Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 351326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #285 dnia: Sierpień 03, 2015, 01:02:19 pm »
Pewnie, ze tak byłoby fajniej i wolałbym, żeby okładka tak wyglądała. Jednak sądząc po poście Antariego:

gdzie kwestie okładki i obwoluty są oddzielone, wywnioskowałem, że krytykuje on w oderwaniu od okładki także sam pomysł z obwolutą (bywały takie głosy) albo wykonanie tej obwoluty - pod tym konkretnym względem nic do Egmontu nie mam.

Generalnie mój zarzut był do twardej okładki tych wydań, bo tak jak zauważyli poprzednicy obwolutę ciężko jest spieprzyć. Mam np. Flashpoint w HC z obwolutą i tam jest twarda kolorowa, lakierowana okładka. Od razu lepiej mi się takie coś trzyma w rękach i lektura jest przyjemniejsza.

A odnośnie WKKM i dyskontów, to też nie do końca tak jest, że kanał dystrybucji to tylko kioski, wydawnictwo i empiki. Np. w sklepie Gildii można kupić WKKM. Nie wiem czy do końca można tu mówić o dyskoncie, ale mają też czasami przyzwoite obniżki cenowe.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #286 dnia: Sierpień 03, 2015, 01:33:00 pm »
Czekam na trzecią.
Daredevil od Sideki  :biggrin:

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #287 dnia: Sierpień 03, 2015, 01:56:09 pm »
A odnośnie WKKM i dyskontów, to też nie do końca tak jest, że kanał dystrybucji to tylko kioski, wydawnictwo i empiki. Np. w sklepie Gildii można kupić WKKM. Nie wiem czy do końca można tu mówić o dyskoncie, ale mają też czasami przyzwoite obniżki cenowe.

A tu już muszę zapytać forumowiczów: czy tomy WKKM w sklepie Gildii były kiedyś objęte jakąś promocją? Mnie się wydawało, że zawsze sprzedają ją tam w cenie okładkowej, choć nigdy od nich nie kupowałem i mogę się mylić. Nawet znalazłem stary wątek, gdzie przez czystą pomyłkę przez chwilę WKKM było obniżone w Gildii o 25%, ale szybko to poprawili, żeby cena pozostała okładkowa.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #288 dnia: Sierpień 03, 2015, 02:10:40 pm »
A tu już muszę zapytać forumowiczów: czy tomy WKKM w sklepie Gildii były kiedyś objęte jakąś promocją? Mnie się wydawało, że zawsze sprzedają ją tam w cenie okładkowej, choć nigdy od nich nie kupowałem i mogę się mylić. Nawet znalazłem stary wątek, gdzie przez czystą pomyłkę przez chwilę WKKM było obniżone w Gildii o 25%, ale szybko to poprawili, żeby cena pozostała okładkowa.
Od numeru 63 kupuję WKKM przez Gildię i niestety NIGDY nie ma ma to promocji  :sad: Mam nawet program rabatowy uprawniający mnie do 15% zniżki i niestety WKKM tym programem nie jest objęta. :evil:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #289 dnia: Sierpień 03, 2015, 02:14:16 pm »
Sam musiałem kupować Shadowland w Gildi.pl, więc potwierdzam - mają cenę okładkową i jeszcze minimum 3 zł za dostawę. Ale to nie zmienia faktu, że jak ktoś chce, to te parę tomów (od #64), może kupić przez internet. Cena jest niezmienna, bo oddaje rzeczywiste koszty całościowe albumu. Nie jest sztucznie pompowana i obniżana. Dla mnie do zaakceptowania.

Daredevil od Sideci to dla mnie będzie 4 Kolekcja do kupowania. :smile: I znowu wychodzi średnio kolejne 40 zł miesięcznie. :smile: Hachette wyznaczyło próg do którego reszta "twardookładkowców" powinna równać. I bardzo dobrze. Jeszcze tylko wejdzie Eaglemoss i będzie spokój. :smile:

Marvel Now w swoim stosunku cena/jakość momentalnie zajęło pierwsze miejsce w stawce.

