Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1075707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2220 dnia: Wrzesień 25, 2016, 01:36:12 pm »
Nowa postać Ghost Ridera jest całkiem OK ale fabularnie mi to nie podeszło w ogóle (
Spoiler: pokaż
np prześladowanie brata na wózku
) takie bardzo sztuczne to jak dla mnie. Teraz tak patrzę to ta seria zbiera raczej słabe oceny.

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2221 dnia: Wrzesień 25, 2016, 01:51:18 pm »
Blaskowitz, chyba trafiłeś w sedno. Bo tu nie chodzi o poczucie humoru Bazyl, tylko o jakość komiksu. Uwielbiam Asteriksy, świetnie się bawię oglądając Titeufa z synem na Teletoon+, a ten Deadpool jest taki sobie (piszę cały czas w odniesieniu do trzeciego tomu). Dobrze jednak wiedzieć że są naprawdę dobre o nim komiksy.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2222 dnia: Wrzesień 25, 2016, 02:31:15 pm »
Ostatni dobrze pisany Deadpool to Remenderowy w Uncanny X-Force. To mogę śmiało polecić.


Oj tak, tydzień temu przeczytałem cały run X-Force Remendera w dwutomowej edycji complete i muszę przyznać, że po tym jak zajebiście pisał on Deadpoola dziwię się, że Marvel kazał mu pisać w MN takiego Kapitana Amerykę. Ten Deadpool Dugana głównie jedzie na łamaniu czwartej ściany i slapsticku. Dopiro ten trzeci tom zbliżyl sie jakoś do poziomu DP Remendera. Ogółem DP z Marvel Now nie jest zły, trzyma przyzwity poziom, ale imo daleko mu do tytułu "najlepszy Deadpool od lat".

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2223 dnia: Wrzesień 25, 2016, 02:47:02 pm »
Fajnie jakby Egmont wydał to Uncanny X-Force w ramach klasyki marvela. Z tego co wiem jakieś wątki z X-Force lub Uncanny X-Force pojawiają się w wydawanej u nas serii Uncanny Avengers.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2224 dnia: Wrzesień 25, 2016, 03:14:48 pm »
Z tego co wiem jakieś wątki z X-Force lub Uncanny X-Force pojawiają się w wydawanej u nas serii Uncanny Avengers.

Uncanny Avengers jest kontynuacją Uncanny X-Force. Wlaśnie w obecnie wydanym drugim tomie Dzieci Apokalipsy jest pełno nawiązań i kontynuacji wątków. Ogółem to po przeczytaniu X-Force rozumiem dlaczego Avengers Remendera jest pratycznie oderwane od reszty tytułów z Mściecielami.

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2225 dnia: Wrzesień 25, 2016, 10:17:57 pm »
Ok, doczytałem Deadpoola do końca. Fajnie, że z każdym kolejnym zeszytem robiło się coraz bardziej poważnie, bo wtedy zaczęło mi się czytać coraz lepiej. Ogólnie, wrażenie pozytywne, choć pierwsze dwa zeszyty nie doprowadziły mnie do łez, jak Bazyla, a wręcz odpychały momentami od dalszej lektury. Jako całość komiks faktycznie się jednak broni, ale złapać na niego bakcyla na ten cały hype to wielka sztuka. Chyba za mało filmików gimbazy na youtubie oglądałem :)

Offline R~Q

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2226 dnia: Wrzesień 26, 2016, 01:52:32 pm »
Czyta się dobrze, owszem, ale powiedzcie mi - czym tu się jarać?

Po prostu ostatnie lata przyzwyczaiły cię do "naruszania czwartej ściany", intertekstualnych żartów, nawiązań, tzw. "meta" humoru itp. Tego rodzaju zabiegi są ostatnimi czasy tak nadużywane, że spowszedniały. Jednak kiedyś, bohater gadajacy do czytelnika albo śmiejacy się z własnego uniwersum, był czymś nowym - i fascynującym.

Także "sucharowy" humor, "żarty o kupie" nie robią już na nikim wrażenia.

