Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8  (Przeczytany 351775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1020 dnia: Grudzień 07, 2015, 08:03:36 am »
Pisałem już tu kiedyś, że postacie na Panoramie są umieszczone niżej niż w brytyjskiej wersji. Też się obawiam o tego Juggernauta, bo może nam zostać tylko kopułka i oczy, bez ust. Mam nadzieję, że go trochę podniosą.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1021 dnia: Grudzień 07, 2015, 08:21:28 am »
Mam nadzieję, że go trochę podniosą.
Myślisz że dźwigną 405 kg?  :biggrin: A swoją drogą dziwne że jest Juggernaut a brak takich postaci jak: Captain America, Daredevil, reszta FF itp.

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1022 dnia: Grudzień 07, 2015, 08:31:31 am »
Po prostu innych dell' otto nie narysował. Dosztukowali to co było.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1023 dnia: Grudzień 07, 2015, 09:11:04 am »
Myślisz że dźwigną 405 kg?  :biggrin: A swoją drogą dziwne że jest Juggernaut a brak takich postaci jak: Captain America, Daredevil, reszta FF itp.

Akurat Captain America na wersji rozszerzonej jest. Razem z Thorem.

W ogóle Dell'Otto nie dorysował tej panoramy, tylko Hachette wykorzystało jego wcześniejsze prace. Widać to w jakości rysunku - Surfer i She-Hulk są wyraźnie gorzej narysowani niż reszta postaci, mniej dokładnie. Kiepskie rozwiązanie, ale co zrobić.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1024 dnia: Grudzień 07, 2015, 09:32:36 am »
Akurat Captain America na wersji rozszerzonej jest. Razem z Thorem.
Możesz napisać gdzie dokładnie jest ten Captain America?

zbliżenia na rozszerzenia:

http://i1244.photobucket.com/albums/gg572/kolczyn77/2_zpsaf58daf5.jpg
http://i1244.photobucket.com/albums/gg572/kolczyn77/4_zpsef0c87b8.jpg

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1025 dnia: Grudzień 07, 2015, 11:00:25 am »
Możesz napisać gdzie dokładnie jest ten Captain America?

zbliżenia na rozszerzenia:

http://i1244.photobucket.com/albums/gg572/kolczyn77/2_zpsaf58daf5.jpg
http://i1244.photobucket.com/albums/gg572/kolczyn77/4_zpsef0c87b8.jpg

Ok, może powinienem był napisać "w naszej wersji rozszerzonej". Tu jej podgląd z czeskiej edycji, Kapitan i Thor są na końcu. U nas będzie na 100% to samo (co widać już po She-Hulk, a co wyżej zauważył 8azyliszek - w panoramie UK nad jej ramionami jest czerń, a zarówno tutaj, jak i na naszych tomach już wydanych nad ramionami pojawia się gruz/następna postać).

https://www.facebook.com/WielkaKolekcjaKomiksowMarvela/photos/pb.100901473429299.-2207520000.1449240356./436642423188534/?type=3&theater

Jakość zdjęcia jest słaba, ale póki co to jedyne co mamy. Czesi zostali bardzo ładnie poinformowani o rozszerzeniu i zmianie panoramy, tylko nasze Hachette leci w kulki. Potwierdzili jedynie, że panorama "pójdzie tylko w prawo", co pokrywa się z jej wersją czeską. 

Oczywiście jest bardzo duże ryzyko, że wskutek dziwacznego kadrowania w naszej edycji Kapitan zostanie ucięty na 120 tomie, ale to już inny temat... Za jakiś czas można spróbować naciskać Hachette o wydanie kilku tomów więcej, aby nie mieć uciętej panoramy. Wówczas może się uda dostać Deadpoola, Capitan Britian czy Warlocka (nie wspominając o Infinity Gauntlet).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2015, 11:08:37 am wysłana przez Jaxx »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1026 dnia: Grudzień 07, 2015, 11:46:16 am »
Oczywiście jest bardzo duże ryzyko, że wskutek dziwacznego kadrowania w naszej edycji Kapitan zostanie ucięty na 120 tomie,
Na pewno utnie jak nie przedłużą  :doubt:

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1027 dnia: Grudzień 07, 2015, 12:31:50 pm »
@UP
Jakby mieli uciąć to lepiej nie przedłużać. :smile:
A serio - naprawdę liczę na dodatkowe tomy powyżej numeru 120. W końcu pierwszą część obrazka zakończono dopiero na numerze 67 a nie 60 jak w UK. I to co już mówiliśmy - wszystkie niemieckie Deadpoole, Infinity Gauntlet, Warlock i Kapitan Brytania.

Dzięki za ten obrazek @Jaxx. Już widać, że to jeszcze nie łokieć, a dopiero pelerynka Visiona. Tylko szkoda, że She-Hulk wygląda jakby miała ucięte ręce i nogi. :) Jakby ktoś miał tą całą panoramę w wyższej rozdzielczości, niech wrzuci linka.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2015, 12:35:15 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1028 dnia: Grudzień 07, 2015, 12:39:42 pm »
Podziwiam, że chce wam się to wszystko zbierać. Niektóre tomy tej kolekcji są tak nędzne, że aż nadziwić się nie mogę, że Hachette nie wstyd to wydawać. No ale perełek też nie brakuje - wśród nich niestety wiele tomów to jakieś okrojone ochłapy dłuższych runów.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1029 dnia: Grudzień 07, 2015, 12:43:57 pm »
A serio - naprawdę liczę na dodatkowe tomy powyżej numeru 120.
Tak bardzo jak na WKKDC?  :smile: Też bym się bardzo ucieszył z tych dodatkowych tomów (każdy tytuł jest fajny)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1030 dnia: Grudzień 07, 2015, 12:49:29 pm »
Tak - dokładnie jak na WKKDC. Plany i ceny Egmontu na przyszły rok burzą mi tą wizję, bo mogą wydać z pół Kolekcji zanim Eagelmoss PL ruszy tyłek. Napisałem do nich maila ale nie dostałem odpowiedzi. Niedobrze. Bo naprawdę nie rozumiem czemu oddziały niemiecki, francuski i brytyjski mogą to wydawać u siebie, a polski siedzi i nic nie robi. :/

