Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1064397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ulotu

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1260 dnia: Luty 09, 2016, 08:43:54 pm »
Bez Infinity genza Ms. Marvel nie ma sensu.

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1261 dnia: Luty 09, 2016, 08:45:21 pm »
Które eventy się do nich odnoszą?
Bo nie ma ich w Infinity: http://marvel.com/comics/discover/47/infinity-the-complete-event

Prześledź ostatnie strony wątku. Tutaj masz chociażby skopiowaną listę Aniona dotyczącą mutantów:

Part 1: X-Men Battle of the Atom #1
Part 2: All-New X-Men vol. 1 #16
Part 3: X-Men vol. 4 #5
Part 4: Uncanny X-Men vol. 3 #12
Part 5: Wolverine and the X-Men vol. 1 #36
Part 6: All-New X-Men vol. 1 #17
Part 7: X-Men vol. 4 #6
Part 8: Uncanny X-Men vol. 3 #13
Part 9: Wolverine and the X-Men vol. 1 #37
Part 10: X-Men: Battle of the Atom #2

Jeśli za początek restartu masz na myśli Marvel NOW i to co u nas teraz wychodzi to niestety nie. All-New Marvel NOW wystartowała jako kolejna fala "jedynek" na początku roku 2014 (luty, marzec, kwiecień). I wtedy też pojawiła się Ms. Marvel. A sama bohaterka była mocno związana z konsekwencjami wydarzeń właśnie z Infinity.

A to widzisz, jednak źle myślałem od początku.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1262 dnia: Luty 09, 2016, 09:00:41 pm »
A na przykład spuszczania się nad Wonder Woman zupełnie nie rozumiem. Nudne to to i nie widzę w tym nic specjalnie ambitnego. Ambitna to jest "Nowa Granica" czy "Kryzys tożsamości" - wielowątkowe superhero, które funkcjonuje na kilku różnych płaszczyznach, nieraz takich, których nie da się odkryć bez przypisów. Albo gigantycznej wiedzy branżowej :smile:

Mam duży problem z wulgarnością tej wypowiedzi i seksistowska perspektywą na na świat w nią wpisaną. Więc reaguję, choć moja wypowiedź nic wspólnego z Marvel Now! mieć nie będzie, za co przepraszam. O tym, co kogo nudzi, tylko napiszę. Bo w moim świecie bardziej to bowiem świadczy o znudzonym, niż o źródle jego nudy. Widzisz, pocztar, autorom i edytorom tej serii Wonder Woman wydawało się, jak sądzę, ze konteksty, z którymi igrają, należą do kanonu literatury Zachodu (w odróżnieniu od komiksów z lat pięćdziesiątych, do których nawiązuje Cooke, trochę bardziej enigmatycznej dla przeciętnego zjadacza chleba - a nawet pożeracza komiksów - przestrzeni odniesień) - i dlatego przypisów nie dodali. Kontekst potrzebny przy lekturze WW, podpowiem zatem, to mitologia, u nas najczęściej czytana w opracowaniu Parandowskiego już na wczesnych etapach szkoły. Odświeżyć sobie można w dojrzalszej wersji Kubiaka, albo w ogóle iść na całość i sięgnąć albo bardzo dorosłą wersję Kárla Kerényi'ego. Wtedy może ekscytacja przy okazji lektury WW odczuwana będzie trochę większa, choć wytrysku intelektualnego porównywalnego z tym, który przy Mrocznym Rycerzu Cię dopada, obiecać, rzecz jasna, nie mogę.   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Murazor

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1263 dnia: Luty 09, 2016, 09:17:00 pm »
Dzięki Itachi, a a Avengersi się gdzieś też wplątują?

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1264 dnia: Luty 09, 2016, 09:24:39 pm »
UNCANNY AVENGERS - bohaterami tego komiksu jest Zespół Jedności czyli Thor, Scarlet Witch, Kapitan Ameryka, Havok, Rogue i Wolverine. Mimo że część z tych bohaterów występuje w innych seriach, fabuła tego komiksu jest niemal zupełnie autonomiczna i nie wiąże się z niczym, aż do crossoveru Avengers:/X-Men: Axis przy ostatnim tomie.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1265 dnia: Luty 16, 2016, 09:30:36 am »
W nowych Marvel NOW nowe tytuły z zapowiedzi:

Wolverine i X-Men - Saga Helfire

Deadpool - Łowca Dusz

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1266 dnia: Luty 16, 2016, 09:32:40 am »
W nowych Marvel NOW nowe tytuły z zapowiedzi:

Wolverine i X-Men - Saga Helfire

Deadpool - Łowca Dusz

A kolejność na skrzydełkach jaka ? Umieścili je po Avengers 3 i GotG 3 czy przed ?

