Autor Wątek: Ballada o Halo Jones  (Przeczytany 31947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 05, 2015, 12:08:26 pm »
Faktem jest, że Święte królestwo, Wilcza gontyna i Ballada o Halo Jones, czyli jedne z najlepszych komiksów jakie czytałem w ciągu ostatniego roku (pewniaki do top 10, a kupując nie spodziewałem się, że będą takie dobre) mają bardzo ograniczoną dystrybucję i z tego powodu wiele osób nawet się o nich nie dowie. Ale jeśli ktoś już wie o którymś z nich i ma ochotę go przeczytać, ale go nie kupi, to dla mnie dziwna sprawa. :smile:

Offline mack3

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 05, 2015, 12:35:14 pm »
Mack3: "Czy została wydana wersja pokolorowana Ballady?"
 
Prawdopodobnie tak. Być może w tej wersji:

http://www.comicvine.com/halo-jones/4050-51407/
 
Jeśli jesteś z Warszawy to w antykwariacie przy ul. Tamka mają co najmniej kilka epizodów tej serii (a przynajmniej mieli jeszcze jakieś dwa tygodnie temu). Można sobie tam przejrzeć. Niewykluczone, że całość wygląda mniej więcej tak:
 
Kurcze, super wygląda w kolorze.
Osobiście żałuję, że u nas wyszło w wersji czarno-białej (w kolorze z pewnością zmieniłoby u mnie status z "być może" na "do kupienia" - wiem, że cz-b. było w oryginale, ale ja po prostu generealnie nie lubię czarno-białych komiksów (a już szczególnie sc-fi, ktore poniekąd z zasady powinno byc kolorowe) i nic na to nie poradzę...)

Offline studio_lain

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 05, 2015, 12:44:36 pm »
tak dystrybucja wplywa na cene - bardzo
dzieki wspolpracy ze specjalistycznymi sklepami
ceny naszych komiksow moga byc takie a nie inne
ich marze nie sa zabojcze


ale co do tych sklepow o ktorych wspominacie - sprobuje sie dowiedziec jakie maja warunki


przyznam sie, ze tez troche nie rozumiem podejscia kupilbym, ale tam nie kupie
nawet jak ktos ma uraz do danego sklepu to znajdzie w innym - tych punktow kilka jest


okladka - chetnie dalbym ten ladny art - mi tez sie podoba, ale rebellion nie ma jej w zasobach - byla zapewne tworzona specjalnie na potrzeby okreslonego wydania - wiec poszlismy w estetyke okladki z ABC i tych obecnych wydan klasykow 2000ad


Offline radef

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 05, 2015, 12:55:35 pm »
ale co do tych sklepow o ktorych wspominacie - sprobuje sie dowiedziec jakie maja warunki
Pragnę tylko zauważyć, że Ongrys w bonito.pl sprzedaje swoje kolekcjonerskie wydania 15% taniej (czasem jak są promocje do 20%), ale wydaje mi się, że w cenie wydań kolekcjonerskich Ongrysa nadal jest uwzględniona ciut wyższa cena niż w przypadku komiksów Studia Lain.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Mati29

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 05, 2015, 01:26:41 pm »

przyznam sie, ze tez troche nie rozumiem podejscia kupilbym, ale tam nie kupie
nawet jak ktos ma uraz do danego sklepu to znajdzie w innym - tych punktow kilka jest



Bo dla mnie to wymówka i zamiast uczciwie powiedzieć sobie, nie kupuję, bo mnie nie stać żeby kupić wszystko, wybrałem co innego. To takie przerzucanie "winy" na innych - ich wina - nie ma towaru w moim ulubionym sklepie, gdyby był - kupiłbym już dawno :smile:


Zawsze na poziomie deklaracji jesteśmy odważniejsi, szlachetniejsi kupujemy wszystko, gdy przychodzi do realnych decyzji sprawa wygląda inaczej
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2015, 01:40:25 pm wysłana przez Mati29 »

Offline amsterdream

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 05, 2015, 04:34:25 pm »
To chyba najbardziej świadczy o niezdrowym podejściu do komiksów. Nie kupię i nie przeczytam bo muszę zapłacić 5 zł drożej.
Rzecz w tym, że dla mnie Ballada nie jest żadnym musisz-mieć. Byłaby szerzej dostępna to dorzuciłbym do któregoś z kolejnych zamówień. Nie było to do koszyka wrzuciłem Lady S. Oczywiście są takie komiksy, które jeśli zostałyby wydane brałbym prosto od wydawcy i bulił za wysyłkę nawet 20zł jeśli bym musiał, ale Ballada się do nich nie zalicza.

