Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1065033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1755 dnia: Maj 27, 2016, 04:36:06 pm »



Mieszają i mieszają. Mogliby zostać przy tym All-New All-Different Marvel przez chociaż 2 lata ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1756 dnia: Maj 27, 2016, 05:14:02 pm »
Fail. :)
Ale dobrze, bo All New All Different to była za długa nazwa. To musi być coś short i catchy, jak New 52 albo Rebirth. :)
No i otwierają się nowe możliwości dla Egmont Marvel Now. :)

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1757 dnia: Maj 27, 2016, 06:05:21 pm »
A jakby nie zmienili logo to Egmont miałby mniejsze możliwości??

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1758 dnia: Maj 27, 2016, 06:28:15 pm »
W tym przypadku to skrótowiec, którym Marvel dosłownie przyznaje się, że cierpi na kompletny brak oryginalności (No Originality Whatsoever)  :lol:
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2016, 06:31:44 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1759 dnia: Maj 27, 2016, 06:40:56 pm »
Tak. Też o tym od dawna piszę. Zero oryginalności i interesujących pomysłów w Marvelu. Albo dziwactwa, albo idiotyzmy, albo powtórki (np. Secret Wars 2015, Civil War 2).

Offline kelen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1760 dnia: Maj 27, 2016, 06:48:19 pm »
Albo dziwactwa,

Masz na myśli Doctora Strange'a?
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1761 dnia: Maj 27, 2016, 07:12:51 pm »
Mam na myśli że Thorem została Jane Foster. Że Sam Wilson został Kapitanem Ameryką. Zrobienie po tylu dekadach z Betty Ross czerwonej She-Hulk było pójściem na łatwiznę.
Jak to tu napisał fragsel czy Anionorodnik - większość abstrakcyjnych pomysłów z What If, została zrealizowana w głównym universum na poważnie, po wyjęciu z dna szafy. Naprawdę - brakuje nowych koncepcji w wydawnictwie. Ja chciałbym zobaczyć młodych, zdolnych którzy by mnie pozytywnie zaskoczyli a nie niemile rozczarowali. Wracam znowu do runu Straczyńskiego w AMS. Można zrobić to dobrze. Lub jak Slot w SSM.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1762 dnia: Maj 27, 2016, 07:43:30 pm »
Mam na myśli że Thorem została Jane Foster.


Cóż... uparcie będę powtarzał - pisz o komiksach, które znasz/przeczytałeś, a nie o czymś co wyczytałeś w internecie... bez możliwości weryfikacji (czyt. własnej lektury).

Ogólnie wiem, że każdy lubi co lubi, wiem, że bronię tej Thorzycy już tu na forum do znudzenia (jakbym pisał o tym, że chcę twardych okładek czy inne relacje z tego jak mi dziesiątą paczkę czy nawet czterdziestą zapakowano w arosie) ale do cholery, nic mnie tak nie irytuje na tym forum jak ludzie wyrażający kategoryczne sądy, tyrady i ogólne farmazony o komiksach, których w życiu nie czytali.


Proszę, nie idź tą drogą, człowieku, Ty.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2016, 07:53:30 pm wysłana przez kuba g »
perły przed wieprze

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1763 dnia: Maj 27, 2016, 07:58:53 pm »
Mój poprzedni post to było raczej prztyczek w nos ludziom z działu marketingu Marvela, którzy dają nam takie nazwy jak "Civil War II" czy ponownie Marvel NOW!, niż do autorów historii, które kryją się za tymi nazwami.

Zgodzę się z tobą, że te podmiany/transformacje postaci to najmniej wyszukany sposób na wstrząśnięcie dotychczasowym status quo, ale nie da się zaprzeczyć, że jest to forma szukania nowych rozwiązań, nowych pomysłów i okazja do spojrzenia na te postacie z zupełnie innej strony. Wywracanie ich świata do góry nogami i obsadzanie ich w zupełnie nowych rolach to jest właśnie oryginalność, a nie wałkowanie tych samych schematów w nieskończoność. Przy jednych bohaterach sprawdza się lepiej, przy innych gorzej. Zależy czy taka lub inna zmiana nie podważa fundamentalnie tego co dana postać sobą reprezentuje. Komiksy z Samem Wilsonem jako Kapitanem Ameryką i Jane Foster jako Thorem są porządnie zrobionymi, ciekawymi komiksami i zbierają dobre recenzje. Ale trudno się dziwić ludziom, którzy oburzają się, gdy Steve Rogers
Spoiler: pokaż
okazuje się być agentem wyznającej nazistowskie ideały organizacji HYDRA
, a z Petera Parkera, który z założenia miał być bohaterem z typowymi problemami zwykłych, szarych ludzi robi się kolejnego Tony'ego Starka.

