trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3915 dnia: Kwiecień 29, 2018, 01:31:04 pm »
Spider-mana & X-men też rozważ oraz Avengers World. Savage Wolverinea nie polecam.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3916 dnia: Maj 05, 2018, 06:22:25 pm »
Nigdy nie przepadałem za komiksami z mutantami, ale co teraz odwala Marvel w nimi w roli głównej to już zaczyna irytować.

Mutant Omega był wydumaną cichą tajemnicą Xaviera. Od początku już pachniało zepsutym serem, odgrzewanym kotletem z mikrofalówki. I w trakcie posiłku nastąpił atak niestrawności. Szczyt absurdu, głupot osiągnął w tym tomiku apogeum, irytują w tym komiksie dosłownie wszyscy. Scott stał się już rozlazłą ciepłą kluchą, można nim dowolnie obracać jak chorągiewką. Chłop na swoją wizję przyszłości, ale jego starania są sprzeczne ze sobą co kilka stron. Nie wiem czy aktualnie to nie najbardziej prostolinijny bohater Marvela. Co chwilę podejmuje niezrozumiałe dla wszystkich decyzje, by za chwilę dziwić się że nikt go nie rozumie. Biedny chłopczyk, z ogromnym ciężarem w sercu. Logan już dawno powinien mu sprzedać pazura w serducho. Ale zapomniałem, że Logan to już wcale nie Logan... Za to mamy zadziornego Icemana! Ło ten to jest dopiero groźny, coś powie poważnego i zaraz znika. Normalnie wszyscy się go boją.

Bendis odleciał ze wszystkim. Z formacjami, składami, logicznością zachowań, pewną kultowością mutantów. Wsmarowanie do tego wszystkiego na przeładowaną kanapkę kolejnych X-Men z przyszłości, przeszłości, przeszłej przyszłości, przyszłej przeszłości, teraźniejszej przyszłej przyszłości powoduje że człowiek nie pamięta już w jakim kierunku to miało iść. Poglądy Summersa są betonowe niczym klocki na budowie, jego śpiewka trwa już jakieś 1500100900 zeszytów.

Zakończenie popada już w szczyt kretynizmu. W XXI wieku nie potrzeba już żadnych superbohaterów. Wystarczy posiadać zdolność podróży w czasie i kroćset razy zmieniać wydarzenia. Do woli! Bo kto komu zabroni? Pal licho, że przez te łamanie etycznych barier Ziemia było już na celowniku innych ras, pal licho że to 1500100900 raz i sam Flash nie ogarnąłby już wszystkich zmian jakie zaszły na świecie. Przypomni mi ktoś jak się zakończyła Era Ultrona? Bendis kopiuje samego siebie! Jep, oscar dla niego!

A wiecie co jest najlepsze? Opowiastki o tym, że takie działanie spowoduje ogromne zmiany i wszystkim zaszkodzi. Mało to już razy to słyszeliśmy? 1500100900 razy?

Są motywy oklepane do kwadratu. Najwyższa pora to zrozumieć...

Tęsknie za X-Men z DK. To była seria Ultimate chyba. Takie powinny być historie z mutantami. Poważne, poruszające realne problemy, a nie wydumane ze staroświeckiej szafy.

Offline Evakuator

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3917 dnia: Maj 08, 2018, 02:52:40 pm »

No cóż. Przez te kilkadziesiąt lat wyszło już tych komiksów ok. 1500.100.900, minęły pokolenia scenarzystów i żeby kontynuować tą całą superbohaterską sagę trzeba wymyślać głupoty nieprzeciętne. Jeżeli ktoś to próbuje śledzić od początku do teraz to gratulacje dobrej rozrywki, osobiście nawet nie próbuję.
Mieć wybór to rzecz dobra i przy takim rynku możemy decydować jakie historie interesują nas najbardziej.
Największym problemem dla scenarzystów jest chyba starzenie się bohaterów względem rzeczywistej linii czasowej i stąd te ich sztuczki, a nawet obowiązek aby wszystko trzymało się kupy.
Parker np. nie może być chyba tym samym gościem od momentu kiedy powstawał - musiało go chyba przymrozić lub zreinkarnować po drodze z 3 razy - chociaż sam Stan trzyma się jeszcze dobrze. 

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3918 dnia: Maj 09, 2018, 08:21:26 am »
Ja stawiam, że max 5-6 tomików wydadzą z Battleworldu i Warzones SW. ''Guardians of Knowhere'' ? Wątpię

Katalog już niedługo więc się przekonamy ale ja niezmiennie stawiam na:
- Thors
- Old Man Logan
- Amazing Spider-Man: Renew Your Vows
- Deadpool's Secret Secret Wars
- dwie ostatnie pozycje to pewnie pojadą po nostalgii i rozpoznawalności tytułu czyli np. Civil War 2015 i Infinity Gauntlet 2015.
Wydawanie masy tie inów do Secret Wars, które nie mają wpływu na późniejsze serię post-SW mija się wg mnie z celem.
Thors ze względu na serię Thora - OK
Deadpool's Secret Secret Wars to akurat jest nawet zabawne - OK
Amazing Spider-Man: Renew Your Vows - OK, ale pod warunkiem że dostaniemy ciąg dalszy, tak zbyteczny album.
Old Man Logan - tylko jeśli wcześniej wznowią Old Man Logan Marka Millera, bo to jest bezpośrednia kontynuacja tej historii + prequel do serii Old Man Logan po Secret Wars
Guardians of Knowhere - jako kontynuacja GotG nawet było by spoko jakby wyszło.

