Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1077331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1965 dnia: Lipiec 27, 2016, 11:58:33 am »
Dołączam się do chórku pochwalnego na cześć "Thora: Bogobójcy".
Historia ma dostojny, epicki rozmach, który wspaniale współtworzą wychłodzone, statyczne obrazy Ribica (zwłaszcza piękne tła).
Nie jestem jakimś znawcą fantasy, więc tego rodzaju konwencja fantasy-thrillera wydała mi się całkiem oryginalna i ciekawa (pobrzękiwał mi tu gdzieś filmowy "Vidocq", czy niektóre "Thorgale").
Jako komiks Marvela "Thor Gromowładny" plasuje się zdecydowanie na pozycji osobnej. W pewnym sensie najbliżej mu do "Opowieści z Asgardu", dlatego myślę, że praktykowane tu wcześniej porównywanie z "New Avengers" (czy lepszy czy jednak gorszy?) mija się trochę z celem. Co najwyżej można go porównywać w kwestii "wypieków na twarzy". W moim przypadku okazał się drugim (obok właśnie "NA") tomikiem z Marvel-NOW!, który czytałem w takim właśnie stanie (mimo pewnych oczywistości fabularnych, o których była tu już mowa).
Czekam na kontynuację.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1966 dnia: Lipiec 27, 2016, 12:14:01 pm »
dlatego myślę, że praktykowane tu wcześniej porównywanie z "New Avengers" (czy lepszy czy jednak gorszy?) mija się trochę z celem.
Czekam na kontynuację.

podbijam. thor solo (w zasadzie thor w nie-midgardzie) i thor w interakcji z resztą padołu 616 to dwie różne rzeczy. a porównywanie komiksów drużynowych z tytułami całkowicie skoncentrowanymi na jednej postacigi to dla mnie całkowite nieporozumienie (parker slotta i parker hickmanna zredukowany do kilku one-linerów).

Offline [robak]

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1967 dnia: Lipiec 27, 2016, 12:39:54 pm »
Zaciekawiliście mnie tym Thorem. To jest samodzielna, zamknięta historia (w ilu tomach?)?

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1968 dnia: Lipiec 27, 2016, 12:42:40 pm »
Zaciekawiliście mnie tym Thorem. To jest samodzielna, zamknięta historia (w ilu tomach?)?

historia z gorrem zamyka się w dwóch (ostatni w grudniu).

(wiem, kuki tłumaczył jak Cię cytować, ale nie mam zdrowia teraz szukać)

Offline OokamiG

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1969 dnia: Lipiec 27, 2016, 12:59:02 pm »
A czy po tomie drugim historia w Thorze( gdzie zamyka się historia z Bogobójcą)  jest dalej warta kupowania i czy Egmont już gdzieś podawał, że będzie kontynuował tą serię ?

mgnesium

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1970 dnia: Lipiec 27, 2016, 01:06:38 pm »
A czy po tomie drugim historia w Thorze( gdzie zamyka się historia z Bogobójcą)  jest dalej warta kupowania i czy Egmont już gdzieś podawał, że będzie kontynuował tą serię ?

moim zdaniem poziom spada, ale jak kiedyś wspominałem, trafiają się okazjonalne perełki. czytać dalej warto, kupować w cenie zaproponowanej przez egmont również. o dalszej kontynuacji nie było ani słowa, więc pewnie wszystko zależy od sprzedaży.

jakby nie było, pierwsze dwa tomy na pewno warto postawić na półce, niezależnie od tego czy seria się przyjmie na dłużej. jedna z najlepszych historii z thorem, taka którą śmiało można postawić (niemal) na równi z tym co robił simonson (a już na pewno jako kryterium stosując ilość frajdy z lektury).

