Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 348183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mummu

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #555 dnia: Wrzesień 01, 2015, 09:53:08 am »
Dziś Hachette ruszyło z kolekcją Lucky Luke'a już regularnie. Widocznie rzeczywiście na Asterixa było mniejsze zapotrzebowanie, bo jest masa wydań Egmontu. Chyba że Asterix Hachette wyjdzie w późniejszym terminie.

skąd takie info ?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #556 dnia: Wrzesień 01, 2015, 10:04:20 am »
@UP
Z kiosku, z którego właśnie przyniosłem 1 numer. A teraz cicho, bo czytam. :smile:
Bo infolinia Hachette PL jest kompetentna i o wszystkim wie. :smile:

@DOWN
Tak @Motyl - Jugosławia DOŁĄCZYŁA do Planu Marshala w 1949. To był kraj komunistyczny, ale "Partyzanci Broz Tity wyzwolili Jugosławię, bez pomocy Sowietów, awantura na zabawie". :) Dlatego Tito mógł sobie pozwolić na niezależność od Stalina. Jugosławia nie należała ani do RWPG ani do Układu Warszawskiego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2015, 10:08:52 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Motyl

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #557 dnia: Wrzesień 01, 2015, 10:04:31 am »
Ja się zgadzam z 8azyliszkiem (WYJĄTKOWO!).
Gdyby nie komunizm i gdyby Polska dołączyła do planu Marshalla to prawdopodobnie w latach 50-tych pojawiłyby się w Polsce komiksy Disneya, a potem inne amerykańskie i europejskie komiksy. Podejrzewam, że wówczas w naszej części Europy Egmont nie miałby tak mocnej pozycji, którą zagwarantował sobie umową na wydawanie komiksów Disneya na wszystkie kraje Europy Środkowo-Wschodniej podpisaną pod koniec lat 80-tych.
Taka ciekawostka - w Jugosławii regularnie od lat 50-tych były wydawane komiksy Disneya, najpierw jako dodatek do dziennika, od lat 70-tych jako osobne pozycje.

To w Jugosławii nie było komunizmu??? Jugosławia dołączyła do planu Marshalla??? Jakichś herezji teraz w szkołach uczą, normalnie szok i niedowierzanie. Tak gwoli ścisłości - nasza część Europy raczej nie wyglądała tak pięknie jak zachodnia część, gdzie albo kapitulowano w ciągu paru, parunastu dni - Belgia, Holandia, albo współpracowano z Niemcami - Francja. Ale nie ma co się spierać o historię. Jakoś boom na te piękne komiksy amerykańskie w latach 90, gdzie wszyscy zachłysnęli się demokracją tak bardzo, nie trwał długo, a raczej trwał do momentu jak Semic miał dotacje na wydawanie tytułów, potem skończyło się rumakowanie. Magazyny komiksowe publikujące frankofonów w tamtym okresie też przeżywały różne problemy, zazwyczaj natury finansowej. A co z młodzieżą w latach '90? Wygląda na to, że komiks nie był modną formą rozrywki w Polsce po 90 r. I tak już zostało. I nie ma co gdybać, co by było gdyby Polska przyjęła plan Marshalla, bo idąc tym tropem musiałbyś odwołać pierwszą wojnę światową oraz zabory, bo różnice między nami a Zachodem zaczęły się jakoś w tamtym okresie. A jak są wydawane teraz komiksy? Na co trzecim widnieje napis - dotowany, we współpracy z instytutem x, współfinansowany ze środków y. Masz zatem swój plan Marshalla. To, że rynek jest teraz tak bogaty w tytuły wynika z samozaparcia wydawców, jak również wizji nowych wydawnictw na swój biznes. Moim zdaniem krótkotrwałej, bo kultura w Polsce ma i miała ciężko i całej winy za to na komunizm niestety nie zwalisz.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #558 dnia: Wrzesień 01, 2015, 10:06:34 am »
@UP
Z kiosku, z którego właśnie przyniosłem 1 numer. A teraz cicho, bo czytam. :smile:
Bo infolinia Hachette PL jest kompetentna i o wszystkim wie. :smile:


A nie no, to przepraszam.
Pani Stenia z Ruchu na pewno lepiej poinformowana.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #559 dnia: Wrzesień 01, 2015, 10:12:02 am »
@DOWN  :biggrin:
Pisze jakie ceny następnych tomów?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2015, 10:21:58 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #560 dnia: Wrzesień 01, 2015, 10:13:40 am »
@UP
No przeszkadzasz mi czytać, bo muszę odpowiadać na twoje głupie pytania. Jest ankieta, jest ulotka z prenumeratą z datą do 15 października 2015 na podjęcie decyzji. Wcześniej na lubelszczyźnie nie było Lucky Luke'a, bo próbna emisja była tylko na Pomorzu i Kujawach. Lucky Luke od Hachette rusza z kopyta tej jesieni jako następca Thorgala. 1 numer w kiosku jest moim zdaniem najlepszym na to dowodem. Weź się przejdź do kiosku @pocztar.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2015, 11:05:30 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #561 dnia: Wrzesień 01, 2015, 10:23:52 am »
Ale ja Ci wierzę, że można znaleźć Luke'a w wybranych kioskach (pewnie znów w 2-3 województwach). W marcu też była ankieta i ulotka i prezenty do prenumeraty...

