Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1077149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3090 dnia: Kwiecień 08, 2017, 09:59:59 am »
Dziwi mnie także to że niektórzy mają problem z czytaniem Nieskończoności, mając z tyłu diagram jak czytać po kolei. Jest wyraźnie zaznaczone, gdzie kończy się dany zeszyt a zaczyna drugi. Jedyną dodatkową pomocą są zakładki, aby nie wertować w szukaniu gdzie skończyło się czytać dany tom.


To w jaki sposób wyraźnie zaznaczono to w komiksie "Nieskończoność"? Ja np. na czuja uznałem, że tom 2 zaczyna się wraz z rozdziałem "Horda z Tytana", ale to tylko mój domysł, bo "Nieskończoność" nie jest podzielona na numery tak jak np. Avengers: Nieskończoność. Chyba że czegoś tam nie widzę, oświeć mnie w takim razie...

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3091 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:32:06 am »
To w jaki sposób wyraźnie zaznaczono to w komiksie "Nieskończoność"? Ja np. na czuja uznałem, że tom 2 zaczyna się wraz z rozdziałem "Horda z Tytana", ale to tylko mój domysł, bo "Nieskończoność" nie jest podzielona na numery tak jak np. Avengers: Nieskończoność. Chyba że czegoś tam nie widzę, oświeć mnie w takim razie...
Jak masz w "Nieskończoności" plansze z tytułami rozdziałów, to jest ich wiele, lecz niektóre się wyróżniają pewnym kółeczkiem w prawym dolnym rogu. Kółeczkiem, które oznacza, że zaczyna się nowy zeszyt.
I tak np. "Horda z Tytana" to początek 2. zeszytu, "Poddaj się lub giń" to początek 3. zeszytu itd. itp.
+ po takich stronach są zawsze strony powtórzeniowe.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3092 dnia: Kwiecień 08, 2017, 10:49:54 am »
Co?

nie będę wykładał zasad pisowni komuś, kto cierpi na notoryczny ból dupy z powodu tego jaki piszą inni.

w skrócie - chcesz belfrować, ogarnij się.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3093 dnia: Kwiecień 08, 2017, 11:07:12 am »
Chyba Ty masz większy problem. Jeśli coś kończy się w wymowie na "i", to odmienia się dodając "-ego", "-emu" itd. Proste, bo to /Spajdi/. Już kiedyś o tym pisałem, ale teraz zwyczajnie użyłem właściwej odmiany i to Ty belfrujesz mi w dodatku jak amator.

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3094 dnia: Kwiecień 08, 2017, 11:38:53 am »
/Spajdi/.

nie, nie wymawia się "spajdi", tak samo jak nie mówi się "disni", "stanli", czy "harwi".

powtórzę jeszcze oraz, ogarnij się albo przestań wybiórczo wtryniać ze swoim korektanctwem.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3095 dnia: Kwiecień 08, 2017, 11:52:56 am »
Przykład? Ja swój już pisałem wcześniej. Ze /Stanlej/ co prawda spotkałem się już, ale tylko gdy mówca krzyczał, a normalnie mówił /Stanli/ i tu nie chodziło o Stana Lee.

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3096 dnia: Kwiecień 08, 2017, 12:10:55 pm »
Przykład?

nie zamierzam. kto chce, może sobie poprzeglądać historię postów w twoim profilu, a odmianę przytoczonych przeze mnie wyrazów w słownikach.

Ze /Stanlej/ co prawda spotkałem się już, ale tylko gdy mówca krzyczał, a normalnie mówił /Stanli/

dowód anegdotyczny. jeżeli to polak, to krzyczał poprawnie, a mówił z błędami.

nie chodziło o Stana Lee.

