Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1076703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1740 dnia: Maj 26, 2016, 02:43:21 pm »
A tym bardziej chyba za spolszczaniem pisowni do formy "kartunowa kreska" "kartunowy styl". Wygląda to okropnie.

@EDIT
Pierwsza strona Uncanny Avengers i już całkowicie zgadzam się z Red Skullem. :smile:
Spoiler: pokaż
Szkoda, że serie się nie łączą i to nie on wysłał Sentinele na Cyclopsa. To by miało sens.


Spoiler: pokaż
"Żydówka, cyganka i mutantka" - no tak, prawdziwy nazista ma problem czego nienawidzić najbardziej w Scarlet Witch. :)
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2016, 05:19:28 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1741 dnia: Maj 26, 2016, 07:18:01 pm »
W Uncany Avengers mamy też bardzo fajny kadr wzorowany na okładce DotFP.



Offline Jutrzen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1742 dnia: Maj 26, 2016, 07:19:47 pm »
W Punisherze to okładki były. Nie było w tomach z Ultimates.
W Punisherze też nie były tzn. podobnie jak w Ultimates były z tyłu albumu.
A czarnej brakującej strony nie trzeba robić, wystarczy dać okładkę na stronie po lewej i wtedy od prawej zaczyna się normalny komiks. Zresztą jakoś Marvel dawał do niedawna we wszystkich wydaniach zbiorczych okładki na początku każdego zeszytu i nie było problemu.
DotFP.
Tam nie ma "the"! Noż kurna! Ile można?!

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1743 dnia: Maj 26, 2016, 07:24:02 pm »
A czarnej brakującej strony nie trzeba robić, wystarczy dać okładkę na stronie po lewej i wtedy od prawej zaczyna się normalny komiks.
A jak potem dasz 2-stronicowy kadr?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1744 dnia: Maj 26, 2016, 07:52:40 pm »
1. Stuningowany Red Scull wydaje się groteskową wersją siebie samego.
2. Narracja w ramkach w stylu lat 70., czy 80., z mową pozornie zależną wyjaśniającą co dany bohater sobie pomyślał lub odczuł. W ogóle nie mam nic do tego środka narracyjnego, uważam, że może być fundamentalną zaletą narracji (Moore, deMatteis). Ale tutaj wydało mi się to zbędne, niezgrabne, być może silące się na pastisz Claremonta z czasów "Second Genesis". Ale nie wyszło, oj nie...

Z tym się zgodzę jak najbardziej. Taką narrację to ja mogę czytać w klasykach, ale w nowych komiksach strasznie jedzie naftaliną. A wycięcie mózgu z ciała Xaviera znacznie oddala moment jego wskrzeszenia.
Jak kiedyś w końcu Vision wróci do Avengers, to się bardzo wkurzy, że mu się Rogers do żony przystawia. :)
Cassaday jest taki sobie, ale Coipiel niezmiennie mi się podoba.

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1745 dnia: Maj 26, 2016, 10:39:13 pm »
W Punisherze też nie były tzn. podobnie jak w Ultimates były z tyłu albumu.
Kurcze byłem pewny że w Punisherze były. Ale nie ma już tych albumów aby to sprawdzić, więc sorka za wprowadzenie w błąd.

Offline Dembol_

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1746 dnia: Maj 27, 2016, 12:49:59 am »
W Uncany Avengers mamy też bardzo fajny kadr wzorowany na okładce DotFP.
Ej, to jest bardzo fajny pomysł, żeby z naziola-Red Skulla zrobić przeciwnika mutantów. To przecież tak naturalny antagonizm, że dziwnym jest, że nikt na niego nie wpadł wcześniej (chociaż znając życie i komiksy pewnie wpadł). Skoda, że z tego co piszecie wynika, że jest trochę idiotycznie przeprowadzony.

Offline Jutrzen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1747 dnia: Maj 27, 2016, 10:36:37 am »
A jak potem dasz 2-stronicowy kadr?
Nie wiem, może niejasno to napisałem, ale dokładnie tak jak w oryginale. Komiks w zeszycie zaczyna się od strony prawej (str. 1). Str. 2 jest po lewej, 3. po prawej. Rozkładówka wiec zawsze będzie zaczynała się od parzystej strony np. 2 i 3, 4 i 5, 22 i 23. Dlatego okładkę daje się na stronie lewej "zerowej" i komiks się zaczyna od prawej.
Bardziej łopatologicznie nie umiem.

fragsel

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1748 dnia: Maj 27, 2016, 10:41:22 am »
ale komiksy zazwyczaj (zawsze? no na pewno często) mają parzystą liczbę stron. Więc ostatnia strona jest po lewej. więc okładka po prawej jak u Ciebie str. 1. więc strona pierwsza następnego jest po lewej. A splash page na 2 i 3...


I wszystko się sypie...

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1749 dnia: Maj 27, 2016, 10:41:42 am »
Nie wiem, może niejasno to napisałem, ale dokładnie tak jak w oryginale. Komiks w zeszycie zaczyna się od strony prawej (str. 1). Str. 2 jest po lewej, 3. po prawej. Rozkładówka wiec zawsze będzie zaczynała się od parzystej strony np. 2 i 3, 4 i 5, 22 i 23. Dlatego okładkę daje się na stronie lewej "zerowej" i komiks się zaczyna od prawej.
Bardziej łopatologicznie nie umiem.
Nie kończenie. Jeśli pierwszą stroną zaczynającą jest rozkładówka to wtedy ta zasada nie pasuje. Przykład: jeśli w na pierwszej stronie jest wymieniony skład drużyny + co się działo to wtedy komiks zaczyna się od lewej tą przytoczoną rozkładówką. Nie wiem czy coś takiego się już pojawiło ale jest to możliwe. To jest taki szczególny przypadek.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2016, 10:47:47 am wysłana przez mkolek81 »

Offline cro_no

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1750 dnia: Maj 27, 2016, 11:28:56 am »
Zasadniczo Jutrzen masz rację, tylko że problem z zeszytòwkami jest taki, iż sporo w nich reklam. Zdarza się że po rozkładòwce jest jedna strona komiksu, jedna z reklamą i znowu rozkładówka. Jak wypełnić te strony z reklamami? Dać pustą stronę? Okładke alternatywną? Co się nie zrobi, zaburzy to w pewien sposób czytanie. Swoją droga przypomniał mi się komiks od IDW - Classic Transformers (czy jakoś tak) zawierający reprinty marvelowskich komiksów o robotach. Otóż w wydanych trejdach nie przejmowano sie splash page - jeżeli akurat nie wypadło na sąsiadujące strony to trudno. Dzielono rozkładówkę na pół:) poprawiono to dopiero w nowszym wydaniu...

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1751 dnia: Maj 27, 2016, 11:29:36 am »
Ech, przecież Egmont daje okładki wóczas gdy pasuje to do rozkładówek (czyli trzeba dać 1 stronę wolną pomiędzy kolejnymi zeszytami), ale niestety w większości nowych komiksów to nie pasuje. A lepiej (i taniej) jest dać 0 stron wolnych i okładki na końcu niż 2 strony wolne.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Fanatyk_2004

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1752 dnia: Maj 27, 2016, 01:58:47 pm »
Sceptycznie podchodziłem do Uncanny X-men, ale powiem szczerze że komiks przypadł mi do gustu i czytało się go bardzo przyjemnie. Bankowo kupię kolejny tom.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1753 dnia: Maj 27, 2016, 02:26:13 pm »
Sceptycznie podchodziłem do Uncanny X-men, ale powiem szczerze że komiks przypadł mi do gustu i czytało się go bardzo przyjemnie. Bankowo kupię kolejny tom.

Mutie Lover. :) Zgadzam się z tobą. Ma coś w sobie i chce się czytać przygody mutantów dalej.

Offline ThePinkFin

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1754 dnia: Maj 27, 2016, 02:44:46 pm »
Ten, kto ma, niech sięgnie po "Thunderboltów". W #5 są 2 splash page'e blisko siebie, a między nimi TRZY strony kadrów. Dziwnie by było dać jakąś okładkę do środka zeszytu, a dodatkowo nie wpłynęłoby to na ilość kartek, więc dano reklamę serii o Deadpoolu. Myślę, że na ten temat powiedzieliśmy już wszystko, więc skończmy już go.

 

anything