trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 352150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #165 dnia: Lipiec 10, 2015, 09:05:01 pm »
Ciekawa dyskusja. Proponowałbym przerzucić ją do tematu Kapitana Ameryki, szkoda żeby za jakiś czas zaginęła w temacie WKKM.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #166 dnia: Lipiec 10, 2015, 10:39:49 pm »

Pewnie nie spodoba się Brubakerowi.  :smile:  Bru w 2005 roku całkowicie zretconował Bucky'ego i okoliczności w jakich został partnerem Kapitana Ameryki, a patrząc na to co z "Captain America: White" jak dotąd pokazano to Loeb i Sale trzymają się wersji wydarzeń sprzed retconu mimo że pracę nad tą historią zaczęli jakoś koło 2007-2008 roku.



No tak, ale to przecież będzie opowieść zupełnie wyjątkowa, nie wchodząca w nową, oficjalną historię. 

Offline Baks

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #167 dnia: Lipiec 11, 2015, 12:04:27 am »
zielone_biurko także dziękuje za odzew.Nie ukrywam że zdecydowanie najbardziej zależy mi na dobrym rysunku oraz fabule a mniej od strony ,,rozpierduchy'' Preferuję DC,z Marvelem dotychczas miałem znikomą styczność(Ostatnie Łowy Kravena) i dlatego wolę dużo pytać niż później żałować zakupu  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2015, 12:16:56 am wysłana przez Baks »

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #168 dnia: Lipiec 11, 2015, 12:48:52 am »
Nie ukrywam że zdecydowanie najbardziej zależy mi na dobrym rysunku oraz fabule a mniej od strony ,,rozpierduchy'' Preferuję DC,z Marvelem dotychczas miałem znikomą styczność(Ostatnie Łowy Kravena) i dlatego wolę dużo pytać niż później żałować zakupu  :smile:


Polecam w takim razie "Zimowego Żolnierza", bo jest to świetna szpiegowska opowieść, w której elementy rozpierduchy superbohaterskiej sprowadzone są do minimum.


Spodoba ci się również "Daredevil: Odrodzony" - doskonała, klasyczna historia. Bardzo "down to earth" jak na Marvela.


Jeśli lubisz klimaty post-apokaliptyczne, śmiało bierz "Staruszka Logana".


Oczywiście powinieneś również posiadać Marvels. Każdy powinien posiadać ten komiks.




Offline rymski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 11, 2015, 10:32:07 pm »
Moim zdaniem ciekawy trop to "white" w sensie "czysty, niewinny" - można tak określać zarówno młodego i przedwcześnie zmarłego Bucky'ego, jak i często uznawanego za "harcerzykowatego" Kapitana Amerykę.


Też mi się tak wydaje. A tak w ogóle to w jakich poronionych czasach przyszło nam żyć. Moje pierwsze skojarzenie to była czystość, niewinność, nieskazitelność (w kontekście Kapitana, nie wpadłem na to, że może chodzić o Bucky'ego) - ale w przesadnie poprawnych politycznie Stanach trzeba się tłumaczyć "nie, nie, nie chodzi o kolor skóry". Dżizas..


A kadry z tego "starego" Kapitana totalnie do mnie nie przemawiają. Pokochałem Steve'a i Buckiego w wersji Brubakera. Jakieś przebieranki za babcię i wnuczka oraz Bucky, który wygląda na 5letnie dziecko przekraczają moje granice tolerancji. Jednak uwielbiam duet Loeb/Sale więc i tego Kapitana będę chciał postawić na półce.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #170 dnia: Lipiec 13, 2015, 03:34:33 am »
O! Loeb udzielił wywiadu na temat "Captain America: White":

(Chyba najwyższa pora przenieść ten off-top do tematu "Kapitan Ameryka"...)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #171 dnia: Lipiec 17, 2015, 03:45:48 pm »
Dokładna zawartość tomów 100 i 101 w UK

100. Iron Fist: The Search for Colleen Wing (Marvel Premiere #25 & Iron Fist #1-7)

101. X-Men: In the Shadow of Sauron (X-Men #60-66 and Amazing Adventures #11)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 17, 2015, 04:25:47 pm »
100. Iron Fist: The Search for Colleen Wing (Marvel Premiere #25 & Iron Fist #1-7)
Obstawiałem Marvel Premiere #21-25, Iron Fist #1-7.

101. X-Men: In the Shadow of Sauron (X-Men #60-66 and Amazing Adventures #11)
Fajny dali bonus. Debiut futrzanego Beasta.  :biggrin:


Offline Holsten

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 17, 2015, 06:59:43 pm »
Fajny. Ciekawe czy u nas się pojawi.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 18, 2015, 02:04:51 pm »
Po lekturze "Początków Marvela" w pewien sposób czuję się... "pełniejszy" jako fan komiksów. Cieszę się, że mieliśmy okazję się z nimi zapoznać. Choć pod względem fabuły w ścisłym tego słowa znaczeniu w komiksach z WKKM 68 widać pewne niedociągnięcia, to sam fakt wprowadzenia tak niezwykłych postaci, z bogatym potencjałem rozwoju, starczy, by uznać ten tom za jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy w kolekcji Hachette.

Momentami wręcz przesadzone efekciarstwo tych perełek może wywoływać uśmiech  :smile: O ile mogę jeszcze od biedy sobie wyjaśnić, czemu Sue Storm szła na miejsce spotkania Czwórki niewidzialna, wzbudzając podejrzenia i zamieszanie (z jej wypowiedzi wynika, że chciała przetestować swoje moce), to nie mam pojęcia, dlaczego Johnny musiał roztopić ten samochód zamiast wyjść z warsztatu i wtedy odlecieć. Na tej samej zasadzie: czy Ant-Manowi i Wasp nie byłoby wygodniej tachać tę strzelbę i z niej strzelać w normalnej postaci? No ale cóż, czytelnicy pragną supermocy.  :wink: Ale to już takie drobiazgi.

