Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1076682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2925 dnia: Luty 23, 2017, 10:04:07 am »
Co nie zmienia faktu że jednak sprzedaży "fizycznych" zeszytów daje pewien obraz popularności. Zawsze popularne tytuły są wysoko w listach ich sprzedaży.


Pewien... bardzo oszukany i zmanipulowany (kwestia zwrotów na różnych zasadach, shippowanie gratisowych kopii, które i tak diamond wlicza jako "unit sold"). To naprawdę należy brać na mocnym dystansie bo wtedy najpopularniejszą (mini)serią dziś powinien być komiksowy crossover Ucieczki z Nowego Yorku z Wielką draką w chińskiej dzielnicy, którego #1 pobił wszystko, od Batmana po Starłorsy (ale gdy nie zwróci się uwagi jak to się wydarzyło można uznać, że Boom ma w rękach kurę znoszącą złote jaja... a nie ma).
perły przed wieprze

Offline Wolf Sazen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2926 dnia: Luty 23, 2017, 12:45:51 pm »
Chciałbym podziękować bardzo moderatorom za wycięcie postów -świetna robota po prostu, brawa, wielkie brawa. Cenzura pełną parą. Rozumiałbym gdyby dyskusja toczyła się na temat wyższości irysów nad tulipanami ale na litość boską wszystko krążyło wokół tematu Ms Marvel i przedstawienie tam pewnych rzeczy. Pewnie, lepiej wycinać niewygodne sprawy i udawać że komiksy egzystują w jakiejś innej przestrzeni nie związanej z naszym światem. Lepiej dyskutować przez 5 stron czy to że w tłumaczeniu brakuje jednej literki to duża wpadka tłumacza czy nie. Anionorodnik wrzucił ciekawe filmiki ale wy już zarżnęliście tę dyskusję. I szkoda klawiatury na wypisywanie postów skoro przyjdzie jeden z drugim z odrobiną władzy i kasuje wszystko według własnego widzimisię. Jeszcze raz, świetna robota! Trzymajcie tak dalej.

Kuba g -> zgoda, jednak to że Ms Marvel we wszystkich zestawieniach sprzedaży spada z miesiąca na miesiąc chyba też o czymś świadczy.

Offline laf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2927 dnia: Luty 23, 2017, 12:53:39 pm »
Kuba g -> zgoda, jednak to że Ms Marvel we wszystkich zestawieniach sprzedaży spada z miesiąca na miesiąc chyba też o czymś świadczy.
Miejsca 1, 2, 4 i 3 na listach bestsellerów danego miesiąca świadczą ni mniej ni więcej o tym, że jest to bardzo popularna i lubiana seria.

Offline Murazor

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2928 dnia: Luty 23, 2017, 12:57:15 pm »
Anionorodnik wrzucił ciekawe filmiki ale wy już zarżnęliście tę dyskusję.
Jego post dalej jest i to nawet z linkami.

Sam zgłaszałem posty jako offtopic. Poleciały do luźnych/różnych gadek. Nie wchodzę do tematu Marvel NOW! aby czytać kłótnie czy islam jest religią pokoju czy nie albo czy Tatarzy wyznają islam.. Posty na temat zostały. Może nie wszystkie, ale te wnoszące jakąkolwiek informacje są.

Jednak nie popieram wrzucania takich rozmów do tematu, który jest zamknięty, bo spokojnie można było tam kontynuować dyskusję (jak to miało miejsce wcześniej).

Co do Ms. Marvel, po pierwszym tomie dla mnie nie ma szału. Bardzo fajnie, ze Anionorodnik wrzucił te linki. Z przyjemnością obejrzę przy okazji czytania drugiego tomu.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2929 dnia: Luty 23, 2017, 01:52:59 pm »
Kuba g -> zgoda, jednak to że Ms Marvel we wszystkich zestawieniach sprzedaży spada z miesiąca na miesiąc chyba też o czymś świadczy.


Oczywiście. Tylko co świadczy?


Bo możemy patrzeć na to też w ten sposób, specyficzna grupa odbiorców Ms. Marvel nie jest zupełnie w stanie zaakceptować klasycznej polityki Marvela łączenia wszystkiego z eventami (to już jest czysta dywagacja z mojej strony). Druga rzecz, że w raz z ostatnim restartem czytelnicy przeskoczyli na tradewait (w wydaniach zbiorczych Ms Marvel radzi sobie naprawdę nie tak źle) już dywagacją nie jest bo od kilku lat widać wyraźny przeskok na korzyść wydań zbiorczych jak i ich dostępności księgarskiej poza diamondem. To dalej komiks powyżej '20000 unit per month', czyli dalej dobry wynik na dzisiejsze standardy.


Zainteresowanie miesięczne wg. comichron spada ale jakoś dalej Ms Marvel jest jedną z najlepiej sprzedających się żeńskich bohaterek Marvela (oczywiście taka Thorzyca jest znacząco wyżej ale tej serii nie można traktować jako klasyczny komiks o żeńskiej bohaterce bo nim po prostu nie jest).


W sumie z mojej strony tyle bo dla mnie to jest taka teoretyczna dyskusja, która nie dotyczy aż tak ściśle mojego zakątka komiksów. Ms Marvel to fajny młodzieżowy komiks, który fajnie żeby był dostępny dla swojej docelowej grupy demograficznej, nic nie stracą, mogą tylko zyskać.
perły przed wieprze

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2930 dnia: Luty 25, 2017, 12:20:51 pm »
Faktycznie. "Cyrk przybył do miasta".
Po lekturze pierwszego tomu "W&X" mam wrażenie jakbym obejrzał jakąś idiotyczną kreskówkę...
Gdyby nie obecność kilku ikonicznych postaci nie byłbym w stanie zorientować się, że to co było w środku to X-Men. "Tabloidyzacja komiksu".  :sad:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2931 dnia: Luty 25, 2017, 12:26:46 pm »
death_bird - miałem podobne odczucia po przeczytaniu tego komiksu. Ale potem było o wiele lepiej. Ostatni numer to już w ogóle (dla mnie) majstersztyk. Polecam!

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2932 dnia: Luty 25, 2017, 02:17:00 pm »
W 4 tomie konfrontacja między Cyclopsem i Wolverinem naprawdę daje rade. Czasami można to rozwiązać inaczej niż czysto siłowe rozwiązanie. Słowa uderzają mocniej niż ciosy w niejednym pojedynku.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2933 dnia: Luty 25, 2017, 03:10:13 pm »
Ale potem było o wiele lepiej. Ostatni numer to już w ogóle (dla mnie) majstersztyk. Polecam!

Dlatego właśnie rozpocząłem przygodę z serią.
Niemniej czytało się to wprost przykro. Jak człowiek wspomni na "stare" komiksy (lata 70-te do 90-te), które czytał/czyta to po prostu "idiotyzacja" bije po oczach. Przecież (że wspomnę na nowsze pozycje) obok "Astonishing X-Men" Whedon`a to nawet nie stało.
Nic to. Wierzę, że dalej będzie lepiej.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2934 dnia: Luty 25, 2017, 03:34:54 pm »
To akurat prawda. Tylko że czytając W&X trzeba mieć świadomość dwóch rzeczy - nie jest to główna seria mutantów i nie wydarzą się w niej rzeczy które "na zawsze odmienią życie mutantów". A druga sprawa - w dużej mierze nastawiona jest ona na czystą rozrywkę z pewną dawką humoru. Jeżeli tak się do niej podejdzie to można mieć frajdę z czytania.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2935 dnia: Luty 25, 2017, 03:50:47 pm »
I jest wydawana od środka, czyli nie masz możliwości znienawidzić ponownie Quentina Quire'a.

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2936 dnia: Luty 27, 2017, 08:21:37 pm »
Kończę czytać Uncanny Avengers #3 i zastanawiam się co z tą serią jest nie tak. Pierwszy tom to dno totalne, drugi nawet mi się podobał jak go czytałem, ale jak teraz go sobie przypominam to już tak dobrze o nim nie myślę. No i teraz trójka. Niby znowu nie jest źle (jak przy dwójce), rysunki całkiem przyjemne dla oka, ale ... no nie wiem. Nie leży mi UA od samego początku, tym bardziej że wydarzenia tam przedstawione nijak póki co nie przedkładają się na inne wydarzenia prezentowane w ramach linii NOW. Nie żeby to było coś złego (W&X też nie ma wpływu większego na "głównych" mutantów, ale jednak czytało się tą serię naprawdę przyjemnie), ale jak przypomnę sobie start linii NOW w USA to odnoszę wrażenie że miała to być główna linia wydawnicza. Na siłę ten komiks tak promowano a wyszło to co wyszło. Strasznie to "duszny" komiks, który w żaden sposób nie może mnie porwać.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2937 dnia: Luty 27, 2017, 08:51:08 pm »
Aaron to jednak o klasę lepszy scenarzysta i odnalazł się nawet w nietypowej (dla niego konwencji). Remender próbował tego co zwykle i jakoś mu kompletnie nie wyszło. Trochę jakby sam nie umiał wyłapać co np. w U-XF zagrało.

Offline grandaaaa

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2938 dnia: Luty 28, 2017, 09:19:21 pm »
jestem właśnie po lekturze wyzwania draculi deadpoola , jezu gdyby te komiksy trzymały poziom w/w oraz dobrego złego i brzydkiego to byłby majstersztyk . dracula był świetny jak na deadpoola w miarę spójna fabuła , ślub hehe . bardzo mi się podobał ten numer .

Offline LordDisneyland

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2939 dnia: Marzec 01, 2017, 10:48:19 am »
Blaskowitz- co ty tak szepczesz? Oczy aż bolą  :biggrin:

@cro no- z tych awendżersów kupiłem tylko pierwszy tom , bo do rozpuku bawią mnie teksty typu "służę wielkiej Rzeszy". Jednocześnie stwierdziłęm, że najwyraźniej wydawnictwo nie ma pomysłu na ten tytuł i dobiera twórców, którzy źle się czują tworząc te komiksy. Na szczęście z tej serii można spokojnie zrezygnować... jak i z Deadpoola zresztą  :cool: