Autor Wątek: Niebieska Studnia  (Przeczytany 22703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spence

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2015, 01:49:42 pm »
No tak, te zeszytówki to jest ryzykowny pomysł, tym bardziej, że oni zastój mieli wydawniczy (chyba, że zbierali siły), teraz nowa książka ma wyjść i ten komiks. Może się bali, że ktoś ich podkupi?
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

mgnesium

  • Gość
Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2015, 05:42:49 pm »
jakby nie było, mam nadzieję że pomysł wypali i doczekamy się wydania zbiorczego. im mocniej przyglądam się ilustracjom, tym bardziej mi się podobają link 1, link 2
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2015, 06:14:35 pm wysłana przez mgnesium »

Offline spence

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 31, 2015, 06:17:35 pm »
Jakby ktoś chciał obczaić Camerona Stewarta (rysownika Fight Clubu 2) w innych rzeczach to jest do przeczytania "Sin Titulo" całe za darmo na Internecie legalnie http://www.sintitulocomic.com/2007/06/17/page-01/ i warto też "Other Side" debiut Jasona Aarona o wojnie w Wietnamie z perspektywy Amerykanina i Wietnamczyka. Bardzo lubię jak on opowiada.

Tu jest pierwsze sześć stron Fight Clubu 2 http://nerdist.com/check-out-fight-club-2s-first-6-pages/

A tu jeszcze parę też D: http://mentalfloss.com/uk/comics/29708/chuck-palahniuk-and-collaborators-on-the-making-of-fight-club-2

btw - może warto nazwę zmienić tematu na Fight Club 2 po prostu D:
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2015, 06:22:00 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 05, 2015, 08:11:40 pm »
przeczytałem zeszyt zerowy Fight Club 2 od Niebieskiej Studni i muszę przyznać, że jestem zaintrygowany. komiks wyraźnie koresponduje z filmem, ale wprowadza nowe elementy. bardzo podoba mi się kreska Stewarta i wg mnie idealnie pasuje do tej opowieści. czekam z niecierpliwością na pierwszy zeszyt :smile:

mgnesium

  • Gość
Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 26, 2015, 02:34:03 pm »
wrzuciłby ktoś zdjęcia tego zeszytu (albo coś o nim napisał, w sensie standardu wydawniczego)? chciałbym go dorzucić do zamówienia, ale jeśli jest to jakiś wyjątkowo podły offset to nie będę się w to bawił.

mgnesium

  • Gość
Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 27, 2015, 07:30:08 pm »
A co to jest "wyjątkowo podły offset"?  :smile:
dla mnie osobiście - papier który był w semicach i pierwszym wydaniu wiedźmina od supernowej ("ekologiczny"). "dobry" offset - taki jak w parkerach czy asteriksach (czyli głównie grammatura i klasa bieli).
Mam tylko numer zerowy.
yh, zapomniałem o tym - szkoda że nie sprzedają go w księgarniach
Niestety wygląda to źle, bo kolory są wyprane. W tym komiksie papier powinien błyszczeć jak psu jaja by kolory były porządnie nasycone jak w wydaniu DH
cudów nie oczekuję, ale jeżeli miałoby to być jedyne polskie wydanie to wolę je mieć niż nie mieć. z tym że jak wyżej - jeśli miałby to być taki "szmaciak" jak obecne zeszyty marvela to zastanowię się jeszcze parę razy przed zakupem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2015, 08:02:27 pm wysłana przez mgnesium »

Offline peta18

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 27, 2015, 08:54:32 pm »
Co do zeszytowek FC - nasycenie koloru 1 zeszytu FC2 jest wieksze niz FC gratisowy. Ale od wyblaklych stron to mu bardzo daleko.
Buk, Hodor i Dziczyzna

mgnesium

  • Gość
Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 28, 2015, 03:42:47 pm »
[...] FC2 wszystko jest wyblakłe jakby leżał na słońcu godzinami. Co Ci z tej bieli jak wszystko dookoła jest wybielone  :wink:
nie no, jakość druku również jest istotna - z dwojga złego ciężko wybrać czy "lepiej" żeby ilustracje prezentowały się dobrze ale zeszyt rozpadał się w rękach, czy żeby wyglądały przeciętnie ale można je było do woli przeglądać. po prostu bazując na doświadczeniach z marvelem (nasycenie barw jest z reguły w porządku, o papierze można powiedzieć tyle że jest) osobiście wolę (minimalnie) tę drugą opcję.
A wracając do rzeczy, HC DH zapowiedziało na Maj 2016. Jeśli w ogóle, to wcześniej u nas nie będzie.
no właśnie, mimo tego co pisałem wcześniej w tym wątku już nie jestem taki pewny czy dostaniemy jakąkolwiek polską edycję fight clubu 2 poza tą serializacją.

