Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1083685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rand34

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1695 dnia: Maj 06, 2016, 09:47:19 am »
W końcu udało mi się przeczytać Ere Ultrona. Długo się zabierałem bo rozbieżne opinie słyszałem o tym tytule. Do tego akcja dzieje się nie w głównym uniwersum, po za tym gruby tom, więc zabierałem się pare miesięcy.
Muszę przyznać, że mnie miło zaskoczył ten tom. Spodziewałem się jednej wielkiej nawalanki z Ultronem przez 10 zeszytów, myślałem że to takie Secret Invasion tylko w innym uniwersum. Nic bardziej mylnego. Fajnie przedstawiony postapokaliptyczny świat, dużo postaci ma tu chwilę dla siebie, nie jest tylko tłem na stronie. Im dalej tym bardziej ciekawiło mnie jak to się potoczy, dawno nie miałem tak, że nie mogłem się odciągnąć od komiksu. To, że jest to inne uniwesum to zdecydowanie na plus wychodzi. Oczywiście są jakieś dziury w scenariuszu, możnaby się przyczepić do paru rzeczy. Niektóre wątki nie potrzebne jak grupka Red Hulka, która praktycznie nic nie wnosi, cofanie się w czasie też zawsze powoduje zamieszanie i niekoniecznie jest to logiczne.
Fajnie było zobaczyć scene praktycznie żywcem wyjętą z WKKM: Narodziny Ultrona, miłe powiązanie.
Ogólnie polecam, ale jak wiadomo są różne gusta. ;-)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1696 dnia: Maj 18, 2016, 08:52:51 pm »
Majowy zestaw dzisiaj doszedł. Na następny niestety trzeba będzie czekać ponad miesiąc ;(

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1697 dnia: Maj 19, 2016, 01:14:46 pm »
Cytuj
Dasz radę wrzucić lub podesłać okładki następnych numerów?

Dostałem prośbę na priv więc proszę oto okładki w lepszej jakości niż te w katalogu Egmontu



 

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1698 dnia: Maj 20, 2016, 09:39:40 am »
Pojawiły się zapowiedzi na lipiec. Dobrze wiemy jakie to komiksy ale nie znaliśmy daty. Thor i W&X wyjdą 20.07

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1699 dnia: Maj 24, 2016, 07:23:09 am »
Naprawili w końcu okładkę Sagi Hellfire :wink:

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1700 dnia: Maj 24, 2016, 07:41:37 am »
Zobaczymy w lipcu jak wyjdzie. Do tego czasu wszystko się może zdarzyć. :)

Offline Murazor

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1701 dnia: Maj 24, 2016, 12:37:18 pm »
Uncanny X-Men - mocna rzecz. Duże lepsze niż cukierkowi X-meni z drugiej serii MN. Scott, Emma i Magneto ścigani przez własne demony (AvX) starają się po raz kolejny uratować nową generację mutantów i ich pozycje w świecie. Tym razem w stylu szalonego mistrza metalu. Kilka zwrotów akcji, bardzo ciekawie i mrocznie przedstawione główne postacie - świetnie narysowana Magik, której wcześniej nie znałem i się zakochałem - laska z Piekła z ogromnym mieczem, czego chcieć więcej?  :wink:  Bardzo fajnie przedstawiono Magneto - ogolony na krótko, trochę przypakowany - prawdziwy badass :smile: Jak na pierwszy tom bardzo zachęcająco.