[mały prztyczek można skierować jedynie w kierunku marvela - w drugim trejdzie (oraz pierwszym ohc dla formalności) zabrakło świetnego zeszytu 12, mimo iż to na dobrą sprawę one-shot]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2016, 12:02:39 am wysłana przez mgnesium »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1971 dnia: Lipiec 29, 2016, 11:41:25 am »
Ho ho, Marvel NOW w lipcu pozamiatał w Sklepie Gildii
http://www.komiks.gildia.pl/news/2016/07/lipiec2016_sklep
A że "Thor" nawet nad "Deadpoolem" bardzo mnie cieszy...

Dodam jeszcze, że Thor w ogóle ma się u nas nadspodziewanie dobrze. Z moich rachunków na podst. danych PISF wynika, że taki "Thor: Mroczny świat" był 5 (z 12) najchętniej oglądanym w naszych kinach filmem MCU (ustąpił tylko "Czasowi Ultrona", "Iron Manowi 3", "Wojnie bohaterów" i dosłownie minimalnie "Avengers"). Z kolei pierwszy "Thor" wypadł lepiej od pierwszego "Iron Mana" i pierwszego "Kapitana Ameryki"...
Takie tam wyliczenia offtopowe.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2016, 12:17:05 pm wysłana przez Szczoch »
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1972 dnia: Lipiec 29, 2016, 01:00:44 pm »
A że "Thor" nawet nad "Deadpoolem" bardzo mnie cieszy...
Ale Deadpool wyszedł w czerwcu  :smile:

W przyszłym roku czekam na taką walkę:



 :biggrin:
 

Offline pawelcd

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1973 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:01:49 am »
Czy Thanos - 1 - Thanos powstaje jest niezbędny do zrozumienia nadciągającej Nieskończoności czy jest po prostu obszerniejszym przedstawieniem postaci. Zamówiłem prenumeratę WKKDC i muszę już drastycznie ograniczać miejsce na komiksy :sad: , stąd moje pytanie.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1974 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:06:09 am »
To podobno origin Thanosa, rożny od tego co przedstawiono w Życiu i Śmierci Kapitana Marvela, oraz nawiązujący do Imperatywu Thanosa i tego jak on uciekł z cancerverse. Ja dlatego to kupię, ale rzeczywiście można pominąć. W sumie w Angeli Thanos powiedział parę słów czemu zaatakuje Ziemię.

Offline pawelcd

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1975 dnia: Sierpień 03, 2016, 09:19:59 am »
To podobno origin Thanosa, rożny od tego co przedstawiono w Życiu i Śmierci Kapitana Marvela, oraz nawiązujący do Imperatywu Thanosa i tego jak on uciekł z cancerverse. Ja dlatego to kupię, ale rzeczywiście można pominąć. W sumie w Angeli Thanos powiedział parę słów czemu zaatakuje Ziemię.


thx czyli miejsce zostaje na komiksu od Muchy

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1976 dnia: Sierpień 03, 2016, 10:25:04 am »
Tydzień dobrych newsów u Egmontu trwa :wink: Ciekawe czy sypną jakieś info o Marvel NOW i ewentualnych nowych seriach na 2017 :wink:

Kolejny news ma być po południu

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1977 dnia: Sierpień 03, 2016, 11:32:17 am »
To mają być niespodzianki na jesień więc na Marvel NOW nie ma co liczyć.

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1978 dnia: Sierpień 03, 2016, 11:53:13 am »
Tydzień dobrych newsów u Egmontu trwa :wink: Ciekawe czy sypną jakieś info o Marvel NOW i ewentualnych nowych seriach na 2017 :wink:

Kolejny news ma być po południu
Ważne newsy będą na jesieni podczas MFKiG. Teraz to rzeczy przygotowane na chybcika.

Offline Leyek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1979 dnia: Sierpień 03, 2016, 07:52:56 pm »
Czy dla lepszego zrozumienia runu Superior Spider-Mana przed lekturą warto przeczytać te 2 tomy The Amazing Spider-Man v2, które wyszły w WKKM (Powrót do domu i Revelations)? A może poczekać jeszcze na Spider-Island?

 

anything