Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3150 dnia: Kwiecień 23, 2017, 12:16:11 am »
To tylko zwykly gosciu z łukiem.

I w tym leży siła tego komiksu: całą jego ideą jest to, że opowiada o gościu, który żyje w świecie, gdzie ludzie mają "zbroje. Czary. Supermoce. Superwytrzymałość. Proszki zmniejszające i promienie powiększające. Magię. Moc uzdrawiania", ale sam "walczy przy pomocy kija i sznurka".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3151 dnia: Kwiecień 23, 2017, 05:47:12 am »
Oczywiście moje lekceważenie Hawkeye'a jest żartobliwe. Ja nic do niego nie mam. Podoba mi się jego charakter, podejście do życia i poczucie humoru. Zobaczymy w sierpniu i się go przeczyta. Albo będzie w WKKM albo go dokupię od Egmontu.'Zastrzeżenia teraz miałem tylko dlatego, że do tej pory to był złośliwy dubel. A teraz może nim jednak nie być i mój poziom emocji opada.

Offline Cringer

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3152 dnia: Kwiecień 23, 2017, 01:42:04 pm »
Zastrzeżenia teraz miałem tylko dlatego, że do tej pory to był złośliwy dubel. A teraz może nim jednak nie być i mój poziom emocji opada.
warto komiks oceniać po zawartości, nie po wydawcy.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3153 dnia: Kwiecień 23, 2017, 03:40:16 pm »
Cringer - to pisze - ja zapoznam się z Hawkeyem jak się ostatecznie wyjaśni czy wyda go Hachette czy nie, bo nie chcę mieć dubla, a Hachette ma u mnie pierszeństwo. I spoko, nie ucieknie mi. Wydanie Egmontu będzie zalegać na półkach.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3154 dnia: Kwiecień 23, 2017, 04:51:07 pm »
Cringer - to pisze - ja zapoznam się z Hawkeyem jak się ostatecznie wyjaśni czy wyda go Hachette czy nie, bo nie chcę mieć dubla, a Hachette ma u mnie pierszeństwo.

To w takim razie zgubiłem się: liczy się cena czy pierwszeństwo H.?

Nie wiem o jakie tytuły wnioskowałeś, nie podejmuję się zgadywać na ile odpowiedź była "formalna", natomiast fakt jest faktem - im więcej zmian na liście tomów H. zrobi, im więcej będzie tytułów o które wnioskowaliśmy w petycji i im mniej dubli tym więcej Wydawnictwo na mnie zarobi.
Natomiast trzymać się Go na siłę nie zamierzam - pierwszeństwo ma lepsza oferta.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3155 dnia: Kwiecień 24, 2017, 09:30:36 am »
Skutki weekendu z Marvel NOW!:

"Hawkeye" cz. 1
Dobry, solowy komiks "na uboczu" (to zaleta!). Hawkeye i "She-Hawkeye" mają osobowość. Osobowość ma też nowojorski zaułek. Jak bardzo jest to ponadprzeciętny komiks widać w zestawieniu z zamieszczonym tu zeszytem "Young Avengers"...
Z drugiej strony mam poczucie, że 75% jakości tego komiksu stanowią doskonałe rysunki. Gdy porównać ten tom z pozostałymi pierwszymi zbiorkami ambitniejszych serii Marvel NOW ("Thor", "New Avengers", "Ms. Marvel"), to "Hawkguy" wypada jednak nieco słabiej. Taki poziom "Daredevila" Waida, czyli solidnie, ale do wybitności trochę brakuje. Ale zobaczymy, jak to się rozwinie...
__________

"Avengers" cz. 5
Standardowy poziom tej serii, czyli czyta się nieźle, są nawet jakieś pomysły, ale na drugi dzień nie pamiętam już co tam się wydarzyło. No, może poza tym, że nastąpiło jakieś szacher-macher z Bannerami...

