Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 568059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3105 dnia: Kwiecień 08, 2017, 02:55:49 pm »
nie zamierzam. kto chce, może sobie poprzeglądać historię postów w twoim profilu, a odmianę przytoczonych przeze mnie wyrazów w słownikach.
Tracę do Ciebie szacunek. Tamta rozmowa pod tym względem była nawet uboższa. Nie zasłaniaj się słownikiem, najważniejszy jest żywy język, a skoro m.in. C. D. Barnes mówi /Spajdi/, to może z nim podyskutuj, ale z większym szacunkiem, bo może i boli mnie dupa i staram się coś z tym zrobić, ale Ciebie chyba coś uwiera w inne miejsce w efekcie czego zachowujesz się, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy. Przypominam nasza sprzeczka to Amerykanin kontra słownik pisany przez Polaka.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3106 dnia: Kwiecień 08, 2017, 03:08:22 pm »
O rzeczywiście tak jest! Jak mogłem tego nie zauważyć  :shock:  Dzięki!
Mówiłem że jest podział. Ale nadal polecam używać zakładki, pomaga.

To przecież jest absurd, zwłaszcza, że tyle innych serii MN leży odłogiem, a taki W&X-M nie będzie kontynuowany.
Dlatego, że seria została zakończona, zostało wydane całe vol. 1 (no przynajmniej ta część Marvel Now). Wierz mi że nie ma sensu wydawania vol.2. Aaron świetnie zakończył wątki w tej serii (poza jednym ale o tym zaraz), po vol.2 ewidentnie widać, że twórcy nie mieli pomysłu jak dalej to pociągnąć, to jest naprawdę słabe. Lepiej, aby Egmont wydał Amazing X-men i tym samym domknął ostatni wątek z WiX związany z powrotem jednego z X-menów. Zresztą ta seria wg mnie jest całkiem dobra. Chyba była w założeniu wzorowana na klasycznych historiach Chris Claremont.

Osobiście też uważam, że dobrze by było wydać u nas:
Wolverine Vol. 1: Hunting Season
Wolverine Vol. 2: Killable
Wolverine Vol. 1: Three Months to Die Book 1
Wolverine Vol. 2: Three Months to Die Book 2
Death of Wolverine

Deadpool: The Ones with Deadpool
Spider-Man and the X-Men

Ale wątpię abyśmy dostali całość pewnie tylko Death of Wolverine będzie i tyle.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 03:31:12 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3107 dnia: Kwiecień 08, 2017, 03:56:15 pm »
@UP
No będzie - w WKKM. :) W&X-M opowiada nieco więcej o Quentinie Qire a mnie trochę ta postać zaintrygowała. Ale to tylko przykładowy przykład. Te serie które wymieniłeś też wyglądają nieźle na papierze. Zwłaszcza sens by miało wydanie właśnie tego vol. 5 i vol.6, czyli utrata healing factor i droga do śmierci. W innym wypadku Egmont zrobi dokładnie to o co bez przerwy niesłusznie jest oskarżana Kolekcja - wyda wyrwaną z kontekstu historię z samym momentem śmierci. 4 zeszyciki zaledwie.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3108 dnia: Kwiecień 08, 2017, 04:14:15 pm »
Wierz mi, że lepszym rozwiązaniem jest wydanie Spider-Man and the X-Men oraz brakujących tomów vol. 1 w Klasyce niż, vol. 2 serii W&X. Jeśli Egmont wydałby tak jak opisałem wyżej + 3 tomy Amazing X-men to by ci wszystko starczyło i byłbyś zadowolony z tego co przeczytałeś. Nie zgodzę się też, że Death of Wolverine jest wyrwane z kontekstu. Tak te 4 tomy były by niezłym przygotowaniem do kulminacji jaka następuje w DoW, ale nie są w ogóle wymagane (pisałem o tym kiedyś, że tak naprawdę to bardziej wymagana jest seria Kitty Pryde and Wolverine, aby móc pojąć kim są bohaterowie, którzy się w niej pojawiają). I zapomniałeś chyba, ale te 4 zeszyty mają zwiększoną objętość, zbiorczy to 144 strony (czyli standardowy zbiorczy wg twoich dziwnych przeliczeń).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 08:19:32 am wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3109 dnia: Kwiecień 08, 2017, 04:27:39 pm »
Ja się z tobą zgadzam mkolek. Niech Egmont wyda cokolwiek NOWEGO, czego po polsku nie będzie w WKKM. Bo na razie te niewielkie wolne sloty zapełni trzema komiksami które i tak by wyszły a jesli ich drugie tomy się ukażą to nieprędko. Bo chodzi o złośliwe bycie pierwszym wg mnie a nie by pokazać pełne losy danego bohatera z MN.

