Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 512850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brzon

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4140 dnia: Listopad 21, 2018, 03:01:01 pm »
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za polecenia i reakcję na moje pytanie :biggrin: Przy okazji właśnie: seria Avengers World 4 tomy - czy ona w istotny sposób rozwija nam wątki sagi Hickmana?

Online mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #4141 dnia: Listopad 21, 2018, 03:13:04 pm »
Jeśli miałeś po przeczytaniu ostatniego tomu Avengers wrażenie i pierwszego tomu Czas się kończy, że coś Ci umknęło np. jakim cudem Cannonball ma dziecko i jest w kosmosie, co dokładnie porabiała Kabała z Namorem na czele, to tam odnajdziesz odpowiedzi na te pytania.
w czekaniu na zbiorcze tomy "W poszukiwaniu ptaka czasu"

Online R~Q

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #4142 dnia: Listopad 22, 2018, 09:49:48 am »
Ja mam może głupie pytanie i pewnie było już zadawane - właściwie to w której serii i których mniej więcej wydaniach Steve Rogers robi się stary? Bo w Avengers 6: Wieczni Avengers jest jeszcze normalny, a w AXIS jest już stary.

Offline bogi1

• Stolnik bracki
  • The Best in the World
« Odpowiedź #4143 dnia: Listopad 22, 2018, 09:51:45 am »
Ja mam może głupie pytanie i pewnie było już zadawane - właściwie to w której serii i których mniej więcej wydaniach Steve Rogers robi się stary? Bo w Avengers 6: Wieczni Avengers jest jeszcze normalny, a w AXIS jest już stary.
W swojej własnej.
https://comicvine.gamespot.com/captain-america/4050-54110/
W WKKM dostaliśmy 10 pierwszych zeszytów ale to dzieje się pod koniec w story arcu ''The Iron Nail''
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2018, 09:54:57 am wysłana przez bogi1 »

Offline Maragast

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #4144 dnia: Listopad 26, 2018, 11:51:35 am »
Parę pytań przed lekturą "Tajnych Wojen":
- czy w tych wydarzeniach bierze udział staruszek Logan czy tylko został przeniesiony do głównego uniwersum???
- czy zatem komiks "Staruszek Logan" z WKKM przeczytać przed "Tajnymi wojnami"?
- czy "Staruszka Logana", ktorego Egmont wyda w swoim Marvel Now2.0 na początku grudnia czytać przed "Tajnymi Wojnami" czy już po???

Offline JanT

• Asesor
« Odpowiedź #4145 dnia: Listopad 26, 2018, 12:18:09 pm »
W głównym ewencie nie ma Starego Logana więc możesz czytać serię kiedy chcesz ale lepiej po  :smile:

Online R~Q

• Młodszy Terminator
  • **
« Odpowiedź #4146 dnia: Listopad 26, 2018, 12:37:28 pm »
Parę pytań przed lekturą "Tajnych Wojen":
- czy w tych wydarzeniach bierze udział staruszek Logan czy tylko został przeniesiony do głównego uniwersum???
- czy zatem komiks "Staruszek Logan" z WKKM przeczytać przed "Tajnymi wojnami"?
- czy "Staruszka Logana", ktorego Egmont wyda w swoim Marvel Now2.0 na początku grudnia czytać przed "Tajnymi Wojnami" czy już po???
  • Issues 0-1 Tajnych Wojen
  • Tie-iny z gatunku "Dni Ostatnie"
  • Issues 2-6 Tajnych Wojen
  • Wszystkie pozostałe tie-iny, które chcesz. Uwaga! Ostatni issue tie-ina "Staruszek Logan" to epilog do wszystkiego.
  • Pozostałe (7-9) issues Tajnych Wojen
  • Epilogi
Tak radzi czytać Comic Book Herald a on się zna.
Ten stary Staruszek Logan (był w WKKM) warto przeczytać zawsze i wszędzie. I przed wszystkim powyższym.

Offline Maragast

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #4147 dnia: Listopad 26, 2018, 12:37:43 pm »
OK, dzięki za odpowiedź.

Offline eridraven

• Czeladnik
  • It can't rain all the time
« Odpowiedź #4148 dnia: Grudzień 04, 2018, 01:27:49 pm »
Po przeczytaniu grudniowego pakietu:
  • Oblężenie - takie se. Po prostu bicie, ganianie i i gadanie. Aleee duży plus za dwa rozdziały X-men!
  • Staruszek Logan - to samo co wyżej. Po wielu pozytywnych opiniach zawód. Wygląda jak typowy Wolverine tylko siwy
  • Wojna Domowa - nie chciałem kupować ale IMHO najlepszy ze wszystkich. Fajnie napisane z paroma twistami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2018, 01:42:02 pm wysłana przez eridraven »
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline Tom_ek

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #4149 dnia: Grudzień 06, 2018, 11:45:38 am »
Powiedzcie mi czy All New xmen 7 i uncanny xmen 6 to ostatnie tomy czy jest ciąg dalszy?

