trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 532476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4185 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:36:24 am »
Jak było napisane wyżej:
A, dzięki - przeoczyłem :smile:

Offline Archie

• Pisarz bracki
  • Total likes: 4
  • Member of the Secret Six
« Odpowiedź #4186 dnia: Styczeń 13, 2019, 01:22:52 am »
Mnie te pierwszy tom na tyle rozczarował, że dalej już nie kupowałem. Te zachyty nad nim, dla mnie były troche przereklamowane.
Też mnie pierwszy tom rozczarował, ale drugi i trzeci były dla mnie lepsze niż pierwszy. Szczególnie ciekawie został rozwinięty wątek pani psycholog.
W przypadku runu Lemire'a to akurat zmęczyłem go cały i nie podobał mi się kompletnie. Był zbyt odjechany pod względem psychologicznym.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline gabor2

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • Total likes: 0
« Odpowiedź #4187 dnia: Styczeń 13, 2019, 12:34:19 pm »
Przeczytałem w końcu Tajne Wojny. No i za czorta chyba większości nie załapałem. Całość była "epicka". Setki (tysiące?) thorów, hulków itd. Ale co poszło nie tak na koniec? Molecule Man mrugnął okiem i mogli odtworzyć całe multiversum? Czarna pantera przeskoczył w czasie, czy co się stało z tym kamieniem, który ścisnął? I sobie teraz latają w kosmos? Rodzina milesa jest w 616?
Czytam marvela tylko od Egmontu, a wczęsniejsze historie znałem tylko z TM Semic.
Ktoś mi pomoże rozgryźć, bo nie ogarnąłem chyba :)
Ogólnie wg mnie, oceny laika: zapowiadany był wielki konieć światów  i wielkie JEBS! A wyszedł ... no właśnie nie wiem co

« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2019, 12:59:09 pm wysłana przez gabor2 »

Offline brzon

« Odpowiedź #4188 dnia: Styczeń 13, 2019, 01:57:49 pm »
Największy zawód co do Tajnych wojen to właśnie koncówka- tyle było tych zeszytów Avengers, New Avengers, inkursje, rozpad multiwersum.A tu sobie po prostu pstryknęli (plus bełkot F4 ) i wszystko jest znowu cacy??
Najbardziej podobał mi się początek TW , kreacja swiata, Doom itp., dopóki nie pojawili się nasi starzy znajomi :neutral:

Offline misiokles

« Odpowiedź #4189 dnia: Styczeń 14, 2019, 08:14:37 am »
Cytat: gabor2 [font=verdana
Ogólnie wg mnie, oceny laika: zapowiadany był wielki konieć światów  i wielkie JEBS! A wyszedł ... no właśnie nie wiem co[/font]

Pamiętaj, że w jeden wieczór przeczytałeś wydanie zbiorcze. Gdy komiks wychodził w zeszytach to koniec znanego świata trwał ponad pół roku. Przez ten czas wyszło dużo komiksów secret warsowych. A że po tym czasie wrócono do bardziej znanego status-go to zdziwiło chyba faktycznie laików.

Offline R~Q

« Odpowiedź #4190 dnia: Styczeń 14, 2019, 09:27:25 am »
Wyszło sporo tie-inów, ale nic z nich nie wynika jeśli chodzi o rozwiązanie, zakończenie eventu. Można się z nich dowiedzieć trochę o życiu w poszczególnych realmach, o inwazji na mur itp. ale o samej końcówce nie.
W ogóle o ile pierwsze tomy New Avengers i Czas Się Kończy były super, to już ostatni tom CzSK i Secret Wars zawód mocny
Boże jak dobrze, że po Secret Wars zrezygnowałem z tych bieżących popierdółek marvela i wszedłem od początku w uniwersum Ultimate

Offline gabor2

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • Total likes: 0
« Odpowiedź #4191 dnia: Styczeń 14, 2019, 12:15:33 pm »

Pamiętaj, że w jeden wieczór przeczytałeś wydanie zbiorcze. Gdy komiks wychodził w zeszytach to koniec znanego świata trwał ponad pół roku. Przez ten czas wyszło dużo komiksów secret warsowych. A że po tym czasie wrócono do bardziej znanego status-go to zdziwiło chyba faktycznie laików.