Offline ttrotyl

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 30, 2015, 09:07:49 am »
Właśnie otrzymałem zerowy i pierwszy numer Fight Clubu 2. I mówiąc szczerze nie rozumiem tego utyskiwania na jakość druku. Porównałem go z wydaniem Egmontu mojego ukochanego Kaznodzieji. I jest wg mnie tego typu jakość, czyli dla mnie satysfakcjonująca. A papier chyba jeszcze grubszy w Fight Clubie. Nic tylko kupować i czytać. I nie marudzić.  :razz:

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 21, 2015, 09:44:01 am »
O prozie Palahniuka napisano już wiele. Niektórzy uważają nawet, że zbyt wiele. Krótkie zdania, powtórzenia, rwana narracja w strumieniu świadomości. Spowiedź szaleństwa. Poezja raka w mydlanej pianie z ludzkiego tłuszczu. Zen i pasożyty mózgu. Odjazd. Totalny. Siedzę i tulę moje wewnętrzne dziecko. I lubię to. Lubię to, bo Tyler to lubi.

Dzwonek do drzwi. Wchodzi kosmiczna małpa. Ze skraju otworu o połamanych zębach spływa głos:  Podpisik proszę. Kosmiczna małpa porozumiewawczo mruga okiem i wychodzi. Kładę się na łózku z nogami na podwyższeniu i czytam Fight Club 2 od 0 do 3.

- To jest po prostu gówno - mówi Tyler. Instynktownie szukam językiem dziury w policzku. Zamknij się - odpowiadam - Cameron Steward daje radę.
- Steward może i tak, ale Palahniuk to pi****lony oszust, szczający do 20-letnich kotletów. Bez zrzygania nie przełkniesz. Błueeee... Kogo chce oszukać? Żadnego nowego pomysłu. Porwane streszczenie z gównianymi modyfikacjami tego, co było. Jak w tych serialach na początku każdego odcinka: "Previously on Fight Club". I na dodatek wszystko tak zj***nie unormalnione. Fabularny cartoon dla komiksowego leszcza. Palahniuk wciągnięty przez korporacyjne gnidy, grzebiący w kieszeniach małolatów w poszukiwaniu kieszonkowego.

Tylerowi się nie podoba, bo mnie się nie podoba. Nie spałem od trzech dni. Muszę się trochę rozerwać. Dziś jest środa. Wieczorem idę na raka jelita grubego. 
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2015, 12:39:32 pm wysłana przez KukiOktopus »

ramirez82

  • Gość
Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 21, 2015, 02:54:24 pm »
Hmm, mimo wszystko, mimo mojego uwielbienia dla filmowego Podziemnego kręgu, mimo podjarania się swego czasu Palahniukiem (który przejadł mi się przy trzecim, czy czwartym tytule), pozostanę niewzruszony i poczekam na wydanie zbiorcze.

Offline vision2001

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 12, 2016, 10:10:11 pm »
Hmm, mimo wszystko, mimo mojego uwielbienia dla filmowego Podziemnego kręgu, mimo podjarania się swego czasu Palahniukiem (który przejadł mi się przy trzecim, czy czwartym tytule), pozostanę niewzruszony i poczekam na wydanie zbiorcze.
To czekamy razem ;)
Ale czy się doczekamy?
...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mappy

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 02, 2016, 09:38:15 pm »
Wydanie zbiorcze zostało zapowiedziane na wrzesień.
Także nie brałem z nadzieją że będzie integral i jest. :badgrin:

Offline Itachi

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 02, 2016, 09:47:12 pm »
Wydanie zbiorcze zostało zapowiedziane na wrzesień.
Także nie brałem z nadzieją że będzie integral i jest. :badgrin:

Identyczna sytuacja, dobry news na koniec dnia!

Offline Death

Odp: Niebieska Studnia
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 02, 2016, 10:04:11 pm »
To jest nas trzech, amigos! Przecież nie będę płacił miliona złotych za 10 zeszytów, kiedy na rynku śmiga pełno innych świetnych serii. Ostatnio czytałem Skalp #1 i bodaj 11 zeszytów miało okładkową 90 zł.
Ale okładki te Fight cluby mają przegenialne. Co jedna to lepsza. Był taki moment, że już chciałem zamówić wszystkie zeszyty, ale na szczęście się ogarnąłem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2016, 10:11:21 pm wysłana przez Death »

 

anything