Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4110 dnia: Listopad 08, 2018, 08:22:58 pm »
W przypadku Amazing Spider-mana starcza sama wcześniejsza seria, bez 2099. Ale szczerze to zaczął bym od Superiora i wtedy też dokupił 2099.


Marvel Now 2.0 nie wymaga znajomości Tajnych Wojen. One nic nie zmieniły poza kilkoma rzeczami. Nie ma w uniwersum Fantastycznej czwórki (co się z nimi stało zostanie wyjaśnione w Legacy) oraz Doom nie ma twarzy w bliznach i jest teraz dobry. Kolejną ważną rzeczą jest to ze Miles Morales jest teraz w głównym uniwersum. Nic więcej nie musisz wiedzieć. Reszta rzeczy w kontekście polskich wydań nie ma znaczenia.
Aby ogarnąć Tajne Wojny wymagane są: Avengers Hickmana, New Avengers Hickmana, Nieskończoność, Avengers Czas się kończy i można tylko żałować że Egmont nie wydał Avengers World bo to świetne uzupełnienie i wprowadzenie do Czas się kończy.


Natomiast co do tie-inów do Tajnych Wojen to nie musisz znać żadnej serii z Thorem aby czytać Thorów. Same tie-iny nie wnoszą nic ważnego do eventu, a tym bardziej Wojna domowa o która pytasz.


Co do Daredevila masz odpowiedź, dodam tylko że przed Bendisem jeszcze jest Smith i Mack, ale więcej o tym masz w temacie Daredevila tam sprawdź.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2018, 08:01:43 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Marvelek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4111 dnia: Listopad 08, 2018, 08:27:00 pm »



jeszcze jest Smith
A właśnie - jeżeli zakupiłeś Czarną Kotkę i Spider-Mana, to pełniej odbierzesz historię (przynajmniej jeśli chodzi o zakończenie) znając "Diabła stróża", którego napisał właśnie Kevin Smith. Sorry za offtop :razz:

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4112 dnia: Listopad 09, 2018, 04:51:10 pm »
Serio? Mnie to nawet nie przyszło na myśl.

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4113 dnia: Listopad 15, 2018, 07:59:55 am »
No i po lekturze Tajnych Wojen. Nie opuszcza mnie uczucie niedosytu. Stanowczo za mało w jednym tomie. Widać, że reszta jest gdzieś tam w tie-inach. I wolałbym mieć to w twardej oprawie. Jeśli zrobi się z tego dubel z WKKM kupię z przyjemnością. A kopię od Egmontu na szrot ;)
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4114 dnia: Listopad 15, 2018, 08:19:23 am »
Widać, że reszta jest gdzieś tam w tie-inach.
To ci się tylko tak wydaje.

Offline eridraven

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4115 dnia: Listopad 15, 2018, 08:29:31 am »
To ci się tylko tak wydaje.
No bez jaj. Serio? Stworzyli ideę 41 Bitewnych Światów i nic z tego? Nie rozwinie się w ogóle wątek co działo się przez te 8 lat od powstania świata?
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4116 dnia: Listopad 15, 2018, 09:28:46 am »
Każdy z tie-inów nie wnosi nic do historii Tajnych Wojen, może poza zapowiedzianym Oblężeniem, ale też nie nastawiaj się na coś co ma znaczenie. Każda z tych dodatkowych historii to taki what if..., np. masz Deadpoola, którego historia opowiada co porabiał podczas pierwszych Tajnych Wojen z lat 80. Można jeszcze powiedzieć że seria Battleworld, która u nas nie został wydana rozbudowuje świat SW, pokazując co różni bohaterowie (ale niekoniecznie ci z 616) porabiają w tym nowym uniwersum, ale na główną intrygę ma znowu znikomy wpływ.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2018, 09:32:17 am wysłana przez mkolek81 »

Offline LordDisneyland

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4117 dnia: Listopad 15, 2018, 07:15:54 pm »
Czyli - sądząc po powyższych informacjach- kolejne wielkie wydarzenie , gdzie Hickman wiele obiecuje, a obietnic nie spełnia? Ech...a już to miałem do koszyka wrzucać, ale się zawahałem [jak to przy Hickmanie- jeszcze to nieskończonościowe pisarstwo mi się odbija] i chyba na razie dam sobie spokój. Tak więc dzięki, mkolek81...