Online mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #4150 dnia: Grudzień 06, 2018, 11:56:20 am »
Powiedzcie mi czy All New xmen 7 i uncanny xmen 6 to ostatnie tomy czy jest ciąg dalszy?
Ostatnie tomy danego volume (ANX vol. 1, UX vol. 3)

Offline Tom_ek

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #4151 dnia: Grudzień 06, 2018, 01:32:27 pm »
Będzie to u nas kontynuowane? I wiecie może czy rysownicy się zmienią bo ci co teraz rysują te komiksy to jest tragedia

Online mkolek81

• Radca bracki
« Odpowiedź #4152 dnia: Grudzień 06, 2018, 01:43:13 pm »
Będzie to u nas kontynuowane? I wiecie może czy rysownicy się zmienią bo ci co teraz rysują te komiksy to jest tragedia
Przecież ci napisałem że to są ostatnie tomy. Kolejne Uncanny X-men (vol. 4) opowiada o innej grupie mutantów i to nie jest kontynuacja wątków z zakończonego u nas vol. 3. A obecnie w USA masz już startujące vol. 4, które jest kolejnym otwarciem dla mutantów. Egmont nie zapowiedział.

All New X-men ma kontynuacje w postaci vol. 2, teoretycznie kontynuuje wątki, ale tak naprawdę nie wiadomo do czego zmierza. I powiem więcej, vol. 2 się kończy i startuje X-men Blue gdzie pojawia się O5 i całość ich pobytu w teraźniejszości ma zakończyć mini seria Extermination, która obecnie trwa (został jeden zeszyt do końca). Egmont nie zapowiedział.

A co do rysowników to radzę się przyzwyczaić, że oni się tam zmieniają nawet z zeszytu na zeszyt.

Offline Tom_ek

• Wyzwoleniec
  • *
« Odpowiedź #4153 dnia: Grudzień 06, 2018, 03:16:58 pm »
Dzięki. O to mi chodziło.

Offline cro_no

• Młodszy Mistrz
« Odpowiedź #4154 dnia: Grudzień 08, 2018, 11:02:20 am »
W końcu przeczytałem Tajne Wojny. Czytałem ten komiks praktycznie dzień po dniu po lekturze Avengers Czas się kończy t. 3 i 4 i muszę przyznać że to był dobry wybór. W pewnym momencie bowiem seria Hickmana doszła do takiego miejsca, że ogrom postaci zaczął przytłaczać.
Z Tajnymi Wojnami wiązałem nadzieje, głównie spowodowane tym, że przy większości tomów Avengers i New Avengers dobrze się bawiłem. Oczywiście, seria nie osiągnęła nigdy poziomu z New Avengers t.1, ale mimo to jako całość prezentowała się naprawdę solidnie. Czy zatem Tajny Wojny spełniają moje oczekiwania?
I tak i nie. Z jednej strony nagromadzenie postaci o którym już wspomniałem okazało się całkiem zbyteczne, bo tak naprawdę żaden z nowych, wymyślonych przez Hickmana bohaterów nie odegrał większej roli. Dlatego też w kontekście całości ma się wrażenie, że bez tych wszystkich Manifoldów mogło się po prostu obyć. Odnoszę wrażenie, że bez tych zbytecznych postaci seria byłaby po prostu przystępniejsza. No i nieszczęsna Czarny Łabędź. Jak już pisał bodajże Antari, strasznie szkoda jej niewykorzystanego potencjału, a sprowadzenie jej do roli praktycznie tylko i wyłącznie wyznawczyni i obrończyni głównego oponenta z Tajnych Wojen powoduje moje rozczarowanie.
Niemniej, jako event Tajne Wojny czyta się przyjemnie. Nie ma tam zbyt wiele nawalanki (znaczy niby jest, ale to nie jest główną osią fabuły) i przeciwnika naszych "dobrych" bohaterów po prostu mi było szkoda. Jest to nie wątpliwie plus tej historii, chociaż pokazuje też głupotę głównych postaci. Bo jakże to, dawny wróg włada światem? To trzeba mu obić pysk, tak dla zasady.
I kończąc, mam do Was pytanie. Czy tylko ja mam wrażenie, że teraz każdy kolejny komiks nie będzie miał tej wagi wydarzeń co w serii Hickmana? To znaczy, każde kolejne zagrożenie dla superbohaterów to będzie bułka z masłem? Thanos i ta cała reszta ferajny zostali bowiem sprowadzeni do drugorzędnych postaci, a nie wróży to dobrze na przyszłość. No bo kto teraz może zagrozić światu Marvela?