Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 348225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 28, 2015, 10:24:47 am »
Wydawniczo tak, choć to trochę skomplikowane. Ostatni numer X-Men miał numer 66 (ten, który będzie w Shadow of Sauron). Po tym X-Menów "zamknięto" na parę dobrych lat. Znaczy - zamknięto nowe historie, gdyż zeszyty wychodziły dalej, numeracja była kontynuowana, ale w środku były reprinty X-Men 1-66. I tak było aż do numeru X-Men 94. Wówczas w Marvelu postanowiono odświeżyć wizerunek mutantów i na rynek trafił Giant-Size X-Men - czyli początek tego, co masz jako Druga Geneza.  Czyli teoretycznie między Sauronem a Drugą Genezą masz wydawniczą ciągłość. Ale!

Mutanci, w okresie 1970-1975, kiedy nie mieli swojego magazynu zaliczyli parę występów w innych zeszytach. Przede wszystkim Beast, który przeszedł transformacją w futrzastą bestię, a sami X-Meni pozbawieni Beasta pojawią się też w Kapitan Ameryka i Falcon: Tajne Imperium, które niedługo w kioskach. W przerwie wydawniczej Magneto jeszcze spuści im łomot a na kartach Hulka zadebiutuje Wolverine jako villian. No i oczywiście, przez te 40 lat nieraz próbowano pokazać co się z mutantami działo przez te 5 lat nieobecności wydawniczej - tu polecam znanego z Drugiej Genezy Johna Byrne'a i jego X-Men: Hidden Days.
Dzięki za długa odpowedź, ale prawdę mówiąc nie chodziło mi w kategoriach wydawniczych (tutaj mniej więcej wiedziałem, choć Twoja informacj poszerzyła moja wiedze ;) ), a raczej scenariuszowo ;) - czy Shadow in Sauron ma zamknięty koniec czy raczej wątki są bezpośrednio kontynuowane (/zamykane) w Second Genesis (której jeszcze nie czytałem)?


Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 28, 2015, 05:11:16 pm »
Najbardziej cieszy mnie doktorek, mam nadzieje, ze haszet wyda jednak Separate reality :razz:
ostatnio rozwalilo mnie tlumaczenie tytulow filmowych In bruges i bucket list :lol: (takich kwiatkow jest znacznie wiecej) . W ogole na temat polskich przekladow obcojezycznych tytulow powstalo juz pare ciekawych prac naukowych :biggrin:
pzdr
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline rymski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 28, 2015, 07:01:17 pm »
ostatnio rozwalilo mnie tlumaczenie tytulow filmowych In bruges i bucket list :lol:


Moim faworytem pozostaje "Reality Bites" przetłumaczone jako "Orbitowanie bez cukru"  :roll:


A żeby nie było offtopu.. Jutrzejszy WKKM - warto? A jeśli warto to czy warto dlatego bo to klasyka i origin Ultrona czy to naprawdę dobra historia? Po Secret Wars boję się ramotek.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 29, 2015, 05:36:19 am »
czy Shadow in Sauron ma zamknięty koniec czy raczej wątki są bezpośrednio kontynuowane (/zamykane) w Second Genesis (której jeszcze nie czytałem)?

Kończy się zamknięciem story-arcu i powrotem do uniewersum Marvela ważnej postaci. Tak więc zakończenie jest. A druga Geneza to totalny reboot, zaczyna się kompletowaniem nowych mutantów przez Xaviera, którzy w pierwszym zadaniu mają... zbadać co się stało z pierwszą drużyną X-Men. Ale Druga Geneza to samodzielny nowy początek, bez wymagania znajomości wydarzeń wcześniej.

Ten komiks Hachette włączyło do tomu "Shadow of Sauron":

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37774.msg1308268.html#msg1308268


To całe Hachette. Jak w przypadku Zmierzchu Mutantów - olało zeszyt z prawdziwym debiutem Lorny Lane/Polaris a dało w zamian oderwanego od strory-arcu fillera z Blastaarem. Tak i w powyższym przykładzie  - dali jeden zeszyt z Amazing Adventures o transformacji Beasta, a ona trwała przez cztery kolejne numery AA (jeśli dobrze pamiętam) i technicznie - używając dzisiejszej nomenklatury - była tie-inem do Secret Empire.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 29, 2015, 06:01:50 pm »
Kończy się zamknięciem story-arcu i powrotem do uniewersum Marvela ważnej postaci. Tak więc zakończenie jest. A druga Geneza to totalny reboot, zaczyna się kompletowaniem nowych mutantów przez Xaviera, którzy w pierwszym zadaniu mają... zbadać co się stało z pierwszą drużyną X-Men. Ale Druga Geneza to samodzielny nowy początek, bez wymagania znajomości wydarzeń wcześniej.

Dzięki za info. Tak jeszcze dopytam - czyli rozumiem, że w Drugiej Genezie to "badanie co się stało z pierwszą druzyną X-Men" to nie jest odkrywanie fabuły/ zakończenia "In shadow of Sauron"? (kurcze H. mogłoby nas zaskoczyć i wydać to wcześniej niż na początku 2. setki WKKM)

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 29, 2015, 06:10:31 pm »
Nie. In the Shadow of Sauron jest zamkniętą opowieścią. Wyprawa ratunkowa w Drugiej Genezie ma podłoże w dialogach na przestrzeni kilku pierwszych stron. Profesor Xavier opowiada nowej zbieraninie mutantów, że trzeba pomóc starej, uwięzionej na wyspie Krakoa. I to tyle z wiadomości. Czytelnik sam sobie dopowiada, że starzy X-Men mimo, że nie miele swojej serii od pewnego czasu wciąż byli aktywni i wciąż jeździli na misje, i misja Krakoa była jedną z nich.