Być może się zasugerowałem, ale opowieść o początkach Daredevila wydała mi się najbardziej realistyczną i przyziemną w tym tomie, a także najsprawniejszą fabularnie (choć ta uwaga o rozpoznawaniu kolorów palcami to już lekka przesada). Uderzyło mnie przy tym, jak wierny tej historii był "Daredevil: Yellow" - mam wrażenie, że choć te wydarzenia są w nim rozszerzone i zręczniej opowiedziane, to nie ma żadnych rzucających się w oczy sprzeczności.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 18, 2015, 02:32:22 pm »
Odnośnie Johnny'ego to być może było to pewnego rodzaju nawiązanie do oryginalnego Human Torcha, który zamiast normalnie wchodzić drzwiami prawie zawsze przepalał się bez ściany, sufity i szyby okienne, nawet na komisariacie, w którym pracował.  :smile: A może Kirby po prostu od razu chciał pokazać czego członkowie drużyny są w stanie dokonać dzięki swoim mocom.

Identyczny motyw był w serialu z Supermanem w latach 50. Któregoś razu jak Supek wszedł do budynku wybijając dziurę w ścianie i Jimmy Olsen zapytał go czemu po prostu nie wszedł drzwiami. Supek z uśmiechem wyjaśnił, że tak było bardziej dramatycznie... i to chyba wyjaśnia podobne głupotki z Ant-Manem.  :wink:

Co do Daredevila to Matt według tego komiksu uszył strój ze starych ubrań. Jak je kupował to pewnie powiedzieli mu w sklepie jakiego koloru jest dana część garderoby. Szorstki w dotyku sweterek jest czarny, a śliska w dotyku koszula jest żółta. Wiedział, które ciuchy pozszywać, żeby mieć odpowiedniego koloru kostiumy. Proste? Proste. Co wygrywam?  :cool:

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 18, 2015, 02:38:10 pm »
A może Kirby po prostu od razu chciał pokazać czego członkowie drużyny są w stanie dokonać dzięki swoim mocom.

Z tym się całkowicie zgadzam :smile:

Identyczny motyw był w serialu z Supermanem w latach 50. Któregoś razu jak Supek wszedł do budynku wybijając dziurę w ścianie i Jimmy Olsen zapytał go czemu po prostu nie wszedł drzwiami. Supek z uśmiechem wyjaśnił, że tak było bardziej dramatycznie... i to chyba wyjaśnia podobne głupotki z Ant-Manem.  :wink:

Tak, znam to! Kiedyś jeszcze pokazywałeś tu taką starą animację z Iron Manem, gdzie wywalił w murze dziurę, choć obok była furtka. Jakoś w pewnym stopniu kojarzy mi się to z wizją kina wg Michaela Baya :smile:

Co do Daredevila to Matt według tego komiksu uszył strój ze starych ubrań. Jak je kupował to pewnie powiedzieli mu w sklepie jakiego koloru jest dana część garderoby. Szorstki w dotyku sweterek jest czarny, a śliska w dotyku koszula jest żółta. Wiedział, które ciuchy pozszywać, żeby mieć odpowiedniego koloru kostiumy. Proste? Proste. Co wygrywam?  :cool:

Jak to co? Oryginalną No-Prize!

http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 18, 2015, 02:55:57 pm »
(choć ta uwaga o rozpoznawaniu kolorów palcami to już lekka przesada)
Jakkolwiek wydaje się to nieprawdopodobne, istnieją ludzie, którzy to potrafią.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 18, 2015, 03:50:26 pm »
Być może się zasugerowałem, ale opowieść o początkach Daredevila wydała mi się najbardziej realistyczną i przyziemną w tym tomie, a także najsprawniejszą fabularnie (choć ta uwaga o rozpoznawaniu kolorów palcami to już lekka przesada).
Ciało człowieka emituje (słabe bo słabe, ale zawsze) pole elektromagnetyczne. Wykrywanie koloru przedmiotu za pomocą dotyku polega więc na posiadaniu przez człowieka odpowiedniej "czułości" w stopniu umożliwiającym wykrywanie zaburzeń tego pola, zaburzeń powodowanych pochłanianiem przez powierzchnię przedmiotu fotonów o pewnych energiach i odbijaniem fotonów o energiach innych. Odbijane fotony o określonych energiach, to nic innego jak fale elektromagnetyczne o odpowiednich częstotliwościach, czyli po prostu barwa rzeczy, która przez nasz mózg, zwykle za sprawą zmysłu wzroku (a u Daredevila za sprawą dotyku), interpretowana jest jako kolor. 

Nie jest to zatem aż tak dziwne, jak by się mogło na początku wydawać, szczególnie jeśli zdolność tę rozważać w kontekście supermocy, którymi są obdarzeni inni superbohaterowie.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 18, 2015, 04:48:01 pm »
Bardzo ciekawe wyjaśnienie, Kuki. Dzięki.

Czy mogłoby się to wiązać z faktem, że ciemne tkaniny nagrzewają się szybciej niż jasne poprzez pochłanianie większej ilości promieni słonecznych? Wtedy oprócz rozpoznawania pola elektromagnetycznego Daredevil mógłby też wyczuwać dotykiem subtelne różnice w temperaturze pomiędzy powierzchniami w różnych kolorach.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything