Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 350394 razy)

Offline ThePinkFin

• Starszy Mistrz
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3150 dnia: Kwiecień 20, 2017, 06:06:19 pm »
Wole mieć ułożone chronologicznie niż seriami. Wybacz ;(
Zrozumiałbym to, gdyby chodziło o chronologię uniwersum Marvela, a tak masz "Nieskończoność" i 3 tie-iny, potem "Bitwę Atomu" i znowu tie-in do "Nieskończoności", ja bym tak nie chciał, ale, dobra, to nie moja sprawa.

Offline Kijanek

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3151 dnia: Kwiecień 20, 2017, 08:01:34 pm »
Zrozumiałbym to, gdyby chodziło o chronologię uniwersum Marvela, a tak masz "Nieskończoność" i 3 tie-iny, potem "Bitwę Atomu" i znowu tie-in do "Nieskończoności", ja bym tak nie chciał, ale, dobra, to nie moja sprawa.
Każdy układa jak chce :)
Każdy ma jakiś system.
Fajnie MN się prezentuje w kompelcie
Bardzo fajnie to wygląda. Ja niestety sprzedałem duble z WKKM, Thanos Rising i opuściłem GoG 2 i 3, więc na razie nie mam się czym pochwalić. bogi1 trzymam za ciebie kciuki, że dalej będziesz wszystkie polskie Marvele kupował.
Szczególnie jak wyleci z WKKM SS-M, będzie wesoło :D

Offline bogi1

• Zbrojmistrz bracki
  • The Best in the World
« Odpowiedź #3152 dnia: Kwiecień 20, 2017, 09:33:06 pm »
Czy po Procesie Jean Grey można na spokojnie odpuścić sobie GotG? Seria ta zaziębia się z innymi tytułami albo ma jakiś istotny wpływ na uniwersum?

Co do tego pytania jeszcze. Wydaje się, że Bendis popsuł wszystko po Original Sin:
https://www.youtube.com/watch?v=-GG7hGtYmqU

Rant Komiksomaniaka na ten temat od 02:08:29. Miejmy nadzieje, że nadchodzący All-New GotG będą lepsi.

Offline laf

• Pisarz bracki
« Odpowiedź #3153 dnia: Kwiecień 21, 2017, 12:09:57 am »
Przeglądając różne recenzje i opinie można stwierdzić, że Bendis popsuł znacznie więcej i znacznie wcześniej. Nic to, dzięki za odpowiedź, pociągnę jeszcze dalej tą serię.

Offline ThePinkFin

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #3154 dnia: Kwiecień 21, 2017, 03:33:50 pm »
Każdy układa jak chce :smile:
Każdy ma jakiś system.
Masz rację, dlatego napisałem:
dobra, to nie moja sprawa.
:biggrin:

Offline Gashu

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #3155 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:12:35 pm »
Przeczytałem pierwszy tom Hawkeye'a i... poczułem się lekko rozczarowany. Po tych wszystkich internetowych zachwytach spodziewałem się niewiadomo czego, dostałem tymczasem "zaledwie" przyzwoite czytadło (3 pierwsze zeszyty) oraz typową marvelową młóćkę (zeszyty kolejne) nijak nieumywające się do np. takiego Daredevila Bendisa. Kupię pewnie kolejny tom, zawierający nagrodzony Eisnerem zeszyt 11, ale póki co - zupełnie nie czuję, o co tyle krzyku.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline 8azyliszek

• Steward
  • Prorok
« Odpowiedź #3156 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:14:31 pm »
@UP
Właśnie. To tylko zwykly gosciu z łukiem. Zrzynka z Green Arrowa. No zobaczymy - kiedyś kupię to sie przekonam z czym to się je.

Offline Garf

• Szafarz bracki
« Odpowiedź #3157 dnia: Kwiecień 23, 2017, 12:16:11 am »
To tylko zwykly gosciu z łukiem.

I w tym leży siła tego komiksu: całą jego ideą jest to, że opowiada o gościu, który żyje w świecie, gdzie ludzie mają "zbroje. Czary. Supermoce. Superwytrzymałość. Proszki zmniejszające i promienie powiększające. Magię. Moc uzdrawiania", ale sam "walczy przy pomocy kija i sznurka".
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Offline 8azyliszek

• Steward
  • Prorok
« Odpowiedź #3158 dnia: Kwiecień 23, 2017, 05:47:12 am »
Oczywiście moje lekceważenie Hawkeye'a jest żartobliwe. Ja nic do niego nie mam. Podoba mi się jego charakter, podejście do życia i poczucie humoru. Zobaczymy w sierpniu i się go przeczyta. Albo będzie w WKKM albo go dokupię od Egmontu.'Zastrzeżenia teraz miałem tylko dlatego, że do tej pory to był złośliwy dubel. A teraz może nim jednak nie być i mój poziom emocji opada.

