Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 520680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

• Terminator
  • **
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4170 dnia: Grudzień 28, 2018, 10:08:01 am »
Tie-iny to absolutne marnowanie czasu. Najgorsze są te najbardziej wychwalane, jak Siege czy Battleworld Journal.

Mi podobał się "E is for extinction", który był jawną i bezczelną parodią New X-Men Morrisona i to było fajne. Jeszcze "Weirdworld" jest ok ze względu na rysunki.

Offline Maragast

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #4171 dnia: Styczeń 11, 2019, 12:46:26 pm »
Właśnie doczytałem do końca "Moon Knighta" i...
NIE PODOBAŁ MI SIĘ.

Same zachwyty i pozytywne opinie zachęciły mnie do zakupu i teraz trochę żałuje. Nie twierdzę, że to zły komiks ale po prostu nie dla mnie.
Rysunki są super i budują fajny klimat - to prawda, brutalność też na plus.
Co mi się nie podobało to fakt, że pojedynczy tomik czyta się w pół godziny przez dla mnie lektura była kompletnie nie angażująca - jak tu się zaangażować kiedy przykładowo 3 tom składa się głównie z pojedynczych zeszytów, które czyta się po 5 minut (więc jak tu się wciągnąć w historię, która zaraz się kończy).
Przeczytałem z jakąś takąś obojętnością.

A jak wam się czytało ten komiks???

Offline erol

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #4172 dnia: Styczeń 11, 2019, 01:17:44 pm »

Mnie się bardzo podobał pierwszy tom, drugi może być, trzeci już takie meehh. Trzeba czekać na Lemire'a.
Z tego co pamiętam w internecie to raczej chwalili tylko tom Ellisa, a patrząc na nazwiska Wood i Bunn trzeba było raczej się spodziewać zjazdu jakości.

Offline rand34

• Nosiciel Wody
  • *
« Odpowiedź #4173 dnia: Styczeń 11, 2019, 01:27:20 pm »
A mnie właśnie wkrecił 2gi tom  :smile: . Przy pierwszym miałem podobne wrażenie jak @Maragast. Szybko się czytało ale jakoś bez emocji. Ładnie wyglądał zeszyt zrobiony na wzór filmu Raid/Sędzia Dredd ale to była pojedyncza historia z zerową ilością dialogów, po prostu ciekawie spędzone 5 minut. 3ci tom najsłabszy, ogólnie seria ok, ale bez szału, zdecydowanie lepiej wypadł Hawkeye, bo widzę tu podobieństwo w opiniach i historii na zasadzie totalnego odejścia od świata Marvela.

Offline OokamiG

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #4174 dnia: Styczeń 11, 2019, 02:10:48 pm »
Pierwszy tom Moon Knighta jest najlepszy. Kolejne dwa tomy nawet się do nie zbliżyły, choć przynajmniej dwójka to nadal kawałek niezłego komiksu. Trzeci z nich jest najsłabszy, jednak całościowo to nadal czołówka Now wydanego u nas. Po prostu to Ellis ustanowił poziom, którego pozostała dwójka nie była w stanie utrzymać. Trójka autorów sprawia też, że czuć poszatkowanie całości. Lemire'a u nas nie potwierdzono, ale są plotki że się pojawi.  Całość ma 14 zeszytów i trzyma świetny poziom przez cały czas. Osobiście dla mnie Lemire jest lepszy niż to co do tej pory otrzymaliśmy, mamy jedną historię konsekwentnie prowadzoną od początku do końca. Autor umiejętnie wprowadza egipską mitologię, budując klimat niepokoju. Nic, tylko czekać na wydanie tego po polsku.

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #4175 dnia: Styczeń 11, 2019, 02:20:33 pm »
Lemire'a u nas nie potwierdzono, ale są plotki że się pojawi.
Przecież TK na MFKiG powiedział Mkolkowie że będzie. Możesz sprawdzić zapis audio :smile: Jak na razie Lemire wszystko będzie z Marvela wraz z Hawkeye 5 i 6 (też TK potwierdzał jak i tłumacz) Thanos też się pewnie pojawi za jakiś czas.

Offline OokamiG

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #4176 dnia: Styczeń 11, 2019, 02:39:55 pm »
Dobra wiadomość w takim razie. Tylko czekać.

Offline nori

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
    • 8studs
« Odpowiedź #4177 dnia: Styczeń 12, 2019, 08:54:29 am »
W przypadku Moon Knighta sporo osób ma chyba różne odczucia. Ja pierwszy tomik bardzo lubię, do drugiego mam mieszane uczucia, natomiast trzeci traktuję jako coś dziwacznego, z jednej strony sporo rzeczy mi się tutaj nie podobało, ale jednak bardzo przyjemnie mi się to czytało, więc ogólnie jak najbardziej wrażenie na plus.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Marvelek

« Odpowiedź #4178 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:06:51 am »

A jak wam się czytało ten komiks???
Pierwszy tom był ok., tylko, że po lekturze poszczególnych historii czułem straszny niedosyt. Jak dla mnie ciekawe pomysły, tylko za słabo to rozpisane, kończy się zbyt szybko. Tom drugi czytało mi się dobrze, ale nie powiem żeby było to coś specjalnego - ot taki zabijacz czasu. Trzeci tom odpuściłem ze względu na bardzo słabe oceny.

Offline -gościu-

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #4179 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:11:58 am »
Mnie te pierwszy tom na tyle rozczarował, że dalej już nie kupowałem. Te zachyty nad nim, dla mnie były troche przereklamowane.

Offline Marvelek

« Odpowiedź #4180 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:20:34 am »
Mnie te pierwszy tom na tyle rozczarował, że dalej już nie kupowałem. Te zachyty nad nim, dla mnie były troche przereklamowane.
Coś w tym jest. Tom pierwszy miał fajny klimat zapowiadajacy fajny komiks w duchu noir. To co mi przeszkadzało to zbyt szybkie rozwiązywanie pojawiających się przed Moon Knight'em zagadek.
Nad Lemiere'm natomiast się zastanawiam - jego Moon Knight jest bardzo dobrze oceniany, pytanie tylko czy znowu nie jest to bardziej reklama.

Offline -gościu-

• Zbrojmistrz bracki
« Odpowiedź #4181 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:25:28 am »
Mimo wszystko Lemire sprawdze. Lubie go, za jego autorskie serie, i tak jak jego Logan mnie nie interesuje, tak sprawdze co mu sie udało wykrzesać z mniej wyeksploatowanej postaci.

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #4182 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:27:52 am »
Nad Lemiere'm natomiast się zastanawiam - jego Moon Knight jest bardzo dobrze oceniany, pytanie tylko czy znowu nie jest to bardziej reklama.
U Lemire nie ma tego co ci przeszkadzało u Ellisa.

Offline Marvelek

« Odpowiedź #4183 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:30:31 am »
U Lemire nie ma tego co ci przeszkadzało u Ellisa.
To pewnie na próbę wezmę. A to są dłuższe historie, czy bardziej zbiór kilku jak u Ellisa?

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #4184 dnia: Styczeń 12, 2019, 09:35:48 am »
Jak było napisane wyżej:
Osobiście dla mnie Lemire jest lepszy niż to co do tej pory otrzymaliśmy, mamy jedną historię konsekwentnie prowadzoną od początku do końca.