Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 351240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 29, 2015, 12:40:49 pm »
Jeśli ktoś otrzymuje, to zazwyczaj natychmiast się nią tutaj chwali.  :smile: Ale chyba jeszcze trochę za wcześnie na telefon. Może w połowie lipca, choć pewniej będzie koło daty wydania "Narodzin Ultrona".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 29, 2015, 01:00:06 pm »
Myślałem po prostu, że ktoś dzwonił na infolinię i otrzymał listę nowych tytułów zza kuluarów. Kiedyś taka była praktyka chyba.

Dzwonienie w celu potwierdzania kolejnych tytułów ma już bardzo niewielki sens. W zasadzie jedynie poznajemy dzięki temu polskie translacje oryginalnych tytułów.
Ja w każdym razie na infolinię już nie mam po co dzwonić, bo powyższy aspekt ciekawi mnie bardzo umiarkowanie. Z prenumeratą nie mam też problemów: dostaję paczki razem ze wszystkimi, w pierwszym lub drugim dniu, gdy zaczynają docierać (abstrahując od tego, że opóźnienia narosły już bardzo poważne - ale demokratycznie - wszystkim prenumeratorom).
Zresztą, od tomu 76. zamierzam odpuścić prenumeratę, w celu wymijania nowych, "wielkich" eventów, po których mam zgagę.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 29, 2015, 01:52:34 pm »
No ale nie każdy kupuje wszystko jak leci. Dlatego dla mnie ma znaczenie co będzie dalej, zwłaszcza, że daje to możliwość poukładania sobie wydatków, których jest w ostatnich miesiącach coraz więcej (i dobrze!) dzięki Egmontowi.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 29, 2015, 02:13:07 pm »
No ale nie każdy kupuje wszystko jak leci. Dlatego dla mnie ma znaczenie co będzie dalej, zwłaszcza, że daje to możliwość poukładania sobie wydatków, których jest w ostatnich miesiącach coraz więcej (i dobrze!) dzięki Egmontowi.

To spójrz na listę z pierwszego postu i sobie zaplanuj. Na 95% będzie się zgadzać :wink:

edit:

Dzięki niemieckiej stronie kolekcji wiemy już jak będzie wyglądała okładka Death of the Stacys

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 30, 2015, 11:08:17 am »
W końcu się zmobilizowałem i zamówiłem większą paczuszkę z wszystkim co mnie interesowało z WKKM (a zostało wydane) na telefon. Co ciekawe gdy podałem, że chcę też kupić tom 68, którego premiera powinna być jutro, Pani na infolinii mi odradziła zakup, bo wysyła mogłaby się wydłużyć do 1 miesiąca! Niezłe jaja, takich cyrków jak żyje nie widziałem :D

Offline Gazza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 30, 2015, 12:28:51 pm »
Czekają na zwroty pewnie.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 30, 2015, 01:56:26 pm »
No a jak :smile:
Wczoraj dostaliśmy tomy 66-67, więc następna paczka za miesiąc :wink:

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 30, 2015, 03:43:55 pm »
Piszemy tu czasem o różnych duperelach dotyczących wydania WKKM...

I dziś mam jedną z takich "ciekawostek". Dziś odebrałem paczkę zawierającą "Avengers Forever" i "Marvel Knights Spider-Man: Venomous". Stan tego drugiego jest dobry, osobliwością natomiast jest to, że na tylnej okładce numer, cena, ISBN, Indeks i kod paskowy zostały naklejone na okładkę.
Wietrząc spisek odkleiłem tęże naklejkę. Ku memu rozczarowaniu pod spodem nie było innej ceny, ani masońskiego szyfru, tylko dokładnie to samo: numer, cena, ISBN, Indeks i kod paskowy. Z tym, że kod był nieco rozmazany. Z tego więc pewnie powodu zaklejono go ową naklejką. Ot i tyle.

Nasuwają mi się jednak dwa pytania:
1. Po kiego grzyba zaklejali ten kod, skoro jest to egzemplarz wysyłkowy?
2. Dlaczego taką duperelę, której nikt by nie zauważył, można było zakleić, a z grzbietami i panoramą Dell'Otta problemy się zdarzają?
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 30, 2015, 04:00:33 pm »
ahahahaha :biggrin:
Myślałem, że tylko ja tak miałem :wink:

Wczoraj zrobiłem dokładnie tak samo :smile:

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 30, 2015, 04:05:28 pm »
ahahahaha :biggrin:
Myślałem, że tylko ja tak miałem :wink:

Wczoraj zrobiłem dokładnie tak samo :smile:

To są takie wstydliwe przyjemności kolekcjonerskie ;)
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 30, 2015, 09:55:34 pm »
1. Po kiego grzyba zaklejali ten kod, skoro jest to egzemplarz wysyłkowy?

To proste, liczyli, że cię przechytrzą tym oto sprytnym zabiegiem ;)

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 01, 2015, 07:07:19 am »
Dopiero co przejrzałem dzisiejszy tom, ale jako fan klasyki już jestem zachwycony! Tyle Kirby'ego w jednym komiksie jeszcze u nas nie było! Brakuję mi tylko debiutu Thora w "Yourney into Mystery" nr 83. Ale i tak jest świetnie.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 01, 2015, 08:01:20 am »
Tyle Kirby'ego w jednym komiksie jeszcze u nas nie było! 

a było u nas choć troszkę Kirby'ego kiedyś ?

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 01, 2015, 08:09:42 am »
Wujek Maciej - bardzo niewiele w wydanym przez Muchę "Avengers Disassembled". Dlatego tym bardziej się cieszę, że chociaż symbolicznie nadrabia się u nas zaległości w kontekście tego twórcy. Rzecz jasna po "Marvel Lata Sześćdziesiąte" warto sięgnąć również dla prac m.in. Steve'a Ditko i Billa Everetta.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 01, 2015, 08:14:13 am »
"Początki Marvela: Lata sześćdziesiąte" to jeden z tych tomów, których zasadność obecności w WKKM nie powinna by podważana. Mało tego, to właśnie tego typu rzeczy powinny stanowić większość w całej kolekcji. Nawet jeśli dziś są to po prostu pocieszne ramotki, mają te historię ogromną wagę i wartość historyczną. A to ważne. Ja jestem zachwycony tymi prostymi opowieściami i uproszczonymi rysunkami - tak przecież hartowała się stal.


Mam jednak jedną wątpliwość i jestem ciekaw jak wy to widzicie. Zastanawiam się mianowicie, czy ten "remastering" kolorystyczny stareńkich opowieści działa na ich plus. Czy całym urokiem nie był ten podstawowy zestaw kolorystyczny na lichym papierze. Kiedy patrzę na plansze sprzed lat (a raczej skany w internecie) i ich nowe wersje w WKKM, bardziej podobaj mi się "wykropkowane" obrazki oryginalne. Tam mocniej odczuwalny jest klimat opowieści no i... po prostu lepiej "grają" one ze stara kreską mistrzów Kirby'ego, czy Evereta.