"stan" to niekoniecznie "stanley"



przykro mi, ale ewidentnie nie masz pojęcia o czym piszesz.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3097 dnia: Kwiecień 08, 2017, 01:35:41 pm »
Jak masz w "Nieskończoności" plansze z tytułami rozdziałów, to jest ich wiele, lecz niektóre się wyróżniają pewnym kółeczkiem w prawym dolnym rogu. Kółeczkiem, które oznacza, że zaczyna się nowy zeszyt.
I tak np. "Horda z Tytana" to początek 2. zeszytu, "Poddaj się lub giń" to początek 3. zeszytu itd. itp.
+ po takich stronach są zawsze strony powtórzeniowe.


O rzeczywiście tak jest! Jak mogłem tego nie zauważyć  :shock:  Dzięki!

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3098 dnia: Kwiecień 08, 2017, 02:55:49 pm »
nie zamierzam. kto chce, może sobie poprzeglądać historię postów w twoim profilu, a odmianę przytoczonych przeze mnie wyrazów w słownikach.
Tracę do Ciebie szacunek. Tamta rozmowa pod tym względem była nawet uboższa. Nie zasłaniaj się słownikiem, najważniejszy jest żywy język, a skoro m.in. C. D. Barnes mówi /Spajdi/, to może z nim podyskutuj, ale z większym szacunkiem, bo może i boli mnie dupa i staram się coś z tym zrobić, ale Ciebie chyba coś uwiera w inne miejsce w efekcie czego zachowujesz się, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy. Przypominam nasza sprzeczka to Amerykanin kontra słownik pisany przez Polaka.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3099 dnia: Kwiecień 08, 2017, 03:08:22 pm »
O rzeczywiście tak jest! Jak mogłem tego nie zauważyć  :shock:  Dzięki!
Mówiłem że jest podział. Ale nadal polecam używać zakładki, pomaga.

To przecież jest absurd, zwłaszcza, że tyle innych serii MN leży odłogiem, a taki W&X-M nie będzie kontynuowany.
Dlatego, że seria została zakończona, zostało wydane całe vol. 1 (no przynajmniej ta część Marvel Now). Wierz mi że nie ma sensu wydawania vol.2. Aaron świetnie zakończył wątki w tej serii (poza jednym ale o tym zaraz), po vol.2 ewidentnie widać, że twórcy nie mieli pomysłu jak dalej to pociągnąć, to jest naprawdę słabe. Lepiej, aby Egmont wydał Amazing X-men i tym samym domknął ostatni wątek z WiX związany z powrotem jednego z X-menów. Zresztą ta seria wg mnie jest całkiem dobra. Chyba była w założeniu wzorowana na klasycznych historiach Chris Claremont.

Osobiście też uważam, że dobrze by było wydać u nas:
Wolverine Vol. 1: Hunting Season
Wolverine Vol. 2: Killable
Wolverine Vol. 1: Three Months to Die Book 1
Wolverine Vol. 2: Three Months to Die Book 2
Death of Wolverine

Deadpool: The Ones with Deadpool
Spider-Man and the X-Men

Ale wątpię abyśmy dostali całość pewnie tylko Death of Wolverine będzie i tyle.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 03:31:12 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3100 dnia: Kwiecień 08, 2017, 03:56:15 pm »
@UP
No będzie - w WKKM. :) W&X-M opowiada nieco więcej o Quentinie Qire a mnie trochę ta postać zaintrygowała. Ale to tylko przykładowy przykład. Te serie które wymieniłeś też wyglądają nieźle na papierze. Zwłaszcza sens by miało wydanie właśnie tego vol. 5 i vol.6, czyli utrata healing factor i droga do śmierci. W innym wypadku Egmont zrobi dokładnie to o co bez przerwy niesłusznie jest oskarżana Kolekcja - wyda wyrwaną z kontekstu historię z samym momentem śmierci. 4 zeszyciki zaledwie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3101 dnia: Kwiecień 08, 2017, 04:14:15 pm »
Wierz mi, że lepszym rozwiązaniem jest wydanie Spider-Man and the X-Men oraz brakujących tomów vol. 1 w Klasyce niż, vol. 2 serii W&X. Jeśli Egmont wydałby tak jak opisałem wyżej + 3 tomy Amazing X-men to by ci wszystko starczyło i byłbyś zadowolony z tego co przeczytałeś. Nie zgodzę się też, że Death of Wolverine jest wyrwane z kontekstu. Tak te 4 tomy były by niezłym przygotowaniem do kulminacji jaka następuje w DoW, ale nie są w ogóle wymagane (pisałem o tym kiedyś, że tak naprawdę to bardziej wymagana jest seria Kitty Pryde and Wolverine, aby móc pojąć kim są bohaterowie, którzy się w niej pojawiają). I zapomniałeś chyba, ale te 4 zeszyty mają zwiększoną objętość, zbiorczy to 144 strony (czyli standardowy zbiorczy wg twoich dziwnych przeliczeń).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 08:19:32 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3102 dnia: Kwiecień 08, 2017, 04:27:39 pm »
Ja się z tobą zgadzam mkolek. Niech Egmont wyda cokolwiek NOWEGO, czego po polsku nie będzie w WKKM. Bo na razie te niewielkie wolne sloty zapełni trzema komiksami które i tak by wyszły a jesli ich drugie tomy się ukażą to nieprędko. Bo chodzi o złośliwe bycie pierwszym wg mnie a nie by pokazać pełne losy danego bohatera z MN.

Spider Man and the X-Men czy i Deadpool - proszę bardzo. Albo Punisher po Thunderboltsach. Teraz, natychmiast niech wydają. A nie że Ms Marvel wyszła w styczniu i może za 3 miesiące będzie z łaski tom drugi. To się za bardzo już przeciąga. A  Hawkeye 2 to pewnie dopiero w listopadzie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3103 dnia: Kwiecień 08, 2017, 04:30:00 pm »
Tracę do Ciebie szacunek.

przeżyję.

Nie zasłaniaj się słownikiem

ja z kolei szacunek straciłem po przeczytaniu powyższego. ufam że również nie zejdziesz z tego powodu.

skoro m.in. C. D. Barnes mówi /Spajdi/,

Przypominam nasza sprzeczka to Amerykanin kontra słownik pisany przez Polaka.

nie. mówimy o tym, jak powinna brzmieć polska wymowa wyrazów obcych. igrek w połączeniu z samogłoską nie daję niemego jot. odsyłam do drugiego postu kontynuacji tej wymiany z przykładami, które sobie olałeś - amerykanin powie "dizni", polak "disnej". masz swój "żywy język".

ale Ciebie chyba coś uwiera w inne miejsce w efekcie czego zachowujesz się, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy.

przykro mi, ale ja z kolei nie mogę napisać, jak zachowuje się osoba poprawiająca publicznie innych, podczas gdy sama przejawia dowody tego, że nie radzi sobie w jakiejś dziedzinie. netykieta zabrania, regulamin podobno również.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 04:37:43 pm wysłana przez mgnesium »

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3104 dnia: Kwiecień 08, 2017, 04:36:06 pm »
@8azyliszek
Teraz to z MS Marvel przesadzasz. Egmont nie mógł wydać tego wcześniej niż po Nieskończoności. Druga sprawa że pierwszy tom jak pamiętam był w topach sprzedażowych większości sklepów, coś takiego ma tylko Spiderman i Deadpool. Poczekaj chwilę, Egmont ma też masę innych serii i widać np. że chce dokończyć szybko Thunderboltsów, być może aby ruszyć z Punisherem. Tylko, że znowu dostaniemy tylko jeden tom bo zarówno Ms Marvel jak i Punisher szybko zazębiają się z End of days (coś w tym stylu), które jest prologiem do Secret Wars, a przecież wiele zostało serii jeszcze do kończenia + Original Sin, AXIS, Death of Wolverine. A my tu jeszcze rozmawiamy co mógłby dołożyć :smile: a w takiej sytuacji jeszcze to wydłuży czas oczekiwania na kolejne tomy. Hachette ma to głęboko gdzieś oni będą lecieć tak ja jest w rozpisce wyrywając tylko fragmenty historii, a przecież nie o to chodzi.

 

anything