Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 351883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #540 dnia: Sierpień 29, 2015, 08:28:30 pm »
@8azyliszek
Jeśli jeszcze nadążam za dyskusją, to właśnie udowodniłeś, że komiksy z volkswagenem są lepsze od mojej ukochanej Antresolki. :sad:

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #541 dnia: Sierpień 29, 2015, 08:30:20 pm »
turucorp chyba nie łapiesz odpowiedniej fazy...

fakt, za stary jestem na dopalacze, ale to przez komune oczywiscie, nie bylo wtedy tej wspanialej amerykanskiej chemii i teraz pokoleniowo nie lapie sie na takie jazdy :(

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #542 dnia: Sierpień 29, 2015, 08:40:12 pm »
Nie Blaskowitz - Prof Antresolka nie czytałem, nie znam i się nie wypowiadam. Chodzi mi o to, że przez PRL byliśmy także odcięci od komiksów Marvel/DC. Je lubię czytać i chciałbym by jak najwięcej dobrych historii uzyskało polskie tłumaczenia. Ale przez stratę kilkudziesięciu lat mamy sporo do nadrobienia. Szkoda też, że Egmont wyhamowuje z częstotliwością ukazywania się serii Marvel NOW.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #543 dnia: Sierpień 29, 2015, 08:42:11 pm »
Czyli Prof Antresolka jednak nie jest gorszy od syrenki. Dzięki, trochę mnie to podnosi na duchu. :smile:

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #544 dnia: Sierpień 29, 2015, 08:58:38 pm »
"Prof Antresolka" to bardziej taki wehikul pana Tomasza.
BTW macie namiary na tego goscia co handluje ubikiem?
Ewentualnie moze byc kontakt do tego jubilera z japonskiej strefy okupacyjnej, wejde we wlasciwa faze, Vertigo powstanie 10 lat wczesniej, a Disney zachowa prawa do Epic, i bedziemy mogli porozmawiac "na powaznie".

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #545 dnia: Sierpień 29, 2015, 09:49:09 pm »
Taaa o smierci Saudka nie poinformowal nawet jeden portal komiksowy. :sad:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #546 dnia: Sierpień 29, 2015, 10:21:19 pm »
Taaa o smierci Saudka nie poinformowal nawet jeden portal komiksowy. :sad:
pzdr
 

Chyba nie zrozumiałem kontekstu.

Edit: poza tym, na polterze napisali.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2015, 10:26:24 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #547 dnia: Sierpień 30, 2015, 12:03:32 am »
odwilży przeprowadzonej przez Gomółkę.
Przez kogo?

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #548 dnia: Sierpień 30, 2015, 08:22:41 pm »
Przez kogo?

No co Ty, Gomółki nie znasz?
Był I sekretarzem KC PPR tuż przed Bierótem.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #549 dnia: Sierpień 30, 2015, 08:29:10 pm »
To ja może trochę nie w temacie, ale chciałbym się pochwalić niebywałym osiągnięciem dnia dzisiejszego.

Mianowicie odwiedziłem Empik w galerii Sarni Stok w Bielsku-Białej. Zazwyczaj korzystam z Empiku w galerii Sfera w BB, gdyż jest on większy przez co większe prawdopodobieństwo, że trafię tam na WKKM. Nauczony doświadczeniem nawet przez sekundę przez myśl mi nie przeszło samotnie przeszukiwać regały z książkami. Od razu poszedłem do informacji w celu poznania lokalizacji WKKM. Gość z informacji powiedział, że mnie zaprowadzi. W tym momencie miałem już w głowie obraz niedoszłej rozmowy z pracownikiem Empiku w galerii Sfera "Niestety posiadamy tylko 2 egzemplarze na cały sklep, skończyły się oczywiście". Jakież było moje zdziwienie gdy na półce zobaczyłem nowiuteńki tom WKKM - Doktor Strange: Bezimienna Kraina Poza Czasem! Co więcej, był to ostatni egzemplarz na stanie! Czym prędzej go kupiłem i wybiegłem z Empiku w szalonej euforii. W domu zobaczyłem, że na okładce jest kilka zadrapań i ubytków. Nieważne... dla takiego przeżycia było chyba warto!

Offline starcek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #550 dnia: Sierpień 30, 2015, 09:26:46 pm »
Reszta - przed 1989 rokiem mało było drukowanych, polskich komiksów z Marvel/DC. Podobno pojawiały się jakieś fragmenty Thora...
Ale gdybyś znał szwedzki i miał znajomego drukarza z ZGDSP w stolycy  to byłaby inna śpiewka: Fantastic Four, John Carter, Tarzan, King Kong, Korak... Miałbyś co czytać w latach 70.  :badgrin:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #551 dnia: Sierpień 31, 2015, 11:24:55 am »
@Antari
A czemu po Dr Strange'a wybrałeś się dopiero w niedzielę?? Przecież mogło już nie być i co byś wtedy zrobił? :)

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #552 dnia: Sierpień 31, 2015, 11:36:00 am »
Nie mieszkam Bielsku, jestem tam tylko w weekendy. Na tygodniu pracuję do późna i nie ma opcji podskoczyć. Zresztą wiesz, nawet się nie łudziłem, że tam coś znajdę. Ale jak już byłem przy okazji to zapytałem i proszę - miła niespodzianka :)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #553 dnia: Sierpień 31, 2015, 12:04:57 pm »
@UP
Poproś dziewczynę, niech ci kupi. :)
A serio - możesz zadzwonić do Empiku i poprosić by ci odłożyli, albo naprawdę pogadać z kioskarką/kioskarzem w najbliższym tobie kiosku by ci sprowadzała WKKM. W moim przypadku to działa.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #554 dnia: Wrzesień 01, 2015, 09:15:41 am »
Dziś Hachette ruszyło z kolekcją Lucky Luke'a już regularnie. Widocznie rzeczywiście na Asterixa było mniejsze zapotrzebowanie, bo jest masa wydań Egmontu. Chyba że Asterix Hachette wyjdzie w późniejszym terminie.