trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 533491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #4095 dnia: Październik 24, 2018, 07:46:49 pm »
    • Moon Knight 3. Rozczarowań ciąg dalszy. To nie jest jedna z najlepszych serii w MN! To najszybciej przeczytana seria z całą masą tajemnic. Czytało się dobrze ale posmak niedosytu jest aż irytujący.
    Dość podobne zdanie mam, tomik Ellisa spoko, ale reszta dużo poniżej oczekiwań. Mam nadzieję, że sprzedaż była dobra i pojawi się MN Lemira, czytałem w oryginale i mega fajne :) trochę schizo, trochę poważnie. No i super rysunki :)

Offline OokamiG

« Odpowiedź #4096 dnia: Październik 24, 2018, 08:03:39 pm »
    Oj tak, Moon Knight w NOW jest bardzo fajny, jednak z każdym tomem można odczuć spadek jakości. Może się to brać z tego, że pierwszy tom był naprawdę uderzeniem z wysokiego C, a dwa pozostałe nie były mu w stanie dorównać, choć są więcej niż w porządku, w porównaniu z innymi seriami Z NOW. Jednak to dopiero 14 zeszytów Lemire'a pozwala w pełni rozwinąć skrzydła temu bohaterowi.

JanT

• Gość
    « Odpowiedź #4097 dnia: Październik 24, 2018, 09:58:44 pm »
    Dla mnie tak: 1 - bardzo fajny, 2 - spoko, 3 - kupa  :smile:
    TK już potwierdził Lemire na MFKiG.

Offline nori

« Odpowiedź #4098 dnia: Październik 25, 2018, 06:26:51 am »
    Kwestia gustu, ale akurat mi 3 tom bardzo przypadł do gustu, choć fakt, czyta się to strasznie szybko, za szybko. Brak tu jakichś ciekawszych rozwiązań fabularnych, nad którymi chwile przystaniemy. A tu w sumie dostaliśmy jena historyjkę opowiedzianą parokrotnie na rożne sposoby. Ale i tak podobało mi się, jak dla mnie, trzyma poziom dwójki lub nawet stawiałbym trójkę nieco wyżej, ale głównie z powodu tego, że MK pasuje mi bardziej do krótkich form.
    « Ostatnia zmiana: Październik 25, 2018, 08:58:18 pm wysłana przez nori »
    https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Jaxx

« Odpowiedź #4099 dnia: Październik 25, 2018, 07:26:33 am »
    Tego Moon Knighta można czytać w oderwaniu od reszty MarvelNOW! czy wiąże się z innymi wydarzeniami i lepiej czytać po kolei. Brakuje mi ostatnio takich dobrych "stand-alone" w Marvelu, które można ogarnąć bez znajomości całego zaplecza.

Offline laf

« Odpowiedź #4100 dnia: Październik 25, 2018, 07:28:07 am »
    • Hawkeye kontra Deadpool - najlepszy H i D zaraz po Hawkeye tom 1 i Deadpool 3: Dobry, zły i brzydki. Niesamowita zabawa pełna zwariowanych sytuacji! Jedyny komiks z MN!, który polecam każdemu :smile:
    A jak to ma się do solowych serii tych bohaterów? Są jakieś nawiązania czy można czytać niezależnie i traktować ten tom jako one-shot?

Offline bogi1

• Stolnik bracki
    • Total likes: 0
    • The Best in the World
    « Odpowiedź #4101 dnia: Październik 25, 2018, 07:50:48 am »
    Ciekawe, które versusy Deadpoola z Marvel NOW 2.0 dostaniemy. Był chyba Gambit, Punisher i Old Man Logan a teraz zaczął wychodzić Deadpool vs. Black Panther.

Tego Moon Knighta można czytać w oderwaniu od reszty MarvelNOW! czy wiąże się z innymi wydarzeniami i lepiej czytać po kolei.
    To jest właśnie ''stand-alone'' jaki chciałeś

Offline Jaxx

« Odpowiedź #4102 dnia: Październik 25, 2018, 08:03:43 am »
    Ciekawe, które versusy Deadpoola z Marvel NOW 2.0 dostaniemy. Był chyba Gambit, Punisher i Old Man Logan a teraz zaczął wychodzić Deadpool vs. Black Panther.
    To jest właśnie ''stand-alone'' jaki chciałeś

Dziękuję. Z Hawkeyem jest podobnie?

Offline misiokles

« Odpowiedź #4103 dnia: Październik 25, 2018, 08:21:07 am »
    Podobnie. Choć to standalone 4 tomowy. Ms. Marvel to też standalone wielotomowy chyba.

Offline eridraven

« Odpowiedź #4104 dnia: Październik 25, 2018, 09:42:45 am »
    A jak to ma się do solowych serii tych bohaterów? Są jakieś nawiązania czy można czytać niezależnie i traktować ten tom jako one-shot?
    Niekoniecznie. Historia ta zakłada, że wiesz kim są. Chyba, że chcesz wiedzieć dlaczego Deadpol ma córkę i kim dokładnie jest Preston i jego żona.
    Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline erol

« Odpowiedź #4105 dnia: Październik 27, 2018, 09:56:15 am »
    A powiedzcie czy muszę przeczytać tom 2 i 3 żeby wiedzieć co się dzieje w runie Lemire'a? Historie Ellisa były świetne, głównie zasługa Shalveya, ale Wood i Bunn (znając ich wcześniejsze dzieła) jak dla mnie to wyrobnicy więc nie wiem czy chce to czytać, dlatego pytanie do Was  :wink:

Offline OokamiG

« Odpowiedź #4106 dnia: Październik 27, 2018, 11:44:31 am »
    Musisz wiedzieć kim jest Moon Knight, co czyni go wyjątkowym i możesz śmiało sięgać po Lemire’a. Jest to historia tworzona na swoich zasadach i poprzednie dwa tomy nie są do niej wymagane.

Offline erol

« Odpowiedź #4107 dnia: Październik 27, 2018, 03:59:55 pm »
    dzięki wielkie

Offline pri3st

« Odpowiedź #4108 dnia: Listopad 08, 2018, 02:49:57 am »
    Chciałbym dopytać, jak mniej więcej zabrać się za te komiksy w tym momencie, by nie wydać kupy pieniędzy, a w miarę liznąć i ogarnąć historię? Zamierzam już regularnie kupować komiksy z tej serii począwszy od Marvel NOW! 2.0 od Egmontu, jednak jak rozumiem będzie to niejako kontynuacja wszystkich tych historii dotychczas wydanych? Egmont na swojej stronie internetowej ma napisane, że koniecznym do zrozumienia historii (jako absolutne minimum, i też o to mi chodzi) jest przeczytanie czterech tomów Avengers: Czas się kończy i tego grubego 300-stronicowego tomiszcza Tajnych wojen - czy po ich przeczytaniu będzie można już zabrać się bez najmniejszego problemu za regularne czytanie wydawanych w przyszłości komiksów z serii Marvel NOW! 2.0?

mkolek81

• Gość
    « Odpowiedź #4109 dnia: Listopad 08, 2018, 05:16:38 am »
    Podaj konkretne serię które chcesz czytać z Marvel Now 2.0.