Spider Man and the X-Men czy i Deadpool - proszę bardzo. Albo Punisher po Thunderboltsach. Teraz, natychmiast niech wydają. A nie że Ms Marvel wyszła w styczniu i może za 3 miesiące będzie z łaski tom drugi. To się za bardzo już przeciąga. A  Hawkeye 2 to pewnie dopiero w listopadzie.

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3110 dnia: Kwiecień 08, 2017, 04:30:00 pm »
Tracę do Ciebie szacunek.

przeżyję.

Nie zasłaniaj się słownikiem

ja z kolei szacunek straciłem po przeczytaniu powyższego. ufam że również nie zejdziesz z tego powodu.

skoro m.in. C. D. Barnes mówi /Spajdi/,

Przypominam nasza sprzeczka to Amerykanin kontra słownik pisany przez Polaka.

nie. mówimy o tym, jak powinna brzmieć polska wymowa wyrazów obcych. igrek w połączeniu z samogłoską nie daję niemego jot. odsyłam do drugiego postu kontynuacji tej wymiany z przykładami, które sobie olałeś - amerykanin powie "dizni", polak "disnej". masz swój "żywy język".

ale Ciebie chyba coś uwiera w inne miejsce w efekcie czego zachowujesz się, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy.

przykro mi, ale ja z kolei nie mogę napisać, jak zachowuje się osoba poprawiająca publicznie innych, podczas gdy sama przejawia dowody tego, że nie radzi sobie w jakiejś dziedzinie. netykieta zabrania, regulamin podobno również.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 04:37:43 pm wysłana przez mgnesium »

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3111 dnia: Kwiecień 08, 2017, 04:36:06 pm »
@8azyliszek
Teraz to z MS Marvel przesadzasz. Egmont nie mógł wydać tego wcześniej niż po Nieskończoności. Druga sprawa że pierwszy tom jak pamiętam był w topach sprzedażowych większości sklepów, coś takiego ma tylko Spiderman i Deadpool. Poczekaj chwilę, Egmont ma też masę innych serii i widać np. że chce dokończyć szybko Thunderboltsów, być może aby ruszyć z Punisherem. Tylko, że znowu dostaniemy tylko jeden tom bo zarówno Ms Marvel jak i Punisher szybko zazębiają się z End of days (coś w tym stylu), które jest prologiem do Secret Wars, a przecież wiele zostało serii jeszcze do kończenia + Original Sin, AXIS, Death of Wolverine. A my tu jeszcze rozmawiamy co mógłby dołożyć :smile: a w takiej sytuacji jeszcze to wydłuży czas oczekiwania na kolejne tomy. Hachette ma to głęboko gdzieś oni będą lecieć tak ja jest w rozpisce wyrywając tylko fragmenty historii, a przecież nie o to chodzi.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3112 dnia: Kwiecień 08, 2017, 04:47:33 pm »
Tak - miejsca jest mało a ci dokładają komiks który i tak będzie, albo dzielą Strażników Galaktyki na 2 tomy, zamiast upchnąć 7 zeszytów w jednym. Punisher czy każdy inny komiks z MN będzie miał zawsze przewagę nad Ms Marvel bo go nie będzie w WKKM, więc bardziej by się go chciało od Egmontu a nie dubla zajmującego miejsce.

I dobrze, że Hachette nie będzie się w tańcu pieścić. Egmont zaczął w połowie 2015 i jakby nie presja konkurencji, to by się bawił kolejne 3 lata tak jak z N52, wydając jeden albo dwa albo trzy tytuły z MN, w zależności od ich nastroju. jeju - nawet Original sin jeszcze nie wydali. A tak mam gwarancję, że za 16 miesiące Secret wars 2015 będę wreszcie miał w rękach - 2.5 roku po premierze.