Choć nie wszystkie obecne zmiany są dobre to generalnie cieszę się, że w Marvelu teraz prawie każda seria to eksperyment, że mamy na pierwszym planie, aż tylu legacy heroes. Czekam jeszcze, aż w komiksach z X-Men Wolverine, Storm i inni najbardziej rozpoznawali mutanci zostaną choć na chwilę odstawieni na boczny tor i młodsze pokolenie, obecnie zepchnięte na najdalszy plan i pozbawione jakiejkolwiek własnej serii, zacznie dominować i będzie miało okazję się wykazać i zyskać większą popularność, rozpoznawalność. W All-New Wolverine mamy już X-23 w roli nowego Wolverine'a (aktualnie to chyba jedyna seria z mutantami, którą jestem w stanie czytać bez zażenowania lub znudzenia) i mam nadzieję, że na Laurze się nie skończy.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1764 dnia: Maj 27, 2016, 08:30:24 pm »
Czekam jeszcze, aż w komiksach z X-Men Wolverine, Storm i inni najbardziej rozpoznawali mutanci zostaną choć na chwilę odstawieni na boczny tor i młodsze pokolenie, obecnie zepchnięte na najdalszy plan i pozbawione jakiejkolwiek własnej serii, zacznie dominować i będzie miało okazję się wykazać i zyskać większą popularność, rozpoznawalność.


Tak przeczytałem to i przypomniałem sobie jeszcze jeden z powodów dlaczego kilka lat temu porzuciłem czytanie X-Men. To, że koniec końców, praktycznie każdy nowy mutant, który przyszedł w latach mojego już regularnego czytania tych komiksów, kończył jako mięso armatnie i ogólnie jego funkcją było umrzeć w masie by masa trupa motywować "pierwszoligowych" bohaterów lub żeby szybko stać się tłem z instytutowego korytarza dla nowych nowych bohaterów zanim staną się dokładnie tym o czym napisałem wyżej.
perły przed wieprze

Offline Mati29

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1765 dnia: Maj 27, 2016, 08:59:08 pm »


Ogólnie wiem, że każdy lubi co lubi, wiem, że bronię tej Thorzycy już tu na forum do znudzenia (jakbym pisał o tym, że chcę twardych okładek czy inne relacje z tego jak mi dziesiątą paczkę czy nawet czterdziestą zapakowano w arosie) ale do cholery, nic mnie tak nie irytuje na tym forum jak ludzie wyrażający kategoryczne sądy, tyrady i ogólne farmazony o komiksach, których w życiu nie czytali.



Sam koncept jest świetny a wykonanie jeszcze lepsze. To co zrobił Aaron z postacią Thora to najlepszy Thor jakiego czytałem od lat!

Offline Antari

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1766 dnia: Maj 27, 2016, 11:31:35 pm »

Sam koncept jest świetny a wykonanie jeszcze lepsze. To co zrobił Aaron z postacią Thora to najlepszy Thor jakiego czytałem od lat!

Piszesz o żeńskiej wersji Thora czy męskiej? Jeżeli to pierwsze to koncept ciekawy, wykonanie takie sobie. Ciekawa oprawa wizualna. Ogółem historia należąca do gatunku przeciętnych i zmarnowanego potencjału.  Moim zdaniem nie dorasta do pięt głównej serii. Uprzedzając komentarze, tak przeczytałem i nie widzę w niej nic nadzwyczajnego.

Tak na marginesie i nie adresując tego do nikogo, chyba nie ma nic bardziej irytującego od ludzi wyrażających kategoryczne sądy, tyrady i ogólne farmazony o komiksach, które przeczytali.

Offline Mati29

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1767 dnia: Maj 28, 2016, 05:10:43 am »
Both.
Thorzyca jest świetna. Zarówno graficznie jak i scenariuszowo według mnie.
Ja w ogóle lubię czytać dobrze napisane kobiece bohaterki. Batgirl, Ms Marvel, Thorzyca... :)

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1768 dnia: Maj 28, 2016, 06:33:37 am »
Akurat bogatego Parkera ja będę bronił. Po 50 latach klęsk należało mu się jak psu buda. No i spełniło się odwieczne pytanie "If you so smart, why you don't rich?". No Peter od zawsze był geniuszem i w końcu udało mu się to skapitalizować.

Inna sprawa jest z wciągnięciem najpierw czarnego Furego, potem czarnego Spider-Mana do 616. Jak już robili Secret Wars restart, to trzeba było przywrócić Peterowi córkę, albo dać mu syna i to on mógłby być nastoletnim pajączkiem. No i czemu znowu Maria Hill jest dyrektorem SHIELD w Uncanny X-Men? Czemu Agenta Furego nie awansowali? :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1769 dnia: Maj 28, 2016, 11:34:27 am »
Ja w ogóle lubię czytać dobrze napisane kobiece bohaterki. Batgirl, Ms Marvel, Thorzyca... :smile:


W ogóle poleciłbym Ci dwie rzeczy: Curb Stomp z Boom Studios i Kitchen z Vertigo (oczywiście jeżeli czytałeś to olej ten post). Dobry amerykański komiks nietrykotowy, bardzo fajnie napisane żeńskie bohaterki na pierwszym planie i dominujące ten pierwszy plan.



perły przed wieprze