Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3525 dnia: Wrzesień 29, 2017, 07:54:09 am »
Dajcie znać jak Wam podszedł najnowszy Wolverine. Na razie wstrzymuję się z zakupem, bo zastanawiam się czy nie zrobić takiego myku, że w ogóle odpuszczę sobie tę serię z Egmontu i zakupię Śmierć Wolverine'a z WKKM.
@mkolek swego czasu pisał, że dwa pierwsze tomy nie są wymagane do zrozumienia finalnego zakończenia, no ale jeśli sama historia poprzedzająca główne wydarzenie będzie scenariuszowo w porządku to jednak zaopatrzę się w te tomy.

Nie wiem czy było o tym wspomniane na forum, ale Trzy miesiące do śmierci tłumaczy Sebastian Smolarek, czyli ten Pan z postu powyżej  :wink:

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3526 dnia: Wrzesień 29, 2017, 08:19:03 am »
Jak dla mnie słabe i nic nie wnosi. Wystarczy sama Śmierć.

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3527 dnia: Wrzesień 29, 2017, 09:20:29 am »
No i na taką odpowiedź właśnie liczyłem. Dziękuję bardzo.  :biggrin:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3528 dnia: Wrzesień 30, 2017, 10:01:29 am »
Nadaje się, któraś z tych serii X-Men wydanych przez Egmont do czytania?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3529 dnia: Wrzesień 30, 2017, 10:08:41 am »

Wszystkie się nadają. Niektórzy tępią na tym forum All New X-Men (zupełnie bez powodu sensownego, dodam), inni nie do końca podchwytują Aaronowe spojrzenie w zabawnym zasadniczo Wolverine&XMen. Ale generalnie znośnie się te wątki plotą.


Edit: Z uwag praktycznych - najlepsza, w powszechnym odczuciu (moim tez na wysokości rezydencji Chrisa Bachalo jako rysownika przynajmniej) seria, jaką jest Uncanny X-Men zazębia sie z All New X-Men, więc samodzielne jej czytanie nie daje pełni komfortu. Ale też się da.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2017, 10:21:31 am wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3530 dnia: Wrzesień 30, 2017, 10:27:04 am »
Ale można czytać to oddzielnie? Żeby nie wyszło, że historyjka zaczyna się w jednej serii rozwija w drugiej a kończy w trzeciej. Tak sobie pomyślałem, że wykorzystam tę promocję w Merlinie i obkupiłem się w Deadpoola i Thora a przeczytałbym jeszcze coś o mutantach (lubiłem ich w TM-Semic i te kolekcyjne WKKM też mi podeszły), ale wybiorę jedną serię. Którą byś polecił, z tego co czytałem w opiniach to do mnie osobiście przemawia Uncanny, zawsze lubiłem Cyclopsa, mimo że nudziarz a zmiana charakteru postaci wydaje się sensowna.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3531 dnia: Wrzesień 30, 2017, 10:37:11 am »

I All New i Uncanny pisze Bendis. I nie zawsze się martwi o to, co może czytelnika jednej z tych serii skonfundowac, jeśli nie czyta drugiej. Na pewno dobrze jest przeczytać pierwsze dwa tomy ANXM, by dobrze sie czuć w zaczynającej się wtedy drugiej serii. Później juz można sobie radzić, ewentualnie sięgając jeszcze po po swojemu udany crossover, jakim jest Proces Jean Grey.


A Wolverine&X-Men kroczą swoimi drogami zasadniczo. Jeśli lubisz Aarona - zachęcam.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3532 dnia: Wrzesień 30, 2017, 10:44:24 am »
Nie konfudują mnie takie rzeczy czego nie będę wiedział, to albo wywnioskuję z fabuły, albo sobie dopowiem. Najwazniejsze, aby to nie było na bezczelnego zmuszanie czytelnika do kupowania wszystkiego. A więc Uncanny, pasuje mi. Ten proces widzę też wygląda ciekawie, zawsze miałem słabość do Jean, ale to widzę Strażnicy Galaktyki są. A jak ta seria wiesz może?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3533 dnia: Wrzesień 30, 2017, 10:50:27 am »
Nie czytałem czwartego tomu, ktory wyszedł. Ale te wcześniejsze spłynęły po mnie jak deszczówka po Groocie.  Chyba właśnie Groota ogniskowej opowieści poświęcony zeszyt w trzecim wydaniu zbiorczym był jedyna rzeczą godną uwagi w ramach tej serii. Poza wspomnianym "Procesem...".
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3534 dnia: Wrzesień 30, 2017, 10:54:22 am »
Ok. Czyli Uncanny plus Proces. Dzięki bardzo.

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3535 dnia: Wrzesień 30, 2017, 11:17:42 am »
Tylko weź pod uwagę, że Jean którą lubisz to inna Jean niż ta która występuje w podanych komiksach. Ta jest rozwydrzoną smarkulą, która wkurza mnie prawie na każdym kadrze. Co do Cyclopsa, to ten występujący w Uncanny jest fajnie przez Bendisa prowadzony. To seria która najwięcej obiecuje i która ma momenty do aspirowania na naprawdę świetny run, tylko że końcówka przynosi dziwne zabiegi fabularne. Mimo wszystko warto przeczytać, tak samo jak wolverine i x-men. Proces Jean Grey to mocno średnia, żeby nie powiedzieć słaba historia, która jest jednak istotna dla czytających All new x-men.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3536 dnia: Wrzesień 30, 2017, 11:24:51 am »
(Rzut oka przez ramię, czy nikt nie podgląda) zobaczymy może jakoś to przeżyję zawsze miałem słabość do rudzielców. Wszedłem na marvel i seria ma 35 zeszytów czyli u nas jest mniej więcej w połowie? Jest jeszcze jakaś Bitwa Atomu a to to, to co to takiego?

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3537 dnia: Wrzesień 30, 2017, 11:47:14 am »
Bitwa Atomu to event z okazji którejś tam rocznicy serii X-men. Łączy numery serii Uncanny, All new, Wolverine & x-men oraz X-men (u nas niewydawana) plus dwa one-shoty. Jest słaba, jeżeli nie chcesz czytać All new to wystarczy przeczytać streszczenie.


Edit: jeszcze odnośnie Uncanny. Tak, cała seria to 35 zeszytów + annual (genialny!) + 3 specjale (takie sobie, nie są powiązane fabularnie z główną serią).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2017, 11:59:55 am wysłana przez cro_no »

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3538 dnia: Wrzesień 30, 2017, 12:25:44 pm »
To Bitwę odpuszczam. Ciekawe czy się ten annual gdzieś znajdzie?

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3539 dnia: Wrzesień 30, 2017, 04:04:33 pm »
Ten annual razem z annualem All new x-men (bo historia w nim opowiedziana jest podzielona na te dwa komiksy) jest istotny z punktu widzenia fabuły Uncanny x-men, dlatego uważam że Egmont go gdzieś zamieści. Nie wiem czy w oryginale był w jakimś trejdzie, ale podejrzewam że nie. Niemniej, na horyzoncie jest kolejny event - Black Vortex, w skład którego wchodzą m.in. 2 zeszyty All New X-men, które to zeszyty ni z gruchy ni z pietruchy marvel wrzucił to normalnego trejda z All new. Jeżeli Egmont wyda Black Vortex jako osobny komiks (jak Bitwę Atomu czy Grzech pierworodny) to myślę że nie będzie dublował tych dwóch zeszytów tylko wrzuci te annuale. A że Egmont może ingerować w oryginalne wydania pokazał przykład Strażników Galaktyki. No ale, pożyjemy, zobaczymy.