Feldkurat

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3113 dnia: Kwiecień 08, 2017, 07:19:37 pm »
Mówiłem że jest podział. Ale nadal polecam używać zakładki, pomaga.


to trzeba było powiedzieć gdzie, a nie się wymądrzać

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3114 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:12:38 am »
Nie ma co spekulować a wiadomo że jeszcze jakieś nowe rzeczy z Marvel NOW mają być na pewno więc trzeba czekać na Pyrkon lub katalog  :biggrin:
Skąd ta pewność, że mają być nowe tytuły? (chyba że mówisz o pewniakach, które zakładamy, czyli Death of Wolverine i Original Sin)

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3115 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:23:25 am »
Zakład o 2 złote, że Egmont nie wyda Death of Wolverine więcej niż miesiąc przed WKKM. Bo w okresie 30 dni od premiery to będzie czysta złośliwość.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3116 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:27:05 am »
wczesne wydanie DoW zamyka drogę do ukazania się kilku pozycji (chodzi mi o nie robienie zamieszania, co? jak? i dlaczego?, dla tak mało ogarniętych czytelników jak powiedzmy np. bazyl) :wink: ), a po za tym to się stało przed AXIS a do tego jeszcze jest kawałek czasu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 08:30:38 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3117 dnia: Kwiecień 10, 2017, 01:06:58 pm »
Pod koniec roku już wychodzi Deadpool: World's Greatest Vol. 10  :eek: 10 tomów w półtora roku  :badgrin:

https://www.amazon.com/Deadpool-Worlds-Greatest-Vol-10/dp/1302907611

Ale zapierdzielają  :smile:

Skąd ta pewność, że mają być nowe tytuły? (chyba że mówisz o pewniakach, które zakładamy, czyli Death of Wolverine i Original Sin)
Bo kiedyś było mówione o trzech tomach  :smile: A to i tak tylko tłumaczone przez Aniona. Na bank jakieś nowe serie będą jeszcze (za Thunderbolts i Uncanny Avengers).

Zacytuję jeszcze Aniona:
I tak, ja wspominałem o trzech albumach, ale nie mówiłem, że to trzy tomy z tej samej serii. A w ógóle teraz zrobiło się tego już siedem - szykujcie portfele na niezłe kobyły. O co chodzi, dowiecie się za jakiś czas.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 01:27:54 pm wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3118 dnia: Kwiecień 10, 2017, 01:46:21 pm »
Pod koniec roku już wychodzi Deadpool: World's Greatest Vol. 10  :eek: 10 tomów w półtora roku  :badgrin:

https://www.amazon.com/Deadpool-Worlds-Greatest-Vol-10/dp/1302907611

Ale zapierdzielają  :smile:
Bo się sprzedaje (ale jakościowo jest takie sobie), ale u nas to dopiero po Secret Wars.

Bo kiedyś było mówione o trzech tomach  :smile: A to i tak tylko tłumaczone przez Aniona. Na bank jakieś nowe serie będą jeszcze (za Thunderbolts i Uncanny Avengers).
Kojarzę ale tu myślałem raczej o pewniakach niż nowych seriach. A za kończące się serie rozpatrywałem raczej serie które już dostaliśmy (Hawkeye i Ms Marvel).

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #3119 dnia: Kwiecień 10, 2017, 02:18:09 pm »
A za kończące się serie rozpatrywałem raczej serie które już dostaliśmy (Hawkeye i Ms Marvel).
Nie, nie, nie  :smile: Hawkeye i Ms.Marvel będą wychodzić jeden tom na pół roku a kończące się niedługo Thunderbolts i Uncanny Avengers wychodziły szybszym tempem więc spokojnie zrobi się miejsce na 2/3 krótsze serie (tom co pół roku) np Moon Knight (o którym była mowa że jest brany pod uwagę  :smile: ) Spider-Man 2099, Young Avengers*. W Łodzi zapowiedzieli (a to były tylko zapowiedzi na pierwszą połowę roku) dwie serie po 4 tomy więc teraz jest czas na zapowiedź serii 2/3 tomowych  :biggrin: Mogę się założyć że będą jeszcze nowe serie z Marvel NOW.

*To wszystko oczywiście gdy cały czas będą 3 tomy miesięcznie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 02:50:02 pm wysłana przez JanT »