@laf
Ale czemu nie możesz założyć sobie teczki w najbliższym kiosku Ruchu czy Kolporterze? Odpadły by ci koszty przesyłki.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2015, 02:17:26 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #290 dnia: Sierpień 03, 2015, 02:19:57 pm »

@laf
Ale czemu nie możesz założyć sobie teczki w najbliższym kiosku Ruchu czy Kolporterze? Odpadły by ci koszty przesyłki.
Zawsze robię większe zamówienia - pow. 200,00. Wprawdzie komiksy mam później (czasami czekam 2 miesiące), ale ta darmowa przesyłka.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #291 dnia: Sierpień 03, 2015, 02:41:24 pm »
Hachette wyznaczyło próg do którego reszta "twardookładkowców" powinna równać. I bardzo dobrze.

Chyba jeżeli życzysz im zamknięcia interesu.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #292 dnia: Sierpień 03, 2015, 02:50:47 pm »
Zawsze robię większe zamówienia - pow. 200,00. Wprawdzie komiksy mam później (czasami czekam 2 miesiące), ale ta darmowa przesyłka.

Uuuuuu - to nie pogadasz. Fajnie by mieć 200 zeta na raz na komiksy. :) Powodzi się.  :biggrin:

@Kuba g - jeśli Hachette nie zamknęła nawet Muchy, to tym bardziej Eaglemoss nie zamknie Hachette. To nie są malutkie domki wydające tylko i wyłącznie komiksy, a duże wydawnictwa o wielu gałęziach. Moim zdaniem jest u nas jeszcze miejsce na twardookładkową Kolekcję Komiksów DC również po 40 zł. "Zaszkodzić" mogłoby to tylko Egmontowi. Tzn. że ewentualnie musieliby obniżyć ceny DC, tak samo jak to zrobili ze swoim Marvelem.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #293 dnia: Sierpień 03, 2015, 02:56:41 pm »
Uuuuuu - to nie pogadasz. Fajnie by mieć 200 zeta na raz na komiksy. :smile: Powodzi się.  :biggrin:

@Kuba g - jeśli Hachette nie zamknęła nawet Muchy, to tym bardziej Eaglemoss nie zamknie Hachette. To nie są malutkie domki wydające tylko i wyłącznie komiksy, a duże wydawnictwa o wielu gałęziach. Moim zdaniem jest u nas jeszcze miejsce na twardookładkową Kolekcję Komiksów DC również po 40 zł. "Zaszkodzić" mogłoby to tylko Egmontowi. Tzn. że ewentualnie musieliby obniżyć ceny DC, tak samo jak to zrobili ze swoim Marvelem.


Nie wiem jak to wygląda u Ciebie ale komiksy w Polsce to więcej niż Mucha i Egmont. Więc niech korpo równa do korpo i bawi się w swoim piekiełku, ale czym innym Egmont i Hatchette Livre, a co innego Mucha, Sideca czy reszta wesołego kramu.

Za dużo uogólnień, za dużo wróżenia z fusów i myślenia życzeniowego.
perły przed wieprze

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #294 dnia: Sierpień 03, 2015, 02:57:10 pm »
Uuuuuu - to nie pogadasz. Fajnie by mieć 200 zeta na raz na komiksy. :smile: Powodzi się.  :biggrin:

