Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2880 dnia: Luty 16, 2017, 06:12:43 pm »
bazyl czekam na twoją opinię na temat nowego All New X-men i jego zawartości, czuje że będziesz rozczarowany i już widzę to twoje narzekanie że znowu masz jak ty to określasz "ścinki" zamiast normalnego komiksu. Ja coś skrobnę później.

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2881 dnia: Luty 16, 2017, 06:31:44 pm »
Ja tam uważam że dzięki tym ścinkom ten tom jest ciekawy, bo ta regularna historia z all new jest cienka. No i nowe stroje w stylu power rangers:)

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2882 dnia: Luty 16, 2017, 06:41:51 pm »
Na razie muszę zarobić na pakiet lutowy bo z racji 3 kolekcji na raz kończą mi się wolne fundusze. O All New X-men już pisałem i raczej zdania nie zmienię. To był dobry pomysł na jedną historię - mieli przyjść, naprostować starego Cyclopsa i wrócić do siebie. Ale wszystko się posypało, minęło 5 lat (!), nowe Tajne Wojny a oni ciągle są u nas a nie w latach 60-tych. Continuum czasoprzestrzenne już dawno powinno się załamać.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2883 dnia: Luty 16, 2017, 06:54:13 pm »
O All New X-men już pisałem i raczej zdania nie zmienię.
To nie zrozumiałeś o co mi chodziło.

Ja tam uważam że dzięki tym ścinkom ten tom jest ciekawy, bo ta regularna historia z all new jest cienka.
I tu się zgadzam, ale chciałem, żeby bazyl coś o tym napisał, znając jego podejście to by było coś w stylu Egmont to zło że to wydał.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 07:18:44 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2884 dnia: Luty 16, 2017, 07:07:28 pm »
No tak, tylko że tym razem to marvel jest zły, bo tak to zostało wydane w oryginale. Ale to w sumie też wina Tusk... eee Egmontu:)

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2885 dnia: Luty 16, 2017, 07:20:47 pm »
Nie ma znaczenia co oni tam robią, bo wiadomo, że już dawno powinno ich tu nie być. Nawet jakby powstało o nich arcydzieło sztuki komiksowej (a nie powstało) i tak to wszystko byłoby bez sensu, bo gdzie X-Men, gdzie oryginalna Piątka z lat 60-tych? Po co to i na co? (For Money chyba tylko).
BTW - Avengers 2 i 3 w sumie też było ścinkami o niczym ale niezbyt na to narzekałem. Ale właśnie dlatego te zeszyty wyleciały z WKKM i przeszło się od razu ze świata Avengers do Infinity.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2886 dnia: Luty 16, 2017, 07:24:34 pm »
Tylko wiesz, że my dyskutujemy o tym co jest w komiksie i nie dotyczy All New X-men?

BTW - Avengers 2 i 3 w sumie też było ścinkami o niczym ale niezbyt na to narzekałem. Ale właśnie dlatego te zeszyty wyleciały z WKKM i przeszło się od razu ze świata Avengers do Infinity.
Taaa....., cóż do twojej wiedzy to jednak jest ważne, ale nie w kontekście (może tylko trochę) Infinity.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 07:27:48 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline SirBlackheart

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2887 dnia: Luty 17, 2017, 07:57:14 am »
O All New X-men już pisałem i raczej zdania nie zmienię. To był dobry pomysł na jedną historię - mieli przyjść, naprostować starego Cyclopsa i wrócić do siebie. Ale wszystko się posypało, minęło 5 lat (!), nowe Tajne Wojny a oni ciągle są u nas a nie w latach 60-tych. Continuum czasoprzestrzenne już dawno powinno się załamać.

Oj, tutaj się zgadzamy. Pomysł, jakkolwiek szalony, choć przecież nie tak niecodzienny, był świetną lokomotywą dla dwóch, może trzech wagoników. Powinni sprawę załatwić i odesłać młodych do siebie, żeby im łysy pamięć zresetował i pozamiatane. I to by była, proszę państwa, świetna historia. Tymczasem doczepiono do tego cały skład, który skończyć się nie chce, a lokomotywa ledwie zipie. Jestem rozczarowany. Choć bajzel w świecie Marvela to normalka, tak tych wszystkich wersji młodych-starych w X-Men zaakceptowac nie potrafię.

Offline LordDisneyland

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2888 dnia: Luty 17, 2017, 09:54:23 pm »
To był dobry pomysł na jedną historię - mieli przyjść, naprostować starego Cyclopsa i wrócić do siebie. Ale wszystko się posypało, minęło 5 lat (!), nowe Tajne Wojny a oni ciągle są u nas a nie w latach 60-tych. Continuum czasoprzestrzenne już dawno powinno się załamać.
No i się załamało, co z wyrzutem wypomina pani dyr.Hill Zarrko, a  bidny Hulk musi latać i łatać :D
Polecam - http://www.goodreads.com/book/show/18295929-indestructible-hulk-volume-3
Świetna rzecz, jak i reszta tej serii, aż żałuję, że za chwilę koniec lektury mię czeka.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2889 dnia: Luty 17, 2017, 11:30:10 pm »
Jak nie dadzą jeszcze jakiegoś Deadpoola spoza serii (dowiemy się o tym z zapowiedzi vol. 5) to wychodzi na to że jakoś sierpień/lipiec będzie Original Sin bo Deadpool vol 6 to Original Sin  :smile: Czyli też po zapowiedzi w Deadpool vol 6 będzie można rozkminić kiedy Axis  :smile:

Ale i tak pewnie wcześniej wyposzczą katalog 2017 z Rebirth'em w SC  :biggrin: i Swamp Thingiem  :biggrin: oraz innymi nowymi seriami Vertigo.

