trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 568194 razy)

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4155 dnia: Grudzień 09, 2018, 10:50:10 am »
No i nieszczęsna Czarny Łabędź. Jak już pisał bodajże Antari, strasznie szkoda jej niewykorzystanego potencjału, a sprowadzenie jej do roli praktycznie tylko i wyłącznie wyznawczyni i obrończyni głównego oponenta z Tajnych Wojen powoduje moje rozczarowanie.
Trochę jej originu dali ale szczątkowe ilości. No i samo sprowadzenie jej roli do zwykłego poplecznika to spore rozczarowanie. Zwłaszcza po 1 tomie New Avengers, który dawał spore nadzieje. No ale wiadomo główny event obraca się wokół mokrego snu fandomu czyli
Spoiler: pokaż
Doom vs Mr. Fantastic
więc wyszło jak wyszło. Ciekawe ile w tym pomysłu Hickmana, a ile nacisku ze strony góry aby pewne wątki potoczyły się tak a nie inaczej.

Offline Maragast

« Odpowiedź #4156 dnia: Grudzień 14, 2018, 05:04:42 pm »
Zacząłem czytać "Avengers: Czas się kończy" i zastanawia mnie ten przeskok o 8 miesięcy - czy to co się działo w ciągu tych miesięcy jest gdzieś opisane???
Czy to taki zabieg twórczy???
Bo tak dziwnie to wygląda, że status-quo zmienia się poza kadrem, a zmiana jest przecież istotna.

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #4157 dnia: Grudzień 14, 2018, 07:29:48 pm »
W ostatnim tbp serii Avengers World, pisałem już o tym wcześniej.

Offline Maragast

« Odpowiedź #4158 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:47:13 pm »
Kurcze, to szkoda, że tego nie wydali.

Offline Maragast

« Odpowiedź #4159 dnia: Grudzień 21, 2018, 06:56:09 pm »
Właśnie zakończyłem czytać "Avengers: Czas się kończy" i zabieram się za "Tajne Wojny".Tylko zastanawia mnie jedna rzecz:
-
Spoiler: pokaż
co takiego zaszło między Kapem, a Tonnym przez te 8 miesięcy, które pominięto (czyli pomiędzy 6 tomem Avengers i 4 New Avengers, a 1 tomem "Czas się kończy")??? Czemu Kap jest taki wściekły na Tonnego, a z Reedem się dogadał się bez problemu? Bo w tomach New Avengers to działania Tonego za bardzo nie różniły od działań Reada czy reszty Ilumiminatich. Czemu nagle wszyscy w :Czas się kończy" nie ufają Tonemu?

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #4160 dnia: Grudzień 21, 2018, 07:26:20 pm »
Ja myślę że tu chodzi bardziej o całokształt. Relacja Steve'a i Tony'ego popsuła się od Wojny Domowej, poprzez wydarzenia z New Avengers, aż po ostatni tom Wieczni Avenges.

Offline Maragast

« Odpowiedź #4161 dnia: Grudzień 21, 2018, 08:26:48 pm »
Ale na początku Avengers i New Avengers Hickmana ich relacja była normalna.

Offline OokamiG

« Odpowiedź #4162 dnia: Grudzień 22, 2018, 12:33:39 am »
Z tego co pamiętam to Cap nie zgadzał się z planami iluminatów, więc wyczyścili mu pamięć żeby nie stawiał oporu. Potem Cap miał przebłyski i sobie przypomniał nieczyste zagrywki towarzyszy. Spowodowało to rozłam.Ale czytałem to już dawno więc mogłem coś pomieszać.

Offline Maragast

« Odpowiedź #4163 dnia: Grudzień 22, 2018, 07:17:44 pm »
Tak, tak.
Ale Cap z resztą Illuminatów się dogadał ale nie ze Starkiem.
Za wyczyszczenie pamięci odpowiadali wszyscy, a Cap później tylko wobec Starka miał urazę - reszcie zaufał, Tonnemu nie.

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #4164 dnia: Grudzień 22, 2018, 08:00:04 pm »
Bo to nie pierwszy raz kiedy Tony dał ciała: Wojna Domowa, Tajna Inwazaja i Iluminati (niszczenie światów, wyczyszczenie pamięci itd.), sporo się tego nazbierało i stąd ta złość i nieufność wobec Tonego.

Offline R~Q

« Odpowiedź #4165 dnia: Grudzień 27, 2018, 07:04:23 am »
To po prostu bad writing Hickmana: o ile nieufność Capa do Tony'ego można zrozumieć, to nienawiść, którą on przejawia w "Czas się kończy" dosłownie zagraża istnieniu świata. Cap z "CzSK" woli dopaśc Tony'ego niż ratować świat.
Widać, że Hickman nie umie kończyć. O ile pierwsze tomy "New Avengers" są super, to końcówka "Czas Się Kończy" oraz same Tajne Wojny (nie mówią już o spin-offach) zawodzą.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #4166 dnia: Grudzień 27, 2018, 07:30:42 am »
To zakończenie miał narzucone. Mi się całościowo podobają Avengers Hickmana  :smile: Wciąż czekam na jego FF.

Offline Antari

« Odpowiedź #4167 dnia: Grudzień 27, 2018, 09:41:13 am »
Zakończenie może i miał ale środek już nie i nie ma wytłumaczenia dla jego nieudolnego poprowadzenia niektórych wątków.

Samo Secret Wars było ok, choć pozostał niedosyt. Ogółem cały run dobry; zaczął się ambitnie, a pod koniec już mocno oscylujący wokół średnio-niskiego z drobną zwyżką formy w SW. Tie-iny słabiutkie.

Offline eridraven

« Odpowiedź #4168 dnia: Grudzień 27, 2018, 10:06:52 am »

Samo Secret Wars było ok, choć pozostał niedosyt. Ogółem cały run dobry; zaczął się ambitnie, a pod koniec już mocno oscylujący wokół średnio-niskiego z drobną zwyżką formy w SW. Tie-iny słabiutkie.
Pozwolę sobie nie zgodzić się. Civil War i Odnowić Śluby dają radę.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline pocztar

• Pisarz bracki
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
« Odpowiedź #4169 dnia: Grudzień 27, 2018, 12:45:10 pm »
Tie-iny słabiutkie.
Tie-iny były koszmarne... zarówno fabularnie, jak i graficznie. Ten ze Spider-Manem tylko był w miarę OK.

anything