trawa

Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1065228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3165 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:33:59 pm »
Jeżeli takie masz zdanie na temat pierwszego tomu to raczej odpuść, to nie lektura dla Ciebie. Serio. Top tej serii to właśnie pierwsze 2 tomy, kolejne są odrobinę słabsze ale to nadal świetny poziom.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3166 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:42:51 pm »
I właśnie z tego konkretnego powodu go wziąłem. Ale na chwilę obecną wzorcem tego typu komiksu (piszę za siebie rzecz jasna) jest "Haszetowa" She-Hulk. Tymczasem obok "Hulczycy", która jest właśnie lekka, świeża i bezpretensjonalna, a przede wszystkim zabawna "Hawkeye" nawet nie stał (gdzie mu się mierzyć z zeszytem z pozwem przeciw J.J.J.)
Odniosłem dokładnie odwrotne wrażenie. Że to humor w Hulczycy nie był ani świeży ani bezpretensjonalny, a momentami wręcz wymuszony, czego z kolei nie mogę powiedzieć o dziele Fractiona i Aji. Tam zresztą przede wszystkim zabrakło mi dobrze  napisanej,  dającej się lubić postaci. Co jak co, ale w runie Fractiona łucznik jest do tego stopnia przyziemnym "swoim chłopem", że - nawet jeżeli się z nim nie utożsamiam - to mogę go sobie wyobrazić jako swojego dobrego, w kółko pakującego się w kłopoty kumpla.

To samo obiecywano mi po pierwszym tomie "W&X-Men". Na dniach zabieram się za drugi i zobaczymy czy poziom faktycznie się podniesie.  :roll:
Jestem jedną z tych obiecujących osób. Ale też z drugiej strony ja nie mam w tyłku wielkiego kija od szczotki i cyrk, co to przybył do miasta czytałem bez bólu, a nawet z zauważalną przyjemnością. To jest ten poziom lekkich głupotek, kiedy bawisz się razem z twórcą tym, co jeszcze da się tu wymyślić.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3167 dnia: Kwiecień 25, 2017, 11:45:53 pm »
Top tej serii to właśnie pierwsze 2 tomy, kolejne są odrobinę słabsze ale to nadal świetny poziom.

Czyli ten kolejny tom mogę wziąć i zobaczyć za co dają Eisnera. ;)

Odniosłem dokładnie odwrotne wrażenie. Że to humor w Hulczycy nie był ani świeży ani bezpretensjonalny, a momentami wręcz wymuszony, czego z kolei nie mogę powiedzieć o dziele Fractiona i Aji.

To tutaj mamy faktycznie zupełnie przeciwstawne odczucia.

Tam zresztą przede wszystkim zabrakło mi dobrze  napisanej,  dającej się lubić postaci.

No jak to?  :shock: A Spidey?  :???:
Ale serio: kto w "H." przebił Sheilę Hulkowitz?

Co jak co, ale w runie Fractiona łucznik jest do tego stopnia przyziemnym "swoim chłopem", że - nawet jeżeli się z nim nie utożsamiam - to mogę go sobie wyobrazić jako swojego dobrego, w kółko pakującego się w kłopoty kumpla.

No właśnie tutaj też jest to minimalnie irytujące (ale przyznaję - pod kątem ciągłego pakowania się w kłopoty mam wybitnie negatywne skrzywienie po Reinmarze von Bielau ), przy czym mam świadomość, że to może być wina faktu, że to zbiór kilku zeszytów (gdyby tekst "No dobra. Źle to wygląda" czytać raz na miesiąc nie raziłby tak jak oglądanie go co 5-7 minut... w tym momencie to się zwyczajnie powtarza).
 
Jestem jedną z tych obiecujących osób. Ale też z drugiej strony ja nie mam w tyłku wielkiego kija od szczotki i cyrk, co to przybył do miasta czytałem bez bólu, a nawet z zauważalną przyjemnością. To jest ten poziom lekkich głupotek, kiedy bawisz się razem z twórcą tym, co jeszcze da się tu wymyślić.

