Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2205 dnia: Wrzesień 21, 2016, 05:20:05 pm »
W sumie w obecnej sytuacji mi by dwa MN miesięcznie nie przeszkadzały. Znowu Egmont pokpił sprawę, bo mógł wydawać trzy w ostatnim roku, ale wydawał jeden lub dwa. Weszła konkurencja i dopiero teraz zrobiło się trzy. Tak nielogicznie trochę - mniej pieniędzy, więcej tytułów.

Rysunki Stegmana w Superior Spider-Man 5 bardzo mi się podobają. Sprawiają lepsze wrażenie niż Ramosa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2016, 01:00:50 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2206 dnia: Wrzesień 23, 2016, 04:45:06 pm »
Pierwsza historia w SS-M 5 była słabsza niż się spodziewałem. Niestety przynajmniej na razie
Spoiler: pokaż
O'Hara nie uratował nas przed korpo-koszmarem w przyszłości.
Przydałaby się jakaś mini seria albo run z jego przygodami w naszych czasach, jeśli to powstało. Coś takiego powinno wyjść po polsku, to bym to czytał.

Za to druga historia u mnie pozamiatała.
Spoiler: pokaż
 Powrót STUNNER! No jak mi się to nie mogło podobać, skoro komiks z nią na okładce był moim pierwszym zakupionym Spider-Manem? Wspomnienia od razu wróciły - wirus Vulture, współpraca, Kane... Ech - piękne czasy. To wszystko znowu ładnie się złożyło do kupy. Tylko rysunki Camuncoliego były gorsze od Stegmana. Ale nie mogę się doczekać ciągu dalszego.



mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2207 dnia: Wrzesień 23, 2016, 05:39:59 pm »
Wystarczyło trochę poszukać samemu na sieci i byś wiedział że Spider-man 2099 miał swoją serię w Marvel Now i ma ją aż do teraz (po Secret Wars).

http://marvel.com/comics/issue/50890/spider-man_2099_2014_1

Oj ty leniuszku jeden.  :biggrin:

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2208 dnia: Wrzesień 23, 2016, 05:48:53 pm »
No napisałem "jeśli to powstało", bo oczywiste, że mi się sprawdzać się nie chciało, skoro mam swoich oddanych fanów do tego typu roboty. Dzięki mkolek. Tak że tego - zamiast cienkiego Hawkeya czy Ms Marvel, nową serią Egmontu z MN na 2017 powinien być Spider-Man 2099 w 2014. :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2016, 06:32:01 pm wysłana przez 8azyliszek »

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2209 dnia: Wrzesień 23, 2016, 05:52:43 pm »
Wiec jednak, Panie Proroku, do czterech razy sztuka:

tak że tego...

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2210 dnia: Wrzesień 23, 2016, 07:58:25 pm »
Eeee - kiedy Wolverine stracił moc regeneracji w Marvel Now? Nic takiego nie pamiętam z dotychczasowych tomów z jego udziałem.

Offline Garf

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2211 dnia: Wrzesień 23, 2016, 09:16:08 pm »
W szóstym numerze swojej solowej serii.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2212 dnia: Wrzesień 24, 2016, 07:37:16 am »
Sound and Fury to przyzwoity komiks. Przypomina mi nieco sceny biurowe z Żółtego czy serialu, bo to kolejny nowy początek. Ale rysunki Rivery mi się nie podobają - są za mało szczegółowe i szkicowe jak dla mnie. Paleta kolorów też taka sobie.

Offline absolutnie

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2213 dnia: Wrzesień 24, 2016, 08:47:57 am »
Paleta kolorów też taka sobie.


A jaka powinna być?





Fantazji, Elf, Tęcza, Łąka, Kraina
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2214 dnia: Wrzesień 24, 2016, 08:09:15 pm »
@UP
Jest wyraźnie jesienna. Bura z dużą domieszką brązu. Nie podoba mi się.

Bliźnięta Apokalipsy zaczynają się od mocnego uderzenia. :smile: Ale ten Thor kiedyś miał przygody o których nic nie było wiadomo aż do 2013.
Spoiler: pokaż
W 893 spotyka potężnego Bogobójcę, a w 1013 Apocalypse'a
. I nic innym Avengersom wcześniej o tym nie powiedział. Jakby to się nigdy nie wydarzyło. :wink:

Co by nie mówić narracja Remendera mi się podoba. Początek z Red Skulem może był dziwaczny, ale w 2 tomie już się to ładnie rozpędziło i weszło na poziom epickości. Dużo się dzieje, dużo wydarzeń i postaci, dobrze, że Oskar Rogowski na końcu tomu napisał odpowiednie wyjaśnienie. Wreszcie wiem, skąd się wziął ten Angel z Wolverine and the X-Men. I nabrałem ochoty na przeczytanie tych X-Force w których był Deadpool. Hickman aż tak mi się na razie nie podoba, bo przedłuża, przeciąga i przynudza.

