trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 351834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #960 dnia: Listopad 25, 2015, 03:41:11 pm »
Hej panowie ale to nie jest wątek o DC  :wink:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #961 dnia: Listopad 25, 2015, 03:42:33 pm »
W styczniu też się tego nie dowiemy, bo akurat pierwszy tom jest identyczny w sofcie, jak i w HC. Oba wydania mają taką samą ilość stron i numery :-P
W stopce może będzie 2008 albo 2011  :smile:

I na tym zakończmy Offtop
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2015, 03:52:13 pm wysłana przez JanT »

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #962 dnia: Grudzień 01, 2015, 04:10:57 pm »
Życie i śmierć Kapitana Marvela - jeżeli najciekawsza w całym komiksie jest notka biograficzna Starlina to co tu więcej dodawać? Główna historia była jeszcze w miarę zjadliwa (ale i tak słaba) tak nie wiem po co dorzucono do tego tomu te koszmarne nawalanki z Thingiem i Iron Manem (pierwszy i ostatni zeszyt). O wiele bardziej czekam na drugi tom w którym jest zawarta historia ze śmiercią Kapitana Marvela, podobno pierwsze marvelowskie graphic novel.


X-Men - Rozłam - Kapitalna lektura. Jak dla mnie najlepszy dotychczas tom w drugiej 60 WKKM. Ta nagonka prowadzona przez Anionorodnika była zupełnie bezpodstawna i niesprawiedliwa. Główny zarzut, że jak to - Wolverine zabił tyle osób i nagle mu się sumienie załączyło? Ale on właśnie nie chciał żeby ci nastolatkowie przechodzili przez to samo co on, chciał im przedłużyć dzieciństwo. Tam nic nie jest wymuszone, Wolverine i Cyclops od kilku lat byli powoli prowadzeni właśnie w takim kierunku jak ich tu przedstawiono. Zresztą Logan zawsze wykazywał dużą empatię dla młodych mutantów, wystarczy przypomnieć sobie jego relację z Jubilee i X-23. Odświeżam sobie ostatnio X-Men z TM-Semic i po masakrze na wyspie Muir, Wolverine był pierwszą osobą która podeszła do Jubilee i zaczęła ją pocieszać. I to był Wolverine z okresu, kiedy zachowywał się niemal jak zwierzę. Wracając do samego komiksu - w przeciwieństwie do Civil War, Schism to nie jest opowieść z cyklu naparzający się przyjaciele, tutaj praktycznie nie ma żadnych walk a całość skupia się głównie na dialogach i psychice postaci. Świetnie to wszystko Aaron poprowadził.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2015, 06:01:12 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #963 dnia: Grudzień 01, 2015, 06:08:26 pm »
Noo, to jest nas dwóch :cool:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #964 dnia: Grudzień 01, 2015, 06:09:00 pm »
Ale on właśnie nie chciał żeby ci nastolatkowie przechodzili przez to samo co on, chciał im przedłużyć dzieciństwo. Tam nic nie jest wymuszone, Wolverine i Cyclops od kilku lat byli powoli prowadzeni właśnie w takim kierunku jak ich tu przedstawiono.
Głupie jest to, że jego pomysł na przedłużenie ich dzieciństwa to odbudowa szkoły, w której jak dotąd zginęły dziesiątki ich rówieśników (wysadzeni w powietrze w szkolnym autobusie, zastrzeleni, zdezintegrowani itd.) i która co chwilę jest atakowana (nawet w "Wolverine and the X-Men" Aarona) przez wrogów X-Men i obracana w gruz co kilka lat. I jeszcze w kwestii jego pretensji do Cyclopsa, że Idie zabiła przeciwników, aby ratować innych: ostatnia wypowiedź Logana na poniższej stronie.



http://www.comicvine.com/x-men/4060-3173/forums/how-is-wolverine-not-a-hypocrite-655106/

podobno pierwsze marvelowskie graphic novel.
Bardziej precyzyjne określenie to "pierwszy komiks Marvela, który swoim formatem i jakością wydania celowo naśladował typowy album frankofoński."  :wink:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2015, 06:34:01 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #965 dnia: Grudzień 01, 2015, 06:12:49 pm »
Bardziej precyzyjne określenie to "pierwszy komiks Marvela, który swoim formatem i jakością wydania celowo naśladował typowy album frankofoński."  :wink:


A może pierwszy komiks Marvela, ktory na okladce miał napisane "Marvel Graphic Novel"?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #966 dnia: Grudzień 01, 2015, 06:23:53 pm »
@absolutnie