I nie róbmy tu offtopu, możemy się ewentualnie przenieść do wątku LL :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #562 dnia: Wrzesień 01, 2015, 02:10:21 pm »
A przypadkiem z Thorgalem nie było tak, że był drugi rzut testowy w innych województwach? Coś taki mi się kojarzy. Może z LL też tak zrobili?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #563 dnia: Wrzesień 01, 2015, 02:11:40 pm »
@UP
Może masz rację.

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #564 dnia: Wrzesień 01, 2015, 03:59:14 pm »
Był drugi rzut testowy Thorgala. A właściwa kolekcja ruszyła bodaj w 2014 r.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #565 dnia: Wrzesień 01, 2015, 04:09:30 pm »
Był drugi rzut testowy Thorgala. A właściwa kolekcja ruszyła bodaj w 2014 r.
I drugi rzut testowy był akurat na Lubelszczyźnie. Wiec historia się powtarza.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #566 dnia: Wrzesień 01, 2015, 04:12:48 pm »
@UP
Szkoda w sumie. Fani LL jeszcze trochę poczekają. Myślałem, że jak Thorgal zaraz się kończy to LL od razu zajmie jego miejsce. 98 numerów będzie wychodzić przez prawie 2 lata.

@DOWN
No tak - 2 lata to by było gdyby wychodziła co tydzień. 4 lata jak obszył - niewiele krócej niż WKKM. Tzn. jeśli jej nie urwą.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2015, 04:19:20 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #567 dnia: Wrzesień 01, 2015, 04:14:46 pm »
@UP
Szkoda w sumie. Fani LL jeszcze trochę poczekają. Myślałem, że jak Thorgal zaraz się kończy to LL od razu zajmie jego miejsce. 98 numerów będzie wychodzić przez prawie 2 lata.
Chyba przez prawie 4.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #568 dnia: Wrzesień 01, 2015, 04:15:53 pm »
Przeczytałem ten ostatni tom z klasycznymi przygodami Doktora Strange i jestem rozczarowany. A podchodziłem do niego z jak najlepszymi intencjami, w końcu dobrze czytało mi się "Tajne Imperium", czy "Początki Marvela: Lata 60-te". Poza tym, samą postać Doktorka znam słabo, tyle co pojawiał się w polskich wydaniach, przede wszystkim gościnne występy w "Hulk: Niemy krzyk", "Spider-man: Wyznania" i oczywiście znakomity "Doktor Strange: Przysięga" - to tym chętniej sięgnąłem po kolejny komiks z nim. Ale lektura "Bezimiennej krainy..." okazała się męcząca, chyba głównie za sprawą tej całej absurdalnej magii - jak dla mnie za dużo tu tego wszystkiego, uderzenie jakimś magicznym promieniem, magiczna osłona przed magicznym promieniem, pojedynek na magiczne kleszcze... Co do rysunków Ditko, to też mam mieszane uczucia. Najbardziej podobały mi się realistyczne plenery z naszego wymiaru, np. te kadry z trzeciej części gdy Doktor Strange przemierza ulice, żeby zakraść się do swojego mieszkania, niestety takich obrazków wiele tu nie było. Fabularnie najlepiej mi podeszła przedostatnia część z Panem Rasputinem - co ciekawe, akurat ten zeszyt napisał Dennis O'Neil, a nie Stan Lee. Jako lekcja historii Marvela jak najbardziej polecam ten tom, ale tak ogólnie, to dla mnie jest średni. Szkoda, że nie dostaniemy w kolekcji "Doctor Strange: A Separate Reality", bo chętnie sprawdziłbym ile z tej postaci wycisnął Englehart.

Swoją drogą, patrząc na okładki zeszytów "Strange Tales" z których składa się "Bezimienna kraina...", chyba Doktorek nie był nigdy zbyt popularną postacią...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #569 dnia: Wrzesień 01, 2015, 04:22:27 pm »
W sumie się  z tobą zgadzam @ramirez82. Dr Strange był do przeczytania ale bez rewelacji. I tak jak w przypadku DC Deluxe - nie wiemy co się jeszcze może ukazać w WKKM. Może ją przedłużą i jeszcze dostaniemy "Separate Reality".

 

anything