Rysunki Acuny są w porządku, zbliżone charakterem do tego co Opena i Kubert pokazali w zwykłych Avengers. Najzabawniejsza była chyba scena gdy Scarlet Witch daje kosza Wonder Manowi mówiąc ze kocha go jak brata. :smile: Nie miał szans, s
Spoiler: pokaż
koro potem ona skacze w ramiona Havoka, do którego wcześniej Wasp się przystawiała.
Takie drobne przyjemności fajnie się czyta, jako odskocznię od nieba walącego się na Ziemię.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2016, 08:17:50 am wysłana przez 8azyliszek »

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2215 dnia: Wrzesień 25, 2016, 11:29:32 am »
Uncanny Avengers #1 i 2 to jakby komiksy zupełnie innych scenarzystów. Durnota z pierwszej części się ulotniła i tom 2 jest zdecydowanie lepszy (co nie znaczy że bardzo dobry, ale jest ok). Szkoda, że ponoć dalej nie jest lepiej i generalnie Uncanny Avengers w wykonaniu Remendera to średniak, któremu bliżej do miernoty niż dobrego komiksu superbohaterskiego.
Jestem też w połowie czytania Deadpool`a #3 ... Nie rozumiem hype`a na tą postać. Jako wieloletniego miłośnika mutantów nigdy ta postać jakoś mnie nie interesowała, ale w końcu postanowiłem przeczytać jakikolwiek komiks traktujący o jego solowych przygodach. Padło na Dobry, zły i brzydki, który miał być lepszy od pozostałych dwóch dotychczas wydanych w PL tomów z linii Marvel Now. Czyta się dobrze, owszem, ale powiedzcie mi - czym tu się jarać?

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2216 dnia: Wrzesień 25, 2016, 11:39:13 am »
Tym, że to jest Deadpool i rzuca genialne odzywki, a otoczenie reaguje na niego komicznie jak np. Luke Cage. No nie wiem jak wytłumaczyć poczucie humoru. Jednych styl Deadpoola bawi, innych nie. To zależy od osobistych uwarunkowań psychicznych, gustu, charakteru. Mnie pierwsza połowa tego komiksu doprowadziła do łez ze śmiechu - potem zrobiło się poważniej. I ja to lubię. Jeśli tobie raz, drugi trzeci Deadpool nie podchodzi, to trudno. Nie ma obowiązku lubienia i czytania wszystkich bohaterów Marvela. Mnie np. nie grzeją nowe wcielenia Ghost Ridera czy Ms Marvel w Marvel Now.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2217 dnia: Wrzesień 25, 2016, 12:30:35 pm »
Reasumując to co napisał powyżej Bazyl:

Jaranie się tym bohaterem nie ma nic wspólnego  poziomem komiksów o nim. Fani Deadpoola to głównie osoby nie znające komiksów (serio takich spotkałem w Internecie setki), jarających się główne "śmiesznymi" filmikami i obrazkami z neta. Ewentualnie przeczytali 3 - 4 komiksy z DP i łamanie czwartej ściany to dla nich szczyt wyrafinowanego humoru, a już żarty o chimichangas to w ogóle geniusz. A prawda jest taka, że humor w nowych odsłonach DP to trochę kałuża, a i fabuła nie zachwyca. Ostatni dobrze pisany Deadpool to Remenderowy w Uncanny X-Force. To mogę śmiało polecić.


Mnie np. nie grzeją nowe wcielenia Ghost Ridera czy Ms Marvel w Marvel Now.
Info dla nowych na forum: on tych komiksów nie czytał. Oba są bardzo dobre.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2218 dnia: Wrzesień 25, 2016, 01:02:56 pm »
Info dla nowych na forum: on tych komiksów nie czytał. Oba są bardzo dobre.
Ja czytałem Ghost Ridera i mi się nie podobało  :smile:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #2219 dnia: Wrzesień 25, 2016, 01:10:48 pm »
Zawsze lepsza opinia po przeczytaniu niż bez czytania. A mogę spytać dlaczego Ci się nie podobał? Wynika to z jakichś niedostatków w samym komiksie? Niespełnionych oczekiwań? Czy przyzwyczajenia do starej wersji Ghost Ridera?