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1702 dnia: Maj 24, 2016, 11:08:07 pm »
A ja z kolei przeczytałem "Uncanny Avengers". I, niestety, jestem raczej na "nie".
Pomysł jest w porządku (mutantów w Avengers było zawsze trochę ale jakoś wiele z tego nie wynikało - tu staje się to tematem). Doceniam pewien oldschool tego dzieła, jakieś mgliste odwołania do Claremonta... Ale ogólnie wykonanie mi się nie podoba.
Scenariusz Remendera ma dwie generalne wady:
1. Nie czuć wagi tych wydarzeń. Stuningowany Red Scull wydaje się groteskową wersją siebie samego. Cywile giną, bohaterowie są przeszywani na wylot, a mnie - czytelnika - to jakoś mało obchodzi.
2. Narracja w ramkach w stylu lat 70., czy 80., z mową pozornie zależną wyjaśniającą co dany bohater sobie pomyślał lub odczuł. W ogóle nie mam nic do tego środka narracyjnego, uważam, że może być fundamentalną zaletą narracji (Moore, deMatteis). Ale tutaj wydało mi się to zbędne, niezgrabne, być może silące się na pastisz Claremonta z czasów "Second Genesis". Ale nie wyszło, oj nie...
Także z rysunkami jest kłopot, bo panowie Cassaday i Coipel (jeden zeszyt) albo się zestarzeli, albo zrutynizowali, albo po prostu osłabli. Zwłaszcza Cassaday, którego stylu nigdy specjalnie nie lubiłem tu jest szczególnie męczący. Kartoflaste twarze, dziwne pozy, zostawienie mnóstwa spraw koloryście... Szczególnie kiepsko wychodzi na tym Cap., którego tak świetnie Cassaday rysował w "CA: Nowy Porządek" (co by złego o tym komiksie nie mówić).
Także jak dla mnie pierwszy tom "UA" to taka "trója" i to niezbyt mocna.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1703 dnia: Maj 24, 2016, 11:14:11 pm »
Stuningowany Red Scull wydaje się groteskową wersją siebie samego.
To. Jeszcze. Nic.

Offline Nick Jackolson

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1704 dnia: Maj 25, 2016, 05:51:27 am »
Już pisałem o tym komiksie, tyle że w omnibusie. Był po prostu głupi. Nawiązań do ukochanego Uncanny X-force tyle co kot napłakał. Ten cały Skull to porażka...a przed wami jeszcze "wyczesany" Magneto.

Offline Hollow

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1705 dnia: Maj 25, 2016, 08:28:08 am »
Też jestem na nie z U A. Motyw z mózgiem Xawiera jest po prostu za bardzo przegięty nawet jak na standardy komiksów Marvela.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1706 dnia: Maj 25, 2016, 09:36:34 am »
Też jestem na nie z U A. Motyw z mózgiem Xawiera jest po prostu za bardzo przegięty nawet jak na standardy komiksów Marvela.


Moim zdaniem problem z UA jest to, że Remender bardzo chciał sworzyć trybut dla tamtego (70's) Marvela, pławić się w campie do którego ma dryg, ale jednocześnie zagrał trochę niezbyt pod aktualnego czytelnika tego typu tytułów. Znaczy się, komiks nie potrafi zdecydować się czy jest campem, czy jest poważny (bo są tam poważne motywy, w późniejszych tomach też) i brak mu tej naturalności innych jego prac. Przy tym campie komiks wypadłby lepiej gdyby miał większą dozę autoironii (jak jego Fear Agent) ale tego brakuje. Przemowy Havoka wypadają dziwnie przy przaśności "nowego" Red Skulla.

Coś tu nie zagrało (choć to już wspomnienia jak przez mgłę bo czytałem to dawno).
perły przed wieprze

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1707 dnia: Maj 25, 2016, 10:32:39 am »
A według mnie zagrało. Choć rozumiem, dlaczego grać nie dla wszystkich musi - Kuba dobrze to ujął. Ja jednak lubię takie kakofonie na ekstremach wygrywane. A numer z przeszczepem wielbię. Co nie powinno dziwić tych, którzy, podobnie jak ja, cieszą się konceptem dwóch bohaterów w jednym
Spoiler: pokaż
a la bieżący Deadpool
. (Wiem, wiem, jestem w mniejszości).

Uncanny Avengers to dla mnie najlepszy Marvel z wszystkich "Now"inek wydawanych w Polsce. Ale mówię to jako amator mieszanego z błotem lecz jakże popularnego Deadpoola i Wolverine'a z X-Menami (którzy chyba też entuzjazmu powszechnego tu nie budzą).

„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1708 dnia: Maj 25, 2016, 11:44:46 am »
Wolverine'a z X-Menami (którzy chyba też entuzjazmu powszechnego tu nie budzą).
Ja i parę innych osób lubi  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1709 dnia: Maj 25, 2016, 11:59:54 am »
Wolverine'a z X-Menami (którzy chyba też entuzjazmu powszechnego tu nie budzą).

Mi nie podszedł pierwszy tom (ten wydany przez Egmont), ale dałem serii szanse i drugi wynagrodził mi początkowy zawód z nawiązką. Mi jest szkoda że Egmont zaczął wydawanie serii od środka. Może jak teraz wejdzie w serie przed Now, to dostaniemy te pierwsze tomy też, czekam, bo Aaron stał się jednym z moich ulubionych scenarzystów.