Też. O ironio dzisiaj każdy grubszy komiks Marvela, każde wydanie zbiorcze określane jest na zachodzie jako graphic novel więc ten termin nie jest już żadnym wyróżnieniem. Zresztą wtedy też nie zawsze był. Całkiem sporo komiksów Marvela wydanych w latach 80 jako kolejne numery "Marvel Graphic Novel" było zwykłymi czytadałami. W sumie analogiczna sytuacja jak w przypadku wydanego u nas "Avengers: Wojna bez końca". Czytadło z napisem "original graphic novel" na okładce.


https://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_Graphic_Novel
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2015, 06:54:14 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #967 dnia: Grudzień 01, 2015, 06:32:09 pm »
Życie i śmierć Kapitana Marvela - jeżeli najciekawsza w całym komiksie jest notka biograficzna Starlina to co tu więcej dodawać? Główna historia była jeszcze w miarę zjadliwa (ale i tak słaba) tak nie wiem po co dorzucono do tego tomu te koszmarne nawalanki z Thingiem i Iron Manem (pierwszy i ostatni zeszyt). O wiele bardziej czekam na drugi tom w którym jest zawarta historia ze śmiercią Kapitana Marvela, podobno pierwsze marvelowskie graphic novel.


Pozwolę sobie się nie zgodzić.
Nawalanki są po to, żeby je doczepiać. W komiksach o lateksach lub wielkich zielonych ludzikach zwykle są doczepiane do wszystkiego, można się więc tylko cieszyć, kiedy stanowią uzupełnienie zabawnej i intrygującej fabuły głównej, pełnej "wstrząsających" zwrotów akcji i solidnego (swego czasu) suspensu. Fakt, ze i dziś można odczuć, w których miejscach kiedyś to było emocjonujące dość dobrze świadczy o talentach narracyjnych Starlina.
Jestem ujęty przede wszystkim kapitalnymi kadrami: początek zeszytu #26 z Marvelem rozbijającym drzwi czy ten u góry 5. strony zeszytu #27, gdy obraz Thanosa pokazującego unisferę zielenieje w obrębie artefaktu; za kadr z "atakiem pięści zdruzgotanych iluzji i złamanych obietnic" (i samą frazę) dałbym dyplom synchronicznie zakrzywiony trzeciego stopnia (BOMBA!!), a finał zeszytu #30 jest tak zrobiony, że aż się czuje desperację Kontrolera, gdy ugina się pod ciosami
Spoiler: pokaż
zreformowanego
herosa.
No dobra, trochę przesadziłem. Ale ta saga naprawdę dobrze się prezentuje. I smakuje jako komentarz do czasów (tamtych ale i dzisiejszych) zapisana w historii dziecięca nadzieja, ze niektóre rzeczy, które politycy (czy też najbliżsi nasi, matki, żony, kochanki...) wyprawiają, są w istocie efektem
Spoiler: pokaż
strasznego planu jakiegoś kosmity
, nie zaś konsekwencją samodzielnie wypracowanego stanowiska. To jeszcze lata siedemdziesiąte i jeszcze iskierka wiary w możliwy sprawiedliwy świat gdzieś tam się tli... Cóż, to w końcu cudowny kapitan.
Oba kciuki trzymam w górze!!

Ja będę do tomu 77 WKKM wracał. I już ostrzę sobie me skrullskie kły na tom grudniowy!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2015, 06:37:28 pm wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #968 dnia: Grudzień 01, 2015, 07:02:40 pm »
Jestem ujęty przede wszystkim kapitalnymi kadrami: początek zeszytu #26 z Marvelem rozbijającym drzwi czy ten u góry 5. strony zeszytu #27, gdy obraz Thanosa pokazującego unisferę zielenieje w obrębie artefaktu; za kadr z "atakiem pięści zdruzgotanych iluzji i złamanych obietnic" (i samą frazę) dałbym dyplom synchronicznie zakrzywiony trzeciego stopnia (BOMBA!!), a finał zeszytu #30 jest tak zrobiony, że aż się czuje desperację Kontrolera, gdy ugina się pod ciosami
Spoiler: pokaż
zreformowanego
herosa.
No dobra, trochę przesadziłem. Ale ta saga naprawdę dobrze się prezentuje. I smakuje jako komentarz do czasów (tamtych ale i dzisiejszych) zapisana w historii dziecięca nadzieja, ze niektóre rzeczy, które politycy (czy też najbliżsi nasi, matki, żony, kochanki...) wyprawiają, są w istocie efektem
Spoiler: pokaż
strasznego planu jakiegoś kosmity
, nie zaś konsekwencją samodzielnie wypracowanego stanowiska. To jeszcze lata siedemdziesiąte i jeszcze iskierka wiary w możliwy sprawiedliwy świat gdzieś tam się tli... Cóż, to w końcu cudowny kapitan.
Oba kciuki trzymam w górze!!

