Autor Wątek: Marvel NOW!  (Przeczytany 1076082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1245 dnia: Luty 08, 2016, 11:30:12 pm »
Pewnie tak jest. Tylko czemu w pakiecie z "Age of Ultron", "Avengers" i "Thorem" dostajemy żałosnych Boltsów?
Bo licencja była po 1.99$  :lol:

Offline kelen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1246 dnia: Luty 08, 2016, 11:44:00 pm »
O tych "słabych" tytułach widziałem Twoją opinię na forum i czytałem recenzję (Mroczny Rycerz, tom  3: Szalony), dziwne, że aż tak się różnią - nie wiem jak jest z pozostałymi tytułami z serii N52. Komiksów Marvela o których wspominasz nie mam, ale rozumiem, że Ty je posiadasz (kupiłeś, a nie dostałeś recenzenckie) i uważasz, że warto było je kupić kosztem innych pozycji? Są to dobre tytuły, których nie rozważasz się pozbyć w dalszej przyszłości, a teraz tylko blokują miejsce na półce? Zaraz z Marvela wyjdzie Alias od Much i (może) Dardevil od Sideci i ja np. się ani przez chwilę nie waham co wybrać.

Celowo dałem "słabe" w cudzysłów, bo mówiłem właśnie o opiniach innych - na temat całej serii TDK, Detective Comics i właściwie wszystkiego poza głównym Batmanem i Wonder Woman. Łojono strasznie te komiksy, a się wpasowywały w wysokich pozycjach sprzedaży (wiem, że Gildia to nie jest "ostateczny" wyznacznik, ale to chyba największy sklep spośród tych, które robią takie zestawienia). Tak jak kilka innych amerykanów, które mi nie podeszły.

W każdym razie, sprzedaż superhero w Polsce napędzają przede wszystkim filmy i seriale, więc mnie obecność Thunderboltsów nie dziwi od momentu, w którym zobaczyłem, kto jest na okładce (o ile to nie był wepchnięty tytuł siłą, aby móc dostać coś innego - np. Deadpoola albo Thora). Ludzie mogą pisać, że słabe, ale póki się sprzedaje, ja nie mam z tym problemu, bo to wtedy dodaje tylko budżetu wydawcy, aby móc wynegocjować bardziej pożądany tytuł albo zaryzykować z mniej popularnym. Widzisz, ja bym z wielką chęcią zobaczył Howarda i Squirrel Girl, ale jestem realistą, a nie optymistą. Nie wspominałem żadnych konkretnych tytułów wcześniej, więc nie wiem, do czego się odnosisz, chyba że do tych zapowiedzianych. Żadnego nie czytałem, ale prawdopodobnie i tak kupię (tak, kupuje komiksy z własnej kieszeni, skoro tak bardzo Cie to interesuje :P - żeby mnie nie łapano za słówka - oczywiście, że dostaje też do recenzji, chociażby przez radio), bo chcę się sam przekonać.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2016, 11:49:58 pm wysłana przez kelen »
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1247 dnia: Luty 09, 2016, 08:44:47 am »
Ci którzy czytali tych Thunderboltsów, mówią, że oni są słabym komiksem. No i nie mogę się z nimi kłócić, bo sam się z tym jeszcze nie zapoznałem. Ale jako świeżak, gdy widzę, że bedą to przygody Punishera i Deadpoola w jednej drużynie, to nie ma bata - 1 tom muszę kupić i wtedy ocenię. Bo nie miałoby sensu czytanie wersji elektronicznej, bo nawet jakby mi się spodobało, to żal byłoby kupować, to co już znam. Tak więc ja poczekam do premiery i wtedy sam osądzę, jak wygląda "Justice like lighting" w wykonaniu Franka i reszty. :)

Offline misiokles

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1248 dnia: Luty 09, 2016, 08:53:26 am »
Bo licencja była po 1.99$  :lol:

Tu raczej nie powinno być uśmieszka. Domyślam się, że wydawcy na targach kupują całe pakiety licencji [bo nie mają wyjścia], gdyż to jedyna okazja dla oryginalnego wydawcy by wyciułać choć trochę grosza na mniej chodliwych tytułach.