Jeżeli wydawca nie chce dostosować się pod niekorzystne dla niego wymagania dystrybucyjne więc podejmuje współpracę z tymi, z którymi jest mu lepiej/wygodniej/uczciwiej żeby sprzedać 600 sztuk komiksu to jaki jest w tym problem?
To niech potem się nie dziwi, że przez 3 miesiące nie może sprzedać tych 600 egzemplarzy.

Offline studio_lain

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 05, 2015, 05:13:15 pm »
ale wydawca ma juz tylko 20 sztuk halo jones i nie narzeka :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 05, 2015, 05:20:01 pm »
amsterdream, Ty to tak odpowiadasz byle by tylko odpowiadać? Tak niezależnie od faktycznego stanu rzeczy? Bo w sumie już nie wiem jak odebrać taką polemikę.
perły przed wieprze

ramirez82

  • Gość
Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 05, 2015, 05:20:36 pm »
To niech potem się nie dziwi, że przez 3 miesiące nie może sprzedać tych 600 egzemplarzy.


Ale to ja się zdziwiłem, że 600 nie zeszło w trzy miesiące. I zdziwienie to było w kontekście tego, że ABC Warrior jednak zeszło błyskawicznie, a też było w ograniczonej dystrybucji.

Offline amsterdream

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 05, 2015, 05:56:55 pm »
amsterdream, Ty to tak odpowiadasz byle by tylko odpowiadać? Tak niezależnie od faktycznego stanu rzeczy? Bo w sumie już nie wiem jak odebrać taką polemikę.
Odpowiadam bo cały czas ktoś zagląda mi do portfela i próbuje przekonać, że to dobrze, że komiks ma ograniczoną dystrybucję.

ale wydawca ma juz tylko 20 sztuk halo jones i nie narzeka :smile:
Gratuluję. To już pewnie na swój egzemplarz się nie załapię :(


Offline studio_lain

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 05, 2015, 06:07:30 pm »
Ale to ja się zdziwiłem, że 600 nie zeszło w trzy miesiące. I zdziwienie to było w kontekście tego, że ABC Warrior jednak zeszło błyskawicznie, a też było w ograniczonej dystrybucji.


ABC jest jeszcze tez dostepne w sklepach - np. w Komikslandii

Offline misiokles

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 05, 2015, 08:19:24 pm »
Ale co tak naprawdę zmieniać w przypadku nakładu ok. 500 egzemplarzy? Tyle przecież jest regularnie czytających osób forum komiksu na gildii. I te osoby wiedzą, że Studio Lain wydało Balladę. A reszta zapalonych komiksiarzy dowiedziało się o tym komiksie z nowinek na branżowych stronach komiksowych i recenzji. Czyli docelowy target dowiedział się o tym komiksie. Ci co mieli kupić - kupili, ci niezdecydowani, dalej są niezdecydowani i przypadek amsterdream (który do koszyka dorzucił losowy komiks, bo miał mały luz budżetowy) jest pojedynczy i nie warto dla takich sytuacji robić rewolucji.

Dla jednoosobowej oficyny wydawniczej, jakim jest Studio Lain, taka dystrybucja jest chyba najłatwiejsza. Czytając wątek o Studio można się dowiedzieć, że człowiek pracuje normalnie na etacie, a na komiksach z AD2000 nie chce zarabiać, tylko mieć pieniądze na wydanie kolejnych rzeczy, które chciałby wydać po polsku. A sklep gildii ma to do siebie, że płaci z góry (dyskonty nie). A więc pan wysyła przez FTP pliki do drukarni, ta drukuje i wysyła egzemplarze do gildii. Lain wystawia faktury, dostaje pieniądze przelewem, płaci drukarni i tyle obowiązków. Można się zająć pracą etatową, rodziną, bądź przygotowaniami do kolejnego komiksu. Co co sobie komplikować życie i robić z siebie "Egmont" dla uciechy pojedynczych osób?

Offline marceli

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 05, 2015, 11:19:06 pm »
studio_lain czy po wyprzedaży Ballady zamierzacie dodrukowywać ten komiks?
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline studio_lain

Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 06, 2015, 09:27:51 am »
nie planujemy zadnych dodrukow

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Ballada o Halo Jones
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 06, 2015, 04:43:59 pm »
Miałem takiego kumpla który - na stołówce - miał jeszcze  pół talerza zupy a już dopytywał kucharkę " czy może dokładkę".

"Jesteś podwójnym sobą."