Ja będę do tomu 77 WKKM wracał. I już ostrzę sobie me skrullskie kły na tom grudniowy!!


Chciałem coś tam skomentować, potem trafiłem na ten wpis, który w sumie jest blisko tego co myślę o tym komiksie.


Choć ja ogólnie uważam, że ten stary kosmiczny Marvel ma wiele do zaserwowania i nie uważam, że w swojej archaiczności wypada gorzej od euro sci-fi tych lat.
perły przed wieprze

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #969 dnia: Grudzień 01, 2015, 07:18:38 pm »

I jeszcze w kwestii jego pretensji do Cyclopsa, że Idie zabiła przeciwników, aby ratować innych: ostatnia wypowiedź Logana na poniższej stronie.






http://www.comicvine.com/x-men/4060-3173/forums/how-is-wolverine-not-a-hypocrite-655106/
Wolverine kilka razy wyszedł na strasznego hipokrytę, ale to już bardziej wina scenarzystów którzy prowadzili go w ten czy inny sposób.


Pozwolę sobie się nie zgodzić.
Nawalanki są po to, żeby je doczepiać. W komiksach o lateksach lub wielkich zielonych ludzikach zwykle są doczepiane do wszystkiego, można się więc tylko cieszyć, kiedy stanowią uzupełnienie zabawnej i intrygującej fabuły głównej, pełnej "wstrząsających" zwrotów akcji i solidnego (swego czasu) suspensu.
W latach 60-tych i 70-tych nawalanki faktycznie były doczepiane do wszystkiego, teraz na szczęście inaczej to wygląda. IMO te dwa zeszyty nie wniosły nic do tego tomu. Ta druga historia nawet nie była rysowana przez Starlina. Już lepiej jakby wrzucili pierwszy zeszyt Kapitana Marvela.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #970 dnia: Grudzień 01, 2015, 07:37:12 pm »
Nie wiem jak wy, ale ja się strasznie jaram, że już za dwa tygodnie (prawdopodobnie, bo na razie nie ma przecieków z zapowiedziami) wreszcie do Polski zawita wizjonerski "Nick Fury, Agent of S.H.I.E.L.D." Jima Steranko. Chyba posikam się z radości.  :smile:

Moim zdaniem to jedna z najważniejszych komiksowych premier tego roku (i jeszcze następnego, bo za jakiś czas będzie jeszcze druga, lepsza część). Każdy entuzjasta sztuki komiksu, nawet ten który nie trawi super hero powinien mieć tę popartową perełkę na półce. Wielu pewnie jednak oleje ten komiks, bo ignoruje "kioskowe kolekcje".

http://goodcomics.comicbookresources.com/2014/12/19/year-of-the-artist-day-353-jim-steranko-part-1-strange-tales-154-157-165-166-and-167-and-nick-fury-agent-of-s-h-i-e-l-d-1-2-and-3/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2015, 07:56:35 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Holsten

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #971 dnia: Grudzień 01, 2015, 08:16:39 pm »
A skąd masz takie informacje?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #972 dnia: Grudzień 01, 2015, 08:21:32 pm »
A skąd masz takie informacje?

Chodzi ci o informacje o Nicku Fury ? Od dawna idziemy z listą czeską wydawania WKKM więc nie trudno to przewidzieć. Zajrzyj na 1 stronę tego wątku i zobacz pierwszy post. Lista z datami. Jak widać od dawna się sprawdza

Btw. Też czekam z ten komiks po zobaczeniu plansz, które tu wrzucał kiedyś chyba ramirez82 mimo, że większość będzie w części 2 tego tomu

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #973 dnia: Grudzień 01, 2015, 08:25:05 pm »
Noo, to jest nas dwóch :cool:

A nawet trzech. Gdzieś pisałem na forum że to całkiem przyjemna lektura:)
Swoją drogą i tak relacja Wolverine - Cyclops na tym etapie wygląda lepiej niż ta sama relacja po AVX lub relacja Beast - Cyclops. Beast
Spoiler: pokaż
 tak znienawidził Cyclopsa, że ... nikomu nie powiedział gdzie ukrył swoją bazę. To nic, że (prawie) cały marvelowy świat go szukał, z SHIELD na czele...

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #974 dnia: Grudzień 01, 2015, 09:44:30 pm »
Tez oczywiscie wyczekuje Fury'ego, ale z lektura pewnie poczekam na drugi tom do czerwca 2016, tak jak teraz Captain Marvel czeka na drugi tom...

 

anything