Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1063799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3900 dnia: Kwiecień 24, 2018, 04:59:56 pm »

A może Egmont usunie te 2-3 zeszyty z serii, które wydaje i wypuści zbiorczego "Black Vortexa"?


https://www.amazon.com/Guardians-Galaxy-X-Men-Black-Vortex/dp/0785199098/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1524585214&sr=8-1&keywords=black+vortex

Ta rozkminialiśmy to już na wszelkie sposoby. I ta opcja się też pojawiła ale dziwne jest to, że w zapowiedziach nadal nie ma nadal tego tomu a powinien być tak jak był robiony ''Proces Jean Grey'' czy ''Bitwa Atomu''.

Offline MLeKSk

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3901 dnia: Kwiecień 24, 2018, 05:12:52 pm »
Może zapowiedź dadzą w ostatnich tomach tych dwóch serii i wydadzą to jakoś sierpień/wrzesień przykładowo? Zobaczymy, skoro ten event jest ważny pod kilkoma względami, to raczej Egmont go nie pominie. Oby nie pominął.


Ja aktualnie wchodzę dopiero w Marvel Now. Nie mam zamiaru kupować wszystkiego jak leci, ale te najważniejsze i lepsze tytuły chciałbym wziąć.


Chcę skompletować:


- Superior Spider-Man
- Amazing Spider-Man
- Spider-Man 2099
- Avengers
- New Avengers
- Thor Gromowładny
- Moon Knight


Myślę też nad:
- Strażnicy Galaktyki
- All New X-Men


Do tego pojedyncze tomy, czyli: Nieskończoność, Thanos powstaje, Bitwa atomu, Grzech pierworodny


Co jeszcze warto przeczytać, albo co ma istotny wpływ na uniwersum i nadchodzące Tajne Wojny?

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3902 dnia: Kwiecień 24, 2018, 05:22:19 pm »
Polecam Hawkeye'a, bo to czołówka tego co.wydano u nas w Polsce z Marvel Now.

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3903 dnia: Kwiecień 24, 2018, 06:51:43 pm »
I "Ms. Marvel". Fajna, zabawna i lekka seria :)

Nie czytam na bieżąco "X-Men", więc nie jestem autorytetem, ale czy "All-New" nie przeplata się mocno z "Uncanny"?
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3904 dnia: Kwiecień 24, 2018, 07:37:19 pm »
Nie czytam na bieżąco "X-Men", więc nie jestem autorytetem, ale czy "All-New" nie przeplata się mocno z "Uncanny"?
Przeplata. Uncanny też lepsze.

Deadpool na pewno lepszy od Spider-Manów i GotG  :smile:

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3905 dnia: Kwiecień 24, 2018, 08:02:28 pm »
JanT ma rację co do X-men. Serie się przeplatają, ale Uncanny lepsze. GotG nie jest super opowieścią, ale czytało mi się to przyjemnie.

Offline Maragast

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3906 dnia: Kwiecień 25, 2018, 12:03:57 pm »
Ja napisze co czytałem i co polecam:


Superior Spider Man, Amazing Spider Man oraz Spider Man 2099 to świetne serie, czyta się je bardzo przyjemnie.


Ms Marvel - kolejna przyjemna lektura, warta polecenia (sprawdź chociaż pierwszy tom, a jak się nie spodoba to zawsze możesz wrzucić na allegro - ale raczej nie dojdzie do tego).


Strażnicy Galaktyki - to odradzam, średnia seria, w której nie ma nic wartego zapamiętania. Najgorsze jest to, że autor ma fajne pomysły ale wszystko dzieje się za szybko (przykładowo Strażnicy są w rozsypce po wszechświacie co daje możliwość fajnego poprowadzenia ich przygód ale zaledwie po 2-3 zeszytach wszystko wraca do normy, a żadnych ciekawych przygód nie dostaliśmy). Więc odradzam - lepiej kupić Ms Marvel.


Hawkeye i Moon Knight - zupełnie inne serie, bardziej przyziemne i bardziej ambitne ale z kolei nie każdemu się spodobają bo nie jest to typowe Superhero. Dodatkowo wadą Moon Knigta jest mała ilość tekstu - cały tom czyta się w pół godziny dlatego bardziej polecam Hawkeya. Ale najlepiej sprawdzić pierwsze tomy obu serii - jak się spodobają czytaj dalej, a jak nie to na allegro.


Avengers i New Avengers - serie dziwne i trudne w ocenie bo okok świetnych tomów dostajemy tomy średnie i słabe - więc jak coś się nie spodoba to warto czytać dalej bo będzie lepiej. Zaletą jest to, że autor ma plan na calą serię i widać do jakiego momentu to zmierza.
Kolejność czytania:
- New Avengers tom 1
- Avengers tom 1
- Event "Era Ultrona" - ale można go przeczytać w dowolnym momencie albo pominąć bo nie wpływa na dalsze losy postaci (chociaż ja go polecam, fajnie się czyta i wciąga - taku duży Blackbuster napakowany akcją),
- Avengers tomy 2-3
- New Avengers tom 2 ale tylka dwa pierwsze zeszyty,
- lektóra uzupełniająca: Thanos Powstaje - geneza Thanosa, którą warto przeczytać przed eventem Nieskończoność, bo pewne wątki są rozwinięte w samym evencir, a ponadto jest to świetny tom
- Event Nieskończoność, na który składają się: Avengers tom4, New Avengers tom 2 oraz tom Nieskończoność - tego eventu raczej nie da się pominąć ale jest naprawdę świetny (to jest ten moment kiedy seria zalicza wzwyżkę formy), akcja przepkata się z tych trzech tomów ale spokojnie w każdym z nich jest podana kolejność czytania poszczególnych zeszytów,
- New Avengers tom 3
- Avegners tom 5
- Event Grzech Pierworodny - można przeczytać później ale warto do niego sięgnąć bo naprawdę wciąga i zawiera kilja fajnych zwrotów akcji
- Avengers tom 6
- New Avengers tom 4
- Avengers: Czas się kończy tomy 1-4 (na razie Egomnt wydał jeden tom)
- Event Secret Wars - Egmont wyda pod koniec roku.


X-Menów nie czytałem więc się nie wypowiem ale może ktoś na forum rozpisze kolejność czytania.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3907 dnia: Kwiecień 28, 2018, 03:26:23 pm »
Czyżby Egmont pominął komiks w którym Kapitan Ameryka traci
Spoiler: pokaż
serum superżołnierza w swojej krwi
? Czytam wstęp Czas się kończy i mamy niezłą dziurę w tej skomplikowanej opowieści, a do tego dowiaduję się że stoi teraz
Spoiler: pokaż
na czele Tarczy
?

Nie pominąłem ja przypadkiem czegoś? :???:

Offline J4rre

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3908 dnia: Kwiecień 28, 2018, 03:54:43 pm »
Czytam wstęp Czas się kończy i mamy niezłą dziurę w tej skomplikowanej opowieści
Hmm a to nie jest tak, że to jest zamierzony time skip? Nie wiem jak to było wydawane pierwotnie, ale skaczemy osiem miesięcy do przodu - dostajemy mocna pokręcony świat - i z czasem powinno być wyjaśniane co, jak, kiedy i dlaczego.
Bo jak jest inaczej w temacie inkursji (czyli coś tam u nas pominięto) to trochę lipa :(

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3909 dnia: Kwiecień 28, 2018, 04:26:24 pm »
To się stało w dalszej części serii Capa, którą dostaliśmy niedawno w WKKM. Egmont tego nie ruszył tak samo vol.1 Wolverine'a, gdzie ten stracił healing factor. Podobna sytuacja niestety ;(

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3910 dnia: Kwiecień 28, 2018, 09:34:02 pm »
To się stało w dalszej części serii Capa, którą dostaliśmy niedawno w WKKM. Egmont tego nie ruszył tak samo vol.1 Wolverine'a, gdzie ten stracił healing factor. Podobna sytuacja niestety ;(
Możecie napisać, co właściwie trzeba by dokupić np. na multiversum albo coś, żeby zapełnić dziury w egmontowskim Marvel Now? Jako fan X-Menów zorientowałem się, że fajnie by było dokupić Wolverine and the X-Men od początku, X-Men: Legacy i X-Men (w sensie X-Women). Coś jeszcze? W czym Wolverine stracił healing factor?


Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3912 dnia: Kwiecień 28, 2018, 10:24:11 pm »
No to jest skandal co właśnie czytam, do jasnej ciasnej albo wydajemy coś z sensem albo lecimy w ciula i serwujemy klientom wybrakowany towar, dawno nie było takiej sytuacji żeby w regularnej serii nie dać tomu w którym dzieją się kluczowe dla eventu kwestie :evil:

Tak ciężko było wypuścić i zaplanować serię w której równomiernie odbywają się sceny uniemożliwiające sensowne poruszanie się po kluczowej serii Marvela? Przecież po to dostajemy Avengers, New Avegers i pozostałe eventy aby otrzymać główny zarys serii Hickmana.

Wstyd!!!

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3913 dnia: Kwiecień 29, 2018, 09:53:16 am »
https://multiversum.pl/p/1039/42322/wolverine-vol-01-hunting-season-sc-now--marvel-tomy.html
https://multiversum.pl/p/1039/49245/wolverine-vol-02-killable-sc-now-supercena--marvel-tomy.html
Dzięki. Z tego, co sprawdzałem, to dzieje się jeszcze przed Bitwą Atomu oraz ostatnim tomem Wolverine and the X-Men (to ważne, żebym wiedział, gdzie wsadzić na półce).

Ponadto postanowiłem, że najpierw "dobiję" do końca polskiego Marvel Now, a potem będę bawił się w uzupełnianie TPB tych brakujących serii. Trochę tego jest: Savage Wolverine, Cyclops, Nightcrawler, X-Men Legacy, X-Factor... no cóż, będę miał co robić przez lata.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3914 dnia: Kwiecień 29, 2018, 09:55:50 am »
Cytuj
Trochę tego jest: Savage Wolverine, Cyclops, Nightcrawler, X-Men Legacy, X-Factor... no cóż, będę miał co robić przez lata.

Amazing X-Men też rozważ ;)

 

anything