Wg mnie to jest wystarczająca liczba tie-inów, bo takie:
Secret Wars: Battleworld poza pierwszym zeszytem (z Punisherem) to reszta jest mech i całkowicie zbyteczna.
Infinity Gauntlet 2015 - nie mamy regularniej serii o Novie, więc nie widzę powodu aby to miało wyjść.
Civil War 2015 - jako What if do Civil War (z Secret Invasion) jest ok (bardzo ok), ale znowu zbyteczny zapychacz.
Weirdworld - też jest bardzo OK, jeśli ktoś chce poczytać Conana w wersji Marvel, który nie jest Conanem, ale znowu zapychacz nic nie wnoszący.

Obawiam się natomiast, że dostaniemy ten zbiorczy tom Secret Wars Last Days Of Marvel Universe z wyciętymi zeszytami serii, które u nas wychodzą (no dobra tylko Ms Marvel ;) ):
https://www.amazon.co.uk/Secret-Wars-Last-Marvel-Universe/dp/1302901249/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1525851703&sr=8-1&keywords=Last+Days+of+the+Marvel+Universe
Jakby nie można było wydać serii z Punisherem :sad:
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2018, 08:46:54 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Voitas

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3919 dnia: Maj 09, 2018, 08:26:10 am »
Skończyłem dzisiaj tom Mutant Omega. Masakra. Dokończę kupować aktualnie wydawane serie z X-Men (zakładam, że zostały 2 albumy) i kończę z ich współczesnymi historiami. Nie da się tego czytać.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3920 dnia: Maj 09, 2018, 08:40:09 am »
Wydawanie masy tie inów do Secret Wars, które nie mają wpływu na późniejsze serię post-SW mija się wg mnie z celem.
TK zapowiedział dużo.  Ale ile to dużo?  :smile:

Old Man Logan - tylko jeśli wcześniej wznowią Old Man Logan Marka Millera
"Tylko jeśli wcześniej wznowią"  :biggrin: Jak będą chcieli wydawać Old Man Logan to raczej powinno wyjść.

Jeszcze z prawdopodobnych co Egmont wyda/wydał:

Infinity Gauntlet
Spider-Verse
Future Imperfect

A mogą też wydać jakieś House of M czy Planet Hulk.

Obawiam się natomiast, że dostaniemy ten zbiorczy tom Secret Wars Last Days Of Marvel Universe
Po co jak tych serii nie mamy? Na pewno tego nie będzie.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2018, 08:53:55 am wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3921 dnia: Maj 09, 2018, 10:07:33 am »
Cytuj
TK zapowiedział dużo.  Ale ile to dużo?  :smile:

Pewnie policzył ''Czas się kończy'' i ''Last Days'' Ms. Marvel heh. Dużo tam słabych rzeczy więc nie co szaleć z ilością i zaczynać ANAD Marvel jak najszybciej.

Katalog w formie drukowanej ma trafić w rączki ludzi już 18.05 tak ? Fotki albo skany mile widziane :wink:

Cytuj
Skończyłem dzisiaj tom Mutant Omega. Masakra. Dokończę kupować aktualnie wydawane serie z X-Men (zakładam, że zostały 2 albumy) i kończę z ich współczesnymi historiami. Nie da się tego czytać.

Rzeczywiście w ANAD Marvel podobno za dobrze nimi nie jest ale po ResurrXion i starcie serii X-Men Gold i Blue podobno jest całkiem znośnie.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3922 dnia: Maj 17, 2018, 10:02:04 am »
Dobra to do końca roku mamy tak:



Fajnie, że pojawi się ten Ant-Man ;) A co do SW to wszystko to co chciałem to jest ;) Spiral i Black Vortex nie ma.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3923 dnia: Maj 17, 2018, 10:17:03 am »
Black Vortex nie ma.
I pewnie zostawią ostatnie tomy ANX i GotG takie jakie są w oryginale. Ekhmm szkoda gadać.

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3924 dnia: Maj 17, 2018, 10:19:32 am »
Skąd ta rozpiska???Katalog wyszedł???

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3926 dnia: Maj 17, 2018, 03:54:34 pm »
Dobra. Mam głupie pytanie: do końca roku nie widzę w rozpisce niczego co nazywałoby się "New Avengers". Tom 4 to zeszyty do 23 a tymczasem z tego co widzę ukazało się tego 33 numery. Czy w takim razie "Avengers. Czas się kończy" to bezpośrednia kontynuacja czy też Egmont robi sobie tutaj jakieś pajacyki i uskutecznia dłuższą przerwę dla tej serii?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3927 dnia: Maj 17, 2018, 03:55:56 pm »
Dobra. Mam głupie pytanie: do końca roku nie widzę w rozpisce niczego co nazywałoby się "New Avengers". Tom 4 to zeszyty do 23 a tymczasem z tego co widzę ukazało się tego 33 numery. Czy w takim razie "Avengers. Czas się kończy" to bezpośrednia kontynuacja czy też Egmont robi sobie tutaj jakieś pajacyki i uskutecznia dłuższą przerwę dla tej serii?
Avengers: Czas się kończy zbiera zeszyty Avengers i New Avengers

W tomie pierwszym masz zeszyty #24-25 NA
W drugim #26-28
W trzecim #29-30
A ostatnim resztę do #33

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3928 dnia: Maj 17, 2018, 04:00:52 pm »
Ok. Czyli takie 2w1. Dzięki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline -gościu-

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3929 dnia: Maj 17, 2018, 06:52:19 pm »
Dlaczego Egmont w tym roku tak zwolnił z Ms Marvel? Słaba sprzedaż, czy może później łączy się to z jakimś eventem i muszą na niego czekać?