Ja jeszcze czekam niestety na swojego kuriera UPS ;)

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1267 dnia: Luty 16, 2016, 10:14:47 am »
Kolejność:

Superior
All-New X-Men
Avengers
GotG
Wolverine i X-Men
Deadpool

I jeszcze ciekawostka: POJAWIŁA SIĘ CENA nad kodem kreskowym  :smile:

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1268 dnia: Luty 16, 2016, 10:25:15 am »
I jeszcze ciekawostka: POJAWIŁA SIĘ CENA nad kodem kreskowym  :smile:
Szok i niedowierzanie!
Z komiksów Egmontu ceny usunięto w połowie 2010, pół roku przed tym jak wprowadzono VAT na książki i nie wiadomo było jak to będzie rozliczane.
Za pół godziny będę miał nowego Usagiego i powiem jak tam to wygląda.
EDIT: Na Usagim też. Więc to naprawdę wygląda na powrót cen okładkowych na komiksy Egmontu.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2016, 11:22:54 am wysłana przez radef »
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1269 dnia: Luty 16, 2016, 12:03:24 pm »
No rzeczywiście na wszystkich tytułach Egmontu jest cena  :smile:

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1270 dnia: Luty 16, 2016, 12:39:09 pm »
Na Deadpoolu jest cena. :smile:
Czwarta strona tego komiksu i już jest super. "Kapcio łupie trupa! Dekapitan Ameryka gości w Truman Show" :smile:

(Jeju - od oparów farby drukarskiej już mi się dekiel lasuje :smile: )

Deadpool jest genialny! Mam nadzieję, że tom z nim w WKKM też mi się tak spodoba. Co by nie mówić o Oskarze Rogowskim z naEkranie - użycie tekstu który był też w Inside Out było genialne i mnie rozwaliło ze śmiechu. :smile:


Spoiler: pokaż

- Co się stało z bożyszczami takimi jak Kapitan Marvel?
- Miał raka i przestałem czytać jego przygody. Ale znowu zacząłem, od kiedy jest supergorącą laską.


Jeju - czemu na Deadpoola po polsku musieliśmy czekać aż tak długo. To świetny komiks. Szkoda że TM Semic nie wydawał kiedyś "Cable and Deadpool".
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2016, 01:41:45 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline Voytek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1271 dnia: Luty 16, 2016, 01:52:01 pm »
DEADPOOL - jestem świeżo po przeczytaniu i powiem krótko! padaka jak dla mnie! ani razu się nie zaśmialem , pod koniec to już na siłe byle do końca i zaliczyć...  nuda i dziecinada , poczucie humoru obrażające moją inteligencje ;9  film też jest taki słaby?
ex, Drugs & CS!

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1272 dnia: Luty 16, 2016, 02:01:53 pm »
@UP
Zgodzę się, że końcówka rzeczywiście jest mniej śmieszna niż początek i środek. Ale żeby nic ci się nie podobało? Trochę dziwne że mamy aż tak odmienne oceny tego komiksu. A co na to inni forumowicze?

Wolverine and the X-Men t.2 mniej mi się spodobał niż tom 1. Mniej humoru. Trochę żałuję zakupu ale jakimś wyrównaniem jest bardzo dobra końcówka. Lubię takie zwroty akcji. No i Egmont wreszcie nauczył się robić dodatki. Mamy wszystkich uczniów i nauczycieli szkoły Jean Grey, mamy 2 strony tekstu o Wolverine and the X-Men i stronę wyjaśniającą czym wg Marvela jest Marvel NOW. Jak chcą to potrafią.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2016, 03:29:03 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1273 dnia: Luty 16, 2016, 03:33:17 pm »
Zeskanowane okładki nowych zapowiedzi. Może komuś się przydadzą do jakichś list zakupów :wink:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1274 dnia: Luty 16, 2016, 04:01:15 pm »
mamy 2 strony tekstu o Wolverine and the X-Men
Ja je napisałem.  :smile:  Niestety muszę jeszcze trochę poczekać na swój egzemplarz.  :sad:  Mnie ten tom akurat się w miarę podobał właśnie dlatego, że był mniej jajcarski niż pozostałe.

Zeskanowane okładki nowych zapowiedzi. Może komuś się przydadzą do jakichś list zakupów :wink:
Polską okładkę "Sagi Hellfire" robił chyba jakiś "miszcz fotoszopa". Spójrzcie na ten byle jak powtórzony fragment grafiki na dole, doklejony, żeby napisy nie zasłaniały Kade'a Kilgore'a.  :doubt:


Oryginalna okładka i polska okładka:
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2016, 04:14:19 pm wysłana przez Anionorodnik »

 

anything