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4118 dnia: Listopad 15, 2018, 07:57:19 pm »
Secret Wars wiele wątków Hickmana domyka, można by rzec, że większość. Daj szansę jeszcze temu eventowi. Tie-iny bym raczej olał, tak jak pisał mkolek81, nic nie wnoszą.

Do Hickmana mam tylko jeden zarzut w tym jego kolosalnie rozciągniętym runie Avengers-New Avengers-Infinity-TRO-Secret Wars. Że w New Avengers seria tak świetnie się zaczęła i jej poziom tak szybko spadł. Był ogromny potencjał i dobre pomysły + nowe postacie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4119 dnia: Listopad 16, 2018, 06:33:47 am »
@LordDisneyland wybacz ale sagi Hickmana będę bronił. Tak, ostatecznie z tych wielkich zapowiedzi zmian w Uniwersum nic nie wynikło (poza zniszczeniem świata Ultimate i transferem Miles do głównego), ale to nie wina twórcy, tylko samego Marvela i redaktorów. Marvel chciał zrobić to co DC w przypadku New52, jednak z czasem zdecydowali (kiedy inicjatywa New52 walnęła w twarz twórcą), że zostaje wszystko tak jak jest i tak jest to kolejny wielki event który miał zmienić wszystko a ostatecznie wszystko wróciło do stanu pierwotnego (prawie). Ale nie można odmówić Hickmanowi epickiej historii, którą stworzył i to jak czerpał z bogatej historii Marvela i dodawał do niej swoje cegiełki.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4120 dnia: Listopad 16, 2018, 07:38:24 am »
Ale nie można odmówić Hickmanowi epickiej historii, którą stworzył i to jak czerpał z bogatej historii Marvela i dodawał do niej swoje cegiełki.
Zgadzam się. Dla mnie całość Hickmana jest bardzo fajna. Czekam na jego Fantastic Four/FF (i się pewnie nie doczekam  :smile: )

Offline LordDisneyland

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4121 dnia: Listopad 16, 2018, 02:12:37 pm »
Panowie, widzę, że tylko ja Hickmanem jestem zazwyczaj rozczarowany :) i rozumiem wasze głosy, nie mam co "wybaczać" - cenię sobie takie dyskusje. Słusznie przypominacie mi o osławionych decyzjach redachtorów Marvela, często  o tym zapominam i skupiam się na nieszczęsnych scenarzystach. W dodatku nie sądziłem, że aż tak ubodła mnie ta "Nieskończoność " nieszczęsna i jestem jakoś tam do tego twórcy uprzedzony, nawet do BMMurders podchodziłem jak pies do jeża.
Tak więc dzięki , daliście mi do myślenia , dobrze mi ta analiza zrobiła.  Macie rację, powinienem dać chłopakowi szansę- zwłaszcza, że to przecież mój rówieśnik  :lol:

Także ten....


Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4122 dnia: Listopad 20, 2018, 01:10:13 pm »
W kwestii Tajnych Wojen:Czy możecie polecić tei-iny do tego eventu, które nie ukazują się w Polsce, ale są warte przeczytania? Mam na myśli poziom historii, w drugiej kolejności rozwinięcie świata i nawiązań do głównej historii?

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4123 dnia: Listopad 21, 2018, 08:13:26 am »
W kwestii Tajnych Wojen:Czy możecie polecić tei-iny do tego eventu, które nie ukazują się w Polsce, ale są warte przeczytania? Mam na myśli poziom historii, w drugiej kolejności rozwinięcie świata i nawiązań do głównej historii?
Osobiście ci nie polecę, ale tu masz specjalistę, który opisuje każdą z serii tie-inowych:
https://www.comicbookherald.com/what-are-the-best-secret-wars-tie-ins-every-series-ranked/

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4124 dnia: Listopad 21, 2018, 09:14:41 am »
Nie wiem co się tak wiele osób uparło na czytanie tych tie-inów do Tajnych Wojen. One nie wnoszą nic do samej serii a tym bardziej do uniwersum Marvel. To są historię What if..... rozciągnięte do mini serii. Czy któraś z tych historii miała jakiekolwiek znaczenie, kiedykolwiek? Ja nie pamiętam, mogę się mylić.

Ale jak ktoś już chce to Weirdworld, to chyba jedyna seria ze światem, który przetrwał po Tajnych Wojnach. Pamiętam że wylądował tam Black Knight, a chyba ostatnio także seria Weapon H tam zawędrowała.

 

anything