JanT

  • Gość
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1249 dnia: Luty 09, 2016, 08:54:11 am »
Pierwszy tom Thunderbolts rysuje Steve Dillon (Witaj ponownie Frank) jak ktoś lubi  :smile:

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1250 dnia: Luty 09, 2016, 09:34:26 am »
Tu raczej nie powinno być uśmieszka. Domyślam się, że wydawcy na targach kupują całe pakiety licencji [bo nie mają wyjścia], gdyż to jedyna okazja dla oryginalnego wydawcy by wyciułać choć trochę grosza na mniej chodliwych tytułach.
Mogło to wyglądać tak. "No, Egmont, widać, że planujecie sporo tych komiksów, zamierzacie wydać "Infinity", "Battle of the Atom", to może za 1/4 ceny normalnej licencji sprzedamy wam prawa do "Thunderbolts", których 3. tom sporo nawiązuje do "Infinity"."
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1251 dnia: Luty 09, 2016, 10:24:30 am »
Co do Deadpoola od Egmontu to Rogowski w innym podcastcie Comics Weekly potwierdził tytuł tomu drugiego, którego zapowiedź będzie na końcu pierwszego.

Deadpool 2: Łowca dusz.

Powiedział też, że jest szansa, że 3 tom ukaże się jeszcze w 2016 ale jeszcze pewien nie jest. Pewnie zależy to od tego czy zwiększą liczbę tomów z 2 do 3 miesięcznie.

Do tego trochę pomówił o trudnościach w tłumaczeniu tego bohatera



Offline buczanova

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1252 dnia: Luty 09, 2016, 11:10:22 am »
Co do Deadpoola od Egmontu to Rogowski w innym podcastcie Comics Weekly potwierdził tytuł tomu drugiego, którego zapowiedź będzie na końcu pierwszego.

Deadpool 2: Łowca dusz.

Powiedział też, że jest szansa, że 3 tom ukaże się jeszcze w 2016 ale jeszcze pewien nie jest. Pewnie zależy to od tego czy zwiększą liczbę tomów z 2 do 3 miesięcznie.

Do tego trochę pomówił o trudnościach w tłumaczeniu tego bohatera
https://www.youtube.com/watch?v=IeB-d2WnI3g


Strasznie czekam na ten 3 tom, to ponoć rewelacyjna rzecz.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1253 dnia: Luty 09, 2016, 01:56:56 pm »
Ja się bardzo cieszę z Thunderboltsów - ma to potencjał na fajne czytadło. Podobnie było z The Dark Knight - wszyscy narzekali, a to naprawdę porządna seria. Jasne, że bez głębi psychologicznej, ale mroczna i świetnie rysowana. A na przykład spuszczania się nad Wonder Woman zupełnie nie rozumiem. Nudne to to i nie widzę w tym nic specjalnie ambitnego. Ambitna to jest "Nowa Granica" czy "Kryzys tożsamości" - wielowątkowe superhero, które funkcjonuje na kilku różnych płaszczyznach, nieraz takich, których nie da się odkryć bez przypisów. Albo gigantycznej wiedzy branżowej :)

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1254 dnia: Luty 09, 2016, 07:41:51 pm »
Zaskoczył mnie wczoraj Egmont rozszerzeniem oferty wydawniczej, ale...

Byłem przekonany, byłem pewien, mogłem iść w zakład że zdecydują się wydać Ms. Marvel... To jest dla mnie  całkowicie niezrozumiałe, seria zbiera świetne noty, jest chwalona, wygrywa rankingi komiksowe, a u nas Egmont całkowicie olewa ten tytuł. Nie rozumiem tego. Spodziewałem się też wstrzelania w drugi sezon Daredevila i wypuszczeniem tej serii. Ale teraz już cholera wie, czy Sideca nie zaklepała sobie praw do tego bohatera.

