świat Marvela". Tymczasem istnieją różne utwory, różnych autorów, w różny sposób realizujace ideę osadzenia własnych opowieści w jednym uniwersum. I póki nie przyszedłeś, rozmawialiśmy o konkretnym utworze, w bardzo określony sposób realizującym tę ideę.

Świat Marvela może i jest wielowymiarowy, skomplikowany (zakładam, że to miałeś na myśli, a nie dodałeś przez pomyłkę) i niejednoznaczny, ale raz jest on bardzije skomplikowany, raz zaś bardziej łopatologiczny, w zależności od tego, kto daną historyjkę pisze. I za nieporozumienie uważam próbę obrony różnych komiksów argumentem, że rozgrywają się w tym samym świecie, co komiksy Millera lub Brubakera.

Jeśli zaś chodzi o to, co chcesz udowodnić:


Że dawno silnie zakorzenione mity w świadomości wielu użytkowników tego forum dotyczące komiksów superhero powinny zostać obudzone przez umysły tych ludzi i na nowo zweryfikowane przez nich samych.


Chciałem zapytać, jaki to ma związek z moją wypowiedzią, albo też z innymi moimi wypowiedziami na forum?


Zgadzam się z Tobą, że komiksy superbohaterskie są epickie. Co więcej, nigdy nie twierdziłem, że nie są. Czy  w związku z tym teraz powinienem zmienić zdanie? A jeśli powinenem zrobić coś innego, to właściwie co?






« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2016, 04:23:16 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1348 dnia: Luty 13, 2016, 04:31:39 pm »
Najpierw zaproponuję cofnięcie się o krok, do tego pytania:



Ukryłeś w pytaniu założenie, że istnieje "świat Marvela". Tymczasem istnieją różne utwory, różnych autorów, w różny sposób realizujace ideę osadzenia własnych opowieści w jednym uniwersum. I póki nie przyszedłeś, rozmawialiśmy o konkretnym utworze, w bardzo określony sposób realizującym tę ideę.

Świat Marvela może i jest wielowymiarowy, skomplikowany (zakładam, że to miałeś na myśli, a nie dodałeś przez pomyłkę) i niejednoznaczny, ale raz jest on bardzije skomplikowany, raz zaś bardziej łopatologiczny, w zależności od tego, kto daną historyjkę pisze. I za nieporozumienie uważam próbę obrony różnych komiksów argumentem, że rozgrywają się w tym samym świecie, co komiksy Millera lub Brubakera.

Jeśli zaś chodzi o to, co chcesz udowodnić:


Chciałem zapytać, jaki to ma związek z moją wypowiedzią, albo też z innymi moimi wypowiedziami na forum?


Zgadzam się z Tobą, że komiksy superbohaterskie są epickie. Co więcej, nigdy nie twierdziłem, że nie są. Czy  w związku z tym teraz powinienem zmienić zdanie? A jeśli powinenem zrobić coś innego, to właściwie co?


Whatever helps you sleep at night.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1349 dnia: Luty 13, 2016, 04:37:44 pm »

 " Dzieło to przedstawia nad wyraz skomplikowany, niejednoznaczny i wielowymiarowy świat ale nie jest on rozbudowany to zostaniesz wyśmiany.

Ale coś może być rozbudowane, a przy tym wyraźnie jednoznaczne i jednowymiarowe. Świat marvela jest potwornie rozbudowany - pod względem rozmiarów jak najbardziej - ogromna liczba postaci, miejsc, historii i wątków. Ale przy tym jest właśnie psychologicznie i moralnie dość prosty i oczywisty. Bo rozbudowanie i jednoznaczność to pojęcia rozłączne. No chyba, że mówimy o rozbudowanej psychice bohaterów, ale psychika to nie świat. Jest w marvelu wielowymiarowość - szczególnie w marvelu kosmicznym (Thanos, Galactus, Silver Surfer, Adam Warlock), choć nie tylko (jako przykład historii niejednoznacznej można podać Kraven's last hunt), ale to mniejszość. Świat marvela jako taki jest jednak wybitnie czarno-biały - wiadomo kto dobry, a kto zły. I choćbyś nie wiem jak się napinał, nie da się moralności i psychologii postaci porównać do np. "Bez przebaczenia", "Mechanicznej Pomarańczy", czy z bliższego podwórka "Sandmana".

 

anything