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2227 dnia: Wrzesień 27, 2016, 01:02:02 am »
W końcu przeczytałam 3 tom Deadpoola, tak wszędzie polecany i zachwalany. Oczekiwałem więc czegoś naprawdę dobrego, w porównaniu z tomami poprzednimi, które nie do końca trafiły w moje gusta. Były spoko, przyjemnie się je czytało, ale jakoś nie wpadłem w hajp związany z tą postacią. Już jego wcielenie filmowe bardziej mi podeszło. Jechanie na humorze i komedii, nie musi wcale oznaczać zaniechania postaci i historii. A to był mój główny zarzut do pierwszych tomów. Nie oczekiwałem analizy psychologicznej ani zaskakującej fabuły. Spodziewałem się po prostu czegoś lepszego. Lektura "Dobrego, złego i brzydkiego" też z początku szła mi z trudem, bo przypominała trochę poprzednie tomy, czyli idzie Deadpool robi rozróbę, rzuci tekstem i tyle. Tak było do połowy. Druga część czytania jest o wiele lepsza. Otrzymujemy backstory bohatera, pogłębiamy także jego postać co działa na plus. Dedpool zyskuje w końcu historię i osobowość, ma rozterki. To czyni z niego bardziej interesującą postać, niż był do tej pory. Takie słodko-gorzkie połączenie lekkiego dramatu i komedii bardzo przypadło mi do gustu. Liczę, że taki ton będzie kontynuowany. Ogólnie komiks oceniam dobrze z małym plusikiem za końcówkę, która spowodowała, że z umiarkowaną, ale jednak przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2228 dnia: Wrzesień 27, 2016, 04:54:02 pm »
Ktoś ma już Nieskończoności (Motyl, Mikel anyone)? Może powiedzieć, czy w środku tomów są jakieś przerwy między zeszytami?
Kiedyś ktoś tu wrzucał reading order, żeby wiedzieć jak to czytać. Można by prosić o jeszcze raz to samo? Bo nie pamiętam gdzie to jest, a przyda się w przyszłym tygodniu.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2229 dnia: Wrzesień 27, 2016, 04:57:13 pm »
Kiedyś ktoś tu wrzucał reading order, żeby wiedzieć jak to czytać. Można by prosić o jeszcze raz to samo? Bo nie pamiętam gdzie to jest, a przyda się w przyszłym tygodniu.   

''infinity reading order'' w google lub google grafika i masz masę tego

Offline grandaaaa

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2230 dnia: Wrzesień 27, 2016, 09:56:49 pm »
Generalnie jak zapowiadali że będzie deadpool w MN każdy pisał że 3 tom będzie najlepszy zaj****ty itp i to rozumiem . Dlatego że poprzednie tomy to jest humor klozetowy jednym podchodzą a drugim nie ale generalnie rozumiem jaka ta postać miała być . " fenomenem " dobrego złego i brzydkiego jest to że deadpoola pokazali na poważnie pokazali że koleś ma jakieś uczucia a nie tylko kasa i d**y i to było świetne , takiego deadpoola ja osobiście bym chciał i czytał namiętnie ale wiem że raczej tego niestety nie dostanę

ps. gadka o mandarynie i IM 3 mnie rozwaliła

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2231 dnia: Wrzesień 27, 2016, 11:16:53 pm »
" fenomenem " dobrego złego i brzydkiego jest to że deadpoola pokazali na poważnie pokazali że koleś ma jakieś uczucia
Sięgnij po run Kelly'ego. Ktoś to zrobił wcześniej i dużo lepiej.

Offline grandaaaa

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2232 dnia: Wrzesień 27, 2016, 11:28:57 pm »
prawdopodobnie masz rację lecz swoje opinię czerpię jedynie z polskich wydań

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2233 dnia: Wrzesień 28, 2016, 12:20:38 am »
" fenomenem " dobrego złego i brzydkiego jest to że deadpoola pokazali na poważnie pokazali że koleś ma jakieś uczucia a nie tylko kasa i d**y i to było świetne , takiego deadpoola ja osobiście bym chciał i czytał namiętnie ale wiem że raczej tego niestety nie dostanę.

Polecam ci gorąco wspomniane wcześniej Uncanny X-Force Ricka Remendera. Zero "klozetowego humoru" ani wciskanego na siłe łamania czwartej ściany. Naprawdę Deadpool jakiego chyba jeszcze nikt nie widział. No i jeszcze oryginalny run Kelly'ego i McGuinnisa, który uznaje się za definitywny i jedynie słuszny. Blaskozitz wielokrotnie zachwalał te historię na tym forum.

Offline grandaaaa

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2234 dnia: Wrzesień 28, 2016, 12:36:31 am »
jezu gdyby doba miała 48 h .... czasu na to nie ma

 

anything