Ja w takim razie chyba mam większą szczotkę (auć!), bo pierwszy tom uważam za głupawy... Starzeję się chyba...  :doubt:
W ogóle na bazie swojej raczej skromnej lektury MN odnoszę wrażenie, że ta linia wycelowana jest w średnio rozgarniętego hamerykańskiego jedenastolatka.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3168 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:47:41 am »
Skreśl "hamerykańskiego", zamień "niezbyt rozgarniętego" na "przeciętnego" i "jedenastolatka" na "nastolatka" i nawet się z Tobą zgodzę. Tylko stwierdzenie, że popularny komiks dla masowego odbiorcy jest popularnym komiksem dla masowego odbiorcy nagrody za odkrycie roku nie zdobędzie.


A tak już bez taniego sarkazmu - czytając twoją wypowiedź nie potrafię zrozumieć czego oczekiwałeś po Marvel Now, a to mnie z kolei oddala od zrozumienia dlaczego te oczekiwania nie zostały spełnione. A WatXM faktycznie jest głupawy!

Offline Leyek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3169 dnia: Kwiecień 26, 2017, 06:42:11 pm »
To samo obiecywano mi po pierwszym tomie "W&X-Men". Na dniach zabieram się za drugi i zobaczymy czy poziom faktycznie się podniesie.  :roll:


Drugi tom to duża zwyżka formy, ale trzeci mocno rozczarowuje. Chaotyczny, brak ładu i składu, głupkowate rozwiązania - ten dzieciak jako szef Hellfire Club (może odbiór byłby lepszy gdybyśmy dostali serię od początku) i rysunkowo mocny spadek po świetnym Perezie w tomie 2. Czytałem go z 4 dni (przyszedł mi wtedy Paper Mario i wolałem w wolnej chwili pograć, niż czytać średniaka).


Hawkeye t.1 dla mnie scenariuszowo ok + świetne i bardzo dobre rysunki. Nie doczytałem tylko jeszcze tego dodatkowego zeszytu bo tam rysunki mnie odrzuciły.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3170 dnia: Kwiecień 26, 2017, 08:37:26 pm »
czytając twoją wypowiedź nie potrafię zrozumieć czego oczekiwałeś po Marvel Now, a to mnie z kolei oddala od zrozumienia dlaczego te oczekiwania nie zostały spełnione.

Po MN oczekiwałem/oczekuję nadal(?) tego co po komiksach jako takich: rozrywki na jakimś tam sensownym poziomie. Będąca de facto zabawą w wydłubywanie rodzynek z ciasta WKKM zapewnia mi tę rozrywkę oferując co jakiś czas dobre historie. Tak samo te nieliczne czytane przeze mnie komiksy luźno albo wcale nie powiązane z superhero.
Tego właśnie oczekuję po MN. Rzecz w tym, że po kilkunastu latach bez komiksów i kilku z Kolekcją mogę mieć w jakiś tam sposób nieadekwatne do sytuacji wymagania. Tutaj przyznaję się do bicia.
Być może właśnie dlatego MN na chwilę obecną mnie rozczarowuje. Wraz z Kolekcją przeżyłem lekki szok poznawczy w zakresie tego jak komiks poszedł do przodu od czasów Semica. Tymczasem MN to było nie było komiksowa codzienność.
A tutaj chciałoby się czytać jak najwięcej historii typu "Astonishing X-Men", "Spidey-Blue", czy choćby "Single Green Female". Tych zaś w tej linii wydawniczej nie bardzo widzę. Stąd te moje marudzenia. Może dziwnie to zabrzmi, ale Hachette chyba mnie rozpuściło i dlatego zderzenie z codziennością MN jest jakie jest.
Owszem - nie mogę wykluczyć, że MN zwyczajnie nie jest dla mnie. Może trzeba będzie pozostać przy Kolekcji, Marvel Classic (+ew. MN U:X-Men, bo do mutantów mam więcej cierpliwości niż do całej reszty) i próbować innych wydawnictw. Pożyję, zobaczę.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3171 dnia: Kwiecień 28, 2017, 10:13:41 am »
New Avengers Inne Światy trochę mnie zawiodły. Liczyłem na większą ingerencję Illuminatów a oni tylko się przyglądali przez ten Most. No i rysunki mniej mi się podobały niż w 1 tomie. Tu były bardziej rozmyte, a potem takie jakieś zimne, mniej szczegółowe.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3172 dnia: Kwiecień 28, 2017, 01:37:19 pm »
Całe Marvel NOW na 2017:

