trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3300 dnia: Czerwiec 20, 2017, 05:31:05 pm »
Ale i tak to będzie stówa. A mogli by to upchać jak Rebirth i wydać w trzech. Ale rozwlekają jak Infinity.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3301 dnia: Czerwiec 20, 2017, 07:24:01 pm »
Czas się kończy tylko pod koniec.  :wink:
Tak na upartego to wszystko, co ma koniec, kończy się przez cały czas jego użytkowania - nie tylko pod koniec, ale i na początku. Czas musiałby zostać zatrzymany, aby się nie kończył.

Offline LucasCorso

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3302 dnia: Czerwiec 20, 2017, 07:42:01 pm »
Czy ktoś tu nie ma na imię Zenon? Albo pochodzi z Elei?
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3303 dnia: Czerwiec 20, 2017, 10:07:15 pm »
Wersja robocza, na razie brak Spiderman, Deadpoola oraz Hawkeye. X-meni dostaną swoją własną wizualizację. Widzisz bazylku tu najlepiej widać dlaczego Egmont robi to lepiej niż Hachette.  :wink:
http://i.imgur.com/qFDogvF.jpg

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 02:20:47 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3304 dnia: Czerwiec 20, 2017, 11:56:49 pm »
MN jest lepsze, bo tańsze. Tutaj zawsze Egmont będzie do przodu i tego nie zaprzeczę. A po wyjęciu TRO i SW 15 z naszej listy, niestety stracimy eventowe continuity Kolekcji. Ale to wszystko wina Egmontu. ;)

Offline m010ch

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3305 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:22:10 am »
Wersja robocza, na razie brak Spiderman, Deadpoola oraz Hawkeye. X-meni dostaną swoją własną wizualizację. Widzisz bazylku tu najlepiej widać dlaczego Egmont robi to lepiej niż Hachette.  :wink:

Weź to zmniejsz albo nie embeduj zdjęcia tylko linkuj do niego - odczytanie tej strony wątku na iPadzie powoduje wywalenie się przeglądarki :wink:

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3306 dnia: Czerwiec 21, 2017, 02:32:38 am »
MN jest lepsze, bo tańsze. Tutaj zawsze Egmont będzie do przodu i tego nie zaprzeczę. A po wyjęciu TRO i SW 15 z naszej listy, niestety stracimy eventowe continuity Kolekcji. Ale to wszystko wina Egmontu. :wink:
Bazyl chyba ci się mózg ugotował. Nic nie stało na drodze Hachette aby zostawili listę Marvel Now UK. Wierz mi naprawdę chciałbym aby tak było, wtedy było by świetne odniesienie i możliwość porównania zarówno jakości oraz co do sprzedaży tych samych pozycji. Uważam jednak że Hachette pierwszy raz stchórzyło bo wiedziało, że odniesie porażkę finansową. Sam wiele razy pisałeś na tym forum aby zwrócić im uwagę żeby były zmiany z Marvel Now i posłuchali a teraz rzucasz wszędzie błotem bo nie będą dublować tego co Egmont zaplanował. Włącz człowieku myślenie, zamiast cieszyć się że będą nowe tytuły z Marvel Now w kolekcji to ty obwiniasz o to Egmont? O nowe tytuły? Jesteś nienormalny. Przecież ci udowodniłem że Avengers TRO będzie w niższej cenie niż byłoby w kolekcji i ty osoba cały czas pisząca o wysokich cenach nagle odwracasz kota ogonem i krzyczysz że powinno być drożej? Naprawdę zlasował ci sie mózg totalnie. Nie mamy o czym rozmawiać.

A co do linkowanej grafiki to totalnie nie zrozumiałeś o co mi chodzi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2017, 07:12:31 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3307 dnia: Czerwiec 21, 2017, 07:22:12 am »
@mkolek81
Dajże już spokój. Sprawdź swoje wcześniejsze posty i zobacz ile razy już "to" pisałeś  :smile:
Już tyle osób pisze żebyś odpuścił a ty dalej uparty jak Bazyl.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3308 dnia: Czerwiec 21, 2017, 08:59:57 am »
Mi chodzi tylko o fakt, że gdyby TRO i SW zostały w WKKM PL to Egmont by powtarzał tomy po kolekcji. I to by było piękne i warte tego dopłacenia. :) A tak jakieś zakulisowe rozgrywki zabrały mi tą satysfakcję. Za wszystko inne zapłacę kartą Mastercard. :D


I oczywiście cieszę się, że dodano klasyki takie jak Dr Strange i Warlock oraz że będą nowe Marvel Now. Ale zostawiono nam Infinity (dobrze bo swoją egmontową już sprzedałem). I teraz ta Infinity i Original Sin będą niekompletne bez SW. A przecież od początku dostawaliśmy w Kolekcji wszystkie kolejne eventy. Civil War 2 też dostaniemy w 2019. Dlatego brak SW jest widoczny.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3309 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:12:15 am »
Cytuj
Civil War 2 też dostaniemy w 2019. Dlatego brak SW jest widoczny.

