trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 351681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1305 dnia: Luty 09, 2016, 11:29:02 am »
Zasmuca mnie Twój smutek moim szczesciem, co stawia mnie niekomfortowo w ambiwalentnym rozkroku nad przepascia nieszczesliwej-szczesliwości. Poniewaz nie wiem, jaki bedzie tego finał, juz teraz chciałbym przeprosic za wszystkie błedy ortograficzne, ktorych dopuscilem sie w poscie powyzej i poprzednich, tym bardziej, ze od jutra każdy post bedzie wielki i nie wiadomo czy forumowy serwer wydoli bombardowany taka iloscia informacji.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1306 dnia: Luty 09, 2016, 12:03:19 pm »
Ja również nie otrzymałem tomu 82 z Gildii. Zamówiłem więcej tomów, więc po czterokrotnej próbie wysyłki napisałem, żeby podzielili przesyłkę i wysłali te, które mają, a 82 gdy już będzie dostępny. O dziwo się zgodzili i nie ma mowy o dopłacie za drugą paczkę. Mam nadzieję, że kiedyś w końcu się u nich pojawi ten tom, bo moją kasę już mają. Konsekwentnie czekam, aż tak mi się nie spieszy ale wolałbym KIEDYŚ w końcu zobaczyć ten numer.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1307 dnia: Luty 09, 2016, 12:14:59 pm »
A dostałeś od nich jakieś info co się dzieje, jak chociażby to:
"Firma Ruch nie była w stanie dostarczyć nam tego komiksu w dniu dzisiejszym."
?

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1308 dnia: Luty 09, 2016, 12:27:11 pm »
Dziś dotarły do mnie tomy 82 i 83, szybko jak na prenumerate  8)
The darkness will swallow everything

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1309 dnia: Luty 09, 2016, 12:31:00 pm »
Pytanie mam: czy WKKM wyda Spiderman Torment ???, slawetny pierwszy MM

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1310 dnia: Luty 09, 2016, 12:39:00 pm »
Pytanie mam: czy WKKM wyda Spiderman Torment ???, slawetny pierwszy MM

Kolega świeży w temacie? :) Lista WKKM jest znana, przynajmniej do 120 tomu. Nie ma na niej Tormentu.

Nikt jej oczywiście oficjalnie nie potwierdził (przynajmniej nie na polski rynek), ale raczej nie ma wątpliwości, że będzie to samo co w Czechach.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2016, 12:42:51 pm wysłana przez Jaxx »

Offline SawiK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1311 dnia: Luty 09, 2016, 12:41:52 pm »
Tak swiezy to nie, zwazywszy ze ciagle cos tam zmieniaja moglo by to sie znalezc w tej kolekcji

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1312 dnia: Luty 09, 2016, 12:52:59 pm »
Tak swiezy to nie, zwazywszy ze ciagle cos tam zmieniaja moglo by to sie znalezc w tej kolekcji

Nic nie zmieniają od długiego czasu idziemy zgodnie z lista czeską, którą masz na 1 stronie tego wątku.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1313 dnia: Luty 09, 2016, 12:53:10 pm »
A dostałeś od nich jakieś info co się dzieje, jak chociażby to:?

Tak, dostałem takiego maila:

"Niestety mamy złe wieści związane z tym tytułem. Firma Ruch nie była w stanie dostarczyć nam tego komiksu w dniu dzisiejszym. Zdajemy sobie sprawę że jest to kolejne opóźnienie więc jeśli nie są Państwo w stanie dalej czekać na ten tytuł oferujemy zwrot wpłaconej kwoty i ewentualnie wysyłkę pozostałych zamówionych tytułów.
 
 Komiks ma do nas trafić w późniejszym terminie - jak tylko nasz dostawca przygotuje dostawę dla nas. Sugerowany termin to koniec tygodnia ale jak wiemy przesunięcia się już zdarzały.
 Zdajemy sobie sprawę że jest to część kolekcji i staramy się żeby ten tytuł w końcu do nas dotarł. Następne numery otrzymujemy już w dniu ich faktycznej premiery - problem pojawił się jedynie przy tomie 82."

Wiadomość jak widać uniwersalna, zapewne wysyłana z automatu do każdego kto kupił (bo ja już swoje pozostałe tomy otrzymałem).