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1031 dnia: Grudzień 07, 2015, 12:52:26 pm »
Dokończenie panoramy i nie zostawianie uciętych postaci to chyba jedyny argument jaki możemy przedstawić Hachette, aby dostać te dodatkowych 7-8 tomów. Wszystko inne i tak na nich nie zadziała. Obawiam się tylko, że oni i tak zignorują nasze prośby, tak jak ignorowali dotąd. Albo wykręcą się, że w Polsce nigdy nie planowali takiej panoramy jak w Czechach...

Ja wierzę, że się uda - zaprojektowałem sobie półkę na 130 tomów w jednym ciągu, więc dobrze byłoby ją wypełnić :)

Tak - dokładnie jak na WKKDC. Plany i ceny Egmontu na przyszły rok burzą mi tą wizję, bo mogą wydać z pół Kolekcji zanim Eagelmoss PL ruszy tyłek. Napisałem do nich maila ale nie dostałem odpowiedzi. Niedobrze. Bo naprawdę nie rozumiem czemu oddziały niemiecki, francuski i brytyjski mogą to wydawać u siebie, a polski siedzi i nic nie robi. :/

Bo w Polsce licencję na DC ma Egmont, a nie Eaglemoss. Mucha też to potwierdziła przy jakiejś tam okazji i pytaniu o tytuły DC. "DC Polska" na kolejnych tomach nie wzięło się znikąd. Zauważ, że pojawiło się także na tomach N52, nie tylko na DC Deluxe. Nie zrozum mnie źle, ja życzę dobrze WKKDC i sam bym część tomów wziął (tych nie dublujących się), ale popatrz na to realnie i nie oczekuj cudów.   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2015, 12:57:38 pm wysłana przez Jaxx »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1032 dnia: Grudzień 07, 2015, 01:05:00 pm »
Bo w Polsce licencję na DC ma Egmont, a nie Eaglemoss. Mucha też to potwierdziła przy jakiejś tam okazji i pytaniu o tytuły DC. "DC Polska" na kolejnych tomach nie wzięło się znikąd. Zauważ, że pojawiło się także na tomach N52, nie tylko na DC Deluxe. Nie zrozum mnie źle, ja życzę dobrze WKKDC i sam bym część tomów wziął (tych nie dublujących się), ale popatrz na to realnie i nie oczekuj cudów.
Pan Kołodziejczak mówił na spotkaniu że Eaglemoss się cały czas waha i jakby chcieli wydawać to mógłby im pomóc (więc raczej nie blokują kolekcji).

Ja wierzę, że się uda - zaprojektowałem sobie półkę na 130 tomów w jednym ciągu, więc dobrze byłoby ją wypełnić :smile:
Najwyżej dołożysz: Daredevil - Żółty, Hulk - Szary, Wolverine - Origin II itp.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2015, 01:13:29 pm wysłana przez JanT »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1033 dnia: Grudzień 07, 2015, 01:12:33 pm »
Pan Kołodziejczak mówił na spotkaniu że Eaglemoss się cały czas waha i jakby chcieli wydawać to mógłby im pomóc (więc raczej nie blokują kolekcji).

To bardzo dobrze wróży. Tym bardziej, jeżeli przez "pomoc" rozumieliby nie tylko przygotowywanie tytułów vide Mucha dla WKKM, ale też ich dobór - wówczas może nie byłoby tylu dubli. Ale to już chyba byłoby za piękne... 

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela - cz.8
« Odpowiedź #1034 dnia: Grudzień 10, 2015, 10:18:57 am »
A tymczasem po lekturze "Misji na Marsa" przekonałem się, że Brubaker nie jest jak pizza.
Dobry Brubaker jest - owszem - bardzo dobry. Ale niedobry Brubaker wcale nie jest dobry...

Żeby nie ramolić nad wadami tego zbędnego - moim zdaniem - komiksu wypiszę to, co uważam za jego zalety:
- Osobliwy dobór postaci, zazwyczaj drugoplanowych i niszowych. Szkoda tylko, że w przypadku Moon Knighta sprowadziło się to do
Spoiler: pokaż
utraty przytomności na Marsie
i nieciekawych komentarzy. War Machine także poza lataniem niczym się nie odznaczył. Jakiś wątły zalążek osobowości otrzymała bodaj tylko Walkiria (z grona postaci "drugoplanowych").
- Pewna zbieżność wątków dotyczących pradawnego kultu na Marsie z... "Fatale".
- Świetlnie narysowany przez Larka i Aję ostatni zeszyt. W ogóle podjęta w nim historia lepsza od poprzedniej.
- Jeśli ktoś lubi: "boobs and butt" w wykonaniu Deodato jr. to znajdzie tu co najmniej kilka. Ja tam za jego rysunkami nie przepadam...

Dzięki powyższemu nie jest to komiks bezwartościowy. Ale niestety co najwyżej do przeczytania i zapomnienia.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.