Pewny jesteś ? Może w UK wyjdzie w ramach WKKM ale w Polsce mogą też usunąć jak SW ;)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3310 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:46:40 pm »
Wpis Aniona z zapowiedzi New Avengers vol 4 na FB WKKM:

"UWAGA! New Avengers i Avengers zbiegają się ze sobą! Pozostałe numery New Avengers znajdziecie w czterech tomach AVENGERS: CZAS SIĘ KOŃCZY, które ukażą się w przyszłym roku."

Jakby jeszcze jakieś wątpliwości były  :smile:

Offline Murazor

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3311 dnia: Czerwiec 22, 2017, 06:15:41 pm »
Przeczytałem drugi tom Ms. Marvel. Ogólne wrażenie dużo lepsze niż tom pierwszy. Największą zaletą dla mnie są rysunki. Fabularnie podobne do pierwszego tomu, ale jest trochę więcej akcji i to bardzo ciekawie napisanej. Jest łotr, są pojedynki z nim. Atak na szkołę, martwienie się o rodzinę i znajomych z normalnego życia. Przypomina Spidermana i jego nieudolne początki oraz obawę o bliskich. Nawiązania do religii są (przynajmniej dla mnie) dużo mniej zauważalne i ładnie komponują się w opowiadaną historię, dodają trochę humoru, uspokajają akcję.

Jest zapowiedź 3 tomu "Zdruzgotana", w którym "Kamala poruszy serce Lokiego". Sprawdziłem sobie o czym jest ten tom, bo trochę gryzł mi się z nim tytuł. Oryginał to "Crushed" od słowa crush, w tym wypadku oznaczającego zauroczenie. Cytat z opisu tomu: "Yup, it’s a special Valentine’s Day story featuring Marvel’s favorite charlatan, Loki! And when a mysterious stranger arrives in Jersey City, Ms. Marvel must deal with...a crush! Because this new kid is really, really cute.". Czyli trochę wpadka tłumacza.

Największym minusem, przynajmniej dla mnie są nieszczęsne nawiązania do Marvelowych eventów/crossoverów. Fajna historia, dobrze się rozwija, ale musi się pojawić wstawka o bombie terrigenowej (rozumiem jej geneza), ale pojawia się Wolverine bez mocy. Jest Meduza współpracująca z Kapitanem Ameryką. Czuć, że brakuję zaplecza dla takiego "niedzielnego" czytacza aktualnych wydarzeń Marvela jak ja. Podobnie, a nawet gorzej było jak czytałem serię Magneto. Nawiązania do axis, czy tam original sina, crossover z Uncanny Avengers. A chciałem sobie tylko poczytać o Magneto.. :neutral:

Offline marian381

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3312 dnia: Czerwiec 22, 2017, 06:54:39 pm »
Ja jeszcze nie czytałem drugiego tomu Ms Marvel, ale jak jest lepszy od pierwszego, to będę musiał chyba przyspieszyć lekturę. Szkoda tylko, że na trzeci tom przyjdzie nam czekać, aż do grudnia.  :sad:

New Avengers tom 4: Doskonały świat - prezentacja komiksu

W galerii okładek oprócz tych oryginalnych znalazły się też dwie okładki alternatywne do zeszytów #18 i #21.

Miss Marvel tom 2: Pokolenie Czemu - prezentacja komiksu

W dodatkach galeria okładek, bardzo fajnych swoją drogą i kilka szkiców plansz.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2017, 06:57:41 pm wysłana przez marian381 »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3313 dnia: Czerwiec 23, 2017, 05:56:09 pm »
Jest zapowiedź 3 tomu "Zdruzgotana", w którym "Kamala poruszy serce Lokiego". Sprawdziłem sobie o czym jest ten tom, bo trochę gryzł mi się z nim tytuł. Oryginał to "Crushed" od słowa crush, w tym wypadku oznaczającego zauroczenie. Cytat z opisu tomu: "Yup, it’s a special Valentine’s Day story featuring Marvel’s favorite charlatan, Loki! And when a mysterious stranger arrives in Jersey City, Ms. Marvel must deal with...a crush! Because this new kid is really, really cute.". Czyli trochę wpadka tłumacza.


Czytałem w recenzji (uwaga, pewne spoilery w linku), że TPB bierze swój tytuł nie od zeszytu z Kamalą i Lokim (Ms. Marvel #12), tylko od trzyczęściowego story arcu z Ms. Marvel #13-15. W każdym razie zobaczymy - może fabuła jakoś to uzasadni.


Szkoda tylko, że na trzeci tom przyjdzie nam czekać, aż do grudnia.  :sad:


Bo to już chyba będzie ostatnia Kamala przed Secret Wars.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Murazor

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3314 dnia: Czerwiec 23, 2017, 06:02:32 pm »
Aha, no to okej. W takim razie po angielsku jest świetnie dopasowany do dwóch historii, fajny zabieg :smile:

Jak się chwilę dłużej zastanowiłem to Zdruzgotana też może dotyczyć wątku Kamali z Lokim, jeżeli on jej złamie serce. Chociaż znając Lokiego to będą jeszcze nogi i przynajmniej jedna ręka :razz:

 

anything