Wracając do oficjalnych zapowiedzi. Nie ma Ms. Marvel jest natomiast Thor. Kolejna seria chwalona na forach, więc z chęcią się z nią zapoznam. Graficznie wygląda obiecująco, zakup must have.

Uncanny X-men i Uncanny Avengers to wiadomo, skoro chcą wydać eventy to musieli rozszerzyć ofertę o te serie. Liczą, że powiązania będą wpływały na zakup kolejnych serii, deal przede wszystkim. Raczej będę kupował.

Thunderbolts sam nie wiem, niby bohaterowie przewijają się interesujący, ale z pocałowaniem ręki przyjąłbym inną serię. Znak zapytania nad zakupem.

Offline kelen

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1255 dnia: Luty 09, 2016, 07:54:16 pm »
Cytuj
Byłem przekonany, byłem pewien, mogłem iść w zakład że zdecydują się wydać Ms. Marvel... To jest dla mnie  całkowicie niezrozumiałe, seria zbiera świetne noty, jest chwalona, wygrywa rankingi komiksowe, a u nas Egmont całkowicie olewa ten tytuł. Nie rozumiem tego.

Z tego, co znajomi mi mówili, to Ms Marvel musi się dopiero pojawić po Infinity (względy fabularne), które wychodzi u nas jesienią. Więc to nie chyba tak, że nie chcą.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline piotreu

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1256 dnia: Luty 09, 2016, 08:02:46 pm »
Dokładnie tak  :cool:  Jak już kilka osób zauważyło Ms. Marvel, chronologicznie powinno wyjść po Infinity i o ilę się nie mylę jest już częścią inicjatywy All-New Marvel NOW. Egmont jako, że stara się dbać o w miarę spójną linię czasową w wydawanych pozycjach na pewno nie chciałby teraz wchodzić w All-New Marvel Now. Z tego samego powodu nie poszedł Daredevil, Moon Knight etc.


Moim zdaniem te serie będziemy mogli dostać w następnej fali wydawniczej, np. na rok 2017. Liczę wtedy na kilka fajnych pozycji, jak np. te wyżej wymienione.  :biggrin:

Offline Itachi

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1257 dnia: Luty 09, 2016, 08:07:05 pm »
Z tego, co znajomi mi mówili, to Ms Marvel musi się dopiero pojawić po Infinity (względy fabularne), które wychodzi u nas jesienią. Więc to nie chyba tak, że nie chcą.

Raczej kolejnego rozszerzenia oferty w najbliższych miesiącach nie będzie. Nie ma co rozpoczynać x serii, skoro później dajmy na to Superior będzie wychodził dwa razy w roku... Takie rozwiązanie nie ma sensu i zawsze to wytykałem w postach. Już teraz zrobiło się niesamowicie "ciasno" i być może w jakimś miesiącu wyjdą aż trzy komiksy z linii wydawniczej Marvel Now. Więc Ms. Marvel to melodia daaalekiej przyszłości, jeśli w ogóle o jakiejś przyszłości możemy mówić. Wracając do chronologii, to jak to możliwe że pierwsze zeszyty Ms. Marvel kolidują z Infinity? Przecież ta seria wystartowała od samego początku restartu, prawda? Jeśli nie mam racji, proszę o sprostowanie.

Offline piotreu

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1258 dnia: Luty 09, 2016, 08:37:09 pm »
Jeśli za początek restartu masz na myśli Marvel NOW i to co u nas teraz wychodzi to niestety nie. All-New Marvel NOW wystartowała jako kolejna fala "jedynek" na początku roku 2014 (luty, marzec, kwiecień). I wtedy też pojawiła się Ms. Marvel. A sama bohaterka była mocno związana z konsekwencjami wydarzeń właśnie z Infinity.

Offline Murazor

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1259 dnia: Luty 09, 2016, 08:40:13 pm »
Uncanny X-men i Uncanny Avengers to wiadomo, skoro chcą wydać eventy to musieli rozszerzyć ofertę o te serie.
Które eventy się do nich odnoszą?
Bo nie ma ich w Infinity: http://marvel.com/comics/discover/47/infinity-the-complete-event

 

anything