Tak naprawdę dopiero Ed Brubaker w 2005 roku robiąc bardzo kontrowersyjnego ret-cona dopowiedział co tak naprawdę doprowadziło do wyprawy pierwszych X-Men na Krakoę i co tam się działo, zanim drudzy X-Men tam dotarli z misją ratunkową. A działo się sporo - o tym możesz przeczytać w Deadly Genesis.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #216 dnia: Lipiec 29, 2015, 07:16:05 pm »
Nie. In the Shadow of Sauron jest zamkniętą opowieścią. Wyprawa ratunkowa w Drugiej Genezie ma podłoże w dialogach na przestrzeni kilku pierwszych stron. Profesor Xavier opowiada nowej zbieraninie mutantów, że trzeba pomóc starej, uwięzionej na wyspie Krakoa. I to tyle z wiadomości. Czytelnik sam sobie dopowiada, że starzy X-Men mimo, że nie miele swojej serii od pewnego czasu wciąż byli aktywni i wciąż jeździli na misje, i misja Krakoa była jedną z nich.

Tak naprawdę dopiero Ed Brubaker w 2005 roku robiąc bardzo kontrowersyjnego ret-cona dopowiedział co tak naprawdę doprowadziło do wyprawy pierwszych X-Men na Krakoę i co tam się działo, zanim drudzy X-Men tam dotarli z misją ratunkową. A działo się sporo - o tym możesz przeczytać w Deadly Genesis.
Dzięki, brzmi ciekawie. Z tego co się zapoznawałem to Deadly Genesis jest trochę związane z Messiah Complexem, do którego kupna się powoli zabieram (wciąż mam nadzieję, że ktoś to wyda po polsku) więc może przy okazji i na Deadly Genesis sie skuszę...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 31, 2015, 06:55:14 pm »
Też mi szkoda, że Shadow of Sauron to dopiero 101 tom. Co przy braku chronologicznych grzbietów robi niezły burdel w kolekcji. Ale jak w końcu ten tom się ukaże, to razem z Mroczną Fenix będziemy mieli sporą część pierwszych oryginalnych zeszytów z przygodami X-Men.

Też po cichu liczę na polskie wydanie Messiah Complex i Messiah War. Ale to ewentualnie jesli zapadnie decyzja o dalszym kontynuowaniu Kolekcji Hachette poza 120 numer. W przyszłym roku do 120 dojdzie edycja brytyjska - zobaczymy co centrala zrobi. Zawsze pozostaje druga seria - MMH.

Narodziny Ultrona są całkiem niezłe. IMHO warto je mieć w swoim zbiorze klasyków.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2015, 08:41:48 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 31, 2015, 07:09:11 pm »
Czekam na paczkę od Haczeta z numerami archiwalnymi od 06.07.15. Jest sens dalej czekać czy może zadzwonić? Czy to normalne, że paczka od nich idzie tak długo?

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 31, 2015, 07:19:56 pm »
@UP
Nawet miesiąc nie minął. Ja bym dzwonił, ale na fanpage'u są przykłady że ludzie czekają i dwa i trzy miesiące. Prenumerata Hachette ssie, ale tak to jest, jak odsyła się zwroty. Na czymś trzeba było oszczędzić - padło na stronę www i obsługę klienta.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 31, 2015, 07:34:25 pm »
3 miesiące na przesyłkę krajową? Czym to leci, gołębiem? Już pomijam prymitywność całej formy składania zamówienia. Poczekam chyba do 6.08 a potem zadzwonię i wyjaśnię sprawę ehh. Jest nauczka, żeby kupować na bieżąco.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 31, 2015, 08:07:25 pm »
@UP
Gołąb by nie doniósł - za ciężkie. Oni to rozwożą dyliżansem pocztowym.  :) I to dopiero jak im przywiozą do tej Wieliczki niesprzedane egzemplarze z całego kraju. :) Poczekaj na tą paczkę, zrezygnuj z prenumeraty i kupuj na bieżąco.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 31, 2015, 10:12:45 pm »
Tzn. inaczej. Ja nie mam prenumeraty, po prostu zadzwoniłem na infolinię i zamówiłem kilka pozycji, które mnie interesowało. Pani poinformowała, że zamówienie przyjęła i przystępuje do realizacji. Co jak widać trochę czasu im zajmuje :D Normalnie uznałbym, ze mnie po prostu olali, ale jak mówicie, że czekać to jeszcze trochę poczekam.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 01, 2015, 06:33:39 am »
@UP
Ja ci tylko powiem, że na wymianę tomu #65 ze źle wydrukowanym grzbietem, czekałem ponad miesiąc. Tam nie ma, że załatwią ci to w 2 tygodnie albo krócej.

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 01, 2015, 07:40:05 am »
Ale jak w końcu ten tom się ukarze,
Za co miałby się ukarać?

 

anything