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1314 dnia: Luty 09, 2016, 01:14:43 pm »
OK dzięki. I tak chciałem zamawiać na początku marca. Mam nadzieję, że do tego czasu komiks się u nich pojawi.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1315 dnia: Luty 09, 2016, 01:40:15 pm »
Sytuacja robi się już nieco kuriozalna, ale będę konsekwentnie czekał. I tak nie mam już innego wyboru, w kioskach tom niedostępny, a zamawiać u Hachetta już więcej nie będę.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1316 dnia: Luty 09, 2016, 03:20:10 pm »
Pewnie 8azyliszek wykupił wszystkie numery i teraz się z was śmieje  :lol:

Pudło. Jakby nie Vision, to nie kupiłbym nawet własnego egzemplarza, bo nie lubię Ultimate. Mocy i Odpowiedzialności oraz Ultimates 1 nie mam.

Przy tylu kanałach dystrybucji nie dałoby się odsprzedać Śmierci... z godziwym zyskiem. To nie Wojna Domowa, czy Rod M. :)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1317 dnia: Luty 10, 2016, 10:42:31 am »
Kupłem "Krucjatę Dziecięcą". Ten tom jest świetny! Od pierwszych stron zwijam się ze śmiechu, gdy dają nam rozmowę Magneto z Wolverinem. Widzę, że akcja dzieje się między "Utopią" a "Schizmem". Dobrze wiedzieć.

Speed mówi "zacunek" zamiast "szacunek".

Teksty w dialogach są naprawdę genialne. Za takie rzeczy kocham komiksy.
Spoiler: pokaż
"Jesteś z tych Marveli, co potrafią sprowadzić magiczną błyskawicę?"
  :lol:
Spoiler: pokaż

"- Jutro wychodzę za mąż
- Że jak? Za kogo?
[wchodzi Doom w otoczeniu Doombotów i mówi]
 - Za mnie."

PADŁEM!  :biggrin: :lol: :smile: Genialny komiks

Spoiler: pokaż
- Z superłotrami powinieneś walczyć a nie prowadzić pogawędki.
- Powiedz to Spider-Manowi.
- Tak właśnie Spider-Man załatwia tych gości. Rozwala ich swoimi tekstami."


Ale skiepścili końcówkę. No czemu każdy fajniejszy komiks musi się kończyć słabo?
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2016, 01:48:51 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1318 dnia: Luty 10, 2016, 08:15:36 pm »
Mnie szczerze ubawił poprzedni tom THOR Opowieści z Asgardu. Pisane z przymrużeniem oka, zwłaszcza na początku, czrodziejska krowa, atak pieprzniczką w olbrzyma i te patetyczne teksty. Potem Volstagg kradnie show. Na szczęście nie tłumaczył T.S. więc czyta się bez zgrzytania zębami. Ładnie stylizowany język, brawa dla tłumacza.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1319 dnia: Luty 10, 2016, 10:12:44 pm »
Napiszę jeszcze, że wkurzył mnie wątek mutasów. Bo jak zwykle Cyclops pitolił o krzywdzie jakiejś "rasy mutantów". Jakiej rasie?? To byli po prostu ludzie z mocami. I Scarlet Witch im te moce odebrała. Nie zabiła nikogo poza tą trójką, która została wskrzeszona. No i tutaj wprost sam Magneto mówił, że Cyclops stał się drugim nim, co oczywiście jest bez sensu. (o czym pisałem przy okazji tomu Schizm).


Trochę przesadzili z wątkiem Kanga. Nie dość, że Busiek 10 lat wcześniej powiedział, że Kang zmieni się w Immortusa, to teraz jeszcze wprowadzona Iron Lada, który zmienia się w Kanga. A jako, że ostatnie zeszyty były pisane na kolanie, robi to w najbardziej prostacki sposób jaki było można.

Ten tom w Kolekcji powinien być zamieniony miejscami ze Schizmem. I fajnie, że mimo iż ze współczesności mamy tylko kilkanaście tomów, to wszystko układa się w zgrabną całość - od Avengers Prime po Av vs X-Men (które już tu mieliśmy jako próbkę). Tym bardziej brakuje i Messiah Complex i Utopii i Second Comming - jest pole do popisu dla Egmontu w przyszłym roku. Dobrze, że zaraz bedą Unncany X-Men w MN, bo z niezdrową fascynacją popatrzę co tam jeszcze Summersowi odwala.

I ja jestem zadowolony, że w naszej edycji ukazał się Avengers Impas, bo mimo wszystko ciągle wracano do losów i śmierci i Waleta Kier i dzieci Scarlet Witch. A w Impasie o tym trochę było. Wszystko zgrabnie się łączy - od 2003 do 2012 i Av vs X-Men. A zaraz potem Marvel Now od Egmontu. Tylko czytać.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2016, 12:37:38 pm wysłana przez 8azyliszek »

 

anything