"New Avengers" cz. 3
Mimo że sprawa już się trochę przeciąga i nie następuje w niej istotny przełom, temat inkursji pozostaje nadal ciekawy, a jego powaga stopniowo narasta. Znów dowiadujemy się tego i owego. Świetnie wyszły przy tym dwa pierwsze "lustrzane" zeszyty.

W obu seriach o Avengers z przykrością odnotowuję natomiast spadek jakości rysunków. Do tej pory ich poziom był - pomimo wahnięć - przeciętnie dobry. Znakomici Epting i Yu, doświadczeni Kubert i Deodato (akurat nie lubię, ale doświadczenia nie odmawiam). A tutaj? Larrocę jakoś tolerowałem w "Iron Manie", ale tu jest gorzej. Morales - zupełnie fatalnie. Bianchi jest "jakiś", ale zdecydowanie nie pasował mi do "(New) Avengers"...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Night wolf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3156 dnia: Kwiecień 24, 2017, 01:59:25 pm »
Trochę z innej beczki, jakiś czas temu zrobiłem rozpiskę chronologii marvel now wydanej przez Egmont, znalazłem chwilę więc uzupełniłem o brakujące + dodałem 12 które są zapowiedziane na 100%. Jeśli ktoś widzi jakieś błędy albo ma jakieś sugestie to proszę pisać :)



Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3157 dnia: Kwiecień 24, 2017, 02:26:52 pm »
Larrocę jakoś tolerowałem w "Iron Manie", ale tu jest gorzej.
A to ciekawe, bo ja mam odwrotne uczucia. Moim zdaniem wyrobił się.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3158 dnia: Kwiecień 24, 2017, 04:01:45 pm »
@Night Wolf
Czemu nie dodajesz zaczętych serii do końca? Nawet jak coś urwą to przecież nic się nie stanie.

Offline Night wolf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3159 dnia: Kwiecień 24, 2017, 06:48:50 pm »
@Night Wolf
Czemu nie dodajesz zaczętych serii do końca? Nawet jak coś urwą to przecież nic się nie stanie.
Też przez chwile chciałem dodać ale przerabiane tego wszystkie jeśli zostaną dodane eventy albo jakieś serie zajmie dużo czasu, więc wole się nie wychylać i zostawić to co wiadomo że zostanie wydane na 100% nie 99% :)
I tak za tydzień będzie wszystko wiadomo więc wtedy wszystko uzupełnię więc poco 2x się męczyć :)


Offline marian381

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3160 dnia: Kwiecień 25, 2017, 03:09:53 pm »
New Avengers tom 3: Inne światy - prezentacja komiksu

W dodatkach znalazła się galeria z ośmioma okładkami alternatywnymi.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3161 dnia: Kwiecień 25, 2017, 08:58:24 pm »
Wczoraj dotarła paczka i w pierwszej kolejności wziąłem się za "Hawkeye".
Podsumuję w ten sposób: Marvel musi już naprawdę cienko prząść skoro ten tytuł spotyka się z tak dobrym przyjęciem. Jasne. Czytało się go lekko, łatwo i przyjemnie. Ale.
To są generalnie historyjki na poziomie trudności paska z Garfieldem. Jedyna cokolwiek bardziej skomplikowana opowiastka z kolei zdecydowanie wtórna (mało komiksów w życiu przeczytałem, ale motyw "dopiero co" był w "Alias").
Przy czym żeby sprawa była jasna: to nie jest znowu jakaś wybitna wina tego konkretnego tytułu. Spodziewałem się rzeczy prostych i dostałem prostotę (no, może momentami zbyt dużą - akcja z pościgiem samochodowym i podawaniem kolejnych strzał to naprawdę poziom pierwotniaka). Nie chciałem "dużych wydarzeń" i ich nie było. Ot, taka sobie leciutka lektura. I ok. Akceptuję fakt.
Ale czy mi się teraz wydaje i dopowiadam sobie czy naprawdę czytałem tu opinie, że to obecnie jedna z lepszych rzeczy w MN? Jeśli tak jest faktycznie to Marvel na chwilę obecną reprezentuje sobą bardzo niewiele (parę dni temu odświeżyłem sobie pierwszy tom "Harley Quinn" przed lekturą drugiego i Harley po której nie oczekiwałem żadnych cudów zaproponowała więcej treści). Nawet biorąc pod uwagę sympatię do postaci bardziej przyziemnych dzisiejszy "Hawkeye" do starszych kolegów ma dosyć daleko.
Powtórzę się: nie chodzi mi o stawianie "ciężkich zarzutów" pod adresem tego tytułu. To raczej wyraz zdziwienia aż tak pozytywnymi opiniami całkiem przeciętnego "czytadełka". Ciekaw natomiast jestem bardzo i czekam z niecierpliwością na zeszyt, który dostał "Eisnera".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3162 dnia: Kwiecień 25, 2017, 09:25:49 pm »
To są generalnie historyjki na poziomie trudności paska z Garfieldem.



