trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pucek_miszcz

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3195 dnia: Kwiecień 29, 2017, 05:25:47 pm »
A tak na serio to Spider-Man, Thor, Ms Marvel, Hawkeye i Avengers/New Avengers (to ostatnie to cała saga obejmująca dwie serie i eventy) :wink:

Z klasyki Marvela na tą chwilę tylko Punisher.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Murazor

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3196 dnia: Kwiecień 29, 2017, 06:28:03 pm »
Z klasyki Marvela na tą chwilę tylko Punisher.
Ja bym dorzucil Elektre assassin jeszcze.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3197 dnia: Kwiecień 29, 2017, 06:28:57 pm »
Panowie, co z do tej pory wydanych rzeczy w ramach Marvel NOW i klasyki Marvela jest warte uwagi? Interesują mnie tylko bardzo dobre rzeczy, one-shoty oraz w miarę zamknięte historie tak żeby dało się to objąć rozumem bez przeczytania 20 innych rzeczy :wink:

Z tego co przeczytałem do tej pory powyższe warunki spełnia wyłącznie "Elektra".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3198 dnia: Kwiecień 29, 2017, 06:29:56 pm »
To raczej będzie to wydanie Original Sin https://www.amazon.com/Original-Sin-Jason-Aaron/dp/0785154914
zbierające: Point One 1 (Watcher story), Original Sin 0-8

To w dwóch tomach WKKM (jak wyjdą) będzie dodatkowo: Original Sins 1-5 i Original Sin: Annual

Offline p3rshing

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3199 dnia: Kwiecień 29, 2017, 07:01:31 pm »
Ha czyli mam nosa bo na razie jedyne rzeczy jakie z tych serii kupiłem to: Elektra, Punisher Max i Thor ;-) Kupowałem trochę w ciemno.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3200 dnia: Kwiecień 29, 2017, 07:11:20 pm »
Zakladam, ze do tej pory nie miales duzej stycznosci z superhero, dlatego zebys sie nie zniechecil i bezbolesnie cos sobie z tego poczytal, z klasyki Marvela polecam jedynie Punishera Max Ennisa; jesli zas chodzi o Elektre: Assassin, to ryzykowna sprawa, bowiem jest to komiks raczej kontrowersyjny, niemal ze czysta forma komiksowa, eksperyment niczym jakis komiksowy Witkacy superhero i pewna grupa ludzi go uwielbia, a reszta go nie trawi.

Z Now, to przede wszystkim nie sluchalbym Bazyla, a jesli chodzi o konkretne serie to w kolejnosci:

1. Thor;
2. Wolverine i X-Men;
3. Superior Spider-man - przydaje sie cos tam na poczatek wiedziec jak doszlo do zawiazania niektorych watkow, ktore wystepuja w komiksie, ale niekoniecznie, i nawet bez tego serie czyta sie plynnie i raczej przyjemnie;
4. Ms. Marvel - troche ryzkowne, bo komiks taki troche jakby glownie dla nastolatek, ale nic nie trzeba wiedziec na wstepie i np. mnie sie podoba, pomimo iz raczej nastolatka nie jestem.

Natomiast na razie pominalbym calkowicie wszystkie serie o Avengers, bo mocno pozakrecane i posplatane to wszystko z przeszloscia i miedzy soba, podobnie serie o X-men, pomijajac wymieniona powyzej.

EDIT: jeszcze z Now, zapomnialem o Hawkeye'u, swietne komiksowo, nieco mniej fabularnie, ale warto sprobowac chocaz 1. tom.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2017, 07:21:38 pm wysłana przez KukiOktopus »

endriu84

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3201 dnia: Kwiecień 29, 2017, 07:13:28 pm »
Czy:
- Grzech pierworodny: Thor i Loki - Dziesiąty Świat
- Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man
mozna sobie spokojnie odpuscic, jesli nie jest się zainteresowanym tymi bohaterami?

Zastanawiam się na ile mozna tez zrozumiec podstawowy tom "Grzechu pierworodnego", bez znajomosci historii do niego zmierzających.

Offline p3rshing

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3202 dnia: Kwiecień 29, 2017, 08:46:01 pm »
Zakladam, ze do tej pory nie miales duzej stycznosci z superhero, dlatego zebys sie nie zniechecil i bezbolesnie cos sobie z tego poczytal, z klasyki Marvela polecam jedynie Punishera Max Ennisa; jesli zas chodzi o Elektre: Assassin, to ryzykowna sprawa, bowiem jest to komiks raczej kontrowersyjny, niemal ze czysta forma komiksowa, eksperyment niczym jakis komiksowy Witkacy superhero i pewna grupa ludzi go uwielbia, a reszta go nie trawi.

Z Now, to przede wszystkim nie sluchalbym Bazyla, a jesli chodzi o konkretne serie to w kolejnosci:

1. Thor;
2. Wolverine i X-Men;
3. Superior Spider-man - przydaje sie cos tam na poczatek wiedziec jak doszlo do zawiazania niektorych watkow, ktore wystepuja w komiksie, ale niekoniecznie, i nawet bez tego serie czyta sie plynnie i raczej przyjemnie;
4. Ms. Marvel - troche ryzkowne, bo komiks taki troche jakby glownie dla nastolatek, ale nic nie trzeba wiedziec na wstepie i np. mnie sie podoba, pomimo iz raczej nastolatka nie jestem.