Przecież Ci napisał, że odkłada tę kwotę przez, powiedzmy, dwa miesiące i potem zamawia z darmową przesyłką. Bardzo rozsądne działanie, moim zdaniem.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #295 dnia: Sierpień 03, 2015, 03:06:48 pm »
@UP
Ja jak musiałem czekać na Shadowland 4 dni, do poniedziałku, to nie mogłem wysiedzieć. A 2 miesiące? Tortura. :) Ale każdy ma swoje podejście. Wychodzę z założenia, że skoro podwożą ci pod nos, do najbliższego kiosku dobre komiksy za rozsądną cenę, to tylko brać, brać, brać. :) Zresztą, jakby za dużo osób odkładało na później zakup kolejnych tomów, to Kolekcja mogłaby zostać urwana z powodu rzekomego braku chętnych. Oczywiście każdy nabywa jak chce. To ja jestem taki dziwny, że MUSZĘ lecieć w dniu premiery, z wywieszonym językiem, wcześnie rano i wyrywać kioskarzowi/ce ze stosu nierozpakowanej jeszcze prasy. Tak było ostatnio z Ultronem. :D

No nie wiem, czy Sidece wydającej swoje grubaski Daredevila co kwartał, zagroziłaby Kolekcja DC. Nie wszyscy są jak ja i niektórzy bardziej lubią jeden świat superhero, a niektórzy drugi i ich nie łączą. Co do reszty wydawnictw (Taurus itp.) się nie wypowiadam, bo jak nie wydają nic Marvel/DC to ich nie znam.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #296 dnia: Sierpień 03, 2015, 03:39:27 pm »
jak nie wydają nic Marvel/DC to ich nie znam.


Cóż, nie wziąłem takiego podejścia pod uwagę.
perły przed wieprze

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #297 dnia: Sierpień 03, 2015, 03:55:37 pm »
@UP
Skoro sam mówisz, że tyle ich jest. Ja nie kupuję i nie czytam wszystkich komiksów, które wychodzą w Polsce. Za dużo tego jest by znać wszystko. Są też jeszcze amerykańskie pozycje, które czasem czytam w oryginale. Dlatego część obszarów pozostaje mi nieznana. Np. taka Sideca dopiero wyszła dla mnie z lasu, ogłaszając że wyda całego Daredevila od czasów Millera. :smile: :biggrin: Wcześniej o Konkwistadorze nic nie słyszałem.

@DOWN
Ta z Sauronem była już w katalogu propozycji dla Hachette stworzonym przez komiksiarzy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2015, 08:15:51 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #298 dnia: Sierpień 03, 2015, 07:17:04 pm »
Nowe okładki

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #299 dnia: Sierpień 04, 2015, 07:46:52 am »
Przecież Ci napisał, że odkłada tę kwotę przez, powiedzmy, dwa miesiące i potem zamawia z darmową przesyłką. Bardzo rozsądne działanie, moim zdaniem.
Tak właśnie robię. Aż tak bardzo mi się nie powodzi :cry: . Nie mam oczywiście komiksów od razu po premierze i czasami muszę długo czekać, ale to co sobie zaplanuję do zakupu to raczej mam (w recenzje się nie bawię, więc nie mam dużego parcia). Poza tym na Gildii czy w innych sklepach często są fajne promocje (35-40%) i wtedy staram się zaopatrzyć w większe zamówienie.

jeśli Hachette nie zamknęła nawet Muchy
Przecież Mucha też odkroiła sobie dość dużą część od tortu zwanego WKKM - w końcu przygotowują polską wersję.

jak nie wydają nic Marvel/DC to ich nie znam.
Cóż, nie wziąłem takiego podejścia pod uwagę.
Prawdę powiedziawszy mam podobne podejście. Po prostu nie stać mnie na kolejne komiksy poza superhero, które ciągle rajcują mnie tak samo jak za młodu (pokolenie TM-Semic). Oczywiście chętnie przytuliłbym taką serię jak Żywe Trupy, czy komiksy frankofońskie (którymi ostatnio sporo wysypało), ale poza Thorgalem i Yansem na nic innego się jeszcze nie zdecydowałem. I w najbliższej przyszłości się nie zdecyduję, bo teraz Marvela i DC jest tyle, że nawet tego nie ogarniam.

 

anything