trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 351871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #585 dnia: Wrzesień 03, 2015, 02:23:37 pm »
Otrzymałem odpowiedź, że Kapitana Brytanii nie będzie

Wierzę.

pomimo że chcieli go mieć - to nie udało im się pozyskać na niego licencji.

A w to nie.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #586 dnia: Wrzesień 03, 2015, 02:36:18 pm »
A może oni po prostu tłumaczą z Czeskiego  :badgrin:

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #587 dnia: Wrzesień 03, 2015, 02:41:45 pm »
A w to nie.


Dlaczego? Marvel miał ustawiczne problemy ze wznawianiem materiałów z Marvel UK, wykorzystywaniem postaci działających pod brytyjskimi prawami autorskimi itp. Ba, jakim wydarzeniem był omnibus z Cap Brit Moore'a i Davisa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2015, 02:49:45 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #588 dnia: Wrzesień 03, 2015, 02:48:55 pm »
A może oni po prostu tłumaczą z Czeskiego  :badgrin:
A w Czech kolekcja wychodzi miesiąc, czy 6 tygodni później.
Według mnie ustalono jeden plan na Polskę i Czechy i nie wiadomo dlaczego u nas napisali o 100 tomach, a nie 120.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #589 dnia: Wrzesień 03, 2015, 03:00:07 pm »
Dlaczego? Marvel miał ustawiczne problemy ze wznawianiem materiałów z Marvel UK, wykorzystywaniem postaci działających pod brytyjskimi prawami autorskimi itp. Ba, jakim wydarzeniem był omnibus z Cap Brit Moore'a i Davisa.

Możliwe. Mi konkretnie chodziło o to, że nie wierzę w jakiekolwiek działania, czy choćby zapytanie naszego działu Hachette o ten, czy inny tytuł. A już zwłaszcza jak informuje o tym BOK.

Według mnie ustalono jeden plan na Polskę i Czechy i nie wiadomo dlaczego u nas napisali o 100 tomach, a nie 120.

Też tak myślę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2015, 03:04:05 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #590 dnia: Wrzesień 03, 2015, 03:05:49 pm »
Możliwe. Mi konkretnie chodziło o to, że nie wierzę w jakiekolwiek działania, czy choćby zapytanie naszego działu Hachette o ten, czy inny tytuł. A już zwłaszcza jak informuje o tym BOK.


Hehe, tak, patrząc z tej perspektywy rozumiem to w 100%.
perły przed wieprze

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #591 dnia: Wrzesień 03, 2015, 03:30:46 pm »
Możliwe. Mi konkretnie chodziło o to, że nie wierzę w jakiekolwiek działania, czy choćby zapytanie naszego działu Hachette o ten, czy inny tytuł. A już zwłaszcza jak informuje o tym BOK.

Nie mam tej informacji z BOKu. Wysłałem mail do hachette. Osobą, która odpowiadała była (wg podpisu i linkedIn) osoba na kierowniczym stanowisku tamże. (BOK zresztą to pewnie w ogóle nie jest H tylko jakiś outsourcing)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #592 dnia: Wrzesień 03, 2015, 03:38:44 pm »
Nie mam tej informacji z BOKu. Wysłałem mail do hachette. Osobą, która odpowiadała była (wg podpisu i linkedIn) osoba na kierowniczym stanowisku tamże. (BOK zresztą to pewnie w ogóle nie jest H tylko jakiś outsourcing)

Ale czy nie było już wcześniej jakichś informacji z tego, czy podobnego źródła? Które oczywiście nie potwierdziły się? Informacji typu: będzie Captain Britain, weźmiemy listę czytelników pod uwagę, nie możemy podać zawartości wszystkich tomów, bo to jest wciąż ustalane itp. Wydaje mi się, że nie wszystkie te rewelacje pochodziły z BOKu.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #593 dnia: Wrzesień 03, 2015, 04:49:18 pm »
Ale czy nie było już wcześniej jakichś informacji z tego, czy podobnego źródła? Które oczywiście nie potwierdziły się? Informacji typu: będzie Captain Britain, weźmiemy listę czytelników pod uwagę, nie możemy podać zawartości wszystkich tomów, bo to jest wciąż ustalane itp. Wydaje mi się, że nie wszystkie te rewelacje pochodziły z BOKu.
Co do innych informacji to nie wiem. Wiem tylko skąd ja dostałem swoją :)
(co do tego, że będzie Cap Britain to chyba właśnie z BOKu była jeśli dobrze pamiętam)

Offline kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #594 dnia: Wrzesień 03, 2015, 07:02:50 pm »
Ciekawa ile jest w tym prawdy, że nie uzyskali licencji na niego. Sporo osób czekało na ten tytuł, strzał kolano Hachette, niech nadrobią to innym ciekawym tytułem
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #595 dnia: Wrzesień 03, 2015, 07:04:57 pm »
A jak nie nadrobią, to...?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #596 dnia: Wrzesień 03, 2015, 07:19:44 pm »
Ciekawa ile jest w tym prawdy, że nie uzyskali licencji na niego. Sporo osób czekało na ten tytuł, strzał kolano Hachette, niech nadrobią to innym ciekawym tytułem

Przecież w zamian za Crooked World i Vampire State dali Impas i Astonishing Thora. To mało? :) Zresztą jak to powiedział Iron Man, Kapitan Brytania jest nieszczególnie dobry. :)

Offline kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #597 dnia: Wrzesień 03, 2015, 07:57:04 pm »
Przecież w zamian za Crooked World i Vampire State dali Impas i Astonishing Thora. To mało? :smile: Zresztą jak to powiedział Iron Man, Kapitan Brytania jest nieszczególnie dobry. :smile:


Powiedział to Iron Man, który sam nie popisał się Strażnikach Galaktyki :P
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #598 dnia: Wrzesień 04, 2015, 06:52:21 am »
Otrzymałem odpowiedź, że Kapitana Brytanii nie będzie i że - pomimo że chcieli go mieć - to nie udało im się pozyskać na niego licencji.

 :lol: :lol: :lol:
Kolejne mydlenie oczu przez Haszet. Chyba nikt nie wierzy w zapewnienia, że polski oddział starał się o wydanie konkretnych tytułów. Po prostu tomy w kolekcji były im narzucone przez centralę i tyle. Nie sądzę, aby mieli wiele do gadania. A ich strona internetowa to porażka.

Mi konkretnie chodziło o to, że nie wierzę w jakiekolwiek działania, czy choćby zapytanie naszego działu Hachette o ten, czy inny tytuł. A już zwłaszcza jak informuje o tym BOK.

ramirez, mądrze gadasz.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #599 dnia: Wrzesień 04, 2015, 11:26:27 am »
Chyba nikt nie wierzy w zapewnienia, że polski oddział starał się o wydanie konkretnych tytułów. Po prostu tomy w kolekcji były im narzucone przez centralę i tyle.
No tak, tylko, że mi nie napisali ani nie sugerowali, że się starali o Moore'a tylko, że go "bardzo chcieli mieć" :wink:
Czy za tym "chceniem" poszło jakiekolwiek działanie - tego już nie wiadomo (przynajmniej mi nic o tym nie napisali) - a nawet jak poszło to czy było poważniejsze niż np. mail do firmy-matki w stylu: "a co z Moore'm, nie dacie go nam"? -"Nie" -"no dobra, weźmiemy ten Impas" :wink: .

 

anything