No właśnie, trwało to wszystko długo. Ale to mi czytając wydawało się zrozumiałe. Tyle akurat pojąłem. Ale koniec? Wyjaśnij jak odebrałeś czytając to pół roku z dodatkowymi seriami pobocznymi? Bo zapewne inaczej niż laicy.

Offline Maragast

« Odpowiedź #4192 dnia: Styczeń 14, 2019, 08:39:28 pm »
Przeczytałem to co Egmont wydał z "Czarnego Wiru" - czytało się to całkiem fajnie, a w podcastach nazywali to największym gównem o ile dobrze pamiętam  :lol:
Zastanawiam się czy nie przeczytać całości w oryginale choć słabo znam angielski :???:

Offline cro_no

« Odpowiedź #4193 dnia: Styczeń 14, 2019, 10:06:13 pm »
Angielski w Marvelu jest na niskim poziomie. W dodatku to komiks, więc wiele rzeczy można domyślić się po rysunkach. Event jest słaby, chociaż swoje "momenty" posiada.

Offline R~Q

« Odpowiedź #4194 dnia: Styczeń 15, 2019, 10:49:53 am »
Przeczytałem to co Egmont wydał z "Czarnego Wiru" - czytało się to całkiem fajnie, a w podcastach nazywali to największym gównem o ile dobrze pamiętam  :lol:
Zastanawiam się czy nie przeczytać całości w oryginale choć słabo znam angielski :???: ??:
Czytaj w oryginale wszystko co się da, ja w wieku 7 lat tak się nauczyłem języka. Graj w gry też po angielsku koniecznie.

Offline kas1

« Odpowiedź #4195 dnia: Styczeń 19, 2019, 02:14:25 pm »
Kiedyś na stronie egmontu była fajna rozpiska graficzna jak czytać Marvel Now. Niestety kończy się na śmierci Wolverina. Jest jakaś inna bo już nawet tej na stronie nie widzę?

Offline Maragast

« Odpowiedź #4196 dnia: Styczeń 19, 2019, 03:02:57 pm »
Kiedyś na stronie egmontu była fajna rozpiska graficzna jak czytać Marvel Now. Niestety kończy się na śmierci Wolverina. Jest jakaś inna bo już nawet tej na stronie nie widzę?
Zapraszam na moją stronkę, tam jest pełna chronologia Marvela.
Tu masz chronologię Marvel Now:
https://marveldcchronologia.wordpress.com/marvel-now/

Jest jeszcze poradnik - "Przewodnik po Marvle Now":
https://marveldcchronologia.wordpress.com/marvel-now-przewodnik/

Offline kas1

« Odpowiedź #4197 dnia: Styczeń 19, 2019, 06:12:37 pm »
Dziękuję. Fajna stronka. Na pewno się przyda. Zastanawiam się tylko co się stało z tym co było na stronie Egmontu i ewentualnie dlaczego porzucono dalszą aktualizację.

Offline nori

« Odpowiedź #4198 dnia: Styczeń 21, 2019, 11:15:32 am »
kas1, ja teraz nadrabiam zaległości z Marvel NOW od Egmontu, i zalecana kolejność umieszczam na blogu. Dotychczas powstały opisy:
W kolejce czeka Deadpool i czerwona drużyna, oraz oczywiście całość Avengers. Ale mi jeszcze zejdzie z tym pewnie spoooro czasu. :wink: Z tego co widzę, Maragast opisał to tez dość dokładnie, choć jakieś tam różnice w naszych opiniach są, i czasami polecamy inne podejście w czytaniu (np.: ja Guardians of the Galaxy traktuję jako uzupełnienie serii z mutantami).
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #4199 dnia: Styczeń 21, 2019, 11:30:54 am »
@nori jak już wspominasz jak czytać, to zdecydowanie brakuje tam Uncanny Avengers, tam połowa składu do X-men, zresztą zaliczają oni występ w ANX.

anything