Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 351407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 01, 2015, 01:18:00 pm »
A, i jeszcze przy okazji się pochwalę, że tłumaczem tomu "Początki Marvela: Lata sześćdziesiąte" jestem ja. Już nie będę anonimowy na forum.  :smile:

Olbrzymie gratulacje! Trudno mi sobie wyobrazić lepszą osobę do tej roboty.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 01, 2015, 01:20:54 pm »
Olbrzymie gratulacje! Trudno mi sobie wyobrazić lepszą osobę do tej roboty.

Dokładnie.

Pewnie Anion nie będzie mógł opowiedzieć ale zastanawia mnie czy jeszcze coś tłumaczy i czy wie jakie tomy będą niebawem i czy będą się zgadzały z listą czeską :wink:

No i jak to wygląda od kuchni. Ile wcześniej zaczynasz tłumaczyć etc.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2015, 01:28:04 pm wysłana przez bogi1 »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 01, 2015, 01:58:02 pm »
O następnych tomach nic nie mogę powiedzieć, bo sam dowiaduję się o nich wtedy co wy. Nawet gdybym znał ich tytuły i kolejność to nie mógłbym wam powiedzieć przed ogłoszeniem tego przez Hachette. Na razie nie wiem co następne przetłumaczę, bo nadchodzi mój urlop więc nie mógłbym się podjąć następnego zlecenia. W tej chwili próbuję ogarnąć trochę fanpage.  :wink:

Praca wygląda tak, że dostaję pdf-a z oryginałem (bez okładki tomu - Mucha ich nie przygotowuje) i tłumaczę strona po stronie, kadr po kadrze, dymek po dymku i na końcu oddaję skrypt redaktorowi.  Później dostaję skrypt z naniesionymi uwagami redaktora i mogę je jeszcze przedyskutować, a jeszcze później dostaję wersję politerowaną przez liternika. Na tłumaczenie zasadniczo jest miesiąc, ale w praktyce może trwać to dłużej, szczególnie przy tak obfitym w tekst tomie. Propozycję dostałem w listopadzie, w styczniu był test/konkurs/rekrutacja komiks do tłumaczenia dostałem w marcu czyli prawie cztery miesiące przed jego premierą. Nic więcej chyba nie mogę zdradzić.

Dzięki za gratulacje. Nareszcie jakaś korzyść z prowadzenia fanpage'a WKKM.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2015, 05:28:30 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 01, 2015, 02:02:40 pm »
Trzymam kciuki Anion! Chyba lepszego tomu na debiut nie mogłeś sobie wymarzyć, absolutna klasyka i jak to mówią "od tego wszystko się zaczęło". Mam nadzieję, że od tego tomu zacznie się Twoja kariera w całkiem nowej dla Ciebie roli :smile:

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 01, 2015, 02:13:36 pm »
Sami spójrzcie i powiedzcie mi, która z tych ilustracji ma najwięcej klimatu: oryginalna, lata 90-te, remasterowana (WKKM).


To be honest, najbardziej przemawia do mnie wersja oryginalna. Być może jest to jakie moje zboczenie, fetysz jakowyś, ale uwielbiam tę leciwą "gazetową" umowność kolorystyczną, która niejednokrotnie wynikała z braku odpowiedniej technologii, czy po prostu oszczędności. To jest trochę taka magia komiksu, nie?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 01, 2015, 02:41:01 pm »
Gratulacje Anion! Dzięki za kilka słów o tym, jak to wyglądało od kuchni.

Offline Julek_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 01, 2015, 05:48:29 pm »

To be honest, najbardziej przemawia do mnie wersja oryginalna. Być może jest to jakie moje zboczenie, fetysz jakowyś, ale uwielbiam tę leciwą "gazetową" umowność kolorystyczną, która niejednokrotnie wynikała z braku odpowiedniej technologii, czy po prostu oszczędności. To jest trochę taka magia komiksu, nie?

To z lat dziewięćdziesiątych jeszcze ujdzie, ale współczesny remaster wygląda okropnie. Gazetowa klasyka zawsze na propsie, nie paskudnym komputerowym kolorom bez życia.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 01, 2015, 06:12:22 pm »

To be honest, najbardziej przemawia do mnie wersja oryginalna. Być może jest to jakie moje zboczenie, fetysz jakowyś, ale uwielbiam tę leciwą "gazetową" umowność kolorystyczną, która niejednokrotnie wynikała z braku odpowiedniej technologii, czy po prostu oszczędności. To jest trochę taka magia komiksu, nie?

Mnie też najbardziej podoba się wersja oryginalna, choć w rzeczywistości nie wygląda to tak dobrze jak na monitorze :)

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 01, 2015, 06:36:33 pm »
bo dodadzą one ilustracją
IlustracjOM.
Wierzę w korektę.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 01, 2015, 07:36:42 pm »
Gratulacje!


I jeden mały 'zawodzik' - trochę liczyłem, że Thor będzie gadał staropolszczyzną (w oryginale posługuje się już rzadko używaną angielszczyzną), ale.. gratulacje i tak i tak :)

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 01, 2015, 07:43:17 pm »
@ Anion
Gratulacje! ...I mam nadzieję, że dzięki nowej pracy będziesz miał szanse na nawiązanie odpowiednich kontaktów i polobbowanie w sprawie kilku tytułów... choćby tych, które wycięli nam z listy brytyjskiej (Warlock, Dr Strange...). Wiem, że pewnie w tej chwili kontrakty podpisane i już trudno coś zmienić, ale może po zakończeniu drugiej 60...
How do you think...? :wink:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 01, 2015, 08:42:25 pm »
@misiokles, z przyjemnością zastąpiłbym staroangielszczyznę Thora swojską staropolszczyzną, ale tak się składa, że w swoich najwcześniejszych występach Odinson wysławiał się normalnie.  :wink:   BTW, fajnie nazwali to i opisali na TvTropes: Ye Olde Butcherede Englishe  :smile:

@mack3, z tego co wiem to nawet redakcja Muchy próbowała coś w tej sprawie zadziałać, ale niestety Hachette wydaje się kompletnie ignorować tego typu apele. Więc co ja mogę zrobić? Spróbuję chociaż ugrać oficjalną listę tytułów i zgodę na jej opublikowanie na fanpage'u żebyśmy nie musieli już dłużej pytać o dalsze tomy na infolinii.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2015, 08:46:20 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jutrzen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 01, 2015, 09:07:57 pm »
No to może Mucha wydałaby to, czego Hachette nie chce?

Offline adro

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 01, 2015, 09:09:04 pm »
Tez gratuluje no i licze na pelna liste
Apel Jutrzena popieram  :razz:
pzdr
ps chcemy wszystko  :biggrin: :lol:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 01, 2015, 11:11:41 pm »
Anionorodnik - gratulacje. I trzymam kciuki za kolejne tomy.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.