Czyżbyś szukał ze mną zwady?  :wink:

Ogólnie rzecz biorąc, ja uważam, że Hawkeye jest lekki, świeży i bezpretensjonalny, co stanowi miłą odmianę wobec OLBRZYMICH ZMIENIAJĄCYCH CAŁE UNIWERSUM ZDARZEŃ, PO KTÓRYCH NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE SAMO, jakich na pęczki w innych tytułach. Swobodny humor parę razy wywołał uśmiech na mojej twarzy znacznie skuteczniej niż taki "Deadpool". Na pewno nie powiedziałbym, że była to lektura na poziomie pierwotniaka - największy minus, jaki dostrzegam, to to, że Aja nie rysował całego tomu.

Cóż, każdemu jego gust.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline brzon

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3163 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:06:19 pm »
2 tom "Hawkeye" robi lepsze wrażenie. Cierpliwości :biggrin:
Ciekawy jestem jak przetłumaczą język polski w dialogach :smile:

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3164 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:10:11 pm »
Czyżbyś szukał ze mną zwady?  :wink:

Ja zawsze muszę z kimś zadrzeć...  :roll:
Nie. Nie szukam. ;)

Ogólnie rzecz biorąc, ja uważam, że Hawkeye jest lekki, świeży i bezpretensjonalny,

Jest lekki. Chyba jest bezpretensjonalny, ale czy świeży? Tego akurat nie wiem.

co stanowi miłą odmianę wobec OLBRZYMICH ZMIENIAJĄCYCH CAŁE UNIWERSUM ZDARZEŃ, PO KTÓRYCH NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE SAMO, jakich na pęczki w innych tytułach.

I właśnie z tego konkretnego powodu go wziąłem. Ale na chwilę obecną wzorcem tego typu komiksu (piszę za siebie rzecz jasna) jest "Haszetowa" She-Hulk. Tymczasem obok "Hulczycy", która jest właśnie lekka, świeża i bezpretensjonalna, a przede wszystkim zabawna "Hawkeye" nawet nie stał (gdzie mu się mierzyć z zeszytem z pozwem przeciw J.J.J.)

 
Swobodny humor parę razy wywołał uśmiech na mojej twarzy znacznie skuteczniej niż taki "Deadpool".

Humoru z D. żywcem nie pamiętam, natomiast przy H. uśmiechnąłem się raz (gdy młoda zapomniała kasety i musieli zrobić w tył zwrot), natomiast akcja z szukaniem karty kredytowej jest właśnie na poziomie Deadpool`a. Wręcz żywcem wyjęta z filmu. :)

Na pewno nie powiedziałbym, że była to lektura na poziomie pierwotniaka

Tego akurat nie napisałem - tak oceniłem motyw z pościgiem.
 
Cóż, każdemu jego gust.

Amen.

2 tom "Hawkeye" robi lepsze wrażenie. Cierpliwości :biggrin:

Trzymam za słowo.  8)
To samo obiecywano mi po pierwszym tomie "W&X-Men". Na dniach zabieram się za drugi i zobaczymy czy poziom faktycznie się podniesie.  :roll:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."