Offline Cringer

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3159 dnia: Kwiecień 23, 2017, 01:42:04 pm »
Zastrzeżenia teraz miałem tylko dlatego, że do tej pory to był złośliwy dubel. A teraz może nim jednak nie być i mój poziom emocji opada.
warto komiks oceniać po zawartości, nie po wydawcy.
8azyliszek - "Ale i tak dalej będę polecał komiksy przed ich przeczytaniem."

Offline 8azyliszek

• Steward
  • Prorok
« Odpowiedź #3160 dnia: Kwiecień 23, 2017, 03:40:16 pm »
Cringer - to pisze - ja zapoznam się z Hawkeyem jak się ostatecznie wyjaśni czy wyda go Hachette czy nie, bo nie chcę mieć dubla, a Hachette ma u mnie pierszeństwo. I spoko, nie ucieknie mi. Wydanie Egmontu będzie zalegać na półkach.

Offline death_bird

• Kawaler Bractwa Św. Jerzego
« Odpowiedź #3161 dnia: Kwiecień 23, 2017, 04:51:07 pm »
Cringer - to pisze - ja zapoznam się z Hawkeyem jak się ostatecznie wyjaśni czy wyda go Hachette czy nie, bo nie chcę mieć dubla, a Hachette ma u mnie pierszeństwo.

To w takim razie zgubiłem się: liczy się cena czy pierwszeństwo H.?

Nie wiem o jakie tytuły wnioskowałeś, nie podejmuję się zgadywać na ile odpowiedź była "formalna", natomiast fakt jest faktem - im więcej zmian na liście tomów H. zrobi, im więcej będzie tytułów o które wnioskowaliśmy w petycji i im mniej dubli tym więcej Wydawnictwo na mnie zarobi.
Natomiast trzymać się Go na siłę nie zamierzam - pierwszeństwo ma lepsza oferta.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Szczoch

• Pisarz bracki
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
« Odpowiedź #3162 dnia: Kwiecień 24, 2017, 09:30:36 am »
Skutki weekendu z Marvel NOW!:

"Hawkeye" cz. 1
Dobry, solowy komiks "na uboczu" (to zaleta!). Hawkeye i "She-Hawkeye" mają osobowość. Osobowość ma też nowojorski zaułek. Jak bardzo jest to ponadprzeciętny komiks widać w zestawieniu z zamieszczonym tu zeszytem "Young Avengers"...
Z drugiej strony mam poczucie, że 75% jakości tego komiksu stanowią doskonałe rysunki. Gdy porównać ten tom z pozostałymi pierwszymi zbiorkami ambitniejszych serii Marvel NOW ("Thor", "New Avengers", "Ms. Marvel"), to "Hawkguy" wypada jednak nieco słabiej. Taki poziom "Daredevila" Waida, czyli solidnie, ale do wybitności trochę brakuje. Ale zobaczymy, jak to się rozwinie...

"Avengers" cz. 5
Standardowy poziom tej serii, czyli czyta się nieźle, są nawet jakieś pomysły, ale na drugi dzień nie pamiętam już co tam się wydarzyło. No, może poza tym, że nastąpiło jakieś szacher-macher z Bannerami...

"New Avengers" cz. 3
Mimo że sprawa już się trochę przeciąga i nie następuje w niej istotny przełom, temat inkursji pozostaje nadal ciekawy, a jego powaga stopniowo narasta. Znów dowiadujemy się tego i owego. Świetnie wyszły przy tym dwa pierwsze "lustrzane" zeszyty.

W obu seriach o Avengers z przykrością odnotowuję natomiast spadek jakości rysunków. Do tej pory ich poziom był - pomimo wahnięć - przeciętnie dobry. Znakomici Epting i Yu, doświadczeni Kubert i Deodato (akurat nie lubię, ale doświadczenia nie odmawiam). A tutaj? Larrocę jakoś tolerowałem w "Iron Manie", ale tu jest gorzej. Morales - zupełnie fatalnie. Bianchi jest "jakiś", ale zdecydowanie nie pasował mi do "(New) Avengers"...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Night wolf

• Czeladnik
« Odpowiedź #3163 dnia: Kwiecień 24, 2017, 01:59:25 pm »
Trochę z innej beczki, jakiś czas temu zrobiłem rozpiskę chronologii marvel now wydanej przez Egmont, znalazłem chwilę więc uzupełniłem o brakujące + dodałem 12 które są zapowiedziane na 100%. Jeśli ktoś widzi jakieś błędy albo ma jakieś sugestie to proszę pisać :)

Całoroczna lista komiksów od Egmontu:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39736.msg1391402.html#msg1391402

Mój mini blog o komiksach, grach planszowych i nie tylko:
https://takasobiestronka.wordpress.com

Offline ThePinkFin

• Starszy Mistrz
« Odpowiedź #3164 dnia: Kwiecień 24, 2017, 02:26:52 pm »
Larrocę jakoś tolerowałem w "Iron Manie", ale tu jest gorzej.
A to ciekawe, bo ja mam odwrotne uczucia. Moim zdaniem wyrobił się.