Natomiast na razie pominalbym calkowicie wszystkie serie o Avengers, bo mocno pozakrecane i posplatane to wszystko z przeszloscia i miedzy soba, podobnie serie o X-men, pomijajac wymieniona powyzej.

EDIT: jeszcze z Now, zapomnialem o Hawkeye'u, swietne komiksowo, nieco mniej fabularnie, ale warto sprobowac chocaz 1. tom.

Dzięki Kuki. W superhero zielony nie jestem, trochę przeczytałem, ale mam mega braki jeśli chodzi o np. avengers itp. Tutaj słuszne są Twoje uwagi. Przypuszczam, że nie połapałbym się w tym. Elektrę,  Punishera i Thora wydanych w ostatnim czasie mam juz za sobą. Elektra spoko choć momentami odjechana. Punisher świetny (zachęca do poszukania Born, którego nie będzie w serii Egmontu). Thor ciekawy, ale mam przypuszczenia, że kolejne 2 tomy mogą zacząć mnie już męczyć.
Zachęciłeś mnie do Spiedermana. Nie jest to jakoś uwielbiana przez mnie postać, ale dam szansę. Muszę nadrobić Marvela bo do tej pory z superhero czytałem głównie DC

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3203 dnia: Kwiecień 29, 2017, 09:42:32 pm »
Mysle, że i z Avengers, i z X-men, i w ogole we wszystkim bys sie polapal, tylko ze, po pierwsze, niekiedy to "polapywanie" mogloby byc nieco niekomfortowe, bo trzeba by bylo doczytywac w necie, a po drugie, troche kosztowne, bo stosunkowo duzo tomow lacznie te wszystkie serie maja, i rezultacie moglbys sie zniechecic. A przeciez chodzi o to, zeby przynajmniej w komiksach robic sobie dobrze, a nie sie katowac niczym, nie przymierzajac, podczas lektury opisow przyrody w Nad Niemnem ;-)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3204 dnia: Kwiecień 29, 2017, 11:01:39 pm »
Bardzo mnie cieszy, że Kuki poleca Wolverine i X-Men. Tak dużo ludzi nie lubi tej serii, aż mi się serduszko kraje.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3205 dnia: Kwiecień 29, 2017, 11:40:52 pm »
To ja napisze, ze tego omniaka Wolverine & X-men kupilem jakos zaraz po jego ukazaniu ze wzgledu Aarona, ale tez zeby dociazyc dolna polke regalu celem zwiekszenia jego stabilnosci (u mnie to wazna rola omniakow). Przeczytalem jednak dopiero pod wplywem Twoich rekomendacji, bo choc zbieram omniaki, to nie lubie ich czytac, bo sa nieporeczne. Oczywiscie mam tez te trejdy od Egmontu. Szkoda tylko, ze u nas nie puscili tego od poczatku, ograniczajac sie jedynie do formalnego zakresu Now.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3206 dnia: Kwiecień 29, 2017, 11:47:01 pm »
Mogliby te niewydane tomy (1-4) wydać w jednym "Marvel Classic" i wyszedłby tom około 450 stron.
Też polecam Wolverine and The X-Men  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2017, 11:51:45 pm wysłana przez JanT »

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3207 dnia: Kwiecień 30, 2017, 12:21:58 am »
OT, ale wiecie co Panowie? Jedna biedna Harley Quinn wciąga cały ten Marvel Now wybielonym noskiem. I to na jednym wdechu. :cool:
Drugi tom dał mi więcej radochy niż cała ta (dotychczas przeczytana) linia konkurencji - zresztą w "dwójce" nieźle pocisnęli Marvelowi.  :wink:
@p3rshing - chcesz coś lekkiego i odrobinę świrniętego - weź HQ.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3208 dnia: Kwiecień 30, 2017, 12:35:22 am »
Nie da sie ukryc, ze duzo w tym prawdy jest. Ale Harley jedzie w zupelnie innej tonacji niz mniej lub bardziej kipiacy powaga Marvel Now, no moze pomijajac Ms. Marvel i wlasnie wspominany Wolvie & X-men, chocaz ten ostatni tez jest taki z przymrużeniem oka, co wlasnie stanowi dla mnie jedna z jego podstawowych wartosci.

Offline amsterdream

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3209 dnia: Kwiecień 30, 2017, 01:20:56 am »
To już zależy co kto lubi i czego oczekuje od komiksów superhero. Ja pierwszego tomu HQ nawet nie doczytałem do końca. Tymczasem jestem po lekturze kolejnego tomu New Avengers i to jest zdecydowanie typ komiksu superbohaterskiego, który najbardziej mi podchodzi. Hickman doskonale bawi się w piaskownicy zwanej Marvelem i nie mogę odżałować tego, że po Secret Wars odszedł z wydawnictwa.