Lipiec 2017
- Avengers 6: Wieczni Avengers
- The Amazing Spider-Man 1: Szczęście Parkera
- Thunderbolts 5: Punisher kontra Thunderbolts

Sierpień 2017
- Grzech Pierworodny
- Deadpool 7: Grzech Pierworodny
- Thor Gromowładny 4: Ostatnie dni Midgardu

Wrzesień 2017

- All-New X-Men 5: Jeden z głowy
- Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki) 4: Strażnicy w rozsypce
- Wolverine 1: Trzy miesiące do śmierci Cz.1

Październik 2017
- Hawkeye 2: Drobne Trafienia
- Grzech Pierworodny: Thor i Loki Dziesiąty Świat
- Uncanny X-Men 4: Kontra SHIELD

Listopad 2017
- Grzech Pierworodny: Hulk kontra Iron Man
- Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki) 5: Grzech Pierworodny
- Wolverine 2: Trzy miesiące do śmierci Cz.2

Grudzień 2017
- Ms. Marvel 3: Zdruzgotana
- Śmierć Wolverine'a
- The Amazing Spider-Man 2: Preludium do Spider-Verse

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3173 dnia: Kwiecień 28, 2017, 02:04:50 pm »
- Wolverine 1: Trzy miesiące do śmierci Cz.1
- Wolverine 2: Trzy miesiące do śmierci Cz.2
- Śmierć Wolverine'a
Już mogę zdradzić, że to są te albumy, o których wspominałem, że będą moje. Plus jeszcze tomy Wolverine by Jason Aarona: Complete Collection z Klasyki Marvela.  :smile:  Podobno Śmierć Wolverine'a ma być w WKKM PL.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3174 dnia: Kwiecień 28, 2017, 02:08:39 pm »
Już mogę zdradzić, że to są te albumy, o których wspominałem, że będą moje. Plus jeszcze tomy Wolverine by Jason Aarona: Complete Collection z Klasyki Marvela.  :smile:  Podobno Śmierć Wolverine'a ma być w WKKM PL.
szkoda że jednak odpuścili te dwa tomy z vol.5 Wolverine, czyli raczej na Kapitana Amerykę od Remendera nie ma co już liczyć.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3175 dnia: Kwiecień 28, 2017, 02:40:08 pm »
czyli raczej na Kapitana Amerykę od Remendera nie ma co już liczyć.
Co wcale nie jest złą wiadomością. ;)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3176 dnia: Kwiecień 28, 2017, 02:41:28 pm »
Jeszcze tylko jeden Hawkeye w tym roku. Na 3 tom będzie trzeba poczekać do 2018 :wink:

O ile Thor i Loki Dziesiąty Świat wiem z czym się je to ''Hulk kontra Iron Man'' jest dla mnie kompletnie obcą rzeczą. Kupić kupie bo kupuje wszystko ale dobre to to :wink: ?

Pyk takie coś na szybko w paincie wyskrobałem. Toż to dzieło sztuki xD


mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3177 dnia: Kwiecień 28, 2017, 02:45:09 pm »
Co wcale nie jest złą wiadomością. :wink:
wiem, wiem a jednak chciałbym

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3178 dnia: Kwiecień 28, 2017, 03:09:52 pm »
Jeszcze tylko jeden Hawkeye w tym roku. Na 3 tom będzie trzeba poczekać do 2018 :wink:
Przecież mówiłem  :smile: Tak samo że zapowiedzą teraz serie 3 tomowe:

3xWolverine
3xOriginal Sin  :badgrin:

Jeszcze mogą coś dodać przed Secret Wars (np Spider-Man 2099).

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3179 dnia: Kwiecień 28, 2017, 03:33:08 pm »
zapowiedzieli Śmierć Wolverine'a czyli na Amazing X-men nie ma co liczyć, pomimo że to 3 tomowa seria, trochę zaczynają przyśpieszać z Marvel Now

miałeś rację Janku że Grzech pierwotny w sierpniu raz z ostatnim tomem Gromowałdnego, co jest nawet ok
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2017, 03:36:18 pm wysłana przez mkolek81 »