Kurde kiedy ten katalog???  :lol:

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2890 dnia: Luty 20, 2017, 08:12:01 pm »
Po lekturze 6 tomu "Superior Spider-Mana" zamiast z niecierpliwością wyczekiwać na wielki finał, mam wrażenie, że seria pogrąża się w przeciętności. Na początku było jeszcze w miarę ciekawe dociekanie "a może Ock jest lepszym Spider-Manem niż Parker": kazały się nad tym zastanawiać większa efektywność i sprawniejsze działanie nowego Pajęczaka, który co prawda był chamowaty, ale zależało mu, by stać po stronie dobra.

Potem jednak Ock przyczepił sobie sztuczne kończyny, zatrudnił sługusów, zaczął charakterologicznie spadać po równi pochyłej i od tego momentu wiadomo było, że w końcu wtopi i spektakularnie ustąpi miejsca Peterowi. Oczywiście, można się było tego domyślać już od samego początku - tak działa Marvel - no ale chyba dałoby się jednak doprowadzić do tego z większym wyczuciem zamiast spalać całą dynamikę w pół drogi.

Nie wiem, czy to, że znałem wcześniej ogólny przebieg wydarzeń w SSM wpływa jakoś na mój osąd, ale uważam, że gdyby to nie była seria ze Spider-Manem (staram się zbierać prawie wszystko, co z nim od boomu komiksowego wychodzi w PL), nawet nie zawracałbym sobie nią głowy.

Nie chodzi mi tu o aktywne narzekanie, bo nie jest to jakiś tragiczny komiks... po prostu średnia, która nie za bardzo się wybija. Czynną negatywną reakcję w 6 tomie budziły we mnie tylko komentarze cioci May o Annie Marii. W życiu bym nie przypuszczał, że Slott włoży takie teksty w jej usta - może ja za mało komiksów z Pająkiem przeczytałem, ale zawsze wydawała mi się delikatną i taktowną osobą.

Aha, nie za bardzo mam teraz czas sprawdzać, ale wydaje mi się, że za każdym razem nazwa tych mikroskopijnych nadajników śledzących projektu Ottona tłumaczona jest inaczej: w tym tomie to "nano-spider-trasery" :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2891 dnia: Luty 20, 2017, 08:53:39 pm »
Jak nie dadzą jeszcze jakiegoś Deadpoola spoza serii (dowiemy się o tym z zapowiedzi vol. 5) to wychodzi na to że jakoś sierpień/lipiec będzie Original Sin bo Deadpool vol 6 to Original Sin  :smile: 
Co Ty? Original Sin wyjdzie (najwcześniej) w sierpniu razem z tie-inami, którym poświęcono cały tom (Avengers, Deadpool), a we wrześniu tie-iny zajmujące tylko część tomu (Amazing Spider-Man, Strażnicy Galaktyki, Uncanny X-Men).

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2892 dnia: Luty 20, 2017, 09:00:27 pm »
Przecież napisałem że jakoś w sierpniu/lipcu (nie wiem czemu na odwrót  :smile: ) to nie wiem o co ci chodzi?

edit: wszystkiego się dowiemy z katalogu  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 09:08:08 pm wysłana przez JanT »

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2893 dnia: Luty 20, 2017, 09:05:04 pm »
Tak czy siak sierpień/wrzesień. Deadpool z pewnością pójdzie w tym samym miesiącu co główny event, a nie liczyłbym na to, by ukazał się w lipcu (po 2 miesiącach, choć właśnie minęła taka przerwa, ale to co innego).

Offline Zakrza

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2894 dnia: Luty 21, 2017, 11:21:11 am »
Ms Marvel - czyta się to płynnie i przyjemnie, ale rewelacji nie ma. Te wszystkie nagrody to zapewne zasługa próby przybliżenia czytelnikom islamu. Jest tego dużo. moim zdaniem nieco za dużo. Co chwila zwroty z urdu czy nawiązania do muzułmańskich zwyczajów sprawiają, że komiks wypada nienaturalnie, ja miałem wrażenia nachalności.


Rysunki też średnie. Pasują idealnie do młodzieżowego tonu historii, ale wielkiego kunsztu w tym nie widzę. Zoe z jakiegoś powodu jest żyrafą, a kolory są jakieś takie blade.


To zdecydowanie nie jest najlepsza